Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παρακαλώ βοηθήστε με


Recommended Posts

Είμαι πολύ κουρασμένη ψυχολογικά και πολύ φοβισμένη επίσης. Προσπαθώ από τον Δεκέμβριο να κάνω κατι με βοήθεια και ούτε και αυτό δεν με θέλει.Την μια ήταν πολύ ψηλά η FSH και δεν ξεκινήσαμε την εξωσωματική,μετά πήγαμε για φυσικό κύκλο, χάσαμε το ωάριο,κάναμε ωορυξία και δεν το προλάβαμε, ξαναπήγα για φυσικό κύκλο, μαράθηκε το ώαριο, εκεί που το ωοθυλάκιο ήταν 15,5 χιλιοστά αντί να μεγαλώνει άρχισε να μικραίνει, 19 Μαρτίου έσπασα το πόδι μου ακόμα σε γύψο το έχω έπεφτε και Πάσχα χαμένος και αυτός ο κύκλος.Σήμερα είδα το γιατρό και αποφάσισε ότι παμε για κανονική εξωσωματική με μακρύ πρωτόκολλο με 150 μονάδες ορμόνης όταν μου είπε το μαξιμουμ είναι 450 πολύ ελαφρια δόση μου εξήγησε λόγω μιας ασθένειας που είχα περάσει. Ξέρετε πως δουλεύει το μακρύ πρωτόκολλο, μου δίνει ηπαρίνες και Arvecap την 21 πρώτη μέρα του κύκλου μου, πως δουλεύει όλο αυτό ξέρετε; και μετά από 14 μέρες κάτι που μοιάζει με την λέξη Ρuregon δεν βγάζω τα γράμματα ούτε μου είπε για πόσο αριβώς και μετά τι γίνεται; Πώς είναι η διαδικάσία; θα πονάω; θα γίνω χοντρή;...Φοβάμαι...Πείτε μου ό,τι ξέρετε θα με βοηθήσετε,σας παρακαλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki mou xalarwseeeee.... pare mia ba8ia anasa kai apolause alli mia wraia fasi tis zwis sou.... tin fasi pou 8a se kanei manoula!!!

Oyte 8a poneseis, oute xontri 8a gineis kai tipota den 8a katalabeis!!

Egw eixa ksekinisei kateu8eian me puregon pou einai ormoni pou orimazei ta augoulakia mas, kai epeidi pernoume megalyteri dosi, orimazoun perissotera...

8a kaneis mia enesoula stin koilitsa sou ka8e brady logika (8a sou pei o giatros sou) me ena penaki (fantasou to san stylo) pou 8a sou dwsoun opou ri8mizetai kai i dosi. Einai toso mikres kai leptes oi belones pou den 8a katalabaineis tipota!!!! Egw pou eimai ligopsyxi mexri aidias kai den antexw ton pono oute sto elaxisto tis ekana moni mou!!!! 8a deis pws oli i diadikasia den einai tipota!!!!! kai otan me to kalo 8a meineis egkyos 8a ta ksexaseis ola kai 8a enai san na min ta ekanes POTE!!!

ola 8a pane kala na isai sigouri giauto!!!

Oti xreiasteis edw eimaste!!

se filw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyeore71 καλησπερα!

Προς τι ο πανικος??? Ηρεμισε το αγχος μονο κακο μπορει να σου κανει.Καταλαβαινω απολυτα τι περνας γιατι ειμαι κ εγω σε φαση εξωσωματικης (οπως και παρα πολλες κοπελες) και θα ξεκινησω κ εγω μακρυ πρωτοκολλο με διαφορετικα φαρμακα.

Δύο είναι τα βασικά πρωτόκολλα διέγερσης στην εξωσωματική γονιμοποίηση, το μακρύ και το βραχύ πρωτόκολλο. Τα φάρμακα που χορηγούνται ανήκουν σε δύο κατηγορίες. Ένα που εμποδίζει την ωοθυλακιορηξία και ένα που διεγείρει την ανάπτυξη των ωοθυλακίων. Η διαφορά των δύο πρωτοκόλλων έγκειται κυρίως στη διάρκεια χορηγήσεως του φαρμάκου που εμποδίζει την ωοθυλακιορηξία. Τα φάρμακα που χρησιμοποιούνται και στις δύο περιπτώσεις είναι τα ίδια. Η επιλογή του καλύτερου πρωτοκόλλου και της ιδανικής δοσολογίας εξατομικεύεται για κάθε ασθενή ανάλογα με την ηλικία της, το ορμονικό της προφίλ, την ανταπόκριση των ωοθηκών σε προηγούμενη προσπάθεια καθώς και τον αριθμό και την πορεία παλαιότερων προσπαθειών.

Κατά τη διάρκεια της διέγερσης γίνεται στενή παρακολούθηση με διακολπικό υπερηχογράφημα και μέτρηση της οιστραδιόλης. Όταν τα ωοθυλάκια φτάσουν κατάλληλο μέγεθος τότε χορηγείται μία τελευταία ένεση που προάγει την ωρίμανση τους''

Σαν διαδικασια (αν εννοεις τις ενεσεις ειναι ευκολη),δεν ποναει,δεν αφηνει ουτε καν "τσιμπηματακι" στο δερμα.

Χοντρη δεν θα γινεις,μπορει να πρηστει η κοιλιτσα σου και το στηθος σου...αν πετυχει η διαδικασια θα τα παρεις τα κιλακια σου ;);)

ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥξερεις ποσες ειμαστε στην ιδια θεση με σενα???ΠΟΛΛΕΣ.Οτι χρειαστεις θα ειμαστε εδω,θα τα λεμε και θα χαλαρωνουμε.Καλη αρχη :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια είστε πολύ γλυκές και τρυφερές και οι δυό, προσπαθώ να το χωνέψω και ίσως τότε νιώσω καλύτερα.lollipop μου ξεκαθάρισες κάπως τα πράγματα. Ήθελα να σε ρωτήσω τη Ε2 την κάνουμε την επόμενη μέρα που τελειώνει η πρώτη φάση των ενέσεων ή την τελευταία μέρα της πρώτης φάσης;Και μετά τη β' φάση ενέσεων πότε σου κάνω ωοληψία την άμεσως επόμενη μέρα αφού τελειώσουν οι ενέσεις ή μετά από κάποιες μέρες;Δεν μου είπε, μου είπε μόνο ξεκίνα και θα τα πούμε τα υπολοιπα στην πορεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον θα ξεκινησω με την φραση-κλειδι μην αγχωνεσαι.

Αυτο το Ε2 δεν ξερω τι ειναι....(πρωτη φορα κανω κ εγω εξω/κη και πριν ειχα κανει σπερματεγχυση με ενεσουλες)

Θα σου πω χονδρικα τι γνωριζω...Ξεκινας τις ενεσεις με τις οδηγιες του γιατρου και καθε 2-3 μερες πηγαινεις και κανεις υπερηχο για να ελεχονται τα ωοθυλακια και μια αιματολογικη για να προσαρμοζονται οι δοσεις που περνεις.

Για την ωοληψια που ρωτας,θα σου πει ο γιατρος να κανεις μια ενεση (κατα τις 12 το βραδυ) περιπου σε 36 ωρες θα πας για την ωοληψια.

Ισως καποια κοπελα πιο εμπειρη θα μπορουσε να σου δωσει περισσοτερες λεπτομεριες...και πιο εγκυρες:( Μεσες ακρες ετσι γινεται η διαδικασια.

Νομιζω οτι ο γιατρος δεν σου ειπε λεπτομεριες για να μην σε αγχωσει κ να μην σε μπερδρψει!!!!Και ο δικος μου που τον ρωταγα επιμονα μου ειπε:"ενα βημα καθε φορα"

Μην ανησυχεις βρε κοριτσακι μου! Ειναι μια καινουργια κατασταση και για τις 2 μας! Ολα θα πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι από την ψυχή μου να επιτύχεις και να κρατήσεις ένα γερό γλυκό μωρούλι αγκαλιά...Είσαι πολύ γλυκιά...Πότε ξεκινάς εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyeore71 έγραψε:

Σου εύχομαι από την ψυχή μου να επιτύχεις και να κρατήσεις ένα γερό γλυκό μωρούλι αγκαλιά...Είσαι πολύ γλυκιά...Πότε ξεκινάς εσύ;

Το ιδια ευχομαι και για σενα κοριτσακι μου! :kiss: Εεεε και περισσοτερα απο 1 να ειναι δεν θα πουμε οχι ;);) :laugh:

Αυριο θα παρω τα φαρμακα και περιμενω περιοδο τελος της εβδομαδας περιπου και θα ξεκινησω :woohoo: :woohoo: Εχω τοοοση μεγαλη χαρα που κανω αυτο το βημα!!!!!!Ετσι να νιωθεις κ εσυ!!!!!

Εσυ αληθεια ποτε ξεκινας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι στην 4 μέρα του κύκλου μου σήμερα και ξεκινάω την 21 μέρα,αυτό σημαίνει 7 Μαίου. Πως σε λένε;Εμένα με λένε Εύη. Μου δίνεις πολύ κουράγιο ειλικρινά!Νιώθω κάπως καλύτερα.Καλά εσένα απο ποιά μέρα σου ξεκινάει το μεγάλο πρωτόκολλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyeore71 έγραψε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια είστε πολύ γλυκές και τρυφερές και οι δυό, προσπαθώ να το χωνέψω και ίσως τότε νιώσω καλύτερα.lollipop μου ξεκαθάρισες κάπως τα πράγματα. Ήθελα να σε ρωτήσω τη Ε2 την κάνουμε την επόμενη μέρα που τελειώνει η πρώτη φάση των ενέσεων ή την τελευταία μέρα της πρώτης φάσης;Και μετά τη β' φάση ενέσεων πότε σου κάνω ωοληψία την άμεσως επόμενη μέρα αφού τελειώσουν οι ενέσεις ή μετά από κάποιες μέρες;Δεν μου είπε, μου είπε μόνο ξεκίνα και θα τα πούμε τα υπολοιπα στην πορεία.

Καταρχήν ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!!

θα ξεκινήσεις τη διαδικασία σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού σου και και ο ίδιος θα σου δίνει οδηγίες για το επόμενο βήμα (δόσεις των ενέσεων ή εξετάσεις) που θα πρέπει να κάνεις. Ούτως ή άλλως από τη στιγμή που θα ξεκινήσεις θα επικοινωνείτε και θα τον επισκέπτεσαι για υπερήχους πολύ συχνά.

Ε2 είναι η οιστραδιόλη. Είναι εξέταση αίματος που θα χρειαστεί να την κάνεις αρκετές φορές κατά τη διάρκεια της διαδικασίας, και στο τέλος των Arvekap και όταν ξεκινήσεις τις Puregon, γιατί με βάση την οιστραδιόλη θα σου αυξομειώνει και τη δόση των ενέσεων.

Κι εγώ μακρύ πρωτόκολλο έκανα και μικρογονιμοποίηση και τώρα περιμένω το γιο σε μερικές εβδομάδες!

Ούτε πρόκειται να πονάς, ούτε να παχύνεις. Ίσως νιώσεις κάποιες εξάψεις με τις Arvekap ή κάποιο φούσκωμα προς το τέλος όταν θα έχουν δημιουργηθεί πολλά ωοθηλάκια και θα μεγαλώνουν. Η ωοληψία και η εμβρυομεταφορά είναι απλές διαδικασίες οπότε μην αγχώνεσαι εκ των προτέρων. Πιο δύσκολη θα σου φανεί η περίοδος όταν θα περιμένεις τα αποτελέσματα της χοριακής!!! :lol:

Εύχομαι καλή αρχή και σύντομα να έχεις θετικά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyeore71 έγραψε:

Εγώ είμαι στην 4 μέρα του κύκλου μου σήμερα και ξεκινάω την 21 μέρα,αυτό σημαίνει 7 Μαίου. Πως σε λένε;Εμένα με λένε Εύη. Μου δίνεις πολύ κουράγιο ειλικρινά!Νιώθω κάπως καλύτερα.Καλά εσένα απο ποιά μέρα σου ξεκινάει το μεγάλο πρωτόκολλο;

Γιωτα με λενε.Το μακρυ πρωτοκολλο ξεκιναει ή την 21η μερα ή την 2η.Εγω ξεκιναω την 2η μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Ε2 είναι η οιστραδιόλη...σύμφωνα με την τιμή της κανονίζεται και η δοση της Puregon.

Κάθε φορά που θα πηγαίνεις για τον υπέρηχο για να σου μετράει τα αυγουλάκια θα δίνεις και λίγο αιματάκι για να μετράνε την οιστραδιόλη. Εγω θυμαμαι μόλις φτάσανε σε ένα επιθυμητο μεγεθος τα ωάρια μου, μου ξεκίνησε και μια αλλη ενεσουλα πρωινη για να μην γινει αυτοματα ωορηξια (δεν θυμαμαι το ονομα της, αλλα ηταν και αυτη ανωδυνη οπως η Puregon) μετα από 4 ημερες μου ειπε και εκανα την ένεση στον πωπο για να γίνει η ωορηξία και μετά από 2 ημέρες αν θυμάμαι καλα (σου ειπα μετα τα ξεχνάς ολα...) πήγα για αυγουλομάζωξη....

Στην αρχή όταν μου είπαν για εξωσωματική έτσι ήμουν και εγω.. χάλια, αγχωμένη, απελπισμένη... όταν όμως η ξαδερφούλα μου, μου εξήγησε όλη την διαδικασία ηρεμησα και είδα στην πορεία πως όντως ήταν έτσι οπως μου τα ειχε πει...

θα το δεις και εσυ πως ολα θα σου φανουν ευκολα, εκτος από το ποιο δύσκολο σημείο την αναμονή των αποτελεσματων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI NEFELI έγραψε:

θα το δεις και εσυ πως ολα θα σου φανουν ευκολα, εκτος από το ποιο δύσκολο σημείο την αναμονή των αποτελεσματων...

Συμφωνω απολυτα!Σε ολη την διαδικασια η αναμονη των αποτελεσματων ειναι το ζορι :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό λοιπόν το μωράκισου marygeo,miss Lollipop καλή μας επιτυχία, Μαράκι Νεφελάκι ευχαριστώ. Το μόνο βέβαιο είναι ότι υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι που καταλαβαίνουν και μοιραζόμαστε τα ίδια συναισθήματα.Τις ενέσεις δεν ξέρω πως θα κάνω αλλά βλέπουμε...Νιώθω ήδη κάπως καλύτερα, ευχαριστώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyeore71 έγραψε:

Τις ενέσεις δεν ξέρω πως θα κάνω αλλά βλέπουμε...Νιώθω ήδη κάπως καλύτερα, ευχαριστώ όλες!

Να σου πω την αληθεια για τις ενεσεις...Την πρωτη φορα οταν τις πηρα και πηγα σπτι ανοιξα αμεσως τα κουτια και σοκαριστηκα!!! :blink: Ελεγα πως θα τις κανω???εγω παω τον σκυλο για εμβολιο και την ωρα που το κανει κοιταω αλλου!! :P

Οταν ηρθε η μερα να κανω την 1η ετρεμαν τα χερια μου!Ελεγα στον αντρα μου οτι δεν θα τα καταφερω :( .Τελικα οχι μονο την εκανα αλλα ανυπομονουσα να ερθει η επομενη μερα για να κανω την επομενη!!!!Αφου η κολλητη μου κ ο αντρας μου,με βλεπανε να τις ετοιμαζω κ φωναζανε "γιατρε-γιατρε" :laugh: :laugh: :laugh:

Σκεψου οτι οσο τελειωνουν οι ενεσεις τοσο πλησιαζεις προς το τελος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

Eyeore71 έγραψε:

Να σου πω την αληθεια για τις ενεσεις...Την πρωτη φορα οταν τις πηρα και πηγα σπτι ανοιξα αμεσως τα κουτια και σοκαριστηκα!!! :blink: Ελεγα πως θα τις κανω???εγω παω τον σκυλο για εμβολιο και την ωρα που το κανει κοιταω αλλου!! :P

Οταν ηρθε η μερα να κανω την 1η ετρεμαν τα χερια μου!Ελεγα στον αντρα μου οτι δεν θα τα καταφερω :( .Τελικα οχι μονο την εκανα αλλα ανυπομονουσα να ερθει η επομενη μερα για να κανω την επομενη!!!!Αφου η κολλητη μου κ ο αντρας μου,με βλεπανε να τις ετοιμαζω κ φωναζανε "γιατρε-γιατρε" :laugh: :laugh: :laugh:

Σκεψου οτι οσο τελειωνουν οι ενεσεις τοσο πλησιαζεις προς το τελος![/quote:30sqdaz9]

χαχαχα και εγώ το ίδιο... διαβαζω αυτα που γραφεις και ειναι σαν τα γραφω εγω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σας πω κορίτσια....Lollipop εγώ βλέπω σύριγγα στην τηλεόραση και μου έρχεται σβησμάρα. Που να με δώ να βαράω ενέσεις μόνη μου και να ανυπομονώ για την επόμενη και τι στον κόσμο.Για το Γκίνες θα πάω μετά...ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ;):S Lollipop πως δουλεύει το σύστημα με την σύνδεση είμαι και λίγο ufo δεν ξέρω...Προσπάθησα να την κάνω δεκτή αλλά παίζει να έχω κάνει μια μπούρδα και μισή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θυμαμαι καλα....θα σου πω αλλα αυτοσχεδιασε και λιγο :laugh:

στο κατω μερος της οθονης εχει κατι εικονιτσες...κανε κλικ στο δευτερο σπιτικι (προφιλ)κ μετα διαχειρηση επαφων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανχώνεσαι καθόλου μα καθόλου όμως!!! Δεν είναι απολύτως τίποτα..

Και σου το λέω εγώ που έκανα σαν μωρό παιδί...Ειχαμε πάει για σπερματέγχυση και όταν βγήκαν τα αποτελέσματα του αντρούλη μου και μας είπε ο γιατρός ότι θα πρέπει να πάμε για εξωσωματική έκλαιγα και φώναζα δεν θέλω να κάνω εξωσωματική. Τι άλλο να σου πώ χαχα..και όχι μόνο την έκανα αλλά έχω και μωράκι τώρα. και θα την ξανάκανα και ξανά και ξανά αν χρειαζόταν.

Οσο για τις ενέσεις..έβλεπα σύριγγα και μου ερχόταν σκοτοδείνη..δν είναι τπτ..ούτε πονάς ούτε δύσκολο είναι. είναι τόσο μικρή η βελονίτσα που ενα τσακ κάνεις και τελείωσε.

Να έχεις θετική ενέργεια μόνο και υπομονή μετά...για τα αποτελέσματα.

Αντε καλή αρχή σου έυχομαι και με την πρώτη!!!

Κιλά δεν θα πάρεις αν δεν τρώς μόνο η κοιλίτσα σου θα πριστεί λίγο απο τα ωάρια που θα είναι πολλά..αλλά μετά θα γίνει..τούρλα!!

Καλή επιτυχία και τα καλύτερα αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanina χαίρομαι πάρα πολύ που περιμένεις μωράκι.Με έκανες και γέλασα γιατί η περιγραφή σου μου θυμίζει εμένα.Έχω ρίξει το κλάμα της αρκούδας, άσε που σκέφτομαι τις ενέσεις και παγώνει το αίμα μου, φαντάζομαι πως καταλαβαίνεις απολύτως τι λέω.Πάντως, χάρη σε όλες σας έχω καταφέρει να το δω αρκετά πιο λάιτ το θεματάκι, για να λέτε όλες πως δεν είναι τπτ οι ενέσεις δεν μπορεί, έτσι θα είναι. :unsure: Αφού και μια φίλη μου που είναι Χριστέ μου!μεγάλη μιξοκοκόνα και γενικά δεν πολύ διαμαρτυρήθηκε και έχει κάνει ήδη δύο εξωσωματικές, δυστυχώς, μη επιτυχημένες.Βέβαια το μικρό πρωτόκολλο,αλλά και πάλι.Εσύ τι πρωτόκολλο έκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι πάρε τα πάνω σου..μετά θα δείς οτι δεν ήταν τπτ..πιο πολύ η αναμονή θα σε νοιάζει παρά οι ενέσεις που έκανες.

Νομίζω το μικρό πρωτόκολλο δεν έιμαι σίγουρη απο την δεύτερη μέρα της περιόδου ξεκίνησα με avrecap και την επόμενη puregon.

Πότε ξεκινάς εσύ?

Και ναι σε καταλαβαίνω απόλυτα με τις ενέσεις γιατί έχω (είχα πλέον) φοβερό ψυχολογικό με τις σύριγγες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanina ξεκινάω 7 Μαίου.Σήμερα πήγα για ψώνια!Τι ωραία! :S:blink: ...αγόρασα βελόνες, οι μικρές είναι επίσης σιχαμερές και αμπούλες από ένα σωρό χαριτωμένα φαρμακάκια.Σκέτη απόλαυση τα ψώνια μου :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera eyeore katarxhn na jakiniseis me esiodojia kai me thetiki skeji.tha kaneis ths enesoules sou kai ola mia xara kai egw me makru protokolo ekana kai bebea sthn owlijia mou brhkan oti exw endomitriwsh kai fusika den petixe h ejosomatikh.otan mou eipan oti exw endomitriwsh katalaba oti den tha petixh twra tha mou peis giti sinexeise thn ejosomatikh auto htan lathos tou.telos panton den einai tipota tha pas meta gia thn owlijia tha paroun to sperma tha ta gonimopoihsoun kai tha janapate gia na sou baloun ta embria.kai meta apo 12 15 meres h xoriakh.den tha poneseis katholou den tha katalabeis tipota giati sou kanoun elafria methi.sou euxome ola na sou pane kala kai suntoma na mas peis ta euxarista.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyeore71 έγραψε:

nanina ξεκινάω 7 Μαίου.Σήμερα πήγα για ψώνια!Τι ωραία! :S:blink: ...αγόρασα βελόνες, οι μικρές είναι επίσης σιχαμερές και αμπούλες από ένα σωρό χαριτωμένα φαρμακάκια.Σκέτη απόλαυση τα ψώνια μου :(

Για δες το λιγο αλλιως.......ισως το αποτελεσμα απο αυτα τα ψωνια να ειναι ενα ζουμπουρλουδικο μπεμπεκι ;);)

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι όταν πρωτοακούς τη λέξη "εξωσωματική" σε πιάνει πανικός. Νομίζεις ότι σε έχει βρει η μεγαλύτερη συμφορά και όλα σου φαίνονται βουνό!!!! Όλες μας το ίδιο πάθαμε!

Στην πορεία συνειδητοποιείς ότι δεν είναι και τίποτα φοβερό! Είναι μια απλή διαδικασία, ακολουθείς τις οδηγίες των γιατρών και περιμένεις το καλύτερο αποτέλεσμα.

Όταν θα κρατήσεις το μωρό σου στην αγκαλιά σου πιστεύω τίποτα δεν θα έχει σημασία πλέον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...