Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

γιαννα εγω την καμπυλη την εχω κανει μεχρι τωρα δυο φορες.ελπιζω βεβαια να μην την ξανα κανω!!

2002 δεν ειμαι υπερ του διπλου καροτσιου.θα εξαρτασαι παντα απο καποιον αλλον να πας καπου με τα μωρα.και τι νομιζεις;εκει που δεν περναει το διπλο ουτε το μονο καροτσι χωραει.χτες πηγα το ανηψακι μου βολτα με μονο καροτσι και την περισσοτερη ωρα ημουν στο δρομο και οχι στο πεζοδρομιο γιατι ή δεν χωραγε ή ηταν πολυ ψηλο το πεζοδρομιο για να το ανεβασω ή θα ειχε μηχανακια παρκαρισμενα πανω.οποτε μην το σκεφτεσαι αυτο!!!!

marsoupilami ειμαστε ακριβως στις ιδιες βδομαδες!!εχετε πει με το γιατρο σας περιπου ποτε θα γεννησεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσια καλη εγκυμοσυνη κ με το καλο το μωρουλια σας!

Εχω μια καροτσοπληροφορια!!!!Μια γνωστη μου γεννησε περυσι τα διδυμακια της και πηρε καροτσι διπλο αλλα το 1 καθισματακι πισω απο το αλλο(σαν τρενακι)Δυστυχως δεν γνωριζω λεπτομεριες (μαρκα τιμη κτλ)ουτε ομως αν την βολεψε γιατι δεν βλεπομαστε πλεον :(:(

Απλα να το εχετε στο μυαλο σας κ αυτο.

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Τι κάνετε φουσκωμένες κοιλίτσες???

Πάλι χθες το βράδυ δεν κοιμήθηκα και ξύπνησα 10.30!!! Γιατί αναστατώνομαι τα βράδια??? Όλο το άγχος μου βγαίνει τότε ... ελπίζω να είναι φάση που θα περάσει και να μην πάει έτσι μέχρι το τέλος!!! Αύριο θα πάω για την καμπύλη - φαντάζομαι παίρνεις αυθημερόν τα αποτελέσματα ε? Την Τετάρτη έχω ραντεβού με τον γιατρό μου και πρέπει να τα έχω μαζί μου. Σήμερα μου είπε να φάω στις 8 το βράδυ μία μακαρονάδα και μετά στοπ, ούτε νερό. Για να δούμε τι θα δείξει και η αυριανή εξέταση ...

Έχω ερώτηση ... Εδώ και κάποιες μέρες βγαίνει από το στήθος μου ένα διάφανο υγρό σε σταγόνες ... απ' ότι διάβασα πρόκειται για πρωτόγαλα, το οποίο θεωρείται φυσιολογικό (δεν ξέρω βέβαια αν είναι φυσιολογικό στην 26η εβδομάδα ...) - Θα ρωτήσω τον γιατρό μου στο ραντεβού, απλά αναρωτιόμουν αν είχε και κανένα άλλο κορίτσι αυτό το σύμπτωμα ...

Λιονταράκι (άραγε είσαι λέων και στο ζώδιο? εγώ ναι, πάντως!!!) είμαστε όντως ακριβώς ίδια ηλικία εγκυμοσύνης, όχι μόνο στις εβδομάδες, αλλά και στις μέρες!!! Με τον γιατρό μου είχαμε πει αρχικά να γεννήσουμε στις 36-37 εβδομάδες, την τελευταία φορά βέβαια είπαμε θα το αφήσουμε όσο πάει, βλέποντας και κάνοντας ανάλογα με το βάρος και την ανάπτυξη των μωρών, την δική μου κατάσταση - για να αποφύγουμε όσο το δυνατόν την θερμοκοιτίδα, διότι είναι πολύ αρνητικός σε κάτι τέτοιο - γι' αυτό και μου φωνάζει με το παραμικρό!!! Μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα σε όλες μας!!!! Μέχρι τέλους!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoupilami και εμενα καπου εκει γυρω στην 26η αρχισε να βγαζει κατι διαφανα υγρα αλλα δεν το πειραξα γιατι καπου διαβασα οτι αυτο ειναι το πυαρ και οτι ειναι καλο να το πιουν τα μωρα.εννοω δεν το ζουληξα να βγαλει κι αλλο. ο γιατρος μου ειχε πει οτι ειναι απολυτως φυσιολογικο το υγρα αυτο, και μα μαια που ρωτησα το ιδιο μου ειπε.

οι θηλες σας βρε κοριτσια πως ειναι? εμενα εχουν σκουρυνει παρα πολυ, και οι ρωγες μπροστα εχουν κατι σαν πορους που μεσα ειναι ασπρακια που οταν κανω μπανιο εξαφανιζονται και γινονται κανονικα ροζ παλι...

τα αποτελεσματα που ρωτας τα παιρνεις μια μερα μετα, τουλαχιστον εγω ετσι τα πηρα.

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

New mammy, ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!!! Ούτε εγώ το ζουλάω, γιατί φοβάμαι!! χιχι!!! Θα δω τι θα μου πει και ο γιατρος. Σταμάτησε ή συνεχίζει ακόμα να τρέχει??? Εμένα πάντως υπάρχουν στιγμές που τρέχει πολύ, να φανταστείτε ότι κάνει λεκιέ στο σουτιέν ή στο φακελάκι ... Και το δικό μου στήθος έτσι είναι εδώ και μήνες, σχεδόν από την αρχή της εγκυμοσύνης, μεγάλωσαν και σκούριναν οι ρώγες και έχουν γεμίσει πόρους, ενώ η θηλή είναι λίγο πιο ροζουλί, αυτά τα ασπράκια που λες δεν τα έχω - σας έχει εξετάσει καθόλου ο γιατρός σας το στήθος??? Εμένα όχι ... ίσως του το ζητήσω τώρα που έχω και το θέμα με το υγρό ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιας και μιλάτε για το στήθος κι' εγώ παρατήρησα κάποιες αλλάγές εκτός βέβαια απο το πρήξιμο....το ένα είναι οτι οι ρώγες είχαν εμφανίσει κάτι πόρους οι οποίοι γέμισαν μ΄ενα άσπρο ξεραμένο υγρό...τί ήταν αυτό; Πήρα μια μπατονέτα έβαλα λίγο baby oil και απο τότε δεν ξαναεμφανίστηκε.

Το δεύτερο είναι οτι το δέρμα στις θηλές σε κάποια σημεία εμφάνισε κάτι σαν σπυράκια. Όταν τα πατάω πονάνε. Είναι φυσιολογικό ή να ανυσηχώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννουσα αυτο που ελεγες οτι ειναι σαν σπυρακια

ειναι στο χρωμα του δερματος αλλα πολυ μικρα, σαν κοκκοι μαυρης ζαχαρης

(λεω μαυρη γιατι ειναι πιο χοντρη απο την ασπρη)

εγω τα εχω μακρια απο τη ρωγα και ειναι λιγα 2-3

δεν ειναι μεγαλα αλλα δεν ξερω τι ειναι

αμα μαθεις πες και σε μενα μεχρι να παω γιατρο θα σκασω

ασε που ειμαι σιγουρη οτι αν δεν ξερει τι ειναι παλι σε δερματολογους θα τρεχω

marsoupilami εγω δεν το ξαναζουληξα και δεν ξερω αν εχει να βγαλει

ο γιατρος μου δεν το εχει δει καθολου...

ισως πρεπει να του το πω την επομενη φορα να το δει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ξερετε αν υπαρχει στο εμποριο dvd με γιογκα για εγκυους;;κατι εχω ακουσει οτι εχει βγαλει η πετρουλακη.εχω αρχισει και βαριεμαι απιστευτα και θελω να κανω κατι σε γυμναστικη.περπαταω βεβαια πολυ καθε μερα αλλα κατι διαφορετικο θα μου εκανε καλο πιστευω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy έγραψε:

εννουσα αυτο που ελεγες οτι ειναι σαν σπυρακια

ειναι στο χρωμα του δερματος αλλα πολυ μικρα, σαν κοκκοι μαυρης ζαχαρης

(λεω μαυρη γιατι ειναι πιο χοντρη απο την ασπρη)

εγω τα εχω μακρια απο τη ρωγα και ειναι λιγα 2-3

δεν ειναι μεγαλα αλλα δεν ξερω τι ειναι

αμα μαθεις πες και σε μενα μεχρι να παω γιατρο θα σκασω

ασε που ειμαι σιγουρη οτι αν δεν ξερει τι ειναι παλι σε δερματολογους θα τρεχω

Ναι κι' εγώ το ίδιο στο ένα στήθος είναι 1 και στο άλλο 2. Δεν είναι μεγάλα είναι μικρά κι' αν τα πατήσω πονάνε. Αυτή την εβδομάδα που θα πάω στην γιατρό μου θα την ρωτήσω και θα σου πώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!! Καλημέρα στα μωράκια μας!!!!

Μόλις γύρισα από την καμπύλη ζαχάρου, έκανα την μεγάλη και αν εξαιρέσουμε την βαρεμάρα της αναμονής, δεν είναι τίποτα απολύτως ... καλά έλεγε ο γιατρός μου ότι θα μου αρέσει!!!!! Ήπια 100 γρ. γλυκόζης με το νεράκι και ξεδίψασα κιόλας (γιατί ο γιατρός μου είπε από τις 12 το βράδυ να μην ξαναπιω νερο και εγώ πίνω πολύ νερό!!!) - είμαι ανώμαλη, το ξέρω ...!!! Αύριο τα αποτελέσματα, ελπίζω και εύχομαι να είναι καλά!!!!

Όσον αφορά το στήθος, αν και έχει παραμορφωθεί (μεγάλωσαν και σκούρηναν οι θηλές και έβγαλαν πόρους), ούτε έχει πρηστεί, ούτε έχει μεγαλώσει φοβερά, ούτε με πονάει ... πάντως την Τετάρτη θα συζητήσω το θέμα στήθος με τον γιατρό μου, γιατί πολύ το έχουμε παραμελήσει!!!

Εγώ αυτή την εβδομάδα, θα παραγγείλω την κουρτίνα (την έχω επιλέξει) και θα αγοράσω τα σχετικά για το μαιευτήριο (νυχτικάκια, ρόμπα - μπλιαχ!, σουτιέν θηλασμού) - χρειαζόμαστε κάτι άλλο???

Αααααααα και ξέχασα να σας πω, ότι με την γλυκόζη παλάβωσαν και τα κοριτσάκια μου!! Τι θα κάνω, γλυκατζούδες και μακαρονούδες θα μου βγουν!!! Από που θα μοιάσουν!!!! Είτε απ'τη μαμα είτε απ'τον μπαμπά, δεν το γλιτώνουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κι από μένα κοριτσάκια!

εγω δεν έχω θέμα με το στήθος(εκτός που έχει μεγαλώσει 2 νούμερα!) αλλά οι συσπάσεις μου αυξήθηκαν ιδίως το βράδυ και έχω αγχωθεί! πήρα τηλ το γιατρό αλλά είχε δουλειά και περιμένω να με πάρει αυτός. συνέχεια με ένα άγχος είμαι :(

κι εγω θέλω να πάρω κουρτίνα, με τα υπόλοιπα εχω σχεδον τελειώσει. μέχρι και νυχτικό και σουτιεν για το νοσοκομείο πήρα! μόνο τα είδη μπάνιου και τα καλλυντικά μου λείπουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν δεν σε παρει αυτος να τον παρεις εσυ παλι!

μην τις αφηνεις τις συσπασεις!

εγω κοριτσια πηρα κουρτινα 20 ευρω, μην γελασετε, απο την λαϊκη!

αλλα εναι σουπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy, εσύ που έχεις πείρα στο θέμα μπορείς να με διαφωτίσεις?

πόσες συσπάσεις θεωρούνται φυσιολογικές? απ΄οταν μπήκα στον 7ο μου αυξήθηκαν αρκετά, την ημέρα 5-6 και μετά τις 10 το βράδυ μπορεί να φτάσουν και τις 15-20! την τελευταία φορά που πήγα στο γιατρό, δεν είχαν αυξηθεί βέβαια τόσο, είπε αρχικά να μου δώσει χάπια αλλά μετά το μετάνιωσε και μου αύξησε μόνο το μαγνήσιο. να ανησυχώ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα,

με το στήθος καμία διαφορά, ίσως μια μικρή αλλαγή στις θηλές.

Από ψώνια τίποτα, εκτός από την κουρτίνα που την παρήγγειλα ήδη.

Όσο για τα βουναλάκια στην κοιλιά ο γατρός επιμένει ότι δεν είναι συσπάσεις.

Θα ήθελα τη γνώμη σας στο παρακάτω. Έμεινα έγκυος από IVF, σταμάτησα αμέσως τη δουλειά, βέβαια το πρώτο τρίμηνο είχα ψιλοενοχλήσεις λίγο αίμα δύο φορές και το έβγαλα κατά βάση στους καναπέδες και στο κρεβάτι. Τώρα είμαι στα μέσα του 6ου μήνα. Δουλειές στο σπίτι δεν κάνω, μόνο μαγειρεύω και βάζω τα πιάτα στο πλυντήριο. Τον τελευταίο μήνα όμως κάνω αρκετές βόλτες π.χ. σχεδόν κάθε απόγευμα πηγαίνουμε για κανένα 2ωρο σε κανένα κατάστημα (χτίζουμε σπίτι). Επίσης τα ΣΚ φεύγουμε εκτός πολής 150χλμ στους γονείς μου. Η μαμά μου γκρινιάζει συνέχεια, εγώ έχω συνέχεια τύψεις, ο άντρας μου εκνευρίζεται με τη μαμά μου οτι είναι υπερβολική και ο γιατρός για να είναι καλυμένος λέει "να κάνεις τα εντελώς απαραίτητα". Μήπως μπορείτα να μου πείτε τι κάνετε εσείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε σούλα δεν το πιστεύω, νομίζω ότι διάβασα τη δική μου ιστορία!!!

κι εγω τα ίδια ακριβώς, μόνο μαγείρεμα και τον τελευταίο καιρό αγορά να ψωνίζω για τα μωράκια μου. γενικά από την αρχή της εγκυμοσύνης προσέχω υπερβολικά αλλά πάλι οι γονείς μου νομίζουν ότι κάνω πολλά. για ένα καφέ να πάω τους φαίνεται επικύνδυνο και μας έχουν ψιλοπρήξει! το μόνο που δεν έχω τολμήσει είναι ταξιδάκια με το αυτοκίνητο, μόνο για τα απαραίτητα μεσ΄ την πόλη.

όταν η εγκυμοσύνη προκύπτει δύσκολα είναι λογικό να είναι λίγο μεγαλύτερη η ανησυχία από την πλευρά όλων αλλά είναι πολύ σπαστικό, σε καταλαβαίνω! κι εγω λέω αμαν να γεννήσω να σταματήσουν όλοι να ασχολούνται τόσο πολύ μαζί μου, δεν αντέχω άλλη προσοχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soula εγω εμεινα φυσιολογικα εγκυος.δεν ειχα κανενα προβλημα ομως απο

την αρχη ουτε κ τωρα εχω.κανω τα παντα, ολες τις δουλειες του σπιτιου (ενταξει δεν κρεμιεμαι κ απο τα ταβανια),παω παντου, οδηγω, κανω ταξιδια, γενικα ειμαι πολυ κουλ.

σαφεστατα και προσεχω αλλα δεν κανω και σαν υστερικη.

απλα τωρα που αρχιζω και βαραινω οι κινησεις μου ειναι πιο αργες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαν αυτές οι συσπάσεις!!!!!! Έτσι μου έρχεται να πάω σε έναν καρδιοτοκογράφο να ελέγχομαι κάθε μέρα ... δεν μπορεί όλες να έχετε και εγώ να μην έχω ... προφανώς έχω και δεν το καταλαβαίνω ... θα σκάσωωωωωω!!!

Σούλα, και εγώ εξωσωματική έκανα και όλοι είναι πάνω από το κεφάλι μου και με ζαλίζουν με τα "μη και μη" (αν μπορούσαν να με κάνουν μπάνιο, θα το έκαναν και αυτό!!!) - είχα και σοβαρότατη αποκόλληση, έμεινα 40 μέρες στο κρεβάτι και αυτό τα χειροτέρευσε τα πράγματα. Έχω σταματήσει φυσικά την δουλειά και κάθομαι σπίτι, βγαίνω μόνο για ψώνια και καμιά βολτούλα (πάντα με προσοχή)- ο γιατρός μου απαγορεύει κατηγορηματικά να ταξιδέψω (βέβαια αν οι γονείς μου ήταν στην επαρχία, δεν ξέρω τι θα έκανα). Δουλειές στο σπίτι χαζοκάνω (δεν με αφήνουν βέβαια, αλλά όταν είσαι μέσα στο σπίτι όλη την ημέρα όλο και κάτι θα κάνεις). Το σίγουρο είναι ότι χρειάζεται προσοχή. Εφόσον όλα πάνε καλά, μην ανησυχείς και πρόσεχε από δω και πέρα. Αν δεν έχεις συσπάσεις, αν ο τράχηλός σου είναι εντάξει, τότε δεν χρειάζεται να είσαι και κρεβατωμένη! Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι και εγώ πολύ ... την έχω την τρομάρα μέσα μου από την αρχή ... εξωσωματική η αιτία ... τι να κάνουμε, κοριτσάκι, δεν ξεπερνιούνται οι φοβίες ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥΛΑ123 ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΝΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΝΙΟ. ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΚΟΜΑ.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΡΒΟΛΙΚΗ Η ΤΟΣΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΟ ΠΕΙ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ (ΟΥΤΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ?

ΜΟΛΙΣ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΤΑ ΞΕΧΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!!!! ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!

λοιπον εμεις μολις γυρισαμε απο υπερηχο!

ειμαστε 2300 ο γιος και 2200 η κορη! :woohoo: :woohoo:

καλα μολις εφαγα και μια γερη κλωτσια! μηπως δεν θελουν την δημοσιοτητα τα μωρουλια μου? :laugh: :laugh:

πολυ χαρουμενοι ειμαστε! πιστευα οτι θα μας εβρισκε με λιγοτερο βαρος!

καλα για το δικο μου βεβαια δεν το συζητω...φρεγατα κανονικη!

λοιπον aliky συγνωμη που δεν σου παντησα νωριτερα αλλα ημασταν οπως ειπα στο γιατρο. αυτο που εγω ξερω για τις συσπασεις ειναι βαση δικιας μου εμπειριας και απο οτι διαβασα απο βιβλια και απο ιντερνετ (ιατρικα site, οχι forum). αυτα ολα που διαβασα τελικα λενε οτι αν οι συσπασεις ειναι πανω απο 10 να το λεμε στο γιατρο μας.

απο προσωπικη εμπειρια βεβαια το εχω γραψει παααρα πολλες φορες οτι τον 4ο-5ο μηνα ειχα προβλημα με συσπασεις και ο γιατρος μου ζαμαν φου...πηγα λοιπον στο εφημερευων και μου βαλανε τις φωνες!ξεκινησα prepar και μαγνησιο απο τοτε τα οποια θα παρω μεχρι και τη μερα που θα γεννησω. εννοειται τελος ο γιατρος που ειχα και συνεχισα με αλλον και εννοειται πως ακομα εχω συσπασεις αλλα δεν εχω αυτες που ειχα τοτε. ειναι φυσιολογικο να υπαρχουν αλλα αραιες και λιγες.

οταν μου γινονται περισσοτερες ο γιατρος μου εχει πει να παιρνω μισο χαπακι παραπανω και αν δεν περναει να τον παιρνω τηλεφωνο.

κατα τα αλλα κοριτσια και εγω ειχα αιμορραγια τον δευτερο μηνα και εμεινα 1 μηνα στο κρεβατι...χαλια!γενικα προσεχω πολυ..

καντε μονο τα απαραιτητα!!!!εξωσωματικη ή φυσιολογικα θελει προσοχη το διπλο jack pot!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy τελεια τα μωρακια σου!!!αντε κοντευεις!!!!

κοριτσια μαλλον μονο εγω το παιζω τσολιας με την εγκυμοσυνη!!για να αρχισω να μαζευομαι σιγα σιγα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μόλις γύρισα απ΄το γιατρό κι εχω πολύ καλά νέα...τα μωράκια μου μεγάλωσαν πολύ, από 1.200 το καθένα :woohoo: βγάλαμε και τέλειες φωτογραφίες, η μπέμπα σε κάποια φάση άνοιξε και τα ματάκια κάτι που το πετυχαίνεις σπάνια όπως μας είπε ο γιατρός!!! τα μωράκια είναι και τα 2 με τα κεφαλάκια κάτω δίπλα δίπλα!

μου μέτρησε τον τράχηλο (με κολπικό υπέρυχο...και πάνω που νόμιζα ότι θα ξαναγίνω παρθένα :lol: ) και βγήκε τέλειος μου είπε(33mm), οπότε δεν υπάρχει λόγος να ανησυχώ για τις συσπάσεις...ουφ, ησύχασα λίγο γιατί με είχε φάει το άγχος τις τελευταίες μέρες.

new mammy μεγάλωσαν πολύ τα μωράκια σου...είσαι στην τελική ευθεία :woohoo:

κι εγω τις έχω από τον 5ο τις συσπάσεις αλλά δεν ήξερα τί είναι! λίγες όμως 4-5 τη μέρα. απ΄όταν μπήκα στον 7ο όμως αυξήθηκαν κι έχουν φτάσει περίπου τις 15 αλλά μου είπε ο γιατρός ότι αν ο τράχηλος είναι οκ δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο αλικακι πολυ ωραια τα νεα σου!

αντε μονο καλα νεα να ακουμε!

εμενα τα μωρουλια μου ειναι το ενα με το κεφαλι κατω και το αλλο με το κεφαλι πανω. ειναι ετσι απο την αρχη δεν εχουν αλλαξει θεση.

αλλα δεν με πειραζει γιατι και κανονικα να ηταν, παλι καισαρικη θα κανω, ετσι λεει ο ντοκτορ!

εσυ aliky καισαρικη δεν θα κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, κοριτσάκια μου!!!!

Αλίκυ, συγχαρητήρια για τα μωράκια σου!!!! Και σε σένα new mammy!!! Αλήθεια πόσο είσαι τώρα??? Πότε να σε περιμένουμε εσένα???!!!

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης ζαχάρου ... και είμαι προβληματισμένη ... σας παραθέτω τις τιμές ... όποια ξέρει κάτι από την εμπειρία της, ας μου το πει ... εγώ αύριο θα πάω στον γιατρό ... Λοιπόν πήρα 100 γρ. γλυκόζης και μετρήθηκα για τρεις ώρες ...

0 (νηστική): 69 με Φ.Τ. 70-110

60 λεπτά : 122 με Φ.Τ. 120-170

120 λεπτά : 112 με Φ.Τ. 70-110

180 λεπτά : 100 με Φ.Τ. 70-110

Ανεβαίνει μετά την δεύτερη ώρα ... κουλή δεν είναι??? ή εμένα μου φαίνεται ... έχω ανησυχήσει τώρα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...