Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΟΥ ΑΥΠΝΙΕΣ ΑΠΟΨΕ!!!! ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 26 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑ. ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΟΥ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΜΟΥ!!!

ΕΥΗ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΖΗΛΕΥΟΝ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ!!!! ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ, ΑΛΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΟΡΕΙ!!! ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΤΟΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΕΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΓΝΩΣΤΑ!!!!

ΛΕΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΣΙΓΑ - ΣΙΓΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ!!!

ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΛΙΓΑ ΨΙΛΟΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΚ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ, ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΤΩΝ ΜΠΟΥΚΑΛΙΩΝ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ: ΣΙΛΙΚΟΝΗ Ή ΚΑΟΥΤΣΟΥΚ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα κοριτσακι εγώ να σου πώ την αληθεια μου προτιμώ την σιλικόνη. Το ειδα κ με την κόρη μου οτι την επιανε καλυτερα κ εκτος των αλλων το καουτσουκ μετα απο καποιες αποστειρωσεις αρχισε εμενα να μου κολλαει κ το σιχαινομουν κ ετσι επαιρνα κ πηρα κ για τα διδυμα μονο σιλικόνη.

Απ οτι βλεπω ειμαστε μαζί στις εβδομάδες. Κ εγώ λεω οταν θα παω αισίως 30 εβδομάδων να ετοιμαστώ.

Ουτε κ εγω εχω μεγαλη κοιλια για διδυμα μπορώ να πω οτι εχω κανονικής μονής εγκυμοσυνης κ σε λιγο πιο μικρο μήνα. Κ παλι ομως κ εγω το βραδυ παρολο που κοιμαμαι κ δεν μπορω να πω οτι υποφερω απο αυπνιες με πονανε τα μπουτια μου απο το δεξια αριστερα κ μεχρι να γυρισω κ με το μαξιλάρι που βάζω αναμεσα στα πόδια μου ειναι λιγο ενα θεματάκι. Να ρωτησω κατι αλλο 2002? γιατι εκανες τοσο νωρις την ενεση αυτη δεν γινεται συνήθως προς το τέλος?

Εγώ σημερα εχω ραντεβου με τον γιατρό μου κ θα τον ρωτήσω για την ενεση αν κ δεν μου εχει αναφέρει τιποτα κ σε μια φιλη μου που την εκανε την ενεση με ενα μωρακι της την εκανε 37η εβδομάδα.

Αντε σημερα θα παω το μεσημερακι να δω τα αντρακια μουυυυυυυυυ ελπιζω να εχουν παρει βαρος κ να ναι καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

2002 και εμενα νωρις μου ακουγεται για ενεσεις αλλα λες και ξερω;οτι σου πει ο γιατρος σου.

αποψε εγινε θαυμα!!!κοιμηθηκα απο τις 12 το βραδυ μεχρι τις 9:30 το πρωι σερι!!!ουτε για τουαλετα δεν σηκωθηκα!!!ειχα καιρο να το ζησω αυτο!!!

ζετουλα με το καλο να δεις τα μωρακια σου σημερα.περμενουμε τα νεα σου;;πας αθηνα ή ερχεται εκει ο γιατρος σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια,

προβληματίστηκα λίγο με το θέμα της κορτιζόνης. Εμένα ο γιατρός δε μου ανέφερε τίποτα, δε θέλω να του πω τίποτα γιατί όλο μου λέει "ψάχνεις στο internet και αγχώνεσαι". Διάβασα λίγο και πραγματικά λέει ότι η dexamethasone (συνήθως 4 δόσεις) και η betamethasone (συνήθως 2 δόσεις) χορηγούνται ανάμεσα στην 24 και την 34 εβδομάδα, όταν υπάρχει κίνδυνος πρόωρου τοκετού, για την ωρίμανση των πνευμόνων.

Μετά λέει ότι τα καλύτερα αποτελέσματα τα έχεις όταν ο τοκετός γίνει 3-7 μέρες μετά τη χορήγηση της θεραπείας. Πολλοί γιατροί επαναλαμβάνουν τη θεραπεία κάθε εβδομάδα για να το πετύχουν αυτό. Άλλοι λένε ότι πολλαπλές δόσεις δεν είναι και ότι καλύτερο.

Πάντως φαίνεται να συμφωνούν ότι μια θεραπεία κάνει καλό και μάλιστα, αν την κάνεις και την κατάλληλη στιγμή (πράγμα δύσκολο με εμάς που έχουμε δίδυμα).

Εσάς όλες ο γιατρός σας ανέφερε για κορτιζόνη πότε και για πόσες δόσεις?

Ελπίζω να μη σας μπέρδεψα και εσάς, εξάλλου αυτά είναι ότι διάβασα και δεν ξέρω πόσο αξιόπιστα είναι, για αυτό για καλό και για κακό μη δίνετε και πολύ σημασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia ti kanoun oi kilitses?

i dikia mou exei megalosi arketa alla oloi mou lene oti einai mikri gia didima.Me ton ipno koritsia exo megalo thema mati den klino olo to vradi kai den voithane kai ta maxilaria :(:(

Re koritsia o giatros mou den mou exei anaferi akomi gia kampili zaxarou

alla oute kai gia tis enesoules kortizonis :huh::huh:

lete na min tis kanoun oloi autes tis exetasis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zetoula ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ!

ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΩΡΙΣ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΔΙΔΥΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΥΗΣΗ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΠΟΤΕ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΠΡΟΩΡΟ ΤΟΚΕΤΟ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΥΞΗΜΕΝΟΣ. ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ 2 ΕΝΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ 26ης ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ 30η ΚΑΙ ΠΑΛΙ 34η. ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ςΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΗΣ.

ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΘΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.

ΕΠΙΣΗΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΛΙΣ ΚΑΤΣΩ ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΟΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ ΚΙ ΑΛΛΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου σημερα πηγα κ ειδα τα αντρακια μου κ ειμαστε μια χαρα 900 γρ ο καθενας κ συμβαδιζουν σε ολες τις μετρησεις. Μου φυγε ενα ανχος. Γυρισαν τις κεφάλες τους προς τα κάτω κ τιποτα δεν ειναι σιγουρο για τον τοκετο. Θα δουμε πως θα πάμε κ αναλόγως θα πραξουμε.

Λοιπον για τις ενεσεις μου ειπε οτι θα τις κάνουμε πολυ αργοτερα δηλ περιπου 35 εβδομάδων. Καμπύλη ζαχάρου θα κάνω σε δυο εβδομαδες των 75γρ.

Μου ειπε για γεννα 30 Ιουνιου αντε βια αρχες Ιουλιου. Προς το παρον μου λεει παμε τελεια. Ο γιατρος μου ερχεται εδω στο νησί κ με παρακολουθει.

Απο το βαρος το δικο μου ειναι πολυ ευχαριστημένος αλλα μου ειπε απο δω κ περα φρενο. Δηλαδη να προσεχω να μην κουραζομαι ΚΑΘΟΛΟΥ κ μου ειπε οσο περισσοτερη ξεκουραση μπορώ κ να προσεχω κ πως παιρνω την μικρή αγκαλιά

α κ σε δυο εβδομάδες που θα με ξαναδει θα δουμε για τις συσπάσεις. Εχω παρατηρησει οτι μπορει να κανω μια δυο την ημέρα αλλα συνήθως ειναι οταν κουραστω μιας κ εχω κ την μικρή συνεχεια πανω μου κ το μαγαζί κ το σπιτι κ τρεχω. αυτααααααααααααα φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zetoyla έγραψε:

Πιτερ Πάν κ παλι να σου ζήσουν τα αστεράκια σου κ χαιρομαι που εισαστε ολοι μαζι σπίτι. Μας λές καμιά συμβουλή για τις πρώτες μέρες?

Να ρωτήσω κ κατι ξυπνάνε μαζί οι πριγκιπιγσσουλες σου? Τις θηλάζεις?

Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλα μιας κ εισαι η πιο φρεσκια κ εισαι της παρέας γι αυτο σε ρωτάω. Φιλακιαααααααααα

Σε γενικες γραμμες δεν ξυπνανε μαζι. Και ευτυχως, τη νυχτα τις ξυπναμε εμεις για να φανε!! Τη μερα ψιλογκρινιαζουνε, και τυχαινει να θελουν να φανε μαζι. Ομως το μεζεδακι μου ειναι πολύ ηρεμο μωρακι και περιμενει να ετοιμασουμε πρωτα τη μπουκιτσα! Πάντως, ειναι καλα μωρακια και τα δυο και φαγανουλια!

Δεν θηλαζω, διοτι δεν εχω τοσο πολυ γαλα. Δινω ξενο γαλα και βγαζω και με θήλαστρο και τπυς δινω 1 ή 2 γευματα την ημερα (αναλόγως)

φιλακιαααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy έγραψε:

Πιτερ Παν εχω αλλες δυο πιο "προσωπικες"ερωτησεις...

σου εκαναν κλισμα?? και επισης το χειροτερο μου..."επεσε κομμωτικη"?

(σορυ κοριτσια, θα το διαβαζετε πρωι πρωι και θα λετε τι γραφω!)

Φυσικα και ειχα όλη την "περιποίηση"!!!

Το βραδυ που εκανα την εισαγωγη στο μαιευτηριο, μού πήρανε ιστορικο και μεταρθε η κοπελια για το ξυρισμα. Τα ξυραφακια που εχουνε δεν ειναι σαν τα κοινα που φοβασαι οτι θα σφαχτεις! Ειναι νοσοκομειακα και αυτα. Πάντως, επειδη πολύ το σκεφτομουνα αυτο το θεμα με το ξυρισμα (ανοιξτε τα ποδια σας παρακαλω!)εκεινη τη στιγμη, επειδη εχεις μπει ηδη στη διαδικασια, σού φαινεται φυσιολογικό. Και το κλυσματακι μού το κανανε στις 6 το πρωι. Στην αρχη σού ερχεται να πας κατευθειαν στην τουαλετα. Πρέπει να κρατηθεις όσο μπορείς (και να εισαι σε ετοιμότητα) Εγω την πρωτη φορά πήγα λιγο και τη δευτερη ετρεχα!!

Πάντως,ερχονται όλα πολύ ομαλά.. ειναι το τελετουργικο.. η μυηση στον κόσμο των μωρων και των μαμαδων.. και ό,τι σάς φαίνεται τώρα αρνητικό ή παραδοξο, όταν ερχεται η ωρα, λειτουργεί και το ένστικτο, ξυπνάει η Φυση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου evi ! :)

γεια σου lolipop ! :)

κοριζονες εκανα κι εγω, τρεις διπλες δοσεις, απο την 34η εβδ και μετα

Και καμπυλη ζαχαρου εκανα οταν εμπαινα στον 7ο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιτερ Παν ευχαριστω για την απαντηση!

Εγω κοριτσια εκανα προχθες την πρωτη κορτιζονη (34η εβδομαδα)

και θα κανω αλλη μια (πρωτα ο Θεος) την 36η και αλλη μια την 37η!

παντως απο αυτα που ελεγε το χαρτακι μεσα του φαρμακου λεει οτι γινεται 28-34η, αλλα καποιοι γιατροι τις κανουν και αργοτερα.

σας αφηνω για τωρα γιατι πολλες οι κλωτσιες και δεν μπορω το καθιστο.

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα διδυμομανουλες!

Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση...

Πριν 10 μερες εμαθα οτι ειμαι εγκυος για δευτερη φορα κ προχθες που πηγα στο γιατρο μου, ειδε στον υπερηχο 2 "κουκιδουλες"! Μου ειπε βεβαια οτι ειναι νωρις για να πουμε με σιγουρια αν θα εξελιχθει σε διδυμη κυηση ή οχι. Τωρα τη Παρασκευη εχω ραντεβου για να ακουσουμε την καρδια.

Ποτε περιπου σιγουρευομαστε οτι ειναι οντως διδυμα;

Σας ευχαριστω πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

καλημερα theano!!

πολυ ωραια τα νεα σου! με το καλο να το εξακριβωσεις και 100%!!!!!

αν ακουσεις τις καρδουλες σημαινει οτι ειναι 2 παιδακια σιγουρα. το θεμα ειναι να μην ενθουσιαστεις αμεσως γιατι το πρωτο τριμηνο θελει παρα πολυ προσοχη και οχι πολλα πολλα με δουλειες, αγχη, κτλ.

σ' εμας ειχε πει ο γιτροςε μετα το πρωτο τριμηνο να αρχισουμε να το λεμε γιατι η πολυδυμη κυηση ή η διδμη κυηση χαρακτηριζονται ως απειλουμενη κυηση και οτι καμια φορα το ενα μωρακι απορροφα το αλλο.

ολα καλα ομως με τη βοηθεια του Θεου!

ΕΣΥ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!!!!!!

περιμενουε νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy συμφωνώ. Κ εγω οταν ειχα παει πρωτη φορα μου ειπε οτι βλεπει κ εμενα δυο κουκιδες αλλα μου λεει περιμενουμε για να σιγουρευτουμε κ για να πω την αληθεια μου μεχρι να σιγουρευτω περασε καιρος γιατι ειχα ηδη κ την μικρη μου κ δεν ηξερα πως να αισθανθω κ τι να κάνω μιας κ δεν ηταν προγραματισμενη η εγκυμοσυνη ποσο μαλλον τα διδυμα. Αλλα μετα που το σιγουρεψα κ το χωνεψα το καταχαρηκα. Παντως κ εμενα στην αρχη ο γιατρος μου ειχε πει οτι πρεπει να ειμαστε υπομονετικοι να δουμε γιατι μπορει κατι να παει στραβα.

Κοριτσια ξεκινησα κ εγω μαγνησιο χθες παρολο που δεν εχω πολλες συσπασεις αλλα οπως του ειπα οτι εχω καναδυο συσπασεις κ ξερει οτι δεν βαζω κ τον κ.... μου κατω με ολα τα τρεχαματα μου εδωσε αμεσως μαγνησιο. εχω καταντησει σαν κινητο φαρμακειο με τοσα χαπια κλαψ κλαψ σαν τις γριουλες που καθονται κ συζητανε για τα χαπια που παιρνουν κ τα προβληματα τους χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

theano συγχαρητήρια και καλωσήρθες στην παρέα μας!

ζετούλα μην ανησυχείς όλες έτσι είμαστε με τα χάπια, αναγκαίο κακό!

εγω περιμένω την τρίτη να ξαναπάω για υπέρυχο να μετρήσουμε ξανά τον τράχηλο γιατί οι συσπάσεις με αγχώνουν απίστευτα. ελπίζω να είναι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπονζουρ!!!

τι ωραια που κοιμαμαι τις τρεις τελευταιες μερες!!ευχομαι να συνεχιστει ετσι.πως περασατε το σκ;

εμεις καλα!βολτουλες, μεζεδακια και ξεκουραση.

αντε καλη βδομαδα σε ολες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου... Ήρθα και εγώω.. τελείωσα με το σεμινάριο και τώρα πάλι δουλίτσα :) Όσο πρόλαβα να διαβάσω έχουμε και νέα μέλη... λοιπόν με το καλό theano μου και καλωσήρθες... αν έχουμε και άλλη κοπέλα και δεν το θυμάμαι θυμίστε μου κορίτσια.. γιατί τόσες μέρες σας διάβαζα απο το κινητό και δεν τα θυμάμαι όλα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΤΟ ΣΚ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!! ΒΛΕΠΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΝΕΙΡΑ ΟΤΙ ΓΕΝΝΑΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΟΛΑ!!!! ΘΑ ΠΛΥΝΩ ΤΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΣΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΙΚΡΟΑΓΟΡΕΣ.

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ (ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ, ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΚΛΠ) ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ? ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΡΟΔΕΡΜ, ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥΥ ΕΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΑΟΣΜΟ ΕUΒΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diosa τι σεμιναριο κανεις;;;

εγω εχω ξεχασει πως ειναι να δουλευεις.σκεφτομαι απο τωρα πως θα ειναι οταν θα γυρισω μετα απο κανα χρονο!!! :S

2002 εγω μολις εβαλα το πρωτο πλυντηριο με ρουχαλακια!!!τα πλενω με προδερμ απορρυπαντικο και μαλακτικο.

οσο για τα καλλυντικα και εγω δεν ξερω ακομα.η αδερφη μου (ολο αυτην ρωταω ως πιο προσφατη μαμα που εχω κοντα μου!!!) μου ειπε πως τον πρωτο καιρο τα μωρακια τα πλενεις με νερακι σκετο.τωρα δεν ξερω.θα ρωτησω και τη μαια οταν παω στο γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα διδυμομανουλες και διδυμοεγκυουλες!

zetoula κι εγω σαν γρια νιωθω με τοσα χαπια που παιρνω!

γελασα πολυ με αυτο που εγραψες!

το μαγνησιο δεν ειναι κακο να το παρεις παντως, μην το φοβασαι.

εγω παιρνω τρια χαπια μαγνησιου την ημερα....αστα! για να μην πω και για ολα τα υπολοιπα που πινω...

κοντευουμε ομως και δεν κανει να γκρινιαζω!

Λιονταρακι στα "μωρακια Μαϊου" ειπαν να μην βαζουμε μαλακτικο στα ρουχα μεχρι 6 μηνων γιατι δεν ξεβγαζεται καλα και μενει στο δερματακι των μωρων μας απο το ρουχαλακι τους. Εγω παντως δεν εβαλα για καλο και για κακο.

κοριτσια σας βαζω και μια λιστα απο εταιριες που στελνουν δωρακια στις εγκυουλες...παρτε τηλεφωνο και πειτε τους τα στοιχεια σας και θα σας στειλουν κουπονια, δωρακια, πανιτσες, δειγματακια,κτλ. και αυτο παλι στα μωρακια του Μαϊου το καναμε.

ειχα ξεχασει να το γραψω κι εδω! παρτε ομως τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περιοδικο ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ 210-9287550

(ερχεται δωρεαν στο σπιτι, ειναι ολο κουπονια για το σουπερ μαρκετ)

PAMPERS 210 9287600

(ακομα δεν εχω λαβει το δεματακι τους)

LIBERO 80011 542376

(στελνει κουπονια, οδηγο εγκυμοσυνης. να κρατησετε καπου τους κωδικους απο τα barcodes γιατι κανουν κληρωσεις)

ΒΑΒΥLINO 80011 84200

στελνει βαλιτσακι με πανιτσες για νεογεννητο, βαμβακι, μωρομαντηλα

NIVEA 210 6600000

στελνει ενα αφρολουτρο, δειγματακια φυσιολογικου ορου, κρεμα για συγκαματα

PRODERM 210 6601080

(δεν εχω λαβει ακομα κατι)

PREMAMAN 210.674.4481

στελνει δειγματακια απο κρεμες, κτλ, και μπιμπερο της chicco

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταράκι μου έκανα εισαγωγικό σεμινάριο για 2 εβδομάδες για καινούργιους δημοσίους υπαλλήλους...Είπα να ξεμπερδεύω απο τώρα γιατί αν μείνει για μετά τρέχα γύρευε :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!! Τι κάνετε???

Εγώ είμαι καλά, με τα γνωστά θέματα, να μην επαναλαμβανόμαστε!!! Αλλά όλα προχωράνε καλά!!!! Πολύ αέρα έχει σήμερα!!! Αλλλά τι με νοιάζει εμένα ... μέσα στο σπίτι κάθομαι άλλωστε!!!

Όσον αφορά τις κορτιζόνες, εμένα ο γιατρός μου έδωσε να κάνω στην 28η εβδομάδα δύο ενέσεις με διαφορά 12 ωρών μεταξύ τους, και θα ξανακάνω άλλες δύο - δεν θυμάμαι όμως ποια εβδομάδα μου είπε, ή 30η ή 32η, και μετά βλέπουμε, ανάλογα με τα δεδομένα μας τότε. Εγώ δεν ανησυχώ καθόλου για τις κορτιζόνες, ίσα ίσα που είναι πολύ καθησυχαστικό να ξέρεις ότι προληπτικά μπορείς να κάνεις κάτι για τα μωράκια!!! Αυτό που θέλω να ρωτήσω όσες κοπέλες τις έχουν ήδη κάνει: εγώ θα πάω την Πέμπτη και έχω συνεννοηθεί με το φαρμακείο να μου τις κάνουν, διότι μόνοι μας δεν θα τα καταφέρουμε (ο γιατρός μου είπε ότι γίνονται ενδομυικά στον πωπό) - ερώτηση: σε όσες δεν κάναν μόνες τους τις ενέσεις, αλλά ζητήσαν βοήθεια από γιατρό, νοσηλευτή, μαίας ή φαρμακοποιού, σας τις έκαναν στον πωπό και σε ποιο σημείο ακριβώς? σου κατεβάζουν τελείως το εσώρουχο??? Ντρέπομαι ...

New mammy, ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy πολυ χρησιμες πληροφοριες.ηδη πηρα σε προδερμ,babylino,libero,premaman.ελπιζω να στειλουν τιποτα!!!!

marsoupilami μην φοβασαι για τις ενεσεις!!ολα καλα θα πανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια θελω κ εγω να παρω τηλ για τα δειγματα αυτα αλλα επειδη ειμαι κ ντροπαλουλα τι λεμε?????????? γεια σας ενδιαφερομαι για δειγματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...