Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε γεννήσατε?????


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια! Απευθυνομαι σε εσας που ηδη εχετε μωρακια η μπορει να ξερετε απο γνωστες σας, γιατι εχω την εξης απορια... Σε ποια εβδομαδα γεννησατε??? Ηττε με φυσιολογικο τοκετο ηττε με καισαρικη... Υπαρχει καποια που πηρε ολο τον 9το??? δηλ μεχρι και 40 εβδομαδα? Και ποια εβδομαδα ειναι η πιο συνηθισμενη που μπορει να γεννησει καποια..η δεν υπαρχει? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει

καποια εβδομαδα που θεωρειται συνηθισμενη!

Καθε εγκυουλα πεχει ρουλετα στο ποτε θα ερθει εκεινη η ωρα.

Εγω προσωπικα γεννησα 40εβδομαδων + 5 μερες!

φυσικα μπηκα με προκληση και γεννησα φυσιολογικα.

Σου ευχομαι τα καλυτερα και μην αγχωνεσαι!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγώ γέννησα στην 35η εβδομάδα με φυσιολογικό τοκετό. Απ' όσο βλέπω τριγύρω μου οι πιο πολλές γυναίκες γεννάνε μετά την 38η εβδομάδα, αν και τίποτε δεν είναι δεδομένο.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Νικολ!

Εγω γεννησα στην 41 και μια μερα με καισαρικη μετα απο συο μερες στον ορο με τεχνητους πονους. Η μικρη δεν ηθελε να βγει, ο τραχηλος δεν ειχε διατολη καθολου... Ζηλευω με την καλη εννοια εκεινες που γεννησαν φυσιολογικα, αλλα δεν πειραζει, αρκει που μου βγηκε γερη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΙΚΟΛ καλημερα!εγω γεννησα 40+3.καναμε προκληση τοκετου απο τις 10:00 μεχρι τις 13:00 αλλα διαστολη 2 με χιλια ζορια,τελικα εκανα καισαρικη στις 13:30 διοτι επεφταν οι παλμοι του παιδιου και ο γιατρος φοβηθηκε λεγοντας μου οτι δεν το ρισκαρει αλλο.δεν εζησα την εμειρια του φυσιολογικου τοκετου αλλα τωρα πια δεν εχει σημασια,εχω ενα μωρακι γερο στην αγκαλια μου και ολα τα αλλα τα ξεχνω. :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ απο εμένα...Είμαι κ εγώ μία απ τις κοπέλες που κόντεψαν να το...χωνέψουν το μωράκι τους!!:D Γέννησα 40 εβδομ άδων κ 4 ημερών κ μάλιστα με πρόκληση...Δηλαδή πήρα κ 4 μέρες απο τον 10ο μήνα της κύησης..Αν το αφήναμε μπορεί να έκλεινα κ τν 41η!!!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο! Οι περισσοτερες βλεπω τον παιρνουν ολο τον 9 το!!!!

Τωρα αγχωθηκα! Σας ρωτουσα επειδη ο γιατρος μου ειπε οτι θα βγει θρεφταρακι το δικο μου..αν παρει ολο τον 9! καπου 4.200... παιρνει γρηγορα βαρος! και ηθελα να παω για φυσιολογικο τοκετο! Μακαρι να βγει νωριτερα! καπου 37 με 38 βδομαδα! Αλλα τελικα βλεπω ψιλοσπανιζει να βγουν πριν την ωρα τους .... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STIS 40 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ 1 ΜΕΡΑ !

ΕΙΧΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΕΧΝΗΤΟΥΣ ΤΟ ΠΡΩΙ Κ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΠΟΝΟΙ.

ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ , ΜΠΗΚΑ 2 ΤΟ ΠΡΩΙ Κ ΓΕΝΝΗΣΑ 8Κ15

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά και από εμένα!

Εγώ γέννησα φυσιολογικά στις 40 εβδομάδες και 5 μέρες.

Για κάθε γυναίκα, όπως επίσης και για κάθε εγκυμοσύνη

είναι διαφορετικά. Πάντως λένε ότι το πρώτο συνήθως

αργεί λίγο...

Καλή συνέχεια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις 40 εβδομαδες ακριβως!!!

Ειχα ΠΗΤ 29/9, και την ιδια ακριβως μερα σπασαν τα νερα. Τελικα βεβαια γεννησα φυσιολογικα 30/9 ξημερωματα γιατι ο μικρος δεν ηθελε να κατεβει με τιποτα. Παρα τριχα γλυτωσα την καισαρικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις 40 εβδομαδες ακριβως!!!

Ειχα ΠΗΤ 29/9, και την ιδια ακριβως μερα σπασαν τα νερα. Τελικα βεβαια γεννησα φυσιολογικα 30/9 ξημερωματα γιατι ο μικρος δεν ηθελε να κατεβει με τιποτα. Παρα τριχα γλυτωσα την καισαρικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποτέ δε ξέρεις γίνεται με τις εγκυμοσύνες! το πρώτο το γεννησα 12 μέρες πριν τη ΠΗΤ και το δευτερο 23 μέρες πριν την ΠΗΤ, προωρο. Είχα έντονες συσπάσεις τοκετού και μιάμιση εβδομάδα πριν αλλά με ορό τις σταματησαν. Αλλά η μπεμπα ΄΄ηταν ανυπομονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ξερεις οτι ειναι προκαθορισμενο το βαρος το μωρου

τα ιδια μου ελεγε ο γιατρος μου οτι θα βγει θρεφταρακι και δεν τον πιστευα.Το μωρακι μου γεννηθηκε οπως σου εγραψα εχθες 40+5 εβδομμαδες

4220(κοριτσακι)) με φυσιολογικο τοκετο μετα απο 10 ωρες με 2 σπρωξιματακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ μου γεννησα και τα 2 κοριτσια μου με καισαρικη, ομως και στις 2 περιπτωσεις ο γιατρος μου ειπε οτι επρεπε να την επισπευσουμε γιατι τα μωρα ηθελαν αν βγουν νωριτερα από την ωρα τους...

Συγκεκριμενα η πρωτη γεννηθηκε 20/11 ενω ειχα Π.Η.Τ. 4/12 και την ωρα της καισαρικης μου ειπε οτι ειχε ξεκινησει η διαδικασια του τοκετου νωριτερα δηλαδη στις 38+6 εβδομαδες

Η 2η κορη μου ειχε Π.Η.Τ. 25/6 και γεννησα στις 4/6 ακριβως στις 37 εβδομαδες γιατι και παλι ειχε ξεκινησει η διαδικασια του τοκετου, ειχα πολλες εκκρισεις από την μητρα και ημουν ξαπλα 2 μερες μεχρι να παω να γεννησω....

Οποτε τιποτα δεν ειναι δεδομενο στην εγκυμοσυνη, να εισαι προετοιμασμενη μετα την 36η εβδομαδα και οποτε θελει θα ερθει! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...