Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΓΩΝΙΑ


Recommended Posts

Χριστός ανέστη κορίτσια!

Εδώ και 13 χρόνια περιμένω ένα παιδάκι αλλά για λόγους υγείας δεν έκανα καμία ιατρική επέμβαση. Η περίοδός μου είναι ρολόι. Είμαι 38 ετών. Η τελευταία ήρθε στις 31 μέρες κι αυτό συμβαίνει σε αλλαγή εποχής, το παθαίνω πάντα. Ενώ όμως περίμενα την επόμενη φυσιολογικά στις 25 όπως συνήθως, έχουν περάσει ήδη 36 μέρες κι ακόμα τίποτε. Έχω αποφασίσει να κάνω τεστ τη Δευτέρα, αν δεν έχω αδιαθετήσει, για να μην πάρω πάλι κρυάδα. Βαρέθηκα να κάνω τεστ νωρίς! Από συμπτώματα δεν θέλω να παρατηρήσω, γιατί μπορεί να είναι ψυχολογικό.

Σας τα γράφω, για να το βγάλω από μέσα μου. Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στυλιανή καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! :)

Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα!

Καλά κάνεις και δεν ενθουσιάζεσαι αμέσως, εύχομαι όμως αυτή την φορά να έχεις πέσει έξω και να αξίζει να ενθουσιασμός από νωρίς.

Εγώ είμαι η Ασπα και έχω δύο παιδάκια. Φιλάκια! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηλθες στην παρεα μας.Ευχομαι να εισαι εγγυος,εχεις αρκετες μερες καθυστερηση,αυριο-μεθαυριο,κανε ενα τεστακι.Αντε καλα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς σας βρήκα κορίτσια!

Μου κάνει πολύ καλό που σας μιλάω. Επαφές είχα από τις 7 Απριλίου, άρα είναι νωρίς για τεστ, έτσι δεν είναι; Γι' αυτό το αφήνω από Δευτέρα.Συμπτώματα είναι δυνατόν να υπάρχουν τόσο νωρίς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου είναι ίδια περίπου, οπότε τι να σου πω!!!! :dry::dry:

Βέβαια όσο αντέχεις καθυστέρησε το τεστ για μεγαλύτερη σιγουριά μετά. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορτισάκι και καλωςήρθες!!

Εύχομαι και εγώ να είσαι έγκυος και τσάμπα να περιμένεις την ακατανόμαστη... χαχαχαχα

Να σε ρωτήσω όμως κάτι? Εντάξει δεν έχεις κάνει ιατρική επέμβεση, τουλάχιστον το έχεις ψάξει?? Έχεις βρει κάποιο λόγο που θα καθυστερεί το θέμα?? Νομίζω ότι τουλάχιστον αυτό θα πρέπει να το κάνεις, θα πρέπει να ξέρεις... εξάλλου υπάρχουν πολλών ειδών βοήθειες και ίσως εσυ να χρειάζεσαι κάτι πολύ απλό...

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

styliani έγραψε:

Καλώς σας βρήκα κορίτσια!

Μου κάνει πολύ καλό που σας μιλάω. Επαφές είχα από τις 7 Απριλίου, άρα είναι νωρίς για τεστ, έτσι δεν είναι; Γι' αυτό το αφήνω από Δευτέρα.Συμπτώματα είναι δυνατόν να υπάρχουν τόσο νωρίς;

γεια σου στυλιανη. για να καταλαδω καλά εχεις κύκλο 25 ημερών εκτος απο μια δυο φορες το χρονο που αλλάζει και ειναι φυσιολογικό. και εχουν περασει 36 ημερες? αν ναι τοτε πηγαινε αυριο το πρωι και κανε μια β χοριακή η οποια θα δειξει. αν εισαι εγκυος εισαι απο τον προηγουμενο μήνα όχι απο τον Απρίλιο! τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης ειναι τα ιδια με αυτα της περιοδου, οποτε δε θα καταλαβεις απο κει. παντως σε κυκλο 25 ημερων και εχουν περασει 36 μερες και τα τεστ εγκυμοσυνης θα δειξουν. η γνωμη μου ειναι να κανεις μια β χοριακη. εχεις πολλες πιθανοτητες παντως και σου το ευχομαι ολοψυχα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήρθες στην παρέα μας Στυλιανή! Το οτι έχεις τόσες μέρες καθυστέρηση νομίζω είναι θετικό(χωρίς να θέλω να σε ξεσηκώσω άδικα..) κ ελπίζω να είσαι εγγυούλα κ να μας ανακοινώνεις τα ευχάριστα τη Δευτέρα με μια τεράστια χοριακή!! Εύχομαι οτι καλύτερο!! Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και πάλι!

Το Μάρτιο δεν είχα καθόλου επαφές, λόγω επαγγελματικού ταξιδίου του συζύγου. Μετά την προηγούμενη περίοδο ξεκινήσαμε από τις 7 Απριλίου. Γι' αυτό λέω ότι είναι νωρίς. Πάντως το τεστ το πήρε ο καημένος και αν δεν αδιαθετήσω μέχρι την Κυριακή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου στυλιανή και από εμένα!δεν θέλω και εγώ να σε ξεσηκώσω αλλά ήδη θα ήμουν στην τουαλέτα και θα έκανα το τεστ!(χαχαχαχα).και εγώ στην αναμονή είμαι.την Τρίτη περιμ.ενω .Δεν έχω ακόμα καθυστέρηση.Σου εύχομαι ενα μεγάλο ++++++++++++++!!!!!!!!!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι κορίτσια!

Έκανα το predictor πρωί πρωί, πέντε τα ξημερώματα!, και βγήκε αρνητικό. Η καθυστέρηση όμως εκεί και εδώ και δυο μέρες έχει μεγαλώσει το στήθος μου αρκετά. Το βράδυ νιώθω κάτι τραβήγματα εκεί κάτω αλλά τίποτε άλλο. Τώρα έχουν περάσει 40 ημέρες από την πρώτη ημέρα της προηγούμενης περιόδου. Νομίζω ότι πρέπει να το ξεχάσω και να ηρεμήσω. Μια ορμονική διαταραχή θα είναι και τζάμπα η αναστάτωση.

Σας ευχαριστώ όλες για τη συμπαράστασή σας. Εύχομαι τα καλύτερα και να μη χάνουμε το θάρρος μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou styliani mou !!

exw akousei oti to predictor dn einai k toso axiopisto!!! to arnitiko test mporei na bgei k lathos! egw tha elega na pas na kaneis mia exetasoula na min to afiseis allo etsi!! aporo k pos antexeis....... oti apofasiseis euxomai na einai gia kalo!!! filakia k kali epitixia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααααα

Έκανα το δεύτερο τεστ τώρα το μεσημέρι για να μην πάει χαμένο κι έχει μια αχνή ροζ γραμμή. Τι είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

styliani έγραψε:

Κορίτσιααααααα

Έκανα το δεύτερο τεστ τώρα το μεσημέρι για να μην πάει χαμένο κι έχει μια αχνή ροζ γραμμή. Τι είναι?

Είναι ώρα για χοριακή!!! Αυτό είναι!!!

Αντε πουλάκι μου θα μας σκάσεις!!!!!

Περιμένουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΥΛΙΑΝΗ κάνε μια χωριακή για να σαι σίγουρη άν είσαι έγκυος...;) και εγώ τα τεστ δεν τα εμπιστεύομαι και τόσο... καλά αποτελέσματααααααααααααα κοριτσάκι .... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θετικο ειναι!!!! Στο αρνητικο μπορει να γινει λαθος αλλα στο θετικο οχι. και δεν παιζει ρολο αν η γραμμη ειναι μιση η αχνη. αρκει να υπαρχει! Κανε χοριακη να σου φυγει η αμφιβολια και να δεις πως παει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στυλιανη θελει ατσαλινα νευρα και υπομονη!

ολα να σου πανε θετικα και να τα καταφερεις οπως και ολες μας!

καταλαβαινω την απογοητευση σου απολυτα και ξερω οτι θα περασεις και απο θυμο και στεναχωρεια...

η επομενη φορα θα ναι σιγουρα θετικη, μη χανεις το κουραγιο σου καλη επιτυχια!!

χχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τη βοήθειά σας. Θα προσπαθήσω για ένα διάστημα να ηρεμήσω και να το ξεχάσω το θέμα, γιατί ακόμη δεν έχω αδιαθετήσει και πρέπει να επανέλθει ο οργανισμός μου. Η αλήθεια είναι ότι η αγωνία αυτών των ημερών ήταν τόση που τώρα αισθάνομαι ανακούφιση. Τι είχα τι έχασα στο κάτω κάτω. Θα προσπαθήσω να απολαύσω κάθε στιγμή και να μη σκέφτομαι καθόλου αυτά τα θέματα. Αρκετά έφθειρα τον εαυτό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...