Μετάβαση σε περιεχόμενο

μαμα με παιδι με βαλβιδα λογω υδροκεφαλου υπαρχει?


Recommended Posts

γεια σας..μακαρι να μην υπαρχει καμια εδω που να εχει το μωρο της βαλβιδα..αν υπαρχει ομως καμια..την παρακαλω να μου απαντησει, να μιλησουμε λιγο να μου πει καποια πραγματα..να ξερω μπας κ ηρεμησω..ευχαριστω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφη μου δεν εχω γνωσεις επι του θεματος..

Ηθελα μονο να σας στειλω τα φιλια μου κ τις καλυτερες ευχες μου!!!

Να σου ζησει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα μου εγω δεν το ξέρω αυτο...γιατι τι έγινε;;

ευχομαι καποια κοπέλα να σου απαντησει και να βρεις κάποια άκρη..

οτι και να ναι πάντως..υπομονη και θετική σκέψη ολα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφη μου, εγώ έχω μια σχετική εμπειρία από γειτόνισσα που είναι στην πολυκατοικία που είναι το πατρικό μου. Δεν ξέρω αν είναι ακριβώς το ίδιο, ούτε ξέρω πολλές λεπτομέρειες, αλλά θα σου γράψω όσα ξέρω..

Το παιδάκι, αγοράκι, γεννήθηκε με αυτό το πρόβλημα. Δε μπορούσε να στηρίξει το κεφαλάκι του και δεν αναπτυσσόταν γρήγορα. Νομίζω πως όταν του έκαναν την επέμβαση, μετά άρχισε να αναπτύσσεται κανονικά. Απλώς γενικά ήταν λίγο πίσω, δηλαδή μπορεί ηλικιακά να ήταν 2 χρονών αλλά έμοιαζε για μικρότερος. Έχω την εντύπωση πως και νοητικά ίσχυε το ίδιο, αλλά όχι παθολογικά, δηλαδή από την στιγμή που πήρε μπρος το σύστημα, άρχισε να αναπτύσσεται κανονικά σε όλα τα επίπεδα, απλώς η ηλικία η πραγματική δεν συμβάδιζε με την ηλικία της ανάπτυξης. Στη συνέχεια του έκαναν κάποιες θεραπείες, λογοθεραπεία κλπ.

Τώρα το παιδάκι είναι γύρω στα 10, υγιής, ψηλός, πανέξυπνος, πολυλογάς και πολύ ζωηρός! Δεν καταλάβαίνεις ότι είχε προηγηθεί όλο αυτό το πρόβλημα.

Αυτά ξέρω, δυστυχώς δεν ξέρω περισσότερες λεπτομέρεις.. δεν ξέρω αν σε βοήθησα, αν σε καθησύχασα καθόλου... Δεν ήξερα καθόλου ότι είχατε τέτοιο θέμα, το'χες γράψει ξανά εδώ στο μάμι; Πόσο είναι το μωρό τώρα; Σε τι φάση είσαστε;;

Εύχομαι όλα να εξελιχθούν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, όλα να πάνε καλά!!! Σου στέλνω την αγάπη μου και όλη μου τη θετική ενέργεια!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφάκι μου δεν έχω γνώση επί του θέματος αλλά σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα τέλεια και να ξεπεράσετε γρήγορα ότι έχει προκύψει και να το θυμάστε σαν ένα κακό όνειρο!! Να σου ζήσει το μωράκι κι όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψαξτο στο ιντερνετ,εχει αρκετες πληροφοριες απο γιατρους απ'ο,τι γραφει δεν χρειαζεται σε ολες τις περιπτωσεις χειρουργειο και αν χρειαστει,οι μεθοδοι εχουν βελτιωθει πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφη μου δεν γνωρίζω κάτι για το θέμα .....

ήθελα απλά να σου πω οτι εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό και οτι ελπίζω όλα σύντομα να είναι περαστικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι οτι και αν ειναι αυτη η παθηση

γρηγορα να γινετε καλα!!

απο μας μονο ευχες και πολλα φιλακια

για να γινετε περδικια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσακι δεν ηξερα οτι ειχατε τετοιο προβλημα :(:(:( Λυπαμαι δε ξερω τιποτα για τη περιπτωση αυτη :huh: Ευχομαι να το ξεπερασετε και αυτο το εμποδιο και να ειναι ειστε παντα δυνατοι και γεροι! Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...