Μετάβαση σε περιεχόμενο

διαταραχή περιόδου ή έγκυος?


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου, έχω αρκετό καιρό να γράψω στο forum σας αλλά μπαίνω να διαβάζω τα νεα σας.

Λοιπόν χωρις να σας κουράζω να σας πω οτι έχω 2 εβδομάδες καθυστέρηση , 4 πριν την αναμένομενη μέρα της περιόδου μου για καθαρά προληπτικούς λόγους έκανα ενα ενδοκολπικο υπερηχο που μου βρήκε το ενδομήτριο 12 χιλ. Φυσιολογικά σε λίγες ημέρες 8α μου ερχότανε περιόδος καλά τα λεω ή εχω μπερδευτει?

Τέλος πάντων στην 3η μέρα καθυστέρησης είδα κατα το σκουπισματάκι :blush: λιγά καφέ υγρά υπέθεσα οτι θα αδιαθετήσω αλλά τίποτα μόνο εκέινη την στιγμη είχα την υπόλοιπη μερα ημουνα εντελως καθαρη..... την επόμενη μέρα γυρνόντας μετα απο μια κουραστική πραγματικά εργασία πήγα στην τουαλέτα και πάλι είχα καφε εκκρίσεις τώρα δεν έχω ούτε ίχνος απο αυτα τα καφε υγρα.

Απο το ενδοκολπικο υπέρηχο δεν θα έβλεπε οτι υπάρχει υποψία εγκυμοσύνης??

Αχ!! Εχω μπερδευτεί!!! Περιμένω να μου δώσετε τα φώτα σας!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακι!!!

Συμφωνα με αυτα που περιγραφεις ειναι πολυ πιθανο να εισαι εγκυος!!!!!

Το οτι δεν φανηκε κατι στον υπερυχο ειναι επειδη ηταν πολυ νωρις, σκεψου οτι η χοριακη θα πρεπει να ειναι πανω απο 1500 μοναδες για να φανει ο σακος στον υπερυχο και σιγουρα αυτο δεν γινεται πριν να εχεις καν καθυστερηση. Εγω θα ελεγα αυριο πρωι- πρωι να κανεις μια Β-χοριακη και να επικοινωνησεις αμμεσα με τον γυναικολογο σου.

Ευχομαι να εισαι εγκυουλα και να φερεις ενα γερο μωρακι στον κοσμο!!!!!!

Φιλακια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα!Εμενα παντως ετσι ξεκινησε η εγκυμοσυνη μου!!!Με καφε υγρα!!!!....εδω περιοδος εκει περιοδος πουθενα η περιοδος!!!! :)

Κι εγω πιστευω οτι δεν θα εβλεπε κατι επειδη ηταν νωρις!....εχω προαισθημα οτι κατι καλο γινεται στην κοιλιτσα σου!!!!Γρηγορα για χοριακη λοιπον!Στο ευχομαι ολοψυχα να εχεις τα ωραιοτερα νεα της ζωης σου αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέτε βρε κορίτσια να έχω ελπίδες? Φοβάμαι μην απογοητευτώ πάλι..... με την απάντηση της χοριακής.

Αν δεν μου έρθει αυτη την εβδομάδα θα παω.......... και οτι βρέξει ας κατεβάσει.

Αristina για πόσες ημέρες είχες τα καφέ υγρά?

Μακάρι βρε κοριτσάκια μου.......... μακάρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΛΙΝΑ ΜΟΥ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΔΙΟΓΚΩΝΕΤΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΧΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΟΥ ΤΗΛ;ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ.ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ.!!!ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ.Η ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ....ΑΥΡΙΟ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ.~!!!!ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ.ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου και απο μενα!

και εγω οταν εμεινα εγκυος αυτα τα καφε υγρα ειχα. μου ηρθαν την ημερα που περιμενα περιοδο..και κρατησαν 3 μερες..πολυ ελαχιστα ομως...

επισης λες οτι εχει 2 εβδομαδες καθυστερηση....αν δεν ειχες ποτε πριν διαταραχη κυκλου..νομιζω οτι ειναι αρκετες για να πας να κανεις μια χοριακουλα αυριο!

σου ευχομαι οτι καλυτερο! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Linaki_1980 έγραψε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου, έχω αρκετό καιρό να γράψω στο forum σας αλλά μπαίνω να διαβάζω τα νεα σας.

Λοιπόν χωρις να σας κουράζω να σας πω οτι έχω 2 εβδομάδες καθυστέρηση , 4 πριν την αναμένομενη μέρα της περιόδου μου για καθαρά προληπτικούς λόγους έκανα ενα ενδοκολπικο υπερηχο που μου βρήκε το ενδομήτριο 12 χιλ. Φυσιολογικά σε λίγες ημέρες 8α μου ερχότανε περιόδος καλά τα λεω ή εχω μπερδευτει?

Τέλος πάντων στην 3η μέρα καθυστέρησης είδα κατα το σκουπισματάκι :blush: λιγά καφέ υγρά υπέθεσα οτι θα αδιαθετήσω αλλά τίποτα μόνο εκέινη την στιγμη είχα την υπόλοιπη μερα ημουνα εντελως καθαρη..... την επόμενη μέρα γυρνόντας μετα απο μια κουραστική πραγματικά εργασία πήγα στην τουαλέτα και πάλι είχα καφε εκκρίσεις τώρα δεν έχω ούτε ίχνος απο αυτα τα καφε υγρα.

Απο το ενδοκολπικο υπέρηχο δεν θα έβλεπε οτι υπάρχει υποψία εγκυμοσύνης??

Αχ!! Εχω μπερδευτεί!!! Περιμένω να μου δώσετε τα φώτα σας!! :kiss:

koritsaki mou pantws k egw otan eixa meinei egkuos eixa kafe k liga poz sto skoupisma k ponous periodou.episis eixa kanei k egw endokolpiko uperixo mazi me to test pap k den eixe fanei kati!ennoeitai den perimena na eimai egkuos alla eides??ginontai k 8aumata! Sou euxomai na eisai k suntoma na mas pei nea!!kali epituxia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Linaki το βλέπω να 'ρχεται το ζουζούνι!!

Καλή και ανεβασμένη χοριακή εύχομαι!!

Μην το αφήσεις άλλο, αύριο πρωί πρωί πήγαινε για να έχεις τα αποτελέσματα νωρίς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυο εβδομαδες ειναι παρα πολύ. την ημερομηνια που εκανες τον υπερηχο ήταν πολύ νωρις για να μπορεσει ο γιατρος να δει κατι, ιδιαιτερα αν ο υπερηχος που εχει δεν ειναι καλος. εδω εμενα με μια εδβομασα καθυστερηση μου ειπε ενας γυναικολογος στο νοσοκομειο ότι δεν ειμαι εγκυος. φυσικά ξαναγυρισα στον δικο μου και γεννησα σε μαιευτηριο. Ευχομαι να εισαι και να μας πεις αυριο τα ευχαριστα. παντως και ενα clearblue θα δειξει αν βρεις σημερα φαρμακειο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυο εβδομάδες καθυστέρηση και δεν έχεις κάνει ούτε τεστ;;;;;; :huh: :huh: :huh:

Είχες ποτέ άλλωτε τόση πολλή καθυστέρηση χωρίς να είσαι έγκυος;; Τι περιμένεις ήθελα να'ξερα;;;; :dry:

Λοιπόν, 18 Μαρτίου, 25η μέρα του κύκλου μου, πήγα στο γυναικολόγο μου για το ετήσιο check up. Το ίδιο πρωί είχα και λίγο αίμα (κόκκινο). Με ρώτησε κιόλας η κοπέλα που παίρνει το ιστορικό αν υπήρχε περίπτωση εγκυμοσύνης και της είπα "μπα, αποκλείεται"! :P Βλέπεις, για τον συγκεκριμένο μήνα το θεωρούσα απίθανο!

Μου έκανε το τεστ παπ, υπέρηχο κλπ, φυσικά δεν είδε τίποτα, τι να δει άλλωστε ο άνθρωπος τόσο νωρίς;; Αλλά όπως βλέπεις από το τικεράκι μου, είμαι έγκυος.. ;):)

Μην αφήνεις πολύτιμο χρόνο να περνάει - αν είσαι έγκυος πρέπει να σε δει ο γιατρός, πρέπει να ξεκινήσεις ότι συμπλήρωμα σου πει κλπ κλπ. Αύριο πρωί πρωί για χοριακή, χωρίς άλλη αναβολή!

Αν δεν υπάρχει άλλη πιθανή αιτία για τόση καθυστέρηση, τότε σίγουρα είσαι εγκυούλα!!!! Εύχομαι να το επιβεβαιώσει και η χοριακή αύριο!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Δυο εβδομάδες καθυστέρηση και δεν έχεις κάνει ούτε τεστ;;;;;; :huh: :huh: :huh:

Είχες ποτέ άλλωτε τόση πολλή καθυστέρηση χωρίς να είσαι έγκυος;; Τι περιμένεις ήθελα να'ξερα;;;; :dry:

Συμφωνω :) Οποιοσδηποτε κ να ειναι ο λογος της καθυστερησης (ευχομαι να ειναι σπορακι :woohoo: )ειναι αρκετα μεγαλη για να την αμελησεις!

Απορω πως κρατηθηκες κ δεν μπηκες στο πειρασμο να παρεις τεστ απο το φαρμακειο...Χοριακη για σιγουρα αποτελεσματα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To ενδομήτριό σου είναι παχύ και αυτό είναι πολύ καλό.

Και στα 2 μου παιδιά 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο είχα καφέ υγρα. εύχομαι να είσαι έγκυος!

Περιμένουμε νέα σου αυριο! :)

...ή μηπως να έκανες ένα τεστάκι σήμερα; :dry: Φαρμακεία θα βρείς αν και Κυριακή. Απορώ πως κρατιέσαι και δεν κάνεις τεστ! :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου λέτε?? Σας ευχαριστώ που μου δίνετε ελπίδες ... ειλικρινά. Θα παω αύριο να αγοράσω ενα τεστάκι και μακάρι να σας έχω εύχαριστα νεα να σας πω διαφορετικά πάμε για τον επόμενο μήνα.

Αύριο θα πάρω πάντως και τον γυναικολόγο μου τηλ. και θα σας ενημερώσω!!!

Φιλάκια :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια μη μου αναβετε φωτιες.....

Τον προηγουμενο μηνα ειχα 7 μερες καθυστερηση(ηταν να αδιαθετησω στις 20 Μαρτιου και αδιαθετησα στις 27) για τρεις μερες με λιγο σκουρο αιματακι. Ειχα παει γι αυτο το λογο στο γυναικολογο και μου εκανε υπερηχο και μου ειχε πει τοτε οτι το ενδομητριο ηταν 17 χιλιοστα και οτι το αιματακι που ειχα δεν ηταν περιοδου :blink::blink::blink: .Αυτη τη στιγμη ειμαι στην 33η μερα του κυκλου και περιμενω να αδιαθετησω αλλα τιποτα ακομα......Ευτυχως εχω κλεισει ραντεβου για τις 10 Μαιου για τεστ Παπ, οτι ειναι να γινει θα γινει......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cuando έγραψε:

kai den kaneis ena test?
Καλημερα :) Δε κανω τεστακι γιατι οποτε εχω παρει τεστακια εχω απογοητευτει πληρως απο το αποτελεσμα.... Ετσι θα περιμενω να βγει ο Απριλιος και αν δεν εχω αδιαθετησει και την αλλη βδομαδα θα παω για χοριακη, αλλα φοβαμαι μηπως τη πατισω οπως την αλλη φορα και πανω που αρχισω να χαιρομαι, πεσω αποτομα......
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΚΑΝΕ ΧΟΡΙΑΚΗ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΥΡΩΝ Η ΤΕΣΤ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ :laugh: ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...