Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια του 2007 !!!


Recommended Posts

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Σήμερα είχαμε την γιορτούλα του γιού μου με το σχολείο!!!!!

Αχ ήταν πολύ όμορφα και φυσικά κατασυγκινήθηκα!!!

Βέβαια την παράσταση έκλεψαν τα 2χρονα που ήταν...αλλού για αλλού!!!!!!

Το γέλιο που έριξα...ήταν σκέτη γλύκα!!!

Ο Δημήτρης το καταφχαριστήθηκε και φυσικά καμάρωνεπυο τα κατάφερε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 610
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κ απο μενα!πως περασατε το σαβ/κο?εμεις ετσι κ ετσι,τρεχαμε σε νοσοκομεια για αλλη μια φορα.η πεθερα μου επαθε πνευμονικο οιδιμα(3ο σε 40 μερες) κ καταλαβαινετε....ευτυχως ολα πηγαν καλα κ μαλλον αυριο θα την βγαλουνε.κατα τ'αλλα ολα στο σπιτι τα ιδια.σημερα ξεκινησε το σχολειο η μικρη κ ηταν μες στην καλη χαρα.πεμπτη κ παρασκευη δεν την πηγα με τα χιονια κ το περιμενε σημερα πως κ πως,θα μας δωσουν κ τις στολες για την γιορτη.εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Το Σάββατο πήγαμε το golden hall, δεν είχα ξαναπάει....και είχα ακούσει για τα παιδικά events που είχε και έτσι πήγαμε οικογενειακώς. Ωραία ήταν αλλά γινόταν πανικός....τα παιδιά τουλάχιστον το ευχαριστήθηκαν, αυτό είχε σημασία. Καλέ τι ωραία μαγαζιά που έχει...λέφτα να ΄χεις να χαλάς!!!!!

Το απόγευμα του Σαββάτου πήγαμε σε πάρτυ, όπου είχαν μια νεράιδα που απασχολούσε τα παιδάκια!!!

Η Μαρία μου καταενθουσιάστηκε, θαμπόθηκε από την στολή της, τα φτερά, το στέμα, χαχαχα έχει ψώνιο με αυτά η μικρη!!! Τέλος τους έβαψε, έφτιαξε στα κορίτσια ράστα, μπαλονοκατασκευές...τι καλά που ήταν, είπιαμε και εμείς οι γονείς ήσυχοι το ποτάκι μας.

Την Κυριακή μιας και θα κατεβαίναμε Νίκαια στα πεθερικά, πήγαμε πρώτα στην σοκολατένια πολιτεία του Αγιου Βασίλη στο village part. Ωραία που ήταν....είδαμε κι άλλο Αη Βασίλη, κάναμε τρενάκι, φάγαμε σοκολάτες, βγάλαμε φωτογραφίες.....

Στο τέλος λέει η Μαρία μου, αφού πρώτα την ρώτησα αν είπε τι δώρο ήθελε στον Αη Βασίλη, "αλήθεια μαμά πόσα δώρα θα μου φέρει ο Αη Βασίλης? τόσες φορές που το έχουμε δει και του έχω πει τι θέλω???" χαχαχαχα......φοβερή η μικρή.

Ε πλάκα στην πλάκα έχει δίκαιο το παιδί....όπου ακούω Αη Βασίλη τα τρέχω!!! :lol: :lol:

Και με τα πολλά πολλά γυρίσαμε σπίτι μας και ήρθε η νονά του Λεωνίδα με τα δώρα!!!! Του έφερε κάτι ρούχα....σαν γαμπρουδάκι είναι.....τι μανάρι έχω!!! :x .....και στην Μαρία μου έφερε πολύ ωραία!!! ;;)

Για άλλη μια φορά βέβαια γυρνοβολάγαμε και ακόμα μελομακάρονα που έταξα δεν έφτιαξα...θέλω να πιστεύω ότι θα τα κάνω μες στην βδομάδα. Να δω τι θα πρωτοπρολάβω με τόσα που έχω αφήσει... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ωραια που ειστε εκει...εχετε πολλες βολτες να κανετε κ να δειτε αρκετα παραγματα.εμας στην πολη μας καθε χρονο κανουν την παραμυθουπολη με διαφορες εκδηλωσεις για τα παιδια.φετος, λογω κρισης μαλλον, ξεκινησαν μολις χθες οι εκδηλωσεις κ θα κρατησουν μεχρι την πρωτοχρονια.λιγο σε σχεση με αλλες χρονιες.την πεμπτη μετα την γιορτη του παιδικου θα παμε μια βολτα.παρολαυτα ειναι ωραια κ τα παιδια το χαιρονται.ειναι κ η ονειρουπολη στη δραμα αλλα δεν το κοβω φετος να πηγαινουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

ειναι κ η ονειρουπολη στη δραμα αλλα δεν το κοβω φετος να πηγαινουμε.

Εμείς θα πάμε τα Χριστούγεννα ονειρούπολη...η κουνιάδα μου έχουν σπίτι σ'ένα χωριο έξω απο την Δράμα και θα πάμε. Απο πέρισυ το είχαμε προγραμματισμένο αλλά μας πρόλαβαν οι δίδυμες και τελικά δεν...

Αντε να δούμε πώς θα τα καταφέρουμε με 3 παιδιά!!! Αλλά θα το ευχαριστηθεί ο Δημήτρης μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα,ειμαι στην δουλεια κ πριν απο λιγο το αφεντικο μου μου ανακοινωσε οτι δεν θα με χρειαστει αλλο...το λοιπον με απωλειει.ειμαι μονη μου κ κλαιω την μοιρα μου.τι θα κανουμε τωρα?δεν ζουμε κ σε περιοχη με τις πολλες δουλειες κ ευκαιριες να πεις κατι θα βρεις αμεσα.κ μετα το ατυχημα που ειχε ο αντρας μου πριν δυο χρονια οτι ειχαμε στην ακρη εξανεμιστηκε.κ απο τοτε δεν λεμε να σηκωσουμε κεφαλι.ο αντρας μου προσπαθει να ειναι πιο ψυχραιμος κ μου δινει κουραγιο αλλα εγω τα βλεπω ολα μαυρα.μου εξηγει οτι με το ταμειο θα εχω τα ιδια λεφτα αφου με τις βενζηνες εμεναν τα ιδια με το επιδομα.το κακο ειναι οτι την μικρη μου την παω παιδικο (στο χωριο μας φυσικα κ δεν εχει)οποτε τις βενζηνες παλι θα τις εχω.κ δεν θελω να την σταματησω τωρα.ολα αυτη την στιγμη μου φαινονται βουνο.sorry αν σας ψιχοπλακωσα αλλα καπου πρεπει να τα πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα,ειμαι στην δουλεια κ πριν απο λιγο το αφεντικο μου μου ανακοινωσε οτι δεν θα με χρειαστει αλλο...το λοιπον με απωλειει.ειμαι μονη μου κ κλαιω την μοιρα μου.τι θα κανουμε τωρα?δεν ζουμε κ σε περιοχη με τις πολλες δουλειες κ ευκαιριες να πεις κατι θα βρεις αμεσα.κ μετα το ατυχημα που ειχε ο αντρας μου πριν δυο χρονια οτι ειχαμε στην ακρη εξανεμιστηκε.κ απο τοτε δεν λεμε να σηκωσουμε κεφαλι.ο αντρας μου προσπαθει να ειναι πιο ψυχραιμος κ μου δινει κουραγιο αλλα εγω τα βλεπω ολα μαυρα.μου εξηγει οτι με το ταμειο θα εχω τα ιδια λεφτα αφου με τις βενζηνες εμεναν τα ιδια με το επιδομα.το κακο ειναι οτι την μικρη μου την παω παιδικο (στο χωριο μας φυσικα κ δεν εχει)οποτε τις βενζηνες παλι θα τις εχω.κ δεν θελω να την σταματησω τωρα.ολα αυτη την στιγμη μου φαινονται βουνο.sorry αν σας ψιχοπλακωσα αλλα καπου πρεπει να τα πω.

Τι είπες τώρα????? Ειλικρινά λυπάμαι.... :(:(:(:(

Ύστερα από πόσα χρόνια δουλειάς σε απέλεισε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολλα χρονια δεν ημουνα,αλλα στον ιδιωτικο τομεα ετσι ειναι...οταν δεν κινεται τιποτα κ εσυ δεν εχεις δουλεια.το τελευταιο διαστημα τα πραγματα ηταν λιγο στασιμα αλλα δεν περιμενα να με διωξει κιολας γιατι παντα χρειαζεται καποια βοηθεια.μου ηρθε κατραπακια γιατι δεν με μου το ειπε καποιες μερες πιο πριν να προετοιμαστω,οχι απο θεμα ψυχολογιας αλλα οικονομικα,με τις υποχρεωσεις μας.μου ειπε βεβαια οτι αν με χρειαστει ξανα θα μου πει.βεβαια εγω ηδη θα αρχισω το ψαξιμο,δεν ειναι για να καθομαι,ουτε ομως θα κλεισω κ πορτες.δεν εχω διαθεση για τιποτα,εχω ξενερωσει.αυριο ειχα αδεια για την γιορτη της μικρης κ θα πηγαινα δευτερα στην δουλεια.τωρα μου ειπε να κατεβω τεταρτη ή πεμπτη για κατι δουλειες τελος του μηνα.το θεμα ειναι θα παρω τουλαχιστον αυτα που δικαιουμαι ως αποζημειωση?να μπορεσουμε τουλαχιστον να καλυψουμε τις υποχρεωσεις μας.δεν εχω μιλησει απο εκεινη την ωρα γιατι ειμαι μονη μου τωρα.αντε να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω κι εγώ.....

Εύχομαι τουλάχιστον να πάρεις αυτά που δικαιούσε.

Είναι να μην ξενερώνεις, λίγο πριν τις γιορτές να σου ανακοινώνει κάτι τέτοιο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα

σισσυ λυπαμαι πολυ για την δουλεια σου ..Εχεις δικιο οι καιροι ειναι πλεον δυσκολοι κ δυστηχως το καθε αφεντικο νιωθει οτι εχει το πανω χερι..ΣΟυ λεει θα απολυσω κ παιρνω αλλον τοοοοσοι περιμενουν εκει εξω ..

Κανε κουραγιο καλη μου κ προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα ..ξερω οτι αυτο ειναι λιγο δυσκολο ομως δεν ξερω αν μπορεις να κανεις κατι παραπανω .Μα κ αυτος ο βλακας χριστουγεννιατικα το θυμηθηκε ?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Σίσσυ τι να πω :( ...Μην χάνεις το κουράγιο σου...τουλάχιστον προσπάθησε να πάρεις αυτά που δικαιούσε...

Μα καλά και αυτός ο βλάκας τελευταία στιγμή και Χριστουγεννιάτικα στο είπε;;;;

Η αναισθησία του κόσμου είναι απερίγραπτη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Χάθηκα λίγο και δυστηχώς ο λόγος ήταν δυσάρεστος καθώς τη προηγούμενη βδομάδα το ένα μου παιδάκι -ο Στεφανάκος μου- νοσηλεύονταν στο νοσοκομείο. Ο λόγος ήταν ότι έπαθε ωτίτιδα (τρίτη φορά μέσα σε σχεδόν δυο μήνες) η οποία του δημιούργησε φλεγμονή με αποτέλεσμα να μη τον πιάσει η αντιβίωση που έπαιρνε και αναγκαστικά έπρεπε να μπεί στο νοσοκομείο για να του παροχετεύσουν ενδοφλέβια αντιβίωση. Κάτσαμε συνολικά έξι μέρες και αυτή τη βδομάδα τον έχω στο σπίτι όπου συνεχίζει την αγωγή (αντιβίωση) από το στόμα. Την άλλη βδομάδα θα ξαναπάμε στο νοσοκομείο για να δουν πάλι το αυτί του και θα του πάρουν και αίμα για να δουν αν οι τιμές έχουν επανέλθει στα φυσιολογικά όρια γιατί λόγω της φλεγμονής είχαν πάει στα ύψη.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kyriaki78 :(:(

ευχομαι να ξεπερασετε γρηγορα την κατασταση κ να επανελθει ο μικρος σου ! Ειναι ευαισθητος ο καημενος με τα αυτακια του ε?

Ολα καλα να πανε κ να μην ταλαιπωρηθει αλλο το μικρο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω βρε Κυριακή τι πάθατε κι εσείς, από ωτίτιδα φλεγμονή και νοσηλεία???? :o

Τι να πω....περαστικά σας. Γρήγορα να γίνει καλά ο μικρός και νε περάσατε όμορφα και ήρεμα τις γιορτές.

Ευτυχώς που έχεις και τους δικούς σου κοντα, όσο να πεις βοηθάνε την κατάσταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=icon_santa.gif] Χρόνια πολλά και καλά κι από μένα [smilie=icon_santa.gif]

Να χαίρεστε τις οικογένειές σας [smilie=love5.gif]

Ευχαριστώ για τις ευχές σας όσον αφορά τον μικρό μου :YMHUG:

Πάντως μέχρι την άλλη βδομάδα που θα τον πάω να τον ξαναδούν, κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα.. [smilie=icon_pale.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου

μπηκα για να ευχηθω κ γω με την σειρα μου ..

ευχομαι σ'ολες σας υγεια κ ευτυχια , να καμαρωνουμε τα παιδακια μας κ να χαιρομαστε τις οικογενειες μας ..

Καλα χριστουγεννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια κ απο μενα,ευχαριστω πολυ ολες σας,προσπαθω να κανω υπομονη κ να μην με παιρνει απο κατω αλλα δεν μπορω,εχω απογοητευτει πολυ κ το μυαλο μου ολο σκεφτεται...σκεφτεται...λογαριασμους κ υπολογισμους.υστερα λεω για ολους εχει ο θεος...υπαρχουν κ χειροτερα...κ μετα παλι με παιρνει απο κατω.ευτυχως με την μικρη μου ξεχνιεμαι αλλα οταν ειμαι μονη...anyway μερες που ειναι μην σας μαυριζω κ εσας.

ας αλλαξουμε διαθεση...ειπατε καλαντα σημερα?το καμαρι μου τα ειπε...κ χθες στην γορτη ηταν ενα ονειρο...ο ρουντολφ μου....χορεψε,τραγουδησε,ειπε ποιημα...ολα τελεια!

κυριακη μου περαστικα σας κ καλη αναρρωση,μπορα ηταν κ περασε...

καλες γιορτες σε ολους...κ αυριο με υγεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους....και πολύ περισσότερο στους εορτάζοντες!!!

Το μεσημεράκι γυρίσαμε από τα πεθερικά μου, όπου μαζευτήκαμε όλοι για το γιορτινό τραπέζι.

Περάσαμε πάρα πολύ ωραία, όπως κάθε χρόνο άλλωστε....τα μικρά ευχαριστήθηκαν παιχνίδι με τα καινούργια τους δώρα.

Εύχομαι σε όλες σας, υγεία, αγάπη και τύχη !!!

Χρόνια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...