Μετάβαση σε περιεχόμενο

λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

Κορίτσια την πέμπτη κάνω λαπαροσκόπηση σε νοσοκομειο στην θεσσαλονικη και έχω τρομοκρατηθεί. Σας παρακαλώ γραψτέ μου τις εμπειρίες σας. Δεν έχω κάτι το κάνουμε μάλλον διαγνωστικά. Πονάει , πόση ώρα κρατάει, και μετά πόσες μέρες κρατάνε οι πόνοι. Γραψτε μου ότι θέλετε πάνω στο θέμα. εχω τρελλαθει στο αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki gia poio logo tha kaneis laparoskopisi an epitrepetai? ekana k egw prin apo ena mina peripou. egw logw ekswmitriou. emena mou ekanan narkwsi k nomizw se oles tis periptwseis. gia merikes meroules tha ponas logw aeriwn. tha exeis aeria mesa sou pou prepei na fugoun (me ton paradosiako tropo) k tha ponaei o thwrakas. ennoeitai tha se ponoun k ta rammatakia pou den einai akrivws ponos alla travigmata..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

neneka ευχαριστω για την ενημερωση. θα κανω λαπαροσκοπηση γιατι ειπε ο γιατροσ οτι επειδη εδω και 6 χρονια υπαρχει ανεξηγητη υπογονιμοτητα και παρολου που η σαλπιγκογραφια ειναι καλη που εκανα πριν 4 χρονια καλο θα ειναι να κανουμε λαπαροσκοπηση για να δουμε απο μεσα.6 χρονια και ουτε μια εγκυμοσυνη και εκανα και 2 σπερματεγχυσεισ αλλα ξανα τιποτα. ευχαριστω που απαντησες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακάρι και επίσης και σε εσένα ένα μωράκι σύντομα. πόση ώρα ήσουνα χειρουργείο; η νάρκωση είναι σαν ένας γλυκός ύπνος η σαν κάτι να σε πνιγεί γιατί τα άκουσα και τα δυο. φοβάμαι λίγο όπως θα κατάλαβες. Σε ζάλισα λίγο αλλά ευχαριστώ που μου απαντάς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνάκι έχω κάνει και εγω λαπαροσκόπηση για να αφαιρέσω μια κύστη πριν κάποια χρόνια. Συμφωνώ απόλυτα με τη Νενεκα. Η κοιλιά μου ήταν φουσκωτή για 20 μέρες περίπου, η ολική αναισθησία δεν με πείραξε καθόλου. Να σκεφτείς μόλις βγήκα πήγα για τσιγάρο (ο γιατρός φώναζε φυσικά). Εφυγα την ίδια μέρα και στη διαδρομή έφαγα goody's. xixixi! Αυτό που θυμάμαι έντονα ήταν ενας πόνος (μεγαλούτσικος) στους ώμους μου. Καλή επιτυχία, όχι άγχος, γιατί πραγματικά είναι μια επέμβαση ρουτίνας και σύντομα να κρατήσεις το μπεμπάκι σου αγκαλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ patata που μου απάντησες η αλήθεια είναι ότι και εγώ θα χρειαστώ ένα τσιγάρο αλλά επειδή το κόβω θα πλακωθώ στα goodys σίγουρα και νόμιζα ότι μονό εγώ βρίσκω παρηγοριά σε αυτό το μαγαζί. ευχαριστώ για όλα και επειδή δεν έχω διαβάσει τίποτα για σένα σου εύχομαι ότι επιθυμείς και εσύ να το αποκτήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou i narkwsi kratise peripou 2 wres an thumamai kala. kata ti diarkeia tis narkwsis den eniwtha tpt otan me ksipnousan thumamai oti eida apo panw mou polla atoma pou fwnazan to onoma mou k meta ksanakoimithika. otan ksupnisa kanonika pia me eixan sto oksigono k eniwtha oti pnigomai. apo ti mia den antexa to oksigono k apo tin alli den eixa oksigono otan evgaza ti maska. auto vevaia kratise 5 leptakia k oxi parapanw. na simeiwsw oti egw den exw ksanakanei pote mou kapoio xeirourgeio oute k narkwsi k eixa panikovlithei giati den thumomoun tpt. allou koimithika, allou me ksipnisan, allou ksipnisa telika. twra pou to lew mou fainetai k ligo asteio giati thumamai ton paniko mou.. pou itan xwris logo fusika... meta apla zalizomoun. oso gia to tsigaro egw otan ekana eniwtha tous idious ponous sto thwraka k den to antexa. min agxwnesai ola tha pane kala. skepsou oti eisai k tuxeri pou proetoimazesai egw mesa se ena vradu piga sto nosokomeio k apo tis 2:30 ti nuxta mexri tis 7:30 pou me piran den eixa to xrono pou eprepe gia na proetoimastw katallila. me pigan sto xeirourgeio k akomi den eixa sunideitopoiisei to ti sunevaine. isws k na min ithela. telow pantwn kali epituxia k pali k min agxwnesai. ola tha pane kala. min panikovlitheis se parakalw polu me tin perigrafi mou den einai tpt tromero k min ksexnas oti o kathe organismos antidra diaforetika... polla eipa pali.. :blink: filia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη μου εχουν δικιο τα κοριτσια!!Δεν ειναι κατι το φοβερο και αν παραμεινει μονο διαγνωστικη κ δεν επεμβουν σε κατι θα ναι ακομη πιο απλη!!Εγω εχω 3 λαπαροσκοπησεις στο βιογραφικο μου στις 2 ημουν προετοιμασμενη στην 3η πηγα για το πρωτο υπερηχο μες την καλη χαρα με το φουστανακι μου τις σαγιοναριτσες μου ουτε τσαντα δεν ειχα παρει και μεσα σε μιση ωρα βρεθηκα στο χειρουργειο.. :(:(:( δεν προλαβα να συνειδητοποιησω τιποτα..και απο τοτε..περασαν 2 χρονια ακριβως σαν σημερα βγηκα απο το νοσοκομειο!!!

Μην αγχωνεσαι δεν ειναι τιποτα και ολα θα πανε καλα!!!Απλα θα σαι σαν μπαλονακι μικρο φουσκωμενη και θα πονας σε ωμους κ πλατη για καμια 20αρια μερες λογω τουαερα που βαζουν!!!

Ολα θα πανε καλα και συντομα θα σαι και εγκυουλα!!!!!!!!!!Στο ευχομαι ολοψυχα!!

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα neneka και patata σάς ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ είναι η πρώτη φορά που θα κάνω νάρκωση και αγχώθηκα αλλά με κάνατε να αισθανθώ πολλή καλυτέρα σάς ευχαριστώ ολόψυχα θα σας ενημερώσω το Σάββατο. φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξει κοπελα μου. Νομιζα οτι θα πηγαινες την Πεμπτη που μας περασε γι'αυτο ρωτησα!Καλη επιτυχια σου ευχομαι κ μην αγχωνεσαι! Ολα θα πανε καλα! Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξει κοπελα μου. Νομιζα οτι θα πηγαινες την Πεμπτη που μας περασε γι'αυτο ρωτησα!Καλη επιτυχια σου ευχομαι κ μην αγχωνεσαι! Ολα θα πανε καλα! Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουμπαρούλα μου ευχαριστώ για όλα. Κορίτσια βγηκα. Ευχαριστώ για τα μυνηματα και την συμπαράσταση σας. Δεν κατάλαβα και πολλά με την νάρκωση ήταν ωραίος ο ύπνος και μετά δεν είχα τρομερούς πόνους λίγο ώμους και θώρακα αλλά παίρνω παυσίπονα. Με κάνανε λαπαροσκόπηση και υστεροσκοπηση διαγνωστικά , με κάνανε και ένα καυτηριασμό αλλά με κράτησαν παραπάνω γιατί αιμορραγούσε η πληγή κάτω από τον αφαλό. Μετά το χειρουργείο μου ηρθέ και περίοδος δηλαδή στις 14 με 15 μέρες κύκλο και ο γιατρός είπε να το μετρήσω κανονικά σαν περίοδο. Όλα πήγαν καλά. Ευχαριστώ για την δύναμη , το κουράγιο, τις συμβουλές και τις ευχές σας. Να είστε καλά neneka, patata 77, katerina,chrysa,mina3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη μου, χαίρομαι που όλα πήγαν καλά. Θα κάνω κι εγώ σύντομα και όπως καταλαβαίνεις είμαι κι εγώ αγχωμένη. Τελικά τί έγινε βρέθηκε τίποτα ενδομητρίωση κλπ. ή ήταν όλα εντάξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μένα στην όμορφη παρέα σας και καλώς σας βρήκα!

Ειρήνη8 διάβασα λιγάκι την ιστορία σου και είμαστε περίπου ίδια περίπτωση.

Θα μπορούσες μήπως να μου πεις σε ποιο νοσοκομείο/ γιατρό έκανες τη λαπαροσκόπηση και πάνω κάτω το κόστος;

Αν δε θες να γράψεις όνομα στειλε μου σε παρακαλώ πμ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή επιτυχία σε ό,τι επιθυμεί καθεμια απο μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pon pon δεν ξερω να στελνω πμ μονο να απανταω σε πμ ειμαι λιγο ασχετη με αυτα. στο παπαγεωργειου και ειναι δωρεαν γιατι ειναι σαν νοσηλεια σε νοσοκομειο με εισαγωγη. ο γιατροσ ειναι απο το κεντρο υπογονιμοτητασ του νοσοκομειου . γραψε μου εσυ πμ για να σου γραψω τον γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...