Μετάβαση σε περιεχόμενο

PLEASE ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!βρηκα την ευκαιρια να ζητησω την βοηθεια σας.δυστυχως οταν την χρειαστηκα δεν ειχα pc και συνδεση! απο το νοσοκομειο αρχισε πετυχημενα να θηλαζει το κοριτσακι μου με επιτυχια και ειχα και μπολικο γαλα! παρεπιπτοντος η μικρη θηλαζε πολυ λαιμαργα και αισθανομουν σαν να μου εκοβαν τις θηλες με τα δοντια ομως δεν με πειραζε εφ'οσον θηλαζε.απο την 2η βδομαδα αρχισαν οι θηλες να ματωνουν πανω οχι απο την βαση.εβαζα την καλυτερη οπως μου ειπε και η μαια κρεμα ομως οι πληγες δεν περναγαν και πολλες φορες καταπινε αιμα. να συμπληρωσω οτι για 40 μερες εκανα και ενεσεις αντιπυκτικες λογω θρομβοφιλιας. η ψυχολογια μου μαυρα χαλια, εκλαιγα γιατι ενω ειχα γαλα δεν μπορουσα να την ταισω.δοκιμασα τις θηλες σιλικονης χαλια ολο το αιμα εβγαινε, το ιδιο οταν δοκιμασα και θηλαστρο.τελικα επειδη δεν μπορουσα να την ταιζω καθως επινε αιμα με γαλα αποφασισα να κοψω το γαλακαι να της δωσω ξενο. δεν μπορειτε να φανταστητε τον πονο που δεν μπορεσα να καταφερω γιατι τελικα το σωμα μου εφταιγε.το χειροτερο ητανπου εβλεπα ποσο της αρεσε το μητρικο γαλα. σας εγραψα το προβλημα μου που τελικα δεν το ελυσα γιατι δεν μου εδωσε κανεις λυση και δυστυχως εκεινες τις ημερες ημουν χωρις pc διαφορετικα πιστευω κατι θα μαθαινα απο σας και θαμε βοηθουσατε.

τωρα θα ηθελα αν μπορειτε να με συμβουλεψετε μηπως στο επομενο μωρακι τα καταφερω και θα ειμαι προετοιμασμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera kai Xristos Anesth!!!

Na xairese thn mikroula sou!!!

Lypamai pou den mporese kanenas na se voithisei thn wra

pou to xreiazosoun..

Poso kairo exeis pou ekopses ton thylasmo? Skeftikes mhpws

mporeis na kaneis epanagalaktismo twra pou einai kalytera

oi thyles sou? H maia sou den mporouse na sou proteinei

mia lysh an kai efoson yparxei? Polla rwtaw e? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρίμα καλή μου που περάσατε τέτοια ταλαιπωρία. Ο λόγος που πονούσαν οι θηλές σου και μάτωναν γιατί δεν ήταν σωστή η στάση και ο τρόπος θηλασμού σας και στεναχωριέμαι που έπρεπε να διακόψετε. Το μωρό πρέπει να βάζει στο στόμα όχι μόνο τη θηλή αλλά όλο το σκούρο χρώμα του στήθους και πρέπει να διακόπτουμε τον θηλασμό όχι τραβώντας το στήθος αλλά βάζοντας τα δάκτυλα μας ανάμεσα στο στόμα του μωρού και του στήθους. Επίσης το μωρό-νεογέννητο δεν έχει δόντια αλλά τα ούλα του είναι πολύ δυνατά τα οποία όμως κατά τη διάρκεια του θηλασμού δεν τα χρησιμοποιεί σαν να δαγκώνει αλλά είναι εκπαιδευμένο να κάνει θηλαστικές κινήσεις από την κοιλιά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ.ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΤΟ ΤΗΛ.ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.2310343026.ΝΑΤΑΣΑ.ΜΠΕΣ ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ LA LECHE LEAGUE.EKEI ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Theo_Dominic έγραψε:

Κρίμα καλή μου που περάσατε τέτοια ταλαιπωρία. Ο λόγος που πονούσαν οι θηλές σου και μάτωναν γιατί δεν ήταν σωστή η στάση και ο τρόπος θηλασμού σας και στεναχωριέμαι που έπρεπε να διακόψετε. Το μωρό πρέπει να βάζει στο στόμα όχι μόνο τη θηλή αλλά όλο το σκούρο χρώμα του στήθους και πρέπει να διακόπτουμε τον θηλασμό όχι τραβώντας το στήθος αλλά βάζοντας τα δάκτυλα μας ανάμεσα στο στόμα του μωρού και του στήθους. Επίσης το μωρό-νεογέννητο δεν έχει δόντια αλλά τα ούλα του είναι πολύ δυνατά τα οποία όμως κατά τη διάρκεια του θηλασμού δεν τα χρησιμοποιεί σαν να δαγκώνει αλλά είναι εκπαιδευμένο να κάνει θηλαστικές κινήσεις από την κοιλιά....

οπως εγραψα το μωρο θηλαζε σωστα! επαιρνε ολη τη θηλη συν το σκουρο χρωμα! γιαυτο εγραψα οτι δεν τραυματιστικαν οι θηλες γυρο γυρο αλλα απο πανω στην επιφανεια αν με καταλαβες.η μαια λιγα πραγματα μου ειπε δεν με βοηθησε, πηρε τα 400ευρο και μην την ειδατε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένισαμλι όπως και να έχει ποτέ δεν είναι αργά να συνεχίσεις τον θηλασμό.Πως το έκοψες το γάλα ξαφνικά;δεν πρήστηκε το στήθος σου ή πήρες χάπια για να σταματήσεις το γάλα;όπως και να έχει πιστεύω πως αξίζει τον κόπο να προσπαθήσεις ξανά το μητρικό γάλα θα δώσει τα πάντα στο μωράκι σου είναι το καλύτερο γαλατάκι που μπορεί να πιεί και η σχέση που θα αναπτυχθεί μεταξύ σας θα είναι τελείως διαφορετική.Ζήτα την συμβουλή απο σύμβουλο θηλασμού για το πως μπορείς να θηλάσεις ξανά αν και θα σου πει και η lala πέντε πράγματα.Προσπάθησε να ξαναθηλάσεις στο λέω γιατί και εγώ το σκεπτόμουν να σταματήσω τον θηλασμό για άλλο λόγο βέβαια και δεν το μετάνιωσα στιγμή που δεν τον σταμάτησα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστος Ανεστη και Χρονια πολλά !

Να σου ζήσει το μωράκι σου , ποσο ειναι τωρα ?

Οι πληγες στο στηθος γινονται απο κακη στάση του μωρου . Το μωρο πρεπει να εχει ενα μεγάλο μερος της αλω στο στομα του . Περα απο αυτο με προβληματιζει λιγο αυτο που λες οτι ενιωθες την πιεση απο τα ουλα . Μερικα μωρα εχουν ενα θεματάκι με τους σιαγόνες και χρειάζεται να το δει παιδιατρος που γνωριζει ή συμβουλος θηλασμου για να το αξιολογήσει . Πολλες φορες ενα οστοπαθητικος δινει την καλυτερη λυση .

Το αιμα που επινε το μωρο δεν ηταν προβλημα . Για 9 μηνες το μωρο τρεφοταν με το αιμα σου ! Δεν παθαινουν τιποτα τα μωρα αν πιουν αιμα .

Δεν εκανες λαθη , ολα πηγαιναν σχεδον καλα κριμα που διεκοπει ο θηλασμος . Δυστυχως οι επαγγελματιες υγειας δεν σεβονται τον ορκο τους ...

Οτι αλλο θα ηθελες ,ειμαι στη διαθεση σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...