Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΛΙΑ


Recommended Posts

να μαι παλι.αχααχαχαχ.ειμαι 7 μηνων ακριβωσ και χτες που πηγα για υπερηχο μου πε ο γιατροσ οτι εχω σχετικα μικρη κοιλιτσα.το μωρο παντωσ ειναι 1600γρ και 40 ποντουσ.τι εχετε να πειτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ! ΕΧΩ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 8ο ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ. ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, ΝΑ ΣΥΜΑΖΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ! ΧΙ, ΧΙ! ΦΙΛΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι, το μωράκι σου είναι μια χαρούλα.Να κάνεις τον σταυρό σου που έχεις μικρή κοιλίτσα και δεν δυσκολεύεσαι στις κινήσεις σου όπως άλλες κοπέλες και δεν θα ζοριστείς μετά να την μαζέψεις.

Ολα καλά!Η κοιλιά-ελέφαντα δεν είναι υποχρεωτική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ το ίδιο κοριτσάκι μου...Αφού όταν πια μπήκα κ στον 10ο κ ακόόμη να γεννήσω,πήγα στον γιατρό κ του λέω "γιατρέ φοβάμαι μη βγάλω κανένα μωρό 5 κιλά τόσους μήνες που είναι στην κοιλιά μου" κ γέλασε πολύ,μου λέει"Σιγά να μη βγάλεις 5 κιλά μωρό με τέτοια κοιλιά!2 κ πολλά θα είναι!!!"Όλα αυτά για πλάκα βέβαια,πραγματικά η κοιλιά μου ήταν σαν 5 μηνών έγκυος,αλλα το μωρό μου τελικά ήταν 3 κιλά!Δεν παίζει ρόλο αυτό,μην αγχώνεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω να πω οτι στον εκτο φοραγα τα τζιν μου κουμπωμενα,και οταν πηγα να γεννησω οι μαιες με ρωτουσαν, τι θελετε παρακαλω?? :blink: Εκανα εναν παιδαρο 3000 kg!!Δεν παιζει ρολο μην φοβασαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.healthierworld.gr/portal/cc7 ... ...........ΜΙΠΟΣ ΑΦΤΟ ΘΑ ΣΕ ΒΟΙΤΙΣΕ ΝΑ ΠΑΡΙΣ ΜΙΑ ΙΔΕΕΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΙΝΕ ΠΑΝΟ ΚΑΤΟ.....ΙΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙ ΠΟΥ ΙΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΜΟΡΟ...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι 2,

και εγώ σήμερα μπήκα στον όγδοο και έχω επίσης πολύ μικρή κοιλιά (έχω πάρει μόνο 4 κιλά). Προχθές πήγαμε στο γιατρό και ο μικρός είναι 1700 και 43 πόντους. Εγώ χαίρομαι που δεν έχω φουσκώσει ακόμη πολύ γιατί μπορώ και κάνω ακόμη τα πάντα σχεδόν με ευκολία! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα παλι μου το πε αδυνατουλικο. 1600 αδυνατουλικο?

αλλα μου λεει απο που θα παρει αφου και οι γονεισ του ειναι αδυνατοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι όταν πήγα να γεννήσω, η μαία που έκανε την εισαγωγή, δεν πίστευε ότι ήμουν ετοιμόγεννη. Φαινόμουν για το πολύ 6 μηνών.

Και μένα δε με χάλασε καθόλου το μέγεθος της κοιλιάς, μιας και ήταν βολική κι ευλοκοφόρετη μέχρι και την τελευταία μέρα! ;)

Νομίζω ότι οι μετρήσεις σας είναι πολύ καλές!

Με το καλό!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou Maraki!!

To idio me thn Ifigeneia kai egw! Dem me pisteyane oti eimai

gia genna! :) Kalytera me mikrh koilitsa! Egw petousa se olh

th egkymosynh! Ekana ta panta monh mou xwris kanena provlima mexri

kai thn teleytaia mera! Mia xara einai oi times sas!Arxes 7

h mikrh htan 900gr. gennithike 2190 omws. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουαουυυυυυυυυυυυ!!!μα τι μωρο ειναι αυτο?σκετο θρεφταρι!!!Μπραβο κοπελα μου!!δεν πα ναναι η κοιλιτσα σου μικρη...το θεμα ειναι οτι το νινι σου ειναι σουπερ!!!Μπραβο Μαρακι μου!!!

Εμενα ειναι μετρια η κοιλιτσα μου και ολοι με περνανε για χοντρη κυρια...φαντασου!!!εχθες πηγα στην παλια δουλεια και μου λεει μια ,αχ νομιζα πως απλα εισαι παχουλη...μου ηρθε να ουρλιαξωωωωωωωωωω...αλλα τι να κανω?εγω μπαινω στον 7ο σε 5 μερες.

Φιλακια πολλα και μην στενοχωριεσαι για τιποτα το νινι σου ειναι υπεροχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι 2 έγραψε:

να μαι παλι.αχααχαχαχ.ειμαι 7 μηνων ακριβωσ και χτες που πηγα για υπερηχο μου πε ο γιατροσ οτι εχω σχετικα μικρη κοιλιτσα.το μωρο παντωσ ειναι 1600γρ και 40 ποντουσ.τι εχετε να πειτε?

Βρε Μαρακι μου κ δεν χαιρεσε;;;;;;;Τι να την κανεις την κοιλαρα;;;;Για ρωτα κ εμενα που στην κορη μου φαινομουν οτι εχω διδυμα!!!!!!

Σωωωωπα καλε!!!!Ολα μια χαρα!!!!Μετα τη γεννα θα γινεις κ γρηγορα οπως ησουν πριν!Εγω με την κοιλουμπα που ειχα....δεν καταφερα να γινω οπως πριν...ουτε κατα διανοια!!!!

Αφου το μωρο ειναι μια χαρα,κανε το σταυρο σου κ προχωρα!!!Αντε με το καλο!!!!!!! :)

.....ασχετο αλλα.....ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΑΝΑΦΟΥΣΚΩΣΩ Κ ΑΣ ΞΑΝΑΓΙΝΩ ΣΑΝ ΜΠΟΘΡΩΝΙΤΣΑ!!!!!!(να'ναι καλα τα γυμναστηρια) :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω δεν εχω μεγαλη κοιλιτσα..αρχισε να φαινεται το φουσκωματακι στον πεμπτο,και τωρα ειναι μια μικρη στρογγυλη μπαλιτσα..

πιστευω οτι δεν ειναι λογος να ανησυχεις,ισα ισα!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην αγχωνεσαι καθολου,δεν εχει σημασια το μεγεθος της κοιλιας.Γεννησα 3 παιδια σε ολλες τις εγκυμοσυνες ειχα μικρες κοιλιες με εβλεπαν στον μηνα μου και μου ελεγαν στον εκτο μηνα εισαι?Τα μωρα γεννηθηκαν ολλα 3300kg δεν εκανα καθολου ραγαδες και μετα η κοιλια πλακα.Σου ευχομαι να σου πανε ολα καλα και να γεννησεις ενα υγειεστατο μωρακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραια που ανοιξες αυτο το θεμα Μαρακι, κι εγω εχω μεγαλη ανησυχια οτι η κοιλια μου ειναι μικρη. Σε δυο εβδομαδες θα μπω στον 8ο και νομιζω οτι δεν μεγαλωνει η κοιλια μου.

Βεβαια σημερα εχω υπερηχο με τον γιατρο και φοβαμαι πολυ οτι θα μου πει οτι ο μπεμπης δεν μεγαλωσε!!

Αντε πολυ ωραια τα λογακια σας εγκυουλες οτι ειχατε και εσεις μικρες κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα, αχ και νομιζα οτι μονο εγω ειμαι η περιεργη που την βλεπω οτι μικραινει αντι να μεγαλωνει...χαχαχχαχα!!!! Εμας μας ειπε οτι ειναι 193 γρ. το μωρακι μας και εγω περιμενω να δω κοιλουμπα χαχχαχα απο τωρα αλλα για να μην με λετε περιεργη εγω πεταξα κοιλιτσα απο τον δευτερο μηνα τωρα ειναι στα ιδια με λιγο φουσκωματακι ακομη ομως...ουφ!!!! παει και αυτη η ανησυχια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΤΙ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ??ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ...ΜΗΠΩΣ ΒΑΛΑΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΡΟΛΟ...

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 13 ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΙΣΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΔΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΠΛΑΚΑ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΦΟΥΣΚΩΝΩ..ΧΑΧΑΧΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΣΟΥΠ ΠΑΛΙ ΠΛΑΚΑ..ΧΑΧΑ ΟΤΙ ΝΑ΄ΝΑΙ..ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΚΟΜΑ...

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ..ΦΙΛΑΚΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου τελείωσα λοιπόν την αυχενική μου και είναι ΟΛΑ ΚΑΛΑ με το μωράκι μου ❤️❤️ Δε μπορώ να το πιστε΄ψω πως φτάσαμε μέχρι εδώ, είμαι τόσο συγκινημένη που δε μπορώ να το πιστέψω, σαν όνειρο μου φαίνεται ότι το διπλό ουράνιο τόξο μου μεγαλώνει μέσα μου κι έρχεται σε μερικούς μήνες στην αγκαλία μου 🌈🌈 Μακάρι να μπορούσα να επισκεφτώ τον εαυτό μου τότε που βρισκόμουν στην οδύνη των απωλειών και να μου δώσω μια αγκαλιά, να μου πω ότι οι καλύτερες μέρες έρχονται 🙏✨ Καθώς δε μπορώ να ταξιδέψω πίσω στο χρόνο λοιπόν, σας αγκαλιάζω όλες μαζί, όσες περιμένετε, όσες αγωνιάτε και όσες ακόμα πενθείτε απώλειες και σας ΦΩΝΑΖΩ, σας ΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΖΩ, ότι τα μωράκια σας θα έρθουν 💖💖 υπομονή και επιμονή!!  💖💖  💖💖  Μοιράζω μπεμπεδόσκονη σε όλες 💫💫💫💫💫💫💫 👶  👶   👶   👶   👶   👶   👶   👶   👶 
    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...