Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ


Recommended Posts

Κορίτσια βοηθήστε με γιατί πάω να σκάσω....

τη μικρή μου όλους αυτούς τους μήνες τη κοιμίζαμε στο κρεβάτι μας και μετά τη βάζαμε στο δικό της κρεβατάκι, που βρίσκεται στο δωμάτιό μας λόγω χώρου. Πριν απο μερικές μέρες αρρώστησε και άρχισε να ξυπνάει τα βράδια και να θέλει να έρθει στο κρεβάτι μας. Εντάξει και άλλες φορές γινόταν αυτό αλλά μετά πήγαινε στο δικό της χωρίς δυσκολία.

Απο προχθές δεν κοιμάται με ΤΙΠΟΤΑ στο δικό της, μόλις τη βάζουμε ξυπνάει και κλαίει με λυγμούς. Χθες την αφήσαμε μπας και σταματήσει και έκλαιγε ακριβώς 30 λεπτά ώσπου στο τέλος δεν μπορούσε ούτε να ανασάνει καλά καλά απο τις τσιρίδες. το αποτέλεσμα? Κοιμηθήκαμε όλοι μαζί.

Πάω να σκάσω απο το κακό μου. Ξέρω πως έκανα πολλά λάθη με τον άντρα μου αλλά δεν περίμενα να εξελιχθεί και έτσι το θέμα.

Εχει καμιά μανούλα ανάλογη εμπειρία? Τι να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAKOULINA ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΓΙΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ 17 ΜΗΝΩΝ..ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ 11 ΜΗΝΩΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ..ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ..ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΔΕΝ ΧΩΡΑΓΑ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ...ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΕΞΗΓΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΥΛΗΣΑΝ ΝΟΡΜΑΛΛ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΟΜΩΣ ΑΡΧΙΣΑ ΟΙ ΑΦΟΡΗΤΟΙ ΠΟΝΟΙ ΤΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ Κ ΞΥΠΝΑΓΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΝΥΧΤΑ..ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΝΑΝΑΚΙΑ..ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΙΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΝΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ..ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστώ Τόνια μου δίνεις κουράγιο. Και εγώ έτσι λέω πως θα αλλάξουν τα πράγματα αλλά απο την άλλη απελπίζομαι κιόλας πως αυτό θα συνεχιστεί καιρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ' οτι φαινεται θα εχω και εγω το ιδιο προβλημα σε λιγο καιρο, εχω βαλει την κουνια της στο δωματιο μας και οταν λειπει ο αντρας μου για δουλεια την βαζω διπλα μου.Την παιρνει ο υπνος και μετα τη βαζω στην κουνια της...κοιμαται βεβαια αλλα το θεμα ειναι οτι εχει μαθει να την κοιμαται διπλα μου.Πρεπει σιγα σιγα να μην την κραταω διπλα μου....αλλα βρε κοριτσια μ'αρεσει τοσο πολυ να τη μυρισω και τα τη χαιδευω τη ζουζου μου!!!Το γελοιο ειναι οτι οταν γυρναει ο αντρας μου κ μου λεει να τη βαλω λιγο διπλα του να κοιμηθει του οχι οχι βρε αγαπη μου πρεπει να κοιμαται στην κουνια της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ..ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΩ ΑΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΜΕ ΤΡΟΠΟ...ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥΣ..ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΛΑΙΝΕ..Ο ΥΠΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ!!ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ ΣΑΚΟΥΛΙΝΑ..ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ..ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ..ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ..ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονιαχαν έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ..ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΩ ΑΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΜΕ ΤΡΟΠΟ...ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥΣ..ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΛΑΙΝΕ..Ο ΥΠΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ!!ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ ΣΑΚΟΥΛΙΝΑ..ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ..ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ..ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ..ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

Τανιαχαν, καλα κανεις κ μενεις διπλα του.Διαβασα σε ενα βιβλιο της πασιγνωστης παιδαγωγου Μαρια Μοντεσσορι οτι πρεπει να οδηγουμαστε απο τις αναγκες του παιδιου και οχι να τα προσαρμοζουμε στις δικες μας αναγκες.

Αν το παιδι μας εχει αναγκη διπλα του, ας μην του το στερησουμε.Αυτη η αναγκη με τον καιρο θα εξαλειφθει.Παρεπιπτοντως, διαβαστε το βιβλιο της με τιτλο "Ας χτισουμε τον κοσμο που ταιριαζει στο παιδι".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρεπιπτοντως, κι εγω μαζι με το παιδι κοιμαμαι κι ειχα τις ιδιες ανησυχιες. Σακουλινα, μπες και στο cosleeping.org kai ισως καθησυχαστεις λιγο. Επισης να αναερω οτι εμεις οι δυτικοι λαοι κοιμομαστε χωρια απο τα παιδια μας. Οι Ιαπωνες πχ κοιμουνται μαζι.Σε ολα λοιπον υπαρχει και η αλλη οψη του νομισματος. Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai emeis mazi me tin mpoumpou mas koimomaste kai to apolambanoume para poly!! To mwro mou genni8ike prowra kai apo tin 8ermokoitida akoma ta bradya eklaige poly... otan tin pirame epitelous spiti, gia 3 mines koimotan oli mera kai olo to brady epanw mou... meta den antexa allo kai tin ebala anamesa mas opou exei katikoedreusei!!! Na sas pw kati?? ta paidia mas megalwnoun kai se ligo kairo apo mona tous 8a 8eloun to xwro tous kai aneksartisia... as ta xaroume twra pou MPOROUME!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις ετσι ειμαστε.. Κοιμομαστε ολοι μαζι. Μεχρι πριν απο λιγο καιρο κοιμοταν στην κουνια του και καποια στιγμη σηκωνοταν και επειδη ημασταν και οι δυο κουρασμενοι τον παιρναμε μαζι μας. Ειχε αρρωστησει , ειχε παθει βρογχιολιτιδα επειδη το δωματιο του εχει πολυ υγρασια, και τον παιρναμε μαζι μας. Να σου πω, μπορει να νιωθω μερικες φορες ενοχες και να προβληματιζομαι για το αν θα το σταματησει αυτο και σε ποια ηλικια, αλλα αυτο το χερακι και αυτη η αγκαλιτσα που με ξυπναει τα πρωινα,ειλικρινα δε συγκρινεται με τιποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas

k meis exoyme tin kainourgia mas mpoumpou sto domatio mas . Mallon pou tha exoyme k meis analogo thema .Stis didimes kores mou den eixame auto to provlima tis valame sto domatio tous stin kounia tous apo 40 hmero.Panta i routina gia ton vradino ipno itan sigkekrimeni pote den tis pira agalia na tis kouniso kimotan panta sto krevataki tous . Apla ego eixa metakomisi sto domatio tous gia peripou 4 minis ....tOUTI EDO i mpoumpou mas ta leei ligo diaforetika...ti na kano exete idees isws ? den mporo na tin valo me tis didimes akoma einai poli noris ekeines diomisi k to moro sxedon 3 minon... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...