Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια του 2007 !!!


Recommended Posts

Αχ κι εμείς μια απ΄τα ίδια.

Αν και δεν πήγαμε πουθενά το Σαβ/κο, η μικρή μου ξύπνησε κακοδιάθετη την Κυριακή με πονόλαιμο, και βήχα. Όσο πέρναγε η ώρα ανέβαζε και πυρετό. Η καημενούλα μου δεν έχει όρεξη για τίποτα...είναι τόσο ήσυχη. Φυσικά σχολείο δέν πήγαμε και δεν ξέρω αν θα την πάω γενικά όλη την εβδομάδα.

Αύριο θα πάμε γιατρό, να δούμε πως θα μας δεί. Τουλάχιστον θα είναι καλά στις 23/12 που έχουν την γιορτούλα τους.

Άντε να δούμε, θα κολλήσει κι ο μικρός???

Περαστικά στα αρρωστούλικα.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 610
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημεραααααααα,τελικα μας εμεινε μονο το κρυο.......χωρις χιονι [smilie=crybaby2.gif]

Περίμενεεεεε, θα έρθει κι άλλο κύμα κακοκαιρίας..... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ας ελπισουμε να ειναι σαβ/κο.να ειμαστε σπιτι να το χαρουμε μικροι κ μεγαλοι

πως ειστε εσεις σημερα?εμενα ειχε να κανει πυρετο απο την κυριακη αργα το απογευμα,χθες ηταν πολυ καλα κ σημερα την εστειλα σχολειο.βεβαια περνουμε αντιβιωση κ ευτυχως μας σταματησαν οι μυξες.σημερα θα κανουμε μπισκοτακια στο παιδικο κ απο χθες ζητουσε να παει.ε κ αφου δεν εκανε πυρετο την εστειλα.τελικα το κουκλοθεατρο το χασαμε χθες :(:( .δεν πειραζει ομως.να ειμαστε καλα την αλλη βδομαδα για την γιορτη.κ εμεις στις 23/12 το πρωι την εχουμε κ θα παρω αδεια εκεινη την μερα να καμαρωσω το ελαφακι μου [smilie=icon_rendeer.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς πάλι δεν καλέσανε γονείς, γιατί λένε συνήθως πολλοί δεν μπορούν και έρχονται πάντα οι μισοί και τα μισά παιδάκια στεναχωριούνται.

Βέβαια έχουν ένα δίκαιο γιατί πχ εγώ δεν θα πήγαινα, αλλά θα πήγαινε οπωσδήποτε ο άντρας μου και η μητέρα μου με τον γιό μου.

Αν και η μικρή θα με ζητούσε…..οπότε καλύτερα έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες... ειμαι καινούρια εδω και χαίρομαι που βρήκα την στήλη αυτή με τα παιδακια του 2007 γιατι αυτο σημαινει οτι θα έχω καποιες μανουλες να μοιραστω τις ανησυχιες μου τα προβλήματα μου και τα κατορθώματα του γιού μου ο οποίος είναι γεννημένος Ιουλιο του 2007. Τα παιδια μας ειναι κοντα ηλικιακα και αυτο σημαινει οτι καταλαβαίνει η μια την άλλη.

Διαβασα πιο πανω για τα αρρωστουλικα παιδακια και ευχομαι περαστικα. Και εμεις μια απο τα ιδια ειμαστε. Βηχα κυριως χωρίς πυρετο ευτυχώς. Είναι η τρίτη φορα που αρρωσταινουμε σε διαστημα δυο μηνων και αυτο γιατι η ξαδερφουλα μας πηγε πρωτη χρονια σχολειο οποτε μας φερνει αρκετες ιωσεις. Χαιρομαι πολυ που βρισκομαι εδω αν και λιγο δυσκολο να μπαινω συχνα ελπιζω να κανουμε καλη παρεουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σισσυ. Οχι δεν παμε παιδικο. Με ειχαν απογοητευσει οτι αν δεν δουλευω δεν θα τον περνανε και κακως δεν εκανα καν την προσπαθεια να κανω τα χαρτια. Του χρονου ελπιζω να τον παρουν ή προνηπια ή παιδικο. Το μετανιωσα παρα πολυ που δεν τον εστειλα παντως γιατι βλεπω αλλαγη στην συμπεριφορα πολλων παιδιων προς το καλυτερο παντα μετα τον παιδικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mth καλοσώρισες!!!

Ναι όντως αλλάζουν τα παιδάκια με τον παιδικό, τους κάνει καλό!!Πάντως δες μήπως καταφέρεις κάτι για την άνοιξη!!

Εμάς πάλι δεν καλέσανε γονείς, γιατί λένε συνήθως πολλοί δεν μπορούν και έρχονται πάντα οι μισοί και τα μισά παιδάκια στεναχωριούνται.

Βέβαια έχουν ένα δίκαιο γιατί πχ εγώ δεν θα πήγαινα, αλλά θα πήγαινε οπωσδήποτε ο άντρας μου και η μητέρα μου με τον γιό μου.

Αν και η μικρή θα με ζητούσε…..οπότε καλύτερα έτσι!

Εφ'όσον η γιορτή είναι καθημερινη έχουν δίκιο που το κάνουν αυτό...

Επειδή έχω εμπηρεία απο γιορτούλες λόγω δουλειάς ξέρω πόσο δύσκολο είναι για τα παιδάκια να μην είναι εκεί οι γονείς τους να τα καμαρώσουν.

ευτυχώς η δικιά μας είναι Κυριακή και θα πάμε και οι δύο χωρίς τις δίδυμες όμως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου καραμελενια. Πολυ καλο που η γιορτουλα ειναι Κυριακη. Ειναι καλο για τα παιδακια να τα βλεπουν οι γονεις. Θελουν και αυτα να ειναι οι γονεις κοντα τους και σαφως και οι γονεις να τα καμαρωσουν. Του ανηψιου μου συμφωνησανε να την κανουν την γιορτουλα απογευμα ωστε να ειναι ολοι οι γονεις εκει.

Ασχετο αλλα πως μπορω να παρακολουθω συγκεκριμενα θεματα και να μην φορτωνω ξανα και ξανα ολη την σελιδα του φορουμ. Και κατι αλλο. Παντα τοσο πολυ αργει να φορτωσει καποια σελιδα γιατι πραγματικα εχω σοβαρο προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλώς ήρθες στην παρέα μας mth !!!!

Που λέτε για την γιορτή είναι όντως καλύτερα που γίνεται χωρίς γονείς, αλλά λίγο απογοητεύτηκα...είναι η πρώτη φορά βλέπεται.

Δεν πειράζει...καλύτερα έτσι γιατί σίγουρα θα απογοητευόταν περισσότερο το Μαράκι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα

τι κανετε ?

Εμεις παλι εχουμε το μικρο μας με δυσπνοια ..τι να πω ..Χτες ειχε εκδηλωση στο κεντρο της πολης , αναψαν τα φωτακια του δεντρου , καρουσελ κτλ κ κατεβασε ο Νικος τα κοριτσια μου ..Εγω εμεινα με την αρρωστουλα ..Ελπιζω να συνελθει γρηγορα για να την παμε κ αυτην να τα δει..Τα κοριτσια ξετρελαθηκαν αλλα ηθελαν μου ελεγε ο Νικος κ την μαμα με την μπεμπα παρεα ..

ΜΤΗ γεια χαρα κ απο εμενα , να χαιρεσαι το πιτσιρικακι σου !

Σισσυ ελπιζω να ακουσουμε συντομα ευχαριστα απο σενα κ να χαρησεις συντομα αδερφακι στο ζουζουνι σου ..Κοιτα αυτο που λες για θυροειδη το αντιμετωπισα στην δευτερη εγκυμοσυνη μου ενω μεχρι πριν δεν ειχα απολυτως κανενα προβλημα ..Απλως οταν με το καλο μεινεις ξανα εγκυος θα πρεπει να συμβουλευτεις ενδοκρινολογο να κανεις αναλογες εξετασεις καθε μηνα κ αν χρειαστει να παρεις την αγωγη ..Και γω επαιρνα επισης σ'ολη την διαρκεια της μαλιστα αλλαξα δυο φορες δοσολογια για να καλυπτομαι ..

Σου ευχομαι τα καλυτερα ..

καλημερα σ'ολες αλλα κ στα πιτσιρικια σας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.mama eva περαστικα για την μικρη σας.οπως τα λες ειναι,μια απο τα ιδια ειμαι κ εγω.στην πρωτη δεν πηρα χαμπαρι κ τωρα μου βγηκε.αλλα τωρα δεν ανυσηχω γιατι ξερω κ μπορω να το αντιμετωπισω.ηδη ο ενδοκρινολογος με εχει δει κ μου ειπε χαρακτηριστικα οτι αν μαθω πως ειμαι εγκυος πρωτα θα παρω αυτον τηλ κ μετα τον γυναικολο.(ηθελε να μου πει οτι ειναι πολυ σημαντικο να γνωριζουμε τιμες για να παρουμε αγωγη αν χρειαστει)αντε να δουμε τι θα γινει κ με αυτο το φασουλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσυ μου τωρα που ξερεις μπορεις να το αντιμετωπισεις αναλογα ..Ολα θα πανε καλα βρε ! Μην ανησυχεις !! ;) Του χρονου τετοιο καιρο θα εχεις αλλο ενα υπεροχο σπορακι υγιες κ χαρουμενο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια ειμαι λιγο στενοχωρημενη σημερα... ειχα τον μικρο απο την Κυριακη με πολυ λιγο βηχα αλλα παρολα αυτα πολυ "ασχημο" και βαρυ βηχα. Ειπα να δω πως θα παει με το σιροπακι και τις σταγονιτσες αλλα δεν ειδα βελτιωση και εφερα σημερα την παιδιατρο. Τελικα εχει βρογχιτιδα δευτερη σε σειρα. Πριν ενα μηνα ξανα ειχαμε τα ιδια. Βλεπω πως το σιροπι πια δεν του κανει τιποτα και σκεφτομαι αντι για αυτο να ξεκινησουμε εισπνοες. Εσεις τι λετε? Ειστε υπερ ή κατα? Αν και με φοβιζουν λιγο γιατι γενικα ειναι αγριμι και για να του δωσω τα σιροπια πρεπει να τον κραταμε δυο. Κλαιει ουρλιαζει αντιδραει δεν θελει με τιποτα. Φανταστειτε τι θα γινει με τις εισπνοες δεν ξερω προβληματιστηκα τωρα. Ουφ αμαν αυτες οι ιωσεις φετος. Εννοιτε πως απο το βραδυ ξεκιναει και αντιβιωση και ολα αυτα για 10 μαρτυρικες μερες....ισα ισα για τα Χριστουγεννα δηλαδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα παιδακιααααααααα!!!σημερα ξυπνησαμε κ μας περιμενε μια ευχαριστη εκπληξη......ολα εξω ειναι ασπρα κ συνεχιζει να χιονιζει.κ εγω η τρελη στην δουλεια :(:(

γιατι να μην ειμαι σπιτι με τα μωρα μου να το χαρουμε.ελπιζω να κρατησει μεχρι το μεσημερι που θα παω.την μικρη δεν την πηγα παιδικο γιατι φανταστικα οτι δεν θα εχουν κ μετα πως την ξαναπαω σπιτι με τοσο χιονι στο δρομο.

θελω να παω σπιτι,να χουχουλιαστω κ να μην το κουνησω ρουπι.... [-(

χιονισμενα φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο την χιονισμένη (προς το παρόν) θεσσαλονίκη!!!

ΜΤΗ περαστικά στο μικρούλι σου!!!

Εχθες είχαν οι μικρούλες μου γεννέθλια, χρονίσανε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια σας πολλα καραμελενια,γερα κ δυνατα!σου στελνω δωρακια....... [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.

[smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] να χαιρεσαι τα παιδακια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χθες είχαν οι μικρούλες μου γεννέθλια, χρονίσανε!!!!!

Χρόνια πολλά και καλά!!!!! Να τα εκατοστήσουν οι μικρούλες σου!!!!

:ymparty::ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Karamelenia χρονια πολλαααα. Να τα χαιρεσαι τα κοριτσακια σου. Να ειναι παντα γερα και δυνατα και εσυ το ιδιο για να τα καμαρωνεις παντα.

Φιλια στις υπολοιπες... μπρρρ πολυ κρυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...