Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια του 2007 !!!


Recommended Posts

Καλησπέρα. Χάθηκα εδώ και λίγες μέρες αλλά προσπαθώ να κερίσω λίγο χρόνο ύπνου (οχι οτι τα καταφέρνω τελικά). Με λένε Χαρά κι αυτή την περίοδο είμαι αρκετά κουρασμένη και αγχωμένη.

Ο μικρός μου έχει αρχίσει σύστημα (πάντα σχεδόν το είχε αλλά τώρα είναι αρκετά πιο έντονο), να ξυπνάει τη νύχτα κι αν δεν είναι κάποιος στο δωμάτιο οχι απλά να μην κοιμάται αλλά να ουρλιάζει, να κλαίει, να τσιρίζει. Αποτέλεσμα? Ή που θα είμαστε με βάρδιες με τον άντρα μου ή που θα φωνάζουμε στο τέλος κι εμείς.

Τι να κάνω????? Βοήθεια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 610
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ω ΝΑΙ!!!!!

Δεν ηρεμεί (πολλά βράδυα τουλάχιστον) αν δεν μείνει κάποιος μαζί του στο δωμάτιό του. Ή που θα τσιρίζει ή που θα κατέβει απ το κρεβάτι και θα κόβει βόλτες (πάντα κλαίγοντας!) Κι είναι 3!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινά απορώ!!! :dry:

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει...είναι και μεγάλος βλέπεις ώστε να υπάρχει δικαιολογία για κολικούς, δόντια, διάφορα πονάκια...

Τι να σου πω, μήπως κάτι τον φοβίζει????

Τον στέλνεις παιδικό σταθμό????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περίεργο έτσι?

Τον έχω ρωτήσει αν κάτι τον φοβίζει ή τέλος πάντων γιατί πρέπει να είμαστε εκεί κι η απάντηση που παίρνουμε είναι δεν ξέρω.

Στο δωμάτιο έχει φωτάκι, η πόρτα είναι πάντα ανοιχτή, δεν έχω ιδέα τι τον κάνει να μας θέλει κοντά. Κι ακόμα περισσότερο ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ!!! Η αλήθεια είναι πως ορισμένες φορές είναι πολύ πεισματάρης και θέλει να περνάει το δικό του. Όμως γιατί ξυπνάει? Όχι πάντα βέβαια αλλά αρκετά συχνά.

Παιδικό θα πάει απο Σεπτέμβρη.

:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και η δικια μου το κανει αυτο καμια φορα και να φανταστεις κοιμαται σε ενα υπερδιπλο με τη γιαγια της.Μεσα στον υπνο της αρχιζει να κλαιει να βαραει τα ποδια της στο στρωμα η καμια φορα μπορει να ξυπνησω το πρωι και να τη δω να κοιμαται διπλα μου.Η αληθεια ειναι πως πλεον δεν το πολυκανει αλλα σε μας πιστευω επαιζε ρολο το οτι καμια φορα ξεφευγαμε λιγο απο το προγραμμα και ειχε υπερδιεγερση η ισως θελει να παει τουαλετα και μεσα στον υπνο της κρατιεται.Ισως να δοκιμασεις να του πεις κανενα παραμυθακι πριν κοιμηθει ,χωρις κακους χαρακτηρες ισως κατι αστειο,γιατι καμια φορα η φαντασια τους καλπαζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexandra mammy έγραψε:

Ισως να δοκιμασεις να του πεις κανενα παραμυθακι πριν κοιμηθει ,χωρις κακους χαρακτηρες ισως κατι αστειο,γιατι καμια φορα η φαντασια τους καλπαζει...

Συμφωνώ με την Αλεξάνδρα, ένα παραμυθάκι πρίν τον ύπνο...ευχάριστο και αστείο θα τον χαλαρώσει και θα κοιμηθεί ίσως πιο ήσυχα με τις εικόνες αυτές.

....καλημέρα Αλεξάνδρα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexandra mammy έγραψε:

Καλημερα mirlitsa και ολες οι μανουλες που ξυνησαν νωρις η δεν κοιμηθηκαν καθολου..

Μη μου πεις ότι δεν κοιμήθηκες καθόλου???? :blink:

Εγώ ξύπνησα νωρίς και είμαι δουλειά τώρα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το παω σερυ σημερα.Η μικρη μου ειναι μπουκωμενη και ξυπναει καθε τρεις και λιγο εχω και κατι σκεψεις που με τρωνε...πολυ θελει ο ανθρωπος?Που δουλευεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι σκέψεις σε βασανίζουν βρε κοπελιά???

Εγώ μένω Αθήνα και δουλεύω σε μια εταιρία ιατρικών ειδών.

Είμαι 10χρόνια εδώ και τελευταία περνάμε κι εμείς κρίση...δεν έχει καθόλου δουλειά. :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκεφτομαι να μεταναστευσουμε.Ο αντρας μου ειναι εποπ ακομα δεν ειναι μονιμος,ο μισθος του παει απο το κακο στο χειροτερο,εγω εδω και δυο χρονια προσπαθω να βρω μια δουλεια εδω στην αλεξανδρουπολη αλλα τιποτα ,τα παιδια μεγαλωνουν και δεν ξερω τι μελλον θα εχουν.Αυτη η οικονομικη κριση θα μας αποτελειωσει ολους.Εγω που ημουν παντα αισιοδοξη για ολα τωρα πλεον ...εχω απογοητευτει παρα πολυ απο ολα και απο ολους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δόξα τω θεό, μην γκρινιάζω είμαστε καλά.

Κάποτε είμασταν και καλύτερα αλλά με τα σημερινά δεδομένα μπορούμε και επιβιώνουμαι.

Σημασία έχει ότι δεν τρέχει κανένα δάνειο και ο μισθός αν και λίγος πέφτει κάθε μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια. εγω ξεκιναω δουλεια το αλλο σαββατο. τελειωσε η αδεια ανατροφης μου και τωρα ξεκινανε τα δυσκολα. τουλαχιστον δοξα το θεο εχω σιγουρη δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα καλα μιρλιτσα μου. την αλλη παρασκευη δινω για διπλωμα οδηγησης και το σαββατο πιανω δουλεια. ολο το αγχος μαζεμενο.

γι αυτο λεμε να παμε μια εκδρομουλα αυτο το διημερο με τον αντρουλη μου και ενα αλλο ζευγαρι χωρις τα παιδια. πρωτη φορα θα τα αφησω και τα τρια στην μαμα μου για δυο μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεε ρε χαρά που θα κάνει η μάνα σου και με τα 3!!!! :blink::ohmy:

Καλά κάνετε μωρέ, χρειάζεται κι αυτό που και πού!!!!

Να περάσετε super!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω να σαι καλα κοπελα μου. λεμε να παμε αμμουλιανη ενα νησακι κοντα στο τριτο ποδι χαλκιδικης. αν ειχαμε πιο πολλες μερες θα πηγαινα σαμοθρακη που ειναι το αγαπημενο μου.

η μαμα μου εχει κατα αγχωθει δεν το συζηταω!!!

αλλα παντα τα καταφερνει!

πολλα φιλακια φευγω παω να μαγειρεψω κοκκινιστο με πιλαφακι στα αστερια μου.

καλημερα και καλο μηνα να εχουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε μανούλες του '07 :) ? Καιρό έχω να μπω αλλά το τελευταίο διάστημα δε προλάβαινα να κάνω κιχ!! Το πρωί στη δουλειά πολύ πίεση και τρέξιμο, τ' απόγευμα σπίτι με τα παιδιά...που να προλάβω!

Τα νέα σας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια , η κορη μου που ειναι του 2007 ειναι πολυ μικροκαμωμενη ... τα διχρονα εχουν αρχισει και την περνανε ... ο γιατρος την βρηκε 92 εκ. και βαρος 11 κιλα και την βρισκει καλη , εγω που μετρησα το υψος της στο σπιτι την βρηκα 88,5 . ειναι στην τελευταια καμπυλη και στο υψος και στο βαρος... :(

λετε να μεινει κοντη? :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε βρε Ρούλα μου που θα μείνει κοντή...μικρή είναι και θα πετάξει μπόι απότομα. Μην σε αγχώνουν αυτά, την υγεία τους να έχουν και όλα τα άλλα έρχονται... ;)

Κυριακή τι κάνεις? Σε έχασα καλέ, καιρό έχουμε να μιλήσουμε και από ότι βλέπω καιρό θα κάνω να σε πετύχω :laugh:

Δεν έχουμε το ίδιο timing!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...