Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρόκληση στο αγελαδινο γαλα!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!

πριν απο λιγες μερες ειχα ανοιξει ενα θεματακι..

η μικρη μου,ανεφερα,οτι εχει αλλεργια στο αγελαδινο γαλα και στο αυγο

περιμενα την παιδιατρο η οποια και ηρθε και μας ειπε οτι ηρθε η ωρα να κανουμε προκληση...

μου εδωσε τις οδηγιες για το πως γινετε...

μπορω να πω οτι αγχωθηκα φοβαμαι γενικα το θεμα αυτο εχω παθει εγω αλλεργικο σοκ και ηταν τρομαχτηκο και φοβαμαι με την μικρη μου..

μου ειπε βεβαια η γιατρος οτι δεn υπαρχει κινδυνος για κατι τετοιο γιατι θα της δινω λιγο λιγο γαλα..

απλα με το που δω οτι γεμιζει σπυρακια σταματαω..

μετα θα της ξαναδωσω το βραδυ αλλα 100 ml

εκει ειναι που αγχωθηκα πιο πολυ..

βραδυ???? :blink: και αν εκει παθει κατι... :dry:

βεβαια εκεινο το βραδυ θα κοιμηθουμε αγκαλιτσα...

τελοσπαντων μην σας κουραζω απλα ηθελα να μου πει μια μανουλα που το εχει κανει τι να προσεξω..την εμεπιρια της...

αυτο που δεν ρωτησα παιδιατρο υπαρχει περιπτωση και την επομενη μερα που θα πιει κανονικη ποσοτητα απο το γαλα υπαρχει περιπτωση να αντιδρασει εκει ο οργανισμος...

γιατι εγω δουλευω και σαββατοκυριακα μηπως πρεπει και την επομενη μερα να εχω αδεια?

βρε κοριτσακια πειτε μου εμπειριες...

σας ευχαριστω! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Μητσακι,εγω περιμενω να περασουν 6 μηνες που πινουμε το ειδικο γαλα γ να δουμε γ προκληση,καλο κουραγιο!!!!!κ ευχομαι να εχει εξαφανιστει η παλιοαλλεργια,εμενα με προβληματιζει διοτι σπυρια κ τετοια δεν βγαζαμε παρα ειχε στασιμοτητα στην αναπτυξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω savropinguinos μου ευχομαι και σε σας να περασει γρηγορα...

δεν ηξερα οτι προκαλουν και τετοια θεματα στην αναπτυξη οι αλλεργιες...

καταραμενες...

εχετε κανει εξετασεις και εσεις και το διαπιστωσατε?

περαστικα και σε σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς είχαμε εντοπίσει την αλλεργία από την εποχή που θήλαζε ακόμη, όταν έπινα εγώ γάλα ή έτρωγα γιαούρτια ή τυρί. Τώρα που είναι σχεδόν ενός, είμαστε ακόμη με το υποαλλεργικό και θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά από το χρόνο να το αλλάζουμε, με μία μεζούρα την εβδομάδα...

Σε αυτή την ηλικία που είναι τώρα, μου είπε η παιδίατρος, δε θα βγάλει σπυράκια, ούτε θα κάνει γουλίτσες, αλλά θα πρέπει να παρακολουθούμε την ανάπτυξή της γιατί μπορεί να αρχίσει να πέφτει. Αυτό το είχε πάθει και μία γνωστή μου πάνω στην αλλαγή του γάλακτος στο κανονικό.

Όπως και να έχει πρέπει να παρακολουθείς οτιδήποτε διαφορετικό εμφανιστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioannouli σε ευχαριστω και σενα για την απαντηση σου..

πραγματικα δεν ηξερα καθολου οπως γραφω και στην savropinguinos οτι μπορει να προκαλεσει θεματα στην αναπτυξη του παιδιου και η παιδιατρος μου δεν μου ειπε κατι βεβαια εμενα μου ειπε οτι πρωτα θα δουμε πως θα αντιδρασει και μετα παλι απο 15 μερες θα τα πουμε μαζι της..

τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...