Μετάβαση σε περιεχόμενο

egkimosini me periodo???sos!


Recommended Posts

koritsia kalimera!

loipon thelw na sas pw pws oi proigoumenoi 2 kikloi htan me poly kathisterisi...girw stis 10-15 imeres.o teleytaios me 3 meres kathisterisi kai teleutaia periodo 9/3!

TWRA STO THEMA MAS...

exw sinexws enoxliseis edw kai 1 mina peripou allote entones ,allote oxi,

niwthw thn koilia mou prismeni,exw tsimpimata katw allote dinata allote oxi,h perioxh twn mastwn me fagourize prin kati meres ,kai genika niwthw ponous periodou kai exw polla ygra THN teleutaia evdomada!!!

pws eksigountai ola auta??????kai malista meta apo periodo?????????

GINETE????NA EIMAI EGKIOS?????????

AN sas deiksw thn koilia mou pws einai fouskwmeni...einai les kai eimai ligo minwn!!

TI LETE????????? :silly:

euxaristw prokatavolika :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου marinaki_nik... υπάρχουν περιπτώσεις όπου μπορεί μια γυναίκα να είναι έγκυος και να έχει περίοδο...η κουμπάρα μου ας πούμε είχε μέχρι τον 5ο μήνα περίοδο και δεν ήξερε οτι είναι έγκυος...και τώρα έχει έναν μπέμπη κούκλο 25 ημερών!!!

ο μόνος τρόπος για να το διαπιστώσεις έναι να κάνεις ένα τεστ εγκυνοσύνης ή ακόμα καλύτερα μια χοριακή, αφού έχεις τέτοια υποψία...

εγώ σου εύχομαι αν το θες να είσαι εγκυούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρινακι :) περιεργα μου φαινονται ολα αυτα ;) κανα τεστακι εχεις κανει??ταπεινη μου γνωμη ειναι να πας στο γυναικολογο σου να σε δει να του τα πεις κ να σου δωσει μια σαφη εικονα κ οχι απλα συμβουλευτικη!!!ευχομαι ομως να χεις ενα γλυκυτατο κουρκουμπινακι στη κοιλιτσα σου!!!!!!! :woohoo: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρη3 έγραψε:

καλημερα μαρινακι :) περιεργα μου φαινονται ολα αυτα ;) κανα τεστακι εχεις κανει??ταπεινη μου γνωμη ειναι να πας στο γυναικολογο σου να σε δει να του τα πεις κ να σου δωσει μια σαφη εικονα κ οχι απλα συμβουλευτικη!!!ευχομαι ομως να χεις ενα γλυκυτατο κουρκουμπινακι στη κοιλιτσα σου!!!!!!! :woohoo: :kiss:

ti glika pou to eipess :woohoo: :woohoo:

o giatros mou leipei mexri kai 15 aprilioy!

gia auto skeftomai na paw gia enan yperixo apo panw apo thn koilia se kapoion allon etsi apla na dw ti ginete!tha deiksei e?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια φίλη μου κατάλαβε ΄οτι ήταν εγκύος όταν έκλεινε τον τριτο εμπαινε στον τέταρτο να σκεφτείς με το που καταλαβε τι γίνεται και πήγε στον γιατρό αυτος την έδτειλε κατευθείαν για αυχενική διαφάνεια. και αυτη είχε κανονικά περιοδο δούλευε και πολύ και την ψυλλιάστηκε την δουλειά όταν η κοιλιά της άρχισε να πετρώνει. σου εύχομαι τα καλύτερα αλλά μην καθυστερεις να μάθεις τι γίνεται γιατι χρειαζονται εξετασεις σε ορισμένους χρόνους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν δεν κανω λαθος 2 μηνες κ κατι εχεις αυτα τα συμπτωματα οποτε αν ειναι κουρκουμπινακι θα δειξει κατι!!!αλλα δε κανεις τη καρδια σ πετρα κ να κανεις κολπικο υπερηχο να σαι πιο ησυχη???σε περιπτωση που εισαι εγκυουλα :woohoo: (αχ!που πολυ το ευχομαι :kiss: )θα πρεπει να παρεις βιταμινες να προσεχεις κ.τ.λ οποτε θα ελεγα βουρρρρ στο γιατρο!!!τεστακι εχεις κανει?δε μ ειπες!αν οχι δε κανεις ενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρη3 έγραψε:

αν δεν κανω λαθος 2 μηνες κ κατι εχεις αυτα τα συμπτωματα οποτε αν ειναι κουρκουμπινακι θα δειξει κατι!!!αλλα δε κανεις τη καρδια σ πετρα κ να κανεις κολπικο υπερηχο να σαι πιο ησυχη???σε περιπτωση που εισαι εγκυουλα :woohoo: (αχ!που πολυ το ευχομαι :kiss: )θα πρεπει να παρεις βιταμινες να προσεχεις κ.τ.λ οποτε θα ελεγα βουρρρρ στο γιατρο!!!τεστακι εχεις κανει?δε μ ειπες!αν οχι δε κανεις ενα?

ειχα κανει πριν 2 μηνες τεστακι και ηταν αρνητικο ...μετα οχι!

λεω και εγω να παω σε γιατρο!!δεν αντεχω αλλο!!!

ειναι ΕΞΑΝΤΛΗΤΙΚΟ!!!ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ!! :(:ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α α α α θα σε μαλωσω!!!! :P κατσε να γεννησεις πρωτα κ μετα κανε ενα τεστακι!!!βρεεεεεεεεεεεε σε 2 μηνες αλλαζουν τα παντααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!λοιπον τεστ κ γιατρο αμεσα!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρεπει να φυγω :( λοιπον το απογευμα θα ξαναμπω εδω ναι μη κανεις το κινεζο :lol: κ θα θελα να δω οτι το μαρινακι εχει κανει τεστ κ εχει κλεισει ραντεβου σε καποιο αλλο γιατρο (μιας φιλης σ,μιας γνωστης εστω)κ να μην περιμενεις μεχρι 15 απριλιου!! :kiss::kiss: ααα!!κ χαλαρα καλε μην σηκωνεις βαρη,μν κουραζεσαι κ ολα τα σχετικα!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρη3 έγραψε:

πρεπει να φυγω :( λοιπον το απογευμα θα ξαναμπω εδω ναι μη κανεις το κινεζο :lol: κ θα θελα να δω οτι το μαρινακι εχει κανει τεστ κ εχει κλεισει ραντεβου σε καποιο αλλο γιατρο (μιας φιλης σ,μιας γνωστης εστω)κ να μην περιμενεις μεχρι 15 απριλιου!! :kiss::kiss: ααα!!κ χαλαρα καλε μην σηκωνεις βαρη,μν κουραζεσαι κ ολα τα σχετικα!! :kiss::kiss:

:kiss::kiss::kiss::kiss: na sai kala!!!!euxaristw gia to endiaferon!!!filakiaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera kai apomena....

H alh8eia einai pws oles mas exoume akousei istories egumosunhs me periodo kai mporei kati tetoio ontws na sumvainei kaisesena..

Sou euxomai h koilitsa sou ontws naxei ena mikro koutsounaki mesa kai nanai ola kala...

Egw 8a se sumvouleua na pas amesa se kapoio gunaikologo kai na kaneis mia xwriakh...den einai tipota...liga leptakia mono na dwseis aima...

Sou euxomai ta kalutera kai oti po8eis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

krishna έγραψε:

kalhspera kai apomena....

H alh8eia einai pws oles mas exoume akousei istories egumosunhs me periodo kai mporei kati tetoio ontws na sumvainei kaisesena..

Sou euxomai h koilitsa sou ontws naxei ena mikro koutsounaki mesa kai nanai ola kala...

Egw 8a se sumvouleua na pas amesa se kapoio gunaikologo kai na kaneis mia xwriakh...den einai tipota...liga leptakia mono na dwseis aima...

Sou euxomai ta kalutera kai oti po8eis.

se euxaristw poly kopela mou!!! :)

na saikala....

filakia :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...