Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ?????????????????


jovanna

Recommended Posts

κοριτσακια μου σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας...βεβαια τα πραγματα δεν ειναι και τοσο καλα...συνεχεια κλαιω δεν ξερω γιατι......ειχα ενα ψιλοβαρος με το που εφυγα απο την κλινικη...γυρνωντας στο σπιτι...ο κωνσταντινος δεν μου εδωσε και πολυ σημασια...και ισως επειδη εμενα μου ελειψε τοσο πολυ περιμενα πως και πως να τον δω....:(:(:(:(

thn prvth mera...ολα καλα με τον μπεμπη τον χαμογελουσε τον αγκαλιαζε τον φιλουσε μαλακα...χτες με το που ηρθαν οι παππουδες πηγε και τον κοπανησε μια στο κεφαλι....!!!!!!!!σημερα παλι ετσι οπως τον εχω στο παρκο του πετουσε πραγματα...1..2..3 γλυκα οτι δεν κανει να πεταμε πραγματα εκει γιατι ο μπεμπης ειναι μικρος....μονο καλο και μα τον κανουμε τον μπεμπη...αυτος δεν καταλαβαινε...οποτε με την επομενη φορα εφαγε μια στον κωλο και τον εβαλα στο δωματιο του...τον ειπα να καθησει να παιξει εκει με τα παιχνιδια του και δεν θα βγει αν δεν του πω εγω...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ....δεν θελω να τον μαλωνω...θελω ηρεμια

αλλα δεν ξερω τι αλλο να κανω!!!!ειπα απο το να τον ουρλιαζω καλυτερα να καθεται στο δωματιο του και να καταλαβει οτι αν ξαναπεταξει κατι εκει θα μενει στο δωματιο!!!!!τωρα ολα αυτα που στριφογυριζουνε στο μυαλο μου ελπιζω να μην επιλοχειος καταθλιψη...δεν ξερω αλλα να και τωρα που σας γραφω κλαιω...θελω να παω να παρω αγκαλια τον κωνσταντινο...το μωρο και τον αντρα μου...θελω τον αντρουλη μου ολη μερα μαζι μου και στεναχωριεμαι τοσο μα τοσο που απο δευτερα θα παει για δουλεια...

ΤΙ ΕΧΩ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου γλυκια δυστυχως καπως ετσι ειναι στην αρχη...και εγω τα περσα πριν απο 3 μηνες...εκλαιγα που μαλωνα τον μεγαλο αλλα δεν καταλαβαινε...ειμαστε και εμεις απο ορμονες φουλ...οποτε ειναι λογικα ολα αυτα...και εγω εκλαιγα γιατι στεναχωριουμουν για τον μεγαλο,οτι ειναι δυστυχισμενος οτι δεν του δινω σημασια οτι του φωναζω συνεχεια και αλλα τετοια...θα ηρεμησετε γλυκια μου σε λιγο καιρο ολοι σας...θα μπειτε στους ρυθμους σας..ειναι φυσιολογικο να αισθανεσαι ετσι...φιλακια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακι η οικογενεια σας περναει απο μια μεταβατικη φαση ! ο μικρουλης ζηλευει το μωρακι , θελει το χρονο του για να το αγαπησει ! προς το παρον ας αναλαβει τον περισσοτερο χρονο της ημερας τον κων/νο σου ο μπαμπας . να τον βγαζει εξω βολτα να τον φροντιζει και να προσπαθησει να σας "συμφιλιωσει" . και εσυ το καταλαβαινω οτι ξαφνικα βρεθηκες με δυο μικρα παιδακια και τα εχεις χαμενα , νοιωθεις οτι κοβεσαι στα δύο. χρειαζεσαι και εσυ το χρονο σου για να συνιθισεις και χερια . αφησε τον μπαμπα και την γιαγια να βοηθησει και σε λιγες μερες θα το εχεις ξεπερασει και εσυ και η οικογενεια σου . και μην ανησυχεις ο μικρος θα το αγαπαει το αδερφακι του . και εγω οταν γεννησα το δευτερο ο μεγαλος ήταν 12 μηνων και στην αρχη δεν ηθελε ουτε να την βλεπει. στους δυο μηνες αρχισε να δειχνει την αγαπη του.

μη τα βαζεις με το μικρουλι . και αυτο νοιωθει οτι εχασε την αποκλειστικότητα και πρεπει να αναλαβουν καθηκοντα ο μπαμπας και οι παππουδες και εσυ φυσικα αρκει να του λες ποσο τον αγαπας !

ολα θα πανε καλα και σκεψου

του χρονου τετοιο καιρο θα παιζουν μαζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει απομακρυνθει οπως λες γιατι διαμαρτυρεται! θελει να σου μιλησει και δεν μπορει , να σου πει γιατι με αντικατεστησες? ομως αν ολη μερα πρεπει να το μαλωνεις επειδη πειραζει το μωρο ειναι καλυτερα να ειναι με τη γιαγια μερικες ωρες την ημερα και ο μπαμπας να ασχολειται μαζι του , ειναι σημαντικο ο μπαμπας να συμμετεχει! σε μια δυο βδομαδες θα εχεις και εσυ ανασυγκροτηθει και θα μπορεις να κουμανταρεις δυο παιδια. και μην ανησυχεις ο κων/νος δε θα σου κραταει μουτρα για πολυ.

εγω οταν γεννησα την δευτερη φορα ακομα και τη τριτη ειχα απομακρυνθει πολυ απο τα παιδια μου , ηταν συνεχεια με τη γιαγια και την τριτη φορα ο αντρας μου στο νοσοκομειο . ομως παλι σε μενα γυρισαν . η μαμα ειναι πρωτη στη καρδια των παιδιων της , η γιαγια και ο παππους ειναι για να περνουν καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει το μωρακι και τα δυο δηλ να τα χαιρεσαι !! μην βαζεις στο μυαλο σου τετοιες ιδεες !! δεν ειναι ετσι η καταθλιψη σου το λεω εγω που με παρακολουθουσε ψυχιατρος για 8 μηνες μετα την γεννα !!απλα η φυση σε καλει να προστατεψεις το μικρακι σου !!ζητα βοηθεια αν μπορεις με τις δουλειες του σπιτιου και ασχολησου λιγο παραπανω με το αντρακι σου γιατι μην ξεχνας την μεγαλυτερη αλαγη την εχει υποστει αυτος και πρεπει να συνηθησει να μοιραζεται την μαμα του !! μου ειπε ο ψυχιατρος μου οτι μας βλεπουν οπως θα βλεπαμε εμεις τον συζηγο μας με μια αλλη γυναικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβασα οτι λες οτι δεν ερχεται να σε αγκαλιασει

πιστευω πως η μανα ειναι αυτη που πρεπει να κανει το πρωτο βημα και να αγκαλιαζει το παιδι . μπορει ο κων να ειναι κλειστος χαρακτηρας.

μη φοβασαι το παιδι σου σάγαπαει σε λατρευει απλα θελει τον χρονο του να συνιθισει και αυτο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...