Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΒΟΛΗ...


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα σε όλες σας,

Είμαι καινούργια εδώ στο forum..

Είπα να σας πω και εγω την ιστορία μου μπας και πάρω λίγο κουράγιο..

Προσπαθούμε για μπεμπε εδω και 3 χρονια σχεδον.Εχω κανει 4 σπερματεγχυσεις χωρις αποτελεσμα και τον Μαρτιο εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη με ΑΠΟΤΥΧΙΑ!!!

Εχουμε θεματάκια στο σπέρμα εγω προς το παρον ειμαι οκ.

Στην προσπαθεια μου που εκανα εγινε η συλληψη αλλα δυστηχως δεν το κρατησε και τωρα ο γιατρος μου μου εχει βαλει να κανω ειδικες εξετασεις αιματος για να δουμε γιατι εγινε αυτο.Μπορει κατα τα λεγομενα του να ηταν τυχαιο...θα δουμε...

Εχω αγχωθει παρα πολυ γιατι πιστευα οτι θα ξεμπερδευα και δεν ηθελα να μπω στον κυκλο αυτο τον εξετασεων...

Φοβαμαι για τα αποτελεσματα.....έχει καμια αναλογη περιπτωση?

Σας ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρηνιώ καλημέρα και καλώς ήρθες,

Πολλές κοπέλες από το forum δεν τα έχουμε καταφέρει μέχρι τώρα να μείνουμε έγγυες με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

Αυτό σημαίνει ότι συνεχίζουμε το χορό άλλλοτε με αισιοδοξία και άλλοτε με εξάντληση ψυχικών δυνάμεων.

Εγώ, αν αυτό σε παρηγορεί, έχω 2 εξωμήτρια από φυσική σύλληψη και δύο αποτυχημένες εξωσωματικές, η 1η ίδια περίπτωση με τη δική σου.

Αύριο ξεκινάω και εγώ τις πρώτες εξετάσεις για να δούμε αν η ατυχία μου οφείλεται κάπου, ή αν απλά όλα αυτά ήταν να συμβούν...

Συγκεκριμένα θα κάνω καρυότυπο(ανάλυση χρωμωσωμάτων) και θρομβοφιλία.Δεν είναι τίποτα απλή αιμοληψία να μην ανησυχείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RHNIO καλημερα!

Νομιζω πως οτι εγινε συλληψη ειναι θετικο,δεν ειμαι γιατρος

αλλα το εχω διαβασει απο πολλες κοπελες στο mammy.Μπορει η τυχη

να μην ηταν με το μερος σας εκεινη την φορα!

Ο κυκλος των εξετασεων,οπως γραφεις,μολις ανοιξε!

Και οι εγκυουες και οι υπολοιπες ξεζουμιζομαστε

στις εξετασεις :blink:

Ακολουθα το προγραμμα εξετασεων που σου εδωσε ο γιατρος σου για να ξερεις στα σιγουρα που βαδιζεις!Μην αγχωνεσαι για τα αποτελεσματα,

ειναι απλα ενα βημα παραπερα για να προχωρησετε,εξαλλου ΟΛΑ αντιμετωπιζονται και αργα η γρηγορα θα τα καταφερετε

(και εσεις και ολες εμεις που προσπαθουμε) ;)

Εχουμε δωσει ολες μας τοσο αιμα για εξετασεις

που φτανει για να τρωει ο δρακουλας αιωνες :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Δεν ξερω τι εξετασεις σου εδωσε ο γιατρος σου και τι ειχες

κανει πριν αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα πανε ολα καλα.

Μην αγχωνεσαι και μην ανησυχεις :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι εξετάσεις που θα κανω ειναι γλωσσοδετης...

κατι σε αντισωματα φωσφατιδυλσερινης-φωσφατιδικου οξεος,ανοσοφαινοτυπος κυτταρων περιφερικου αιματος,αντισωματα εναντι καρδιολιπινης.

Τι ειναι ολα αυτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RHNIO έγραψε:

Οι εξετάσεις που θα κανω ειναι γλωσσοδετης...

κατι σε αντισωματα φωσφατιδυλσερινης-φωσφατιδικου οξεος,ανοσοφαινοτυπος κυτταρων περιφερικου αιματος,αντισωματα εναντι καρδιολιπινης.

Τι ειναι ολα αυτα?

Γεια σου Ρηνιω..εγω αυτο πουθα σου πω ειναι συγχαρητηριαααα για τον γιατρο σου!!!!Αληθεια σε ποιο κεντρο κα γιατρο πας??

Τις εξετασεις που σου λεει να κανεις δυστυχως το μεγαλυυτερο ποσοστο των γιατρων τις δινει μετα απο 3-4 αποτυχημενες προσπαθειες..εγω τις εκανα μονη μου ψαχνοντας στο διαδυκτυο και σε φορουμ..

Ο ανοσοφαινοτυπος ηταν η αιτι που σταματησα την προσπαθεια 4 μερες πριν την εμβρυομεταφορα!!!Μια εξεταση που εκανα μονη που με εδειξε θετικη..

Και παλι συγχαρητηρια στον γιατρο σου!!!

Επισης να κανεις PCR με ιστο περιοδου για χλαμυδια μυκοπλασμα ουρεοπλασμα,θρομβοφιλια και καμπυλη ζαχαρου και ινσουλινης(αυτη τωρα την ανακαλυψα)αν ειναι υψηλη ευθυνεται για αποβολες και μη εμφυτευσης ακομη και αν το ζαχαρο σου δειχνει φυσιολογικο και αντιμετωπιζετε με ενα χαπι!!

Καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...