Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΥΠΝΑΜΕ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια!!

η μικρούλα μου εχει κλείσει τον 7ο μήνα και ακόμα ξυπνάμε τη νύχτα για να φάμε. συγκεκριμένα, κοιμάται στις 9 (αφού έχει πιεί γάλα), ξύπνάει στη 1:30 και μετά ξανά στις 5:30. κανονικό βρέφος δηλαδή. δεν ξέρω πως να της κόψω το 1:30 γιατί λογικά το 5:30 είναι το πρωινό της, αφού μετά στις 10 τρώει φρούτο. ή μήπως δεν πρέπει να της το κόψω?

ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!Κι εμένα η μικρή μου μέχρι και 9 μηνων ξύπναγε για γάλα και ο γιατρός μου είχε πεί να τις δίνω να τρώει κάποια στιγμή θα το κόψει απο μόνο του όπως και έγινε τώρα είναι 10 μηνών και θέλει γάλα στις 7-8,μου είχε πει να μη τις δίνω χαμομήλι ή κάτι εκτός γάλατος γιαί δεν της κόβει τη πείνα και θα ξυπνάει υπομονή και θα στρώσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!! εμενα ο μικρουλης μου ειναι 4ο μηνων και εκοψε το βραδινο απο 40 ημερων σχεδον.. τρωει τελευταιο γευμα στις 12 και μετα παλι στις 8 η 9 το πρωι... ξυπνησε μερικες φορες αλλα του εδωσα χαμομηλι και μου ειχε πει η παιδιατρος και του εβαλα στο γαλα μεσα 1 κουταλιτσα ρυζαλευρο και τον κραταει περισσοτερο και δεν πειναει... υπομονη... φιλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κ απο εμένα...Κ εμένα απο 40 ημερών ξυπνούσε μόνο στις 3μιση με 4 για φαγητό κ μετά το πρωί..Αλλα απο κάποιο διάστημα κ μετά παρατήρησα οτι δεν έπινε πολύ γάλα εκείνη την ωρα,οπότε κάποια στιγμή δοκίμασα να της δώσω την πιπίλα της κ...κοιμήθηκε!! :silly: Έκτοτε δε ξυπνάει καθόλου απο τις 9μιση που κοιμάται μέχρι τις 8 με 8μιση το πρωί...Εκτός αν πονάει απο τα δοντάκια της..... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κ απο εμένα...Κ εμένα απο 40 ημερών ξυπνούσε μόνο στις 3μιση με 4 για φαγητό κ μετά το πρωί..Αλλα απο κάποιο διάστημα κ μετά παρατήρησα οτι δεν έπινε πολύ γάλα εκείνη την ωρα,οπότε κάποια στιγμή δοκίμασα να της δώσω την πιπίλα της κ...κοιμήθηκε!! :silly: Έκτοτε δε ξυπνάει καθόλου απο τις 9μιση που κοιμάται μέχρι τις 8 με 8μιση το πρωί...Εκτός αν πονάει απο τα δοντάκια της..... :(:(

Δεν θηλάζετε απ ότι κατάλαβα???? :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δικια μου σταματησε να ξυπναει γ φαγητο 10 μηνων,να μην της κοψεις τιποτα,οταν θα ειναι ετοιμο το μωρο θα το κοψει μονο του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

και εμενα ξυπναει ο μικρος το βραδυ και τρωει κανονικοτατα 150 -180 ml..

δεν του κοβω τιποτα..θα το κοψει μονος του καποια στιγμη..αυτο μου εχει πει και ο γιατρος ..ευτυχως κοιμαται αμεσως μετα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εμένα ο γιος μου σταμάτησε 3 μηνών το βραδινό αλλά και να ήθελε να πίνει το βράδυ θα επιδιώκα να το κόψει γαιτί όπως μου είχε πει και ο παιδίατρος δεν του προσφέρει τίποτε απολύτως. Άσε που του γίνεται συνήθεια η οποία μπορεί να τραβήξει και 1 χρόνο. Θεωρώ λοιπόν ότι αφού το παιδί δεν έχει όφελος δεν χρειάζεται να σηκώνεσαι κι εσύ μέσα στη νύχτα για να το ταϊσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...