Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΡΡΑΒΩΝΑΣ


Recommended Posts

Ειμαι πλεον στην 16 εβδομαδα και ετοιμαζομαστε την αλλη Παρασκευη να κανουμε τον αρραβωνα μας γιατι ο γαμος θα ειναι πολιτικος και θα ειναι σε πολυ στενο κυκλο, οποτε ειπαμενα να γινει αρραβωνας και να ειναι πιο ανοικτος για τους συγγενεις παραπανω...

Το θεμα ειναι οτι αγχονωμαι απο τωρα... πως θα αντεξω τοσες ωρες? δεν αντεχω να στεκομαι πολυ ωρα, θα εχουν και την απαιτηση να χορεψουμε?? ελπιζω να τελειωσει γρηγορα το πανηγυρι... Πειτε μου κατι να με καθυσηχασετε σας παρακαλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mε το καλο ο γαμος σας και το μωρακι σας!!!!Και εγω εκανα πολιτικο γαμο οταν ημουν 8 μηνων εγκυος και καναμε τραπεζι με 100 ατομα και αντεξα!!!Να σου πω την αληθεια εγω χορεψα αλλα λιγο.

Εαν δες θες να χορεψεις θα εισαι δικαιολογημενη,δεν θα μπορει να σου πει κανενας τιποτα γιατι προεχει το μωρακι σου τωρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται οτι είσαι δικαιολογημένη και να μην χορέψεις και να κάθεσε σε μια καρέκλα όλη την ώρα αν δεν νιώθεις καλά!!Εγώ στην θέση σου θα τα έκανα όλα αυτά μετά την γέννηση του μωρού μου για μην ζοριστώ και για να το χαρώ και εγώ περισσότερο.Δεν είμαι καν πεπεισμένη οτι και ο πολιτικός γάμος εξυπηρετεί κάτι.

Αυτή βέβαια είναι η προσωπική μου γνώμη ,γιατί καταλαβαίνω οτι σε ορισμένες περιπτώσεις οι πιέσεις από το περιβάλλον μπορεί να είναι μεγάλες.

Οπως και να έχει εύχομαι να το χαρείς- να μην κουραστείς- και με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...και με το καλο το μωρακι σου...

λοιπον οταν παντρευτηκα ημουν 3 μιση μηνων....δεν κουραστηκα καθολου και να φανταστεις οτι καναμε θρησκευτικο γαμο και φυσικα τραπεζι μετα οπου ξεκινησαμε να χορευουμε στις 10 και σταματησαμε στις 5 το πρωι....με καποια μικρα ολιγολεπτα διαστηματα...περασα τελεια....δεν αισθανομουν καθολου εγκυος...παρολο που μια βδομαδα πριν το γαμο ξερναγα οπου εβρισκα :laugh: ...

αν ομως δεν μπορουσα απλα θα χορευα λιγο για το καλο και αυτο...σε οποιον αρεσει...

πολλα φιλακια :kiss::kiss::kiss: ....και βιος ανθοσπαρτος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

me to kalo mpempoula kai esy kai to mwraki sou!!!!

xorepse to kale ligo to mpempe souu na xarei!! :P;)

alla ligooo e????

kai des ta ola thetika!!!!

eisai mia nea -eytyxhsmenh manoulitsa !!!! :kiss:

me to kalo kai to mwraki sou...

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ όταν παντρεύτηκα με πολιτικό είχα μπει στον 3ο μήνα της σγκυμοσύνης μου. Κάναμε τελετή με 60 άτομα και τραπέζι με 100. Χορεύανε όλοι μέχρι τελικής πτώσης, αλλά εγώ έσυρα 1-2 χορούς και μετά ρέκλα!!!

Μην αγχώνεσαι καθόλου! Θα τα κάνουν όλα οι άλλοι για σένα... ;)

Θα χορέψεις ναι, όχι χοροπηδηκτά και όχι μέχρι τελικής πτώσης!!! :P

Με το καλόοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς εύχομαι με το καλό ο αρραβώνας και φυσικά ο γάμος αργότερα και πάνω απ' όλα με το καλό το μωράκι σας!!

Εγώ δεν έχω παρόμοια εμπειρία, αλλά φαντάζομαι ότι όλα θα πηγαίνουν όπως τα πας... αν μπορείς και θέλεις να χορέψεις... μπορείς να το κάνεις... αν πάλι δεν θέλεις.. κανένας δεν θα σου πει το οτιδήποτε!! Χαλάρωσε και απλά απόλαυσε το!!! Είναι ένα χαρούμενο γεγονός που το προσαρμόζεις στις δικές σου ανάγκες!!

Και πάλι με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:):):):) κοριτσάκι καταρχάς σου ευχομαι η ώρα η καλή καιμε το καλό και το μωράκι σας να έρθει στον κόσμο αν πιστευεεις ότι δεν μπορείς να χορέψεις καλύτερα να κάτσεις στην καρέκλα αν πάλι αισθάνεσαι καλά να κάνεις ότι εσυ αισθανθεις εκείνη την στιγμή εγώ για να καταλάβεις ΄ταν παντρεύτηκα ήμουν 5,5 μηνών το τι χορό έριξα στο τραπέζι δεν λέγεται μέχρι τσιφτετέλι χόρεψα με την κουμπάρα μου πάνω στο τραπέζι βέβαια να σου ώ την αλήθεια μου ο άνσρας μου και η μαμα μου και τα πεθερικά μου καθώς και κάποιοι από τους καλεσμένους είπανε ότι θα γεννήσω πρν την ωρα μου γιατί δεν έλεγα να κάτσω καθόλου αλλά εκείνη την στιγμη αυτό ήθελα αυτό έκανα!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ για τα νέα σας!! Είναι πολύ όμορφες στιγμές🫠 Ναι εμείς έχουμε ραντεβού αυτή την Παρασκευή που θα έχουν βγει και τα αποτελέσματα των πρώτων μας εξετάσεων!!! Ανυπομονώ να δω το μπουμπούκι μου❤️🙏
    • Αχ μπράβο!! Άντε με το καλό, ρίξε μια βουτιά και για εμάς που με βλέπω από Αύγουστο με την άδεια του συζύγου.. και αν δηλαδή γιατί έχουμε πολλά να φτιάξουμε στο σπίτι για να είναι ασφαλές για παιδί.. Καλέ!! Εσύ είσαι ήδη στην 14η!! Σε 3 μέρες μήπως εννοείς κλείνεις την 14η και μπαίνεις στην 15η;!!! Εδώ έχω μπει εγώ 14η που είμαι πιο πίσω από σένα.. με δείχνει 3μηνων και 3 ημερών ή 95 ημερών..!! Άρα έχω μπει στον 4ο μήνα και στο γράφει μάλιστα, το κοντέρ της εφαρμογής που έχει μηδενίσει για το δεύτερο τρίμηνο!! Μπες παιδί μου εδω στο αντίστροφο countdown που τα έχει όλα όμορφα και περιποιημένα ακριβώς!! https://www.babymed.com/tools/pregnancy-countdown-calculator Άδειασα όλη τη ντουλάπα!! 😭😭😭 Δεν μου κάνει τίποτα!!!! Και μάλιστα είχα ένα φορεματακι 20ετιας που δεν φοράω γιατί μου ήταν μεγάλο και το πήγα για μάζεμα στις τιράντες για να στέκεται.. κορίτσια μου, δεν μου πέρναγε από το στήθος!!!! 😭😭😭😭😭 Ότι έχω αυτή τη στιγμή δεν μου κάνει στο στήθος!!!! Έχω ωραιότατα αέρινα φορεματακια που δεν μου κάνουν!!! Είμαι να σκάσω..!!! Καλά για τα πρώην εφαρμοστά δεν κάνω ούτε καν τη προσπάθεια.. ούτε στα χέρια μου δεν θα περνάνε!! Ξέρω ότι παίρνω και κορτιζόνη.. αλλά βρε κορίτσια μόνο εγώ έχω πρηστεί έτσι;;;;;  Εγκυμοσύνης δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος από τώρα να ξοδευομαι.. με απλά φορεματακια βγαίνει το καλοκαίρι άνετα και τα κρατάς και για άλλη χρονιά άσχετα εγκυμοσύνης.. από Σεπτέμβρη με το καλό.. Δεν το έχω πάρει ακόμα!!! 😩😩😩 Είμαστε λίγο στριμωγμένοι αυτό το διάστημα μέχρι να πληρωθώ και εγώ οπότε περιμένω.. 😖😖 θα το πάρω όμως!!! Δεν υπάρχει περίπτωση!!!! Χιχιχιχι!! 😁😁 Ναι πες μου τέτοια και εσύ να πάρουν ακόμα περισσότερο αέρα τα μυαλά μου!!! 🤣🤣🤣🤣🤣 Μαρή με φαντάζεσαι;;; Δεν φτάνει η τρέλα μου!!! 😂😂😂 Δώσε μου και θάρρος!!!! 😝🤣🤣  Αχ τώρα φουντωσες τις ελπίδες μου να το ψάχνω και από τώρα!!!! 😅😅😅 Μακάρι κοριτσάκι μου!!! Από το στόμα σου και σε όποιου ακούει το αυτί!!! 🙏🙏🙏🙏🙏 Και εσύ να χαίρεσαι το αρχοντόπουλο και ας είναι και αντάρτης το αγόρι!!! 😍😍😍😍😍😍 Όλες καταλαβαίνουμε κοριτσάκι μου την αγωνία και την αβεβαιότητα που βιώνεις.... Λογικά τώρα θα είσαι ήδη στο γιατρό.. ότι και αν έχει γίνει, είμαστε εδώ για εσένα! Σημαντικό να έχεις τον άνθρωπο σου μαζί..  P.S. Τα ultro δεν φέρνουν αναγουλες!!! Το να είναι από το σπορακι ούτε καν σα σκέψη;;; 😉😆😆 Περιμένω τα νέα σου!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
    • Κορίτσια μου τελείωσα λοιπόν την αυχενική μου και είναι ΟΛΑ ΚΑΛΑ με το μωράκι μου ❤️❤️ Δε μπορώ να το πιστε΄ψω πως φτάσαμε μέχρι εδώ, είμαι τόσο συγκινημένη που δε μπορώ να το πιστέψω, σαν όνειρο μου φαίνεται ότι το διπλό ουράνιο τόξο μου μεγαλώνει μέσα μου κι έρχεται σε μερικούς μήνες στην αγκαλία μου 🌈🌈 Μακάρι να μπορούσα να επισκεφτώ τον εαυτό μου τότε που βρισκόμουν στην οδύνη των απωλειών και να μου δώσω μια αγκαλιά, να μου πω ότι οι καλύτερες μέρες έρχονται 🙏✨ Καθώς δε μπορώ να ταξιδέψω πίσω στο χρόνο λοιπόν, σας αγκαλιάζω όλες μαζί, όσες περιμένετε, όσες αγωνιάτε και όσες ακόμα πενθείτε απώλειες και σας ΦΩΝΑΖΩ, σας ΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΖΩ, ότι τα μωράκια σας θα έρθουν 💖💖 υπομονή και επιμονή!!  💖💖  💖💖  Μοιράζω μπεμπεδόσκονη σε όλες 💫💫💫💫💫💫💫 👶  👶   👶   👶   👶   👶   👶   👶   👶 
    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...