Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΚΕΨΕΙΣ-ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ


ntina.ef.

Recommended Posts

ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΛΥΣΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ "ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΕΙ" Κ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΘΕΜΑ :kiss:

ΣΗΜΕΡΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΟΙΜΗΘΙΚΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ ΜΟΝΟ 1 ΩΡΑ..

8 ΜΕ 8 ΤΟ ΒΡΑΔΥ...11 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΑΖΙ!!

Κ ΔΙΣΤΥΧΩΣ ΕΝΙΩΣΑ ΠΩΣ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ,ΕΝΙΩΣΑ ΝΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ Κ ΕΛΕΓΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΕΙ 8 ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ..

Η ΒΑΡΕΜΑΡΑ Κ Η ΚΟΥΡΑΣΗ ΜΟΥ "ΠΑΛΕΥΑΝ" ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΠΟΥ ΕΝΙΩΘΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ Κ ΤΙΣ ΕΝΟΧΕΣ.. :blush:

Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΑΚΟΜΗ ΔΕ ΚΑΘΕΤΑΙ Κ ΕΤΣΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΜΟΝΟΣ ΚΤΛ

ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΠΕΡΠΑΤΟΥΡΑ ΓΙΑ 10' ΠΕΡΙΠΟΥ..ΓΥΡΙΣΑ Κ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΗΣΥΧΟΣ..ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ Κ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΤΟΙΧΟ!!Κ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΘΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ..ΣΠΑΡΑΞΕ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ..ΠΩΣ ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΕΤΣΙ?ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ...

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΙΩΣΑ Κ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ..ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΨΥΧΑΓΩΓΙΣΩ,ΤΙ ΑΛΛΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΒΡΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΝΙΩΣΕΙ "ΚΕΝΑ"..ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ

ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΤΕ-ΟΥΣΑΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε μην αισθανεσαι ασχημα !! ανθρωπος εισαι και εσυ !! παρε ενα κουκλοθεατρο και βαλτον στο καρεκλακι του να κοιταζει εγω ειχα παρει απο το ικεα ενα χαρτινο και με τις barbie που ειχε η μεγαλη ( 3,5 ετων ) τους εκανα παρασταση και εβλεπε και η μικρη ( 1,5 ετων ) χαχαχαχαχα

( βεβαια θα μπορουσες να του χαρισεις ενα αδερφακι για να παιζουν μαζι χαχαχα αλλα δενστο λεω μην με παρεις κα με τις ντοματες )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΙΚΥ ΣΧΕΔΟΝ 7 ΜΗΝΩΝ ΕΙΜΑΣΤΕ..ΑΔΕΡΦΑΚΙ??!!! :blink: :woohoo:

ΕΔΩ ΤΩΡΑ Κ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΡΑ ΜΟΥ..

Κ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΓΧΩΔΕΙΣ ΡΕ ΓΜΤ..

ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ Κ ΕΠΑΡΚΗ :blush:

ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΘΥΜΗΘΙΚΕΣ??ΤΩΡΑ ΜΕΙΝΑΜΕ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΜΑΖΙ..ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΤΣΙ ΜΟΝΑΧΟΥΛΗ..Κ ΕΓΩ Η ΓΟΥΜΑΡΑ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΩ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις οι μαμαδες το εχουμε αυτο !! θεωρουμε οτι δεν ειμαστε επαρκεις στα παιδια μας !! αλλα κνουμε λαθος ! ειμαστε ολος ο κοσμος για αυτα !!

σταμτα να νιωθεις ασχημα γιατι το αντιλαμβανεται και βαλε τραγουδακια χορεψε μαζι του δειξτου εξω απο το παραθυρο τον κοσμο πηγαινε τον μια βολτουλα κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tωρα ψαχνομαι!!! Εγω η εσυ το εγραψες? :P Ολες οι μανουλες ετσι σκεφτομαστε! Ολες εχουμε αυτα τα αγχη και αυτες τις ενοχες! ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ!! Σκεψου οτι χρειαζονται και λιγο χρονο μονα τους. Να μαθουν να παιζουν μονα τους, να ανεξαρτητοποιουντε, να γινονται αυτονομα. Μην εχεις τυψεις λοιπον! Πρεπει να τον αΦηνεις και λιγακι. Α!!! Και τα μωρα αν δεν νοιωθουν καλα κλαινε... Δεν στεναχωριουνται και δεν μιλανε και καθονται πληγωμενα και μοοοονα!!! :P :laugh: :laugh: :laugh: Αν κλαιει παρ τον αν οχι απολαυσε το καφεδακι σου να παρεις δυναμεις για το υπολοιπο παιχνιδι αργοτερα! ;) Τα λεω για να τα ακουω κι εγω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΕΚΑΝΑ Κ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ..ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΔΟΥΣΑ ΜΕΧΡΙ Κ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ Κ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΣΑ!!

ΑΛΛΑ ΝΑ..ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΩΡΕΣ Κ ΠΩΣ ΝΑ ΣΤΟ ΠΩ...ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΑΝ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ :blush::( ΓΙ ΑΥΤΟ Κ ΕΝΙΩΣΑ ΑΣΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Tωρα ψαχνομαι!!! Εγω η εσυ το εγραψες? :P Ολες οι μανουλες ετσι σκεφτομαστε! Ολες εχουμε αυτα τα αγχη και αυτες τις ενοχες! ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ!! Σκεψου οτι χρειαζονται και λιγο χρονο μονα τους. Να μαθουν να παιζουν μονα τους, να ανεξαρτητοποιουντε, να γινονται αυτονομα. Μην εχεις τυψεις λοιπον! Πρεπει να τον αΦηνεις και λιγακι. Α!!! Και τα μωρα αν δεν νοιωθουν καλα κλαινε... Δεν στεναχωριουνται και δεν μιλανε και καθονται πληγωμενα και μοοοονα!!! :P :laugh: :laugh: :laugh: Αν κλαιει παρ τον αν οχι απολαυσε το καφεδακι σου να παρεις δυναμεις για το υπολοιπο παιχνιδι αργοτερα! ;) Τα λεω για να τα ακουω κι εγω!!!

ΑΧ ΤΡΙΣ ΜΟΥ,ΕΧΩ Κ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΣΕ ΠΕΤΥΧΩ!!ΘΕΟΣΤΑΛΤΗ ΕΙΣΑΙ??ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΝΙΩΣΕΙ Κ ΕΣΥ ΑΥΤΟ??

ΔΕ ΞΕΡΩ..ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!ΣΚΦΤΟΜΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Κ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΛΙΓΟ ΧΩΡΙΣ ΕΝΟΧΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προχθες ειχε κατουρησει ο σκυλος μεσα στο απιτι. Τα ειχε πατησει και τα ειχε απλωσει παντου! Απο τοτε ο σκυλος εξω!! :angry: Επρεπε λοιπον να απολυμανω οοοολο το σπιτι. Τον εβαλα στο κρεβατι μου με παιχνιδακια και αρχισα τις δουλειες. Καποια στιγμη παω και τον βλεπω. Ηταν εκει μονος του και επαιζε με το τηλεκοντρολ... Σφιχτηκε η ψυχη μου.. Τον πηρα αγκαλιτσα... και αρχισε να κλαιει!!!!!!!!!!! Δεν ηθελε!! :blink: Γι αυτο σου λεω αν βαριουνται η κατι δεν τους αρεσει κλαινε! Δεν κοιτανε ουτε το κενο ουτε τιποτα! Απλα κλαινε. Μην νοιωθεις τυψεις. Αν βαριεται η στεναχωριεται θα σου δωσει να το καταλαβεις! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην σε στεναχωρεί, καλό του κάνει...

Κι εμένα τώρα που μπορεί την αφήνω μόνη της παίζει με τα παιχνιδάκια της κ όταν θέλει έρχεται δίπλα μου να την πάρω αγκαλιά... Βέβαια δεν την αφήνω πάντα μόνη της παρά μόνο όταν θέλω να κάνω κάποια δουλειά! Ανεξαρτοποιούνται κιόλας αν μένουν μόνα τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ COOL B)B) ...ΑΝ Κ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ!!

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ..ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ Κ ΕΙΣΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΒΟΗΘΑΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΟΥ Κ ΕΝΝΟΗΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ..

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ...ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ ΤΑ ΟΡΙΑ??ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω παιδάκι ακόμα...προσπαθώ!

Ομως νομίζω ότι στο μωρό σου όσο δεν διαμαρτύρεται ίσως και να του αρέσει να ναι ανεξάρτητο και μόνο ίσως έτσι έχει χρόνο να ανακαλύψει από μόνο του τον κόσμο.

Μην έχεις ενοχές...είσαι κι εσύ άνθρωπος...Ετσι κι αυτός πρέπει να μάθει ότι έχει αντοχές, έχει όρια και να μην είναι ενοχικός!

Τα άλλα κορίτσια θα σου πουν πιο χρήσιμα πράγματα από εμένα λόγω πείρας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntina.ef. έγραψε:

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ COOL B)B) ...ΑΝ Κ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ!!

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ..ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ Κ ΕΙΣΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΒΟΗΘΑΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΟΥ Κ ΕΝΝΟΗΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ..

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ...ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ ΤΑ ΟΡΙΑ??ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ??

Περνουμε βαθυες ανασες,κανουμε μια βολτα, βουλωνουμε τα αφτια μας και... περναει!!!! :) Αυριο θα ειναι μια καινουρια μερα που... που ξερεις? μπορει να κανει κατι καινουριο. Απο εδω και περα μας περιμενουν εκπληξεις!! ;)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax βρε κοριτσάκια μου,αφού εγραψα ένα κατεβατό με πέταξε έξω και πάει η δημοσιευση!!!

Οπότε συνοψίζω!!

Καποιες φορές μπορείτε να τα έχετε στο καρεκλάκι φαγητού και να τα πέρνετε μαζί σας κάνοντας δουλειές,μπάνιο κτλ.Οταν το έκανα αυτό του έδινα παιχνιδάκια να απασχολείται,του τραγουδούσα ή εκανα γκριμάτσες!

Αλλωτε διαβάζαμε βιβλιαράκια που είναι για την ηλικία τους με ήχους,χρώματα και διάφορα υλικα.

Του είχα αγοράσει ένα αρκετά μεγάλο και εντυπωσιακό χαλάκι δραστηριοτήτων - ΙΚΕΑ και όχι μόνο- και επαιζε εκεί πάνω και καθόμουν δίπλα,προσπαθούσε να μπουσουλήσει τότε..

Τον έβαζα στο πάρκο ξαπλωμένο πάνω στο ΄΄γυμναστήριο΄΄ έτσι λέγεται,και έκανα καμιά δουλεια σε άλλο δωματιο ή καθόμουνα δίπλα και επινα το καφεδάκι μου ή διάβαζα.

Εννοείται πως τον αφηνα και μόνο του στο πάρκο και στο καρεκλακι.Δε γίνεται όλη την ώρα να είμαστε μαζί τους..Δεν τους κάνει απαραίτητα καλό.Πρέπει να καταλάβουν οτι η μαμα και στο αλλο δωμάτιο όταν είναι , είναι κοντά μας και δεν μας παράτησε..Η ωρα του παιχνιδιού είναι ώρα του παιχνιδιού αλλα και η ώρα του μαγειρέματος είναι για το μαγείρεμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν μερικους μηνες (2 για την ακριβεια ενιωθα οπως και εσεις)

τωρα καταλαβαινει περτισοτερα παιζουμε κρυφτο αεροπλανακι της διαβαζω παραμυθια πηγαινουμε βολτες βαζουμε τραγουδακια καποιες φορες

πλεον οσο μεγαλωνουν τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα κανουν και περισοτερες ζουζουνιες αναζητντας την προσοχη μας τελεια ειναι τωρα

ανυπομονω να μεγαλωσει λιγακι ακομα να κανουμε περισοτερα πραγματα μαζι Π.χ ζωγραφικη κηπουρικη βολτες στη θαλασσα......

τωρα που ανοιγει ο καιρος παρτε τα για πολλες βολτουλες τους αρεσει :):):)

δεν αισθανομαι πλεον ανεπαρκης μια χαρα ειμαστε

βεβαια το βραδυ ψιλοπεφτουν οι ασφαλειες αλλα θα ερθουν και καλυτερες μερες για ολες μας και για τα μωρακια μας :P

επισης της αρεσει να της δινω πραγματα επανω στο τραπεζι να τα πεταει κατω

παιχνιδακια πλαστικα πραγματακια....επισης τρελενετε η δικια μου να της γεμιζω μια τσαντα γεματη παιχνιδια και τα βγαζει εξω τα περιεργαζετε... :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX MΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ!!!ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ!!ΕΠΕΙΔΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΙΑΤΗΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ..ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ..Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΙΝΑΙ 17ΜΗΝΩΝ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ..ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΤΡΧΩ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΕΞΗΓΩ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΤΙ ΑΠΟΓΕΟΡΕΥΕΤΑΘ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ..ΕΜΜΜΜ ΑΥΤΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΟΥΝ...ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...ΑΧ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ Η ΜΟΝΗ ΟΙΥ ΕΝΙΩΘΕ ΕΤΣΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα ακομα εισια στην αρχη τωρα ξεκινανε οι ανακαλυψεις και οι εμπειριες .Καποιες στιγμες και εσυ να θελεις να συμμετχεις στο παιχνιδι του μπορει να μην θελει εκεινο .Εγω στη ηλικα αυτη ειχα βρει τρομερη ανακουφιση με το παρκο .Ειχα μονιμα το παρκο εγκανταστημενο μεσα στο σαλονι τον εβαζα μεσα οσο δστεκοταν του εβαζα γυρω γυρω μαξιλαρια και τα παιχνιδακια του .Οταν μπορουσα τον επαιρνα και παιζαμε μαζι βαζαμε μουσικη και χορευαμε η ασχολουμασταν με τα δικα του παιχνιδια και βεβαια οταν ο καιρος μας το επετρεπε εφτοιαχνα το φραπε επαιρνα μαζι το νερο του και κανα μπισκοτακι και πηγαιναμε παιδικη χαρα οπο καθομασταν πολλη ωρα μια και εκει υπηρχαν και άλλες μανουλες και παιρναγε η ωρα μας ευχαριστα .Μεσα απο την καθημερινοτητα θα βρεις ενδιαφεροντα που δεν τα φανταζεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΗΡΕΜΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ Κ ΣΚΕΨΕΙΣ..

ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ Η' ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ "ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ"ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ Κ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..

ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΘΑ ΒΑΨΟΥΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ(ΛΟΓΩ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΟ)Κ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ..ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 7 ΜΗΝΕΣ!!ΘΑ ΓΕΜΙΣΩ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ,ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΤΣΙ..ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΛΙΓΟ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ!!

Κ ΕΠΕΙΔΗ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ "ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΕΙ" ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ... :P;)

ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ,ΑΟΣΜΑ ΚΤΛ..ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΛΕΓΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΣΑ??ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΛΔ??

ΕΜΕΙΣ (ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΒΑΦΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ)ΘΑ "ΠΛΑΚΩΘΟΥΜΕ" Κ ΕΠΕΙΔΗ Κ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντίνα μου καλημέρα. :)

Η αλήθεια είναι πως αν δεν κοιμάται το μωρό μέσα στην ημέρα είναι κάπως δύσκολα τα πράγματα. Όση καλή θέληση κι να έχεις και ενέργεια κάποια στιγμή κουράζεσαι κι εσύ και χρειάζεσαι λίγα λεπτά ξεκούρασης.

Απορώ όμως πως κρατιέται τόσες ώρες... :dry::blink:

Μην νιώθεις ενοχές ότι δεν ασχολείσαι και πολύ μαζί του. Αυτό που θα βοηθούσε αρκετά εσάς πιστεύω πως είναι το παιδικό γυμναστήριο, όπου το παιδί είναι ξαπλωμένο και παίζει με τα διάφορα κρεμαστά παιχνιδάκια.

Και το μικρό θα περνάει όμορφα και εσύ θα έχεις τον χρόνο σου για τις δουλειές σου.

Επίσης τώρα που έχει φτάξει πολύ ο καιρός να πηγαίνεται συνέχεια βολτούλες με το καρότσι, στο τέλος θα κουραστεί και θα κοιμηθεί από μόνο του.

Όλες έχουμε περάσει μια τέτοια κατάσταση, έχουμε κι εμείς τις αντοχές μας και τα όριά μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...