Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΕΝΝΑ;


Recommended Posts

Κορίτσια είχα ρωτήσει τον γιατρό μου πότε θα μου έρθει η περίοδος μετά την γέννα επειδή θηλάζω και μου είπε ότι όσο θηλάζω κανείς δεν ξέρει πότε θα έρθει...

Σήμερα όμως έχω περίοδο, 16 ημέρες μετά την γέννα με πολύ αίμα που ξεκίνησε καφέ και τώρα σιγά σιγά κοκκινίζει. Είναι φυσιολογικό; Έχει συμβεί σε καμία; Μήπως έχω πάθει κάτι άλλο και δεν είναι περίοδος; Ανυσηχώ και τον γιατρό μου δεν τον βρίσκω...

Αχ πείτε μου σας παρακαλώ αν είναι φυσιολογικό ή αν υπάρχει κάποια περίπτωση να έχω πάθει κάτι και να αιμοραγώ...έκανα καισαρική για να σας διευκολύνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μαριλου ναι ειναι φυσιολογικο και εμενα ετσι μου ηρθε μετα την γεννα και εκομα μετα απο 4 μηνεσ εχω παρα πολυ αιμα οταν μου ερχετε... οποτε μην αγχωνεσαι ολα καλα... φιλακια πολλα και να σου ζησει το μωρακι σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριλου φυσικα κ ειν αι φυσιολογικο..

εγω ειχα με τα τη γεννα για 30 μερες περιπου..

κ μετα με ηρθε οτνα ο μικροσ ηταν 6,5 μηνων ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ευχαριστώ με καθησύχασες τωρα,γιατί ανησυχούσα μήπως έπαθα τίποτα....

Εντάξει τότε...να είσαι καλά!!! :)

Καλά απορώ πότε πρόλαβα και έκανα και ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

αυτο μετ τη γεννα δε το θεωρω περιοδο... ;)

ειν αι τα λοχεια ;)

α μάλιστα! Απλά στην κλινική και τόσες ημέρες τώρα, δεν είχα σχεδόν καθολου αίμα, γιαυτό φαντάστηκα ότι είναι περίοδος που μου ηρθε σήμερα έτσι ξαφνικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marilou έγραψε:

thouli έγραψε:

α μάλιστα! Απλά στην κλινική και τόσες ημέρες τώρα, δεν είχα σχεδόν καθολου αίμα, γιαυτό φαντάστηκα ότι είναι περίοδος που μου ηρθε σήμερα έτσι ξαφνικά...[/quote:3c83dwch]

Οχι Μαριλου μου!Δεν ειναι περιοδος!

Μην ανησυχεις! :)

Μπορει να κρατησει κ κανα μηνα!Δεν στο ευχομαι!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,

ειναι τα λοχεια και ισως να κρατησουν και σαραντα μερες. Εγω ειχα αρκετο αιμα για 35 μερες περιπου. Τωρα ο μπεμπης ειναι δυο μιση μηνων και ακομη δε μου εχει ερθει περιοδος. Αλλα μαλλον ειναι φυσιολογικο γιατι θηλαζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PAMELA έγραψε:

Καλησπερα,

ειναι τα λοχεια και ισως να κρατησουν και σαραντα μερες. Εγω ειχα αρκετο αιμα για 35 μερες περιπου. Τωρα ο μπεμπης ειναι δυο μιση μηνων και ακομη δε μου εχει ερθει περιοδος. Αλλα μαλλον ειναι φυσιολογικο γιατι θηλαζω.

Γειά σου Marilou και από μένα και να χαίρεσαι το μωράκι σου!!!!

Εγώ είχα τα λόχεια για 43 ημέρες! Και δεν φτάνει αυτό... μόλις χθες αδιαθέτησα.... περίπου 2,5 μήνες μετά που γέννησα.

PAMELA και εγώ θηλάζω αποκλειστικά, δεν έχω δώσει καθόλου φόρμουλα στο παιδί μου αλλά ήρθε η "κυρία" μόλις χθες. Εκεί που έκανα χαρά οτι αυτό το καλοκαίρι θα είμαι άνευ περιόδου... την πάτησα! Και εγώ νόμιζα πως όσο θηλάζουμε αποκλειστικά τόσο καθυστερεί και η περίοδος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maryloo28 έγραψε:

PAMELA έγραψε:

Γειά σου Marilou και από μένα και να χαίρεσαι το μωράκι σου!!!!

Εγώ είχα τα λόχεια για 43 ημέρες! Και δεν φτάνει αυτό... μόλις χθες αδιαθέτησα.... περίπου 2,5 μήνες μετά που γέννησα.

PAMELA και εγώ θηλάζω αποκλειστικά, δεν έχω δώσει καθόλου φόρμουλα στο παιδί μου αλλά ήρθε η "κυρία" μόλις χθες. Εκεί που έκανα χαρά οτι αυτό το καλοκαίρι θα είμαι άνευ περιόδου... την πάτησα! Και εγώ νόμιζα πως όσο θηλάζουμε αποκλειστικά τόσο καθυστερεί και η περίοδος....[/quote:23b2sqn8]

Τα λοχεια έιναι, δίκιο έχετε, γιατί ενώ χθες για μερικές ώρες είχα πολύ αίμα, το βράδυ σταμάτησε και τωρα έχω πάλι αλλά λιγότερο...η περίοδος σίγουρα δεν είναι έτσι...τουλάχιστον δεν ήταν έτσι πριν μείνω έγκυος. Δεν ξέρω αργότερα αν αλλάξει...

Ο γιατρός μου είπε ότι περίοδος μπορεί να έρθει οποιοδήποτε στιγμή εφόσον θηλάζω. Αν δεν έρθει, τότε κόβωντας τον θηλασμό πρέπει να έρθει το αργότερο σε 3 μήνες μετά.

Προς το παρόν συνεχίζω θηλασμό κανονικά και μακάρι να τα καταφέρω να θηλασω πολλούς μήνες ακόμη!!!

Να δούμε τώρα τα λοχεια πόσο καιρό θα κρατήσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα,

μην αγχώνεσαι...

όλα φυσιολογικά είναι.

εγώ πάλι παρ ότι έκανα καισαρική... ο κύκλος μου δεν έχει στρώσει.

μια μου έρχεται για 5-6 μέρες με πολύ αίμα, (αυτό έγινε τον Μάρτιο), τώρα τον Απρίλη, μου ήρθε για 2 μέρες, τον Φεβρουάριο δεν ήρθε καθόλου...

και τον Γενάρη είχα μόνο για μια μέρα.... :huh:

τα λόχια κράτησαν σε μένα 35 μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...