Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Ζοριζομαι λίγο με τη μπέμπα αυτές τις μέρες. Έχει πολλή γκρίνια (μάλλον από τα δόντια) και εκτός από τη νύχτα που ξυπνούσε με κλάματα τώρα γκρινιάζει και τη μέρα. Ειδικά αν είμαστε μέσα στο σπίτι δεν την κάνουμε καλά με τίποτα. Μάλλον περνάει και άγχος αποχωρισμού γιατί δεν τολμάμε να την ακουμπήσουμε κατω, πλανταζει στο κλάμα ακόμα και αν μας βλέπει μπροστά της. Φυσικά ξέρω ότι αυτή είναι μια φάση και δεν θα κρατήσει για πάντα, και το ίδιο το μωρό ζοριζεται πολύ οπότε κάνω υπομονή και προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη για να μην της μεταδώσω νευρικότητα ♥️.  Με όλα αυτά βέβαια ξεχνάω εντελώς την εγκυμοσύνη μου 😂😂 Συμπτώματα πολύυυυ ήπια, όμως η κοιλίτσα άρχισε κιόλας να πετάγεται 😮😮 Ίσως επειδή έχω πρόσφατο τον προηγούμενο τοκετό και η μήτρα είναι ακόμα πολύ ελαστική. Σήμερα κλείνω την 10η εβδομάδα καιπαινω στην 11η. Σοκ!! Ούτε που καταλαβαίνω πως περνάει ο καιρός!!! Όσο μπορούμε βγαίνουμε έξω για να είναι και η μικρή πιο ήρεμη (έξω είναι ένα άλλο μωρό 😂), και πάμε και θάλασσα, έκανε και το πρώτο της μπανάκι 🥰🥰. Αναμένω την αυχενική στις 18 του μήνα για να αρχίσω να το λέω για την εγκυμοσύνη. Μόνο η μητέρα μου το ξέρει και μια φίλη. Πρέπει να ενημερώσω και στη δουλειά μετά, που ο προϊστάμενος μου κάνει σχέδια για τη νέα θέση που θα αναλάβω μόλις γυρίσω. Μόνο που αν πάνε όλα καλά δεν θα προλάβω να γυρίσω γιατί θα ξεκινήσει η άδεια κυοφορίας 😂 Αυτααααα τα είπα όλα με μια ανάσα, για να ξέρετε γιατί δεν είμαι πολύ ενεργή τελευταία. @ΛΕΥΚΗ κορίτσι μουυυ συγχαρητήρια 🥳🥳🥳 Μια υπέροχη και τελειομηνα εγκυμοσύνη εύχομαι ολόψυχα!!! Όλα να πάνε κατ ευχήν 🧿🧿🧿🤞🤞🤞♥️♥️
    • Δν έκλεισα ακόμα γ αυχενική! Έκλεισα ραντεβού γ την άλλη Πέμπτη ν με δει γιατρός στο νοσοκομείο! Λογικά μετά θ κλείσω αυχενική! Είμαι ντεμι κορίτσι μ! Κάποιες μέρες καλά και κάποιες δν την παλεύω καθόλου! Μ έρχεται ο εμετός στο λαιμο και δν μπορώ ν τον βγάλω με τίποτα ! Παρόλο που τα παίρνω τ χάπια 
    • @nanouko @Χρύσακι κορίτσια έχω κι εγώ σκυλάκι στο σπίτι μικρόσωμο κ με ρωτάνε όλοι τι θα το κάνω όταν έρθει το μωρό..Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να το δώσω..Θα ρωτήσω κ παιδίατρο τι πρέπει να προσέχω κ όλα καλά θα είναι..
    • Ναι μωρέ κι εγώ έτσι μια φορά το μήνα δε θα γίνει και κάτι.. άντε τον τόνο να το καταλάβω γιατί είναι και κονσέρβα, αλλά ένα μικρό σολομό στο φούρνο μια φορά το μήνα; 🤤 Ίσως περιμένω το 1ο τρίμηνο να περάσει και βλέπουμε... Για να δούμε τι θα πουν κι άλλες κοπέλες, σ ευχαριστώ για την απάντηση σου 🙏
    • Τι ωραία νέα κορίτσι μου!! Πάει σούπερ ❤️❤️❤️ θα ξαναπάς για υπέρηχο ή έκλεισες αυχενική; Πώς είσαι αυτές τις μέρες; Καιρό είχαμε να μάθουμε νέα σου ☺️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...