Μετάβαση σε περιεχόμενο

λιγοτερο γαλα στο ενα στηθος!


Recommended Posts

καλημερα!!!!!!!!

θα ηθελα την βοηθεια σας και παλι!

θηλαζω αποκλειστικα 3 μηνες,εδω και λιγο καιρο εχω παρατηρησει οτι το ενα στηθος παραγει λιγοτερο γαλα..σε αθτο το στηθος ο μικρος κοιμαται,και γενικα δεν φαινεται να το απολαμβανει..σε αντιθεση με το αλλο που ειναι μονιμος γεματο,η παιδιατρος με καθησυχασε και μου προτεινε να προσφερω το τεμπελικο στηθος πρωτο,καθως και να κανω αντλησεις...γιατι να συμβαινει αυτο???

το αλλο στηθοσ παραγει πολυ γαλα τοσο που εχει τοσο πιεση που καμια φορα πνιγεται ο καημενος!

φοβαμαι μην μου κοπει τελειως απο το ενα στηθος... :(:(

η γιατρος με καθησυχασε...αλλα φοβαμαι...

και το αλλο θεμα....ο μικρος οσες φορες εχει χρειαστει να βγαλω γαλα και να του το δωσει καποιος αλλος,δεν μπορει με τιποτα να πιει απο το μπιμπερο!με τιποτα!!!!κλαιει και σπαραζει...

τι κανω με αυτο????

ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!λοιπον φανταζομαι οτι σε ολες λιγο πολυ αυτο συμβαινει...δηλαδη απο το ενα στηθος εχουμε πιο πολυ παραγωγη σε αντιθεση με το αλλο που ειναι το πιο χουχουλιαρικο ετσι το λεω :P γιατι εκει συνηθως βιζοπιπιλαει και κοιμαται :) ...εγω δεν εχω αντιμετοπιση καποιο προβλημα...μια χαρα ειναι ο μικρουλης...εξαλλου πλεον εκεινα κανονιζουν την παραγωγη μας οποτε εχετε του εμπιστοσυνη γιατι ξερει τι κανει :)

τωρα για το μπιμπερο αλλαξε θηλη..μπορει αυτη που εχεις να μην του αρεσει...εγω εχω της nuk...και μοιαζει αρκετα με την δικια μας θηλη ;) δοκιμασε το και βλεπεις...επισης να μην τον ταιζεις εσυ γιατι μυριζει το γαλα στο στηθος σου και αρνειται το μπουκαλι....

φιλια και ελπιζω να βοηθησα καπως :kiss::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Μαράκι!!!

Τι κάνει ο μπεμπούλης??? Μεγαλώσατε!!!

Λοιπόν αυτό με το στήθος λίγο πολύ όλες το έχουμε πάθει.

Νομίζω πως ο γιατρός σε συμβούλεψε σωστά.

Πρόσφερε πιο συχνά το στήθος με το λιγότερο γάλα και μετά αν δεν χορτάσει δίνεις και απ' το άλλο. Και εγώ αυτό έκανα.

Νομίζω πως και οι αντλήσεις θα βοηθήσουν. Οχι υπερβολικά όμως και έχεις αντίθετα αποτελέσματα.

Όσο για το άλλο θεματάκι είμαι ακατάλληλη να σου δώσω συμβουλή καθώς εγώ όταν έπρεπε η μικρή μου να πιεί γάλα με το μπιμπερό όταν απουσίαζα αρνιόταν πεισματικά!!!

Τι θηλές, μπιμπερό με το κουταλάκι είχα δοκιμάσει τίποτα!!! Με περίμενε να επιστρέψω.

Χαζά είναι? Τι θα προτιμήσουν μεμεδάκι και αγκαλίτσα ή την πλαστικούρα?

Μην τον πιέζεις πάντως και μην αγχώνεσαι τα έχω περάσει το πολύ πολύ να σε περιμένει να φάει

Τα φιλιά μου!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...