Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΡΠΑΤΟΥΡΑ-ΣΤΡΑΤΟΥΛΑ


Recommended Posts

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΞΑΝΑ..

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ..ΠΩΣ ΣΤΡΑΒΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ,Η ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ ΣΤΗΛΗ Κ ΠΩΣ ΣΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΙΣΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ Κ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ :dry:...ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟΙ,Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΝΤΙΡΗΣΗ..

ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ??ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΚΡΙΒΩΜΕΝΟ Η' ΤΑ ΛΕΓΑΝ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ Κ ΕΜΕΙΝΑΝ ΟΠΩΣ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ??

Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΕΞΕΡΕΥΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ Κ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ Κ ΑΠΟ ΕΚΕΙ...Κ ΤΗ ΣΤΡΑΤΟΥΛΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΛΑΤΡΕΨΕΙ,ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ ΒΑΡΙΕΤΑΙ,ΟΠΩΣ Κ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟΣ ΚΑΤΩ(ΑΚΟΜΗ ΔΕ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΚΩΛΑΚΟ)Κ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΗ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα δεν 8ελω να περιαυτολογω αλλα η παιδιατρος - φιλη μου επειδη ειναι ΄΄κορυφη'' κ πληρως ενημερωμενη απο ερευνες κλπ κλπ κλπ

μου ειπε οχι στα αγορακια στρατα κ για τους ορχεις κ για πολλους λογους ... Επειδη λοιπον η επιστημη εξελισσεται διαρκως οι γιατροι που επιλεγουμε πρεπει να ενημερωνονται κ να μην επαναπαυονται σε αυτα που σπουδασαν πριν 20 χρονια !!και βεβαια μην λαμβανεις υποψη σου τι κανανε οι μαναδες , οι γιαγιαδες κ οι 8ειαδες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια, αν η στρατα ειναι τοσο επικυνδηνη για την αναπτυξη του μωρου γιατι βγηκε στο εμποριο?

Γιατι επιτρεπεται στην "στρατα" να κυκλοφορει και να πωλειται?

Δεν μπορω να το καταλαβω!

Και τα δυο μου παιδακια μπηκαν στην στρατα και τιποτα δεν επαθαν!

Ενταξει μπορει να ηταν απο τα τυχερα.

Αλλα και απο τον κυκλο μου δεν εχω ακουσει παιδακι να εχει παθει κατι απο την στρατα!

Εσεις εχετε ζωντανο παραδειγμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα βρε ελενακι , το γιατι κυκλοφορει δεν ειναι επιχειρημα ...

και χημικα κυκλοφορουν κ καρκινογονα προιοντα κυκλοφορουν για τα μωρα μας ...

στα κοριτσια δεν υπαρχει προβλημα , κ οσο για τα αγορια εχει βγει κατι αντιστοιχο που απλα σπρωχνει δεν κα8εται επανω το μωρο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κ απο εμένα κοριτσάκι μου!Εγώ όπως ξέρεις έχω κοριτσάκι οπότε δε μπορώ να απαντήσω για το..ευαίσθητο θέμα των αγοριών!Η δική μας γιατρός πάντως που είναι νέα κοπέλα κ πολύ διαβασμένη,δε με άφηνε να τη βάλω στην περπατούρα μέχρι 7 μηνών που η Ολίνα πλέον σταθεροποίησε εντελώς τη μεσούλα της κ καθόταν μόνη...Μου το επέτρεψε αφού την εξέτασε κ το διαπίστωσε κ η ίδια!Πάντως κ πάλι δε την αφήνω περισσότερο απο μισή ώρα να...αλωνίσει-έχουμε τόσα πράγματα να κάνουμε!!!

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μήπως είναι λίγο μικρούλι ακόμα για τη περπατούρα? Εγώ δεν είμαι αρνητική, τη χρησιμοποιώ στη μικρή μου για λίγο μέσα στη μέρα αλλά απο όταν ήταν 9 μηνών. Νομίζω πως δεν κάνει νωρίτερα γιατί δεν έχει ενισχυθεί και δυναμώσει ακόμα η σπονδυλική στήλη.

Ο γιατρός σου τι λέει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω που εβαλα τον γιο μου θα βαλω και την κορη μου κακο δεν ειδα πουθενα, και εγω στρατα ειχα μικρη και μια χαρα παιδι ειμαι χαχα, απλα πρεπει πρωτα να καθονται απο μονα τους για να τα βαλεις σε στρατα πιο πριν αντεδυκνυεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι λόγοι που οι παιδίατροι δεν τη συνηστούν δεν είναι μόνο ιατρικοί.

Σ'αυτήν την ηλικία το μωρό εξερευνά τον κόσμο. Αυτό γίνεται στην αρχή μπουσουλώντας και μετά περπατώντας. 'Οταν το βάζεις στη περπατούρα το περιορίζεις κατά κάποιον τρόπο.

Προσωπικά την χρησιμοιποίησα για λίγο καιρό και για λίγα λεπτά κάθε φορά και αυτό όταν ήθελα να κάνω κάτι και έπρεπε περιορίσω τη μπέμπα μου σε έναν χώρο.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να αφήσεις το μωρό σου στο πάτωμα για να αρχίσει την εξερέυνηση στο σπίτι. Φτιάξε έναν χώρο για αρχή με ένα πάπλωμα και θα είσαι μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα χρειαζονται μετρο αυτο ειναι η αληθεια,αυτο που ξερω εγω για την στρατα ειναι οτι πρεπει να σταθεροποιηθη η μεση του παιδιου πρωτα,και αν τα αγορακια(οπως βεβαια και τα κοριτσια) τα βαζουμε με μετρο και δεν τα ξεχναμε εκει μεσα δεν παθενουν τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H Παιδιατρος μας ειχε πει οχι στην στρατα πριν 1 βδομαδα γιατι αργει η κινητικη εξελιξη του παιδιου και οχι για καποιο αλλο λογο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΕΧΕ..ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΑ ΑΚΡΗ,ΨΕΜΜΑΤΑ ΘΑ ΠΩ :P :silly:

ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ "ΔΙΙΣΤΑΝΤΑΙ"...ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Κ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ Κ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ Κ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ :blush:

ΕΓΩ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΑΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ..ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΜΙΑ ΩΡΑ Η Κ ΛΙΓΟΤΕΡΟ..

ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΙΕΤΑΙ Κ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟΣ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ Η ΑΝΑΣΚΕΛΑ Κ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΟΛΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΘΟΥΣΙΩΔΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΩ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΜΠΕΛΗΣ Κ ΔΕ ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΠΟΠΟ ΤΟΥ(ΟΥΤΕ ΚΑΘΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ..ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ) ..ΟΥΤΕ Η ΜΑΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΟΛΗΗΗΗΗ.....ΜΕΡΑ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΟΠΟΥ ΚΟΙΤΑΕΙ Η ΑΠΛΩΝΕΙ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ :dry:ΑΝ Κ ΑΓΚΑΛΙΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ "ΜΟΥΓΚΡΙΖΕΙ" Κ ΓΕΡΝΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑΤΑΚΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ :huh:

ΟΥΦ ΔΕ ΞΕΡΩ..ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΟΛΕΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ(ΕΙΤΕ ΘΕΤΙΚΗ,ΕΙΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ)ΜΠΑΣ Κ ΕΒΓΑΖΑ ΑΚΡΗ...ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ,ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΞΑΝΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΑ "ΚΑΚΑ"ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ!!

*ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleny2 έγραψε:

Αλλα και απο τον κυκλο μου δεν εχω ακουσει παιδακι να εχει παθει κατι απο την στρατα!

Εσεις εχετε ζωντανο παραδειγμα?

ΑΑΑ..ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ..ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟΥΣ,ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ(ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΤΟ ΕΒΓΑΖΑΝ ΣΤΗ ΦΟΡΑ)ΓΙ ΑΥΤΟ Κ ΔΕ ΤΟ ΠΟΛΥΣΚΕΦΤΙΚΑ..ΠΛΕΟΝ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ :dry::blush::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινάκι καλημέρα εμένα ο παιδίατρος μου είχε πει οχι στρατα για το λόγο και μόνο για ατυχήματα εγω εχω βάλει στη μικρή σχεδόν απο 7,5 μηνών αλλά δεν την αφήνω πάνω απο μισή ώρα το λέέι και στις οδηγίες τώρα όμως που έχει μεγαλώσει είναι 9 μηνών τυχαίνει να μην τη βάλω καθόλου την αφήνω στο πάρκο.Όλα με μετρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντινα εφ....εγω τον μικρουλη μου τον εβαλα καπου εκει στους7 με 8 μηνες απλα δεν τον εβαζα για πολλες ωρες.......δενν επαθε τιποτα και 12 μηνων περπατησε αμεσως μετα τα γενεθλια του!!!!!!τον εβαλα λιγο το πρωι και λιγο το απογευμα και ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω το μικρουλι μου δεν το εβαλα ποτε στη στρατα, λογω ασφαλειας. Βεβαια ηταν πολυ κουραστικο, συνεχεια ηταν στα χερια μου, περπατησε 8 μινων αν το κρατουσαμε, 9 μινων περπατησε μονος του, τορα ειναι 12 μινων και περπαταη μια χαρα. Αλλα ειχε πολυ κουραση. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.focusmag.gr/articles/view-ar ... x?oid=1240

Διαβαστε αυτο...!!!

Εγω τον γιο μου δεν τον εβαλα στη στρατα ποτε και οπως αποδειχθηκε δεν χρειαστηκε και να τον βαλω γιατι περπατησε μονος του πολυ νωρις (σε ηλικια 10 μηνων εκανε τα πρωτα του βηματα) και αρχισε να στηριζεται ακομα νωριτερα με τις δικες του δυναμεις...!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το γιο μου τον εβαλα σε ηλικια 7 μηνων στη στρατα, το καταχαρηκε και εγω ημουν ηρεμη οτι εκει ειναι ασφαλης. Παντα βεβαια με επιβλεψη αν οχι δικη μου, του μπαμπα των παππουδων ή των γιαγιαδων. 10 μηνων εκανε τα πρωτα του βηματακια και 1 ετους περπατουσε εντελως μονος του. Τωρα??? Τωρα τρεχει και δυσκολευομαι να τον φτασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο εξωτερικο παντως εχουν αποποιηθει τη χρηση της περπατουρας λογω προβληματων που ισως να δημιουργηθουν στη σπονδυλικη στηλη του παιδιου

αν ρωτησεις το γιατρο και στο επιτρεψει οκ, αλλα εγω παντως δε το βρηκα απαραιτητο. αν βαριεται το παιδι βαλτο στο πατωμα με τα παιχνιδια του κατσε και συ μαζι του και ολα θα ναι μια χαρουλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σε όλες

το έχω ξαναγράψει πιο παλιά σε αντίστοιχο θέμα και το ξαναγράφω και εδώ

ο πρώτος μου ξάδελφος είναι παιδο-ορθοπεδικός και όταν ήρθε να με δει στο μαιευτήριο το πρώτο πράγμα που μου είχε πει είναι "άμα σου φέρουνε στράτα ή περπατούρα να την πας αμέσως πίσω, είναι ό,τι χειρότερο και μπορεί να κάνει μεγάλο κακό"

δεν ξέρω για ποιους λόγους και δεν το έχουμε ξανασυζητήσει γιατί είναι ξάδελφος μου και αυτή είναι η επαγγελματική γνώμη του βγαλμένη από σχεδόν 20 χρόνια εμπειρίας και τον εμπιστεύομαι απόλυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΡΙΟ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΕΛΙΚΑ....ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ "ΠΙΟ ΕΠΙΣΗΜΑ" ΠΡΑΓΜΑΤΑ!! ;)

ΠΑΝΤΩΣ ΕΝΝΟΗΤΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ...ΚΑΤΙ 10' Η 5' 4-5 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ..ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΣΧΕΔΟΝ ΜΙΑ ΩΡΑ(ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΟΜΩΣ Κ ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ)

ΤΟΝ ΒΑΖΩ Κ ΚΑΤΩ,ΞΑΠΛΩΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΚΕΘΗΣΕΙ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΕΣ Κ ΣΕ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΕ.. :dry:

ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ(ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΜΑΡΤΙΑ ΜΟΥ)Κ ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΤΟΝ ΒΑΖΩ :blush:

ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΕΙ Ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ :P

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!! :)

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΕΞΗΣ..-ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΗ ΠΕΡΠΑΤΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ (ΕΝΝΟΗΤΕ) Κ ΠΩΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ Κ ΟΧΙ ΣΩΜΑΤΙΚΩΝ ΒΛΑΒΩΝ :dry:

ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ,ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ ΣΤΗΛΗ ΚΤΛ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΤΑΝ Κ ΑΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΙ ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ "ΕΤΟΙΜΟ"..ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΠΟΝΙΤΑΙ Η ΜΕΣΗ Κ Η ΠΛΑΤΗ..ΘΑ ΚΑΘΗΣΕΙ Κ ΘΑ ΣΤΗΡΙΧΤΕΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΔΥΝΑΜΩΣΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΟΙ ΜΥΕΣ Κ Η ΠΛΑΤΟΥΛΑ!

ΕΔΩ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ ΓΚΑΦΑ :blush: ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΑΦΗΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ Κ ΚΑΛΑ ΝΑ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ Η ΠΛΑΤΗ(ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΤΛ)

ΑΥΤΑ!!!

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα με μετρο λοιπον! Και μενα τα ιδια μου εχει πει! Και στην στρατα τον βαζω και μαλιστα σημερα προχωραγε ευθεια! Μεχρι εχθες πηγαινε σαν τον καβουρα! Πλαγιως!! :laugh: Και ο γιατρος που τον ειδε να καθετε μου ειπε οτι ειναι πολυ νωρις αλλα αφου σηκωνετε μο νος του (οταν εχει κλιση) ειναι οκ! σημαινει οτι ειναι ετοιμος!! Αντε καλες εξερευνησεις!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...