Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοντεύω...και είμαι μέσα στη μουρμουρα...!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια..μου έχουν μείνει άλλες 6 εβδομάδες που δεν λένε να περάσουν κι εγώ νιώθω να μην έχω άλλη υπομονή και άντοχες! Είμαι μια κινητή μουρμουρα!Πονάει η μέση μου, πονάω χαμηλά στο ηβικό οστό, ανάμεσα στα πόδια..θέλω να ξεκουράζομαι συνέχεια και με εκνευρίζουν τα πάντα..είμαι ότι πιο δύσκολο μπορεί να συναντήσει κανείς μέσα στη μέρα του.. :dry: θέλω να γεννήσω..δεν αντέχω άλλο!! Που θα πάει άραγε αυτή η κοιλιά;;; Και το κακό είναι ότι δεν έχω βοήθεια..η μαμά μου και ο άντρας μου δουλεύουν οπότε τα βγάζω μονη μου περα με το Δημητράκη και τις δουλειές του σπιτιου...βλέπω και την ξαδέρφη μου και τη νύφη μου που γέννησαν με τα μωράκια στα χέρια και νιώθω ότι έχω καθυστερήσει..

Απο την άλλη η σκέψη του ότι θα έχω γεννήσει και θα προσπαθώ να κουμαντάρω δυο παιδιά με αγχώνει ακόμη περισσότερο...δεν ξέρω τι θέλω..να γεννήσω ή όχι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα υπαρχει και αυτη η εναλλακτική??? μπορεις και να ΜΗΝ γεννησεις???

:laugh: :laugh:

Αχ ρε μουρμουριτσα αχ!!!! :laugh:

βρε κουτουλι βρε κουτουλι...!!!

Να ρωτησω κατι?η μουρμουρα κανει ωραια σουπα?? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχα τυρογαριδάκι! υπομονή βρε κοπέλα μου και θα έρθει και σένα η ώρα σου! έφαγες τον γάιδαρο στην ουρά θα κολλήσεις? :lol: με το καλό!

και ναι η μουρμούρα είναι και ψάρι! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βεβαια είναι ψάρι...ριγωτό κι όλας!Πολύ νόστιμο!

Αχ βρε τυρογαριδάκι κι εγω μια απο τα ίδια...του έχω αλλάξει τα φώτα του αντρούλη μου. Αφου καμια φορα φοβάμαι μη με σφάξει στον ύπνο μου με τόοοοσα που του κάνω του καυημένου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα πλακα εχεις βρε τυρογαριδακι!!!Μου θυμησες εμενα πριν 10 χρονια!Σε αυτη την εγκυμοσυνη..θελω να απολαυσω καθε δευτερολεπτο..θυμαμαι μετα μου ελειπε το μωρακι στη κοιλιτσα..και επιανα ασυναισθητα την κοιλιτσα(την αδεια)!!Η Ελενα μου τοτε εκλαιγε..και μετα συνειδητοποιουσα οτι ειναι στη κουνια της!! ;)

Κουραγιο... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αα..πως μου ξέφυγε τέτοιο ψάρι ;;

alexdim με τόσα που τραβάμε μπορουν να κάνουν κι εκείνοι λίγη υπομονή νομίζω!!:)

Κατρινα ναι πράγματι ..μετά τη γέννα αναπολείς την εγκυμοσύνη αλλά όχι τους τελευταίους μήνες σίγουρα!! Ασε που τα παιδιά σου έχουν μια καλή διαφορά ηλικίας όπου το ένα είναι ανεξάρτητο πλέον..

Ζαχαρένια καλό απογευμα και σε σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έεεεελα αγάπη μου,να σκέφτεσαι μόνο πόόόσες γυναίκες θα θελαν να είναι στη θέση σου κ δυστυχώς για διάφορους λόγους δε μπορούν...:(

Με το καλό να έρθει το νινάκι σου,η Παναγίτσα να ναι μαζί σου κ να έχεις στο μυαλό σου το πόσο ευλογημένη είσαι που έχεις σποράκι στην κοιλίτσα σου κ σε λίγο θα το φέρεις στη ζωή...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tirogaridaki, ΥΠΟΜΟΝΗ! ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!!!!! ΞΕΡΩ ΟΣΟ ΠΑΙΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΑΙΝΟΥΜΕ, ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΟΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΡΟΥΜΠΟΥΛΗ ΜΑΣ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!!

ΘΑ ΥΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ...ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,κι εγω εχω σκασει απο την προσμονη!!!

εχω 10 εβδομαδες μπροστα μου,αλλα ανυπομονω τοσο πολυ!!!!!πηγαμε πηραμε τα πρωτα ρουχαλακια,και γενικα ολα τα απαραιτητα,(πλην του δωματιου,θα παω την αλλη εβδομαδα!!!)

και τα κοιταω και τα αγκαλιαζω και τα φιλαω!!!!

απο την αλλη εχω αγχωθει φοβερα με τη γεννα...φοβαμαι πολυ..κατα τα αλλα,μια χαρα,μονο η μεση μου με ζοριζει αρκετα,προς το παρον,ευτυχως εχω παρει μονο 4 κιλα γιατι αν ειχα παραπανω μαλλον δεν θα μπορουσα να κουνηθω απο τον πονο της μεσης!!!!

τυρογαριδακι μου υπομονη κοριτσακι μου,δεν ειδες για ποτε περασε ο καιρος και φτασαμε εδω???ποτε καναμε το τεστακι,ποτε φουσκωσαμε,ετσι θα περασει και τωρα..

με το καλο να βγουν τα αγορακια μας,γερα και δυνατα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fanoula mou glykia ypomonhhhh!!!!

Se katalavainw apolyta! Kai egw den antexa thn prosmonh

ton teleytaio kairo kai na fantasteis den talaipwriomoun

me meses kai priksimata san kai esena!

Asxoleisou oso mporeis me alla pragmata kai tha perasei o

kairos pio grhgora! Etsi tha sou fanei diladi! :P

Filakiaaaa :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα έτσι δεν είναι; Όταν περιμένεις και ανυπομονείς για κάτι παρα πολύ δεν περνάει ο χρονος! Λες και άρχισε να μετράει σε πιο αργους ρυθμους!!:) Αλλά εχει και το τελευταίο τρίμηνο τα δύσκολά του...με το που θα σηκωθώ όρθια απο κάπου νιώθω βάρος και θέλω να τρεξω τουαλέτα αμέσως...το ότι πάω σαν την πάπια..δεν το συζητώ!!!:)

Αλεξανδρουλα...σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!Κι εσένα Μίκα..πωπω..πράγματι σαν χθες μου φαίνεται που καναμε τα τεστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τιρογαριδάκι μου θυμίζεις τον εαυτο μου!!!Ετσι ημουν και γω!!Στη τσιτα συνέχεια..!!και φαντασου οτι τελικα γεννησα στις 40 εβδ + 1μερα με προκληση τοκετου!!!!!Αντε ευχομαι γρηγορα και μ εναν πόνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι να μη φτάσω πια μέχρι εκείνη την ημερομηνία!!Εχω μια ελπίδα ότι θα γεννήσω γύρω στις 20 Μαίου και ελπίζω να πέσω μέσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ τον έχω αυτόν τον πόνο χαμηλά ανάμεσα στα πόδια! Πολύ εκνευριστικό και ενοχλητικό ταυτοχρόνως! Γιατί συμβαίνει αυτό; Ώρες ώρες πάω κι εγώ σαν την πάπια και ας έχω πάρει μόνο 8 κιλά. Είμαι στην 38η εβδομάδα όπως έχω ξαναπεί, και από την μία θέλω να γεννήσω να "ξαλαφρύνω" επιτέλους, αλλά από την άλλη και φοβάμαι αλλά και σκέφτομαι το τι με περιμένει στην συνέχεια... Βλέπετε δεν την είχα σχεδιάσει αυτήν την εγκυμοσύνη και δεν είχα καθόλου στο μυαλό μου να γίνω μαμά! :blush: Εννοείται ότι δοξάζω τον Θεό που με αξιώνει να το ζήσω κι αυτό αλλά όταν δεν το περιμένεις κιόλας σου έρχεται ο ένας ταμπλάς μετά τον άλλον... :blink:

Ουφ...δεν ξέρω τι θέλω... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axχ τυχερη εσυ κοντεύεις τουλάχιστον!!Τίποτα να μη φοβάσαι..ολα θα άνε τέλεια!!!:) Ο πόνος πρέπει να είναι απο την εμπέδωση του μωρού, κατεβάινει δηλαδή πιο χαμηλά και ετοιμάζεται. εγω πάλι βαρέθηκα να περιμένω...το γεγονος ότι δεν μπορώ να κάνω όσα θέλω με ενοχλεί. Πρέπει να προσεχωαλλα΄και οι αντοχες μου μειώθηκαν ..το σωμα μου δεν αντέχει πολλα πολλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια,εγω εχω αλλη απορια..μετα τη γεννα θα ξαλαφρωσουμε μεν,αλλα θα ξαναγινει το σωμα μας οπως πριν η μενουν καποια "κουσουρια"????

θα ξαναγινω οπως ημουν παλια???και δε μιλαω για τα κιλα,αλλα γενικα..

επισης εχω την εντυπωση οτι παρ'ολο που θελω να βγει ο μικρουλης και να μην τον κουβαλαω αλλο μεσα μου,αλλα στην αγκαλια μου,θα μου λειψει η κοιλια οταν αδειασει..θα μου φανει πολυ περιεργο,τον συνηθησα..θα μου λειψει η αισθηση του μωρου μεσα μου,η προσμονη, και κυριως η περιποιηση των αλλων!!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου σε διαβάζω και νομίζω πως διαβάζω ..τον εαυτό μου!! Και μάλιστα θυμάμαι .. όταν γέννησα και πήγα στο 40ημερο στο γυναικολόγο τον ρωτάω .. γίνεται να τον ξαναβάλουμε λίγο ακόμα μέσα?? :laugh: :laugh:

Ήθελα λίγο να κοιμηθώ.. να μαζέψω κάνα βυζί βρε αδερφέ!! Είχα πολύ φάση!! Τι σου λέω.. τα έζησες πριν από μένα!! Με το καλό... Πλησιάζεις! Λίγο έμεινε!!

Αλκοστάκι, 8 μήνες έχω γεννήσει, ακόμα μου έμειναν κάποια κιλάκια αλλά δίαιτα δεν κάνω! Θήλαζα μέχρι τον 5ο .. κι απλά περιμένω την θεία φώτιση να επανέλθει το σώμα μου όπως ήταν!!! :) :laugh: :)

Όπως και να έχει.. με το καλό να πιάσετε τις αγορίνες σας αγκαλιά!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το τυρογαριδακι μας ειναι αγχωμενο????

αχ φανουλα μου το καλοκαιρι θα σας δω τετραπλους!χιχιχι

τι μου κανεις κουκλιτσα μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΧΑΛΑΡΑ! ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ , ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΟΥΛΙΝΙΑ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ! ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ! ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αλεξάνδρα..τι κουσουρι να σου μείνει; χαχαχχαχαχαχα...κανένα αν δεν έχεις κάνει καισαρική. Αλλιώς μια μικρή τομή , ενα σημαδάκι θα το έχεις ή άσχετα με το πως θα γεννήσεις ίσως κληρονπομήσεις καμιά ραγάδα σε κοιλιά και στήθος...κατα τάλλα μια χαρά!!:)

Ντάλια αυτό το ξέρω πως θα γίνει σίγουρα!!! Θα μου λείψει η κοιλιά μου...αλλά μάλλον μου την έχει δώσει που έχλουν μειωθεί οι αντοχές μου αλλά οι απαιτήσεις απέναντι στο σπίτι και στο Δημητράκη ιδιες..συν ότι μου είπαν να κοψω τα πολλά πολλά εξαιτίας κάποιων συσπάσεων που σημαίνει ότι δεν ξέρω τι θέλω και τι μπορώ να κάνω..οπότε έναν γενικό εκνευρισμό τον έχω...

Ραμονάκι μια χαρά είμαι κορίτσι μου...βαραίνω και πάω...ουφ!! :) Εσύ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ για τα νέα σας!! Είναι πολύ όμορφες στιγμές🫠 Ναι εμείς έχουμε ραντεβού αυτή την Παρασκευή που θα έχουν βγει και τα αποτελέσματα των πρώτων μας εξετάσεων!!! Ανυπομονώ να δω το μπουμπούκι μου❤️🙏
    • Αχ μπράβο!! Άντε με το καλό, ρίξε μια βουτιά και για εμάς που με βλέπω από Αύγουστο με την άδεια του συζύγου.. και αν δηλαδή γιατί έχουμε πολλά να φτιάξουμε στο σπίτι για να είναι ασφαλές για παιδί.. Καλέ!! Εσύ είσαι ήδη στην 14η!! Σε 3 μέρες μήπως εννοείς κλείνεις την 14η και μπαίνεις στην 15η;!!! Εδώ έχω μπει εγώ 14η που είμαι πιο πίσω από σένα.. με δείχνει 3μηνων και 3 ημερών ή 95 ημερών..!! Άρα έχω μπει στον 4ο μήνα και στο γράφει μάλιστα, το κοντέρ της εφαρμογής που έχει μηδενίσει για το δεύτερο τρίμηνο!! Μπες παιδί μου εδω στο αντίστροφο countdown που τα έχει όλα όμορφα και περιποιημένα ακριβώς!! https://www.babymed.com/tools/pregnancy-countdown-calculator Άδειασα όλη τη ντουλάπα!! 😭😭😭 Δεν μου κάνει τίποτα!!!! Και μάλιστα είχα ένα φορεματακι 20ετιας που δεν φοράω γιατί μου ήταν μεγάλο και το πήγα για μάζεμα στις τιράντες για να στέκεται.. κορίτσια μου, δεν μου πέρναγε από το στήθος!!!! 😭😭😭😭😭 Ότι έχω αυτή τη στιγμή δεν μου κάνει στο στήθος!!!! Έχω ωραιότατα αέρινα φορεματακια που δεν μου κάνουν!!! Είμαι να σκάσω..!!! Καλά για τα πρώην εφαρμοστά δεν κάνω ούτε καν τη προσπάθεια.. ούτε στα χέρια μου δεν θα περνάνε!! Ξέρω ότι παίρνω και κορτιζόνη.. αλλά βρε κορίτσια μόνο εγώ έχω πρηστεί έτσι;;;;;  Εγκυμοσύνης δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος από τώρα να ξοδευομαι.. με απλά φορεματακια βγαίνει το καλοκαίρι άνετα και τα κρατάς και για άλλη χρονιά άσχετα εγκυμοσύνης.. από Σεπτέμβρη με το καλό.. Δεν το έχω πάρει ακόμα!!! 😩😩😩 Είμαστε λίγο στριμωγμένοι αυτό το διάστημα μέχρι να πληρωθώ και εγώ οπότε περιμένω.. 😖😖 θα το πάρω όμως!!! Δεν υπάρχει περίπτωση!!!! Χιχιχιχι!! 😁😁 Ναι πες μου τέτοια και εσύ να πάρουν ακόμα περισσότερο αέρα τα μυαλά μου!!! 🤣🤣🤣🤣🤣 Μαρή με φαντάζεσαι;;; Δεν φτάνει η τρέλα μου!!! 😂😂😂 Δώσε μου και θάρρος!!!! 😝🤣🤣  Αχ τώρα φουντωσες τις ελπίδες μου να το ψάχνω και από τώρα!!!! 😅😅😅 Μακάρι κοριτσάκι μου!!! Από το στόμα σου και σε όποιου ακούει το αυτί!!! 🙏🙏🙏🙏🙏 Και εσύ να χαίρεσαι το αρχοντόπουλο και ας είναι και αντάρτης το αγόρι!!! 😍😍😍😍😍😍 Όλες καταλαβαίνουμε κοριτσάκι μου την αγωνία και την αβεβαιότητα που βιώνεις.... Λογικά τώρα θα είσαι ήδη στο γιατρό.. ότι και αν έχει γίνει, είμαστε εδώ για εσένα! Σημαντικό να έχεις τον άνθρωπο σου μαζί..  P.S. Τα ultro δεν φέρνουν αναγουλες!!! Το να είναι από το σπορακι ούτε καν σα σκέψη;;; 😉😆😆 Περιμένω τα νέα σου!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
    • Κορίτσια μου τελείωσα λοιπόν την αυχενική μου και είναι ΟΛΑ ΚΑΛΑ με το μωράκι μου ❤️❤️ Δε μπορώ να το πιστε΄ψω πως φτάσαμε μέχρι εδώ, είμαι τόσο συγκινημένη που δε μπορώ να το πιστέψω, σαν όνειρο μου φαίνεται ότι το διπλό ουράνιο τόξο μου μεγαλώνει μέσα μου κι έρχεται σε μερικούς μήνες στην αγκαλία μου 🌈🌈 Μακάρι να μπορούσα να επισκεφτώ τον εαυτό μου τότε που βρισκόμουν στην οδύνη των απωλειών και να μου δώσω μια αγκαλιά, να μου πω ότι οι καλύτερες μέρες έρχονται 🙏✨ Καθώς δε μπορώ να ταξιδέψω πίσω στο χρόνο λοιπόν, σας αγκαλιάζω όλες μαζί, όσες περιμένετε, όσες αγωνιάτε και όσες ακόμα πενθείτε απώλειες και σας ΦΩΝΑΖΩ, σας ΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΖΩ, ότι τα μωράκια σας θα έρθουν 💖💖 υπομονή και επιμονή!!  💖💖  💖💖  Μοιράζω μπεμπεδόσκονη σε όλες 💫💫💫💫💫💫💫 👶  👶   👶   👶   👶   👶   👶   👶   👶 
    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...