Μετάβαση σε περιεχόμενο

φυσιολογικη ανυσηχια?


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια μου εγω ειμαι παλι..παιδια σαν νεα μελλοντικη μανουλα εχω πολλες ανυσηχιες και με καποιον πρεπει να τισ μοιραστω αρα παλι εσεις θα με ανεχτειτε...μια ανυσηχια μου λοιπον ειναι αν ολα πανε καλα στην εγκυμοσυνη μου..τι εννοω?το επομενο υπερ/φημα για να ακουσουμε την καρδουλα της καρδιας μου ειναι στις 22 του μηνα...και η ερωτηση μου ειναι πως περναει ο καιρος μεχρι τοτε?ειναι αραγε καλα το μωρακι μου?θα ειναι γερο και δυνατο?πως θα επιβαιβεωνω οτι το μπεμπεκακι μου ζει και βασιλευει?γιατι ειναι και πολυ ησυχο το γλυκουλη μου ουτε ζαλαδες ουτε αναγουλες τιποτα ειναι αγγελουδι την προσεχει την μαμα του...αλλα και παλι σκεφτομαι αν συνεβαινε κατι χτυπα ξυλο παναγια μου θα ειχα κατι αιμα πονους ολο και κατι δεν θα ειχα ρε κοριτσια?μηπως λεω βλακειες?πιθανοτατα αλλα δεν ειναι και λιγο φισιολογικες οι ανυσηχιες μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω έτσι νιωθω κοριτσακι μου, αν και εχω ακουσει καρδουλα, αλλα επειδη δεν εχω κανενα αλλο συμπτωμα, ολο φοβαμαι...ας μας απαντησουν πιο εμπειρα κοριτσακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα θα πανε καλα!!!

μην παιρνεις βαρος πανω σου... να προσεχεις γενικα με τις δουλειες του σπιτιου...

επιβεβαιωση δεν υπαρχει....

οι ζαλαδες κ αναγουλες ειναι λογω ορμονων της εγκυμοσυνης και οχι το ιδιο το μωρακι...

πονακια μπορει κ να'χεις...αλλα δεν σημαινει πως κατι παει στραβα!

ηρεμησε και ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι ωραια μακαρι ολα να πηγαινουν καλα Stacey υπομονη μαζι θα το περναμε...να ρωτησω και κατι ακομα κυκλοφορουν καποια προιοντα οπου μπορεις να ακουσεις τους παλμους τησ καρδιας του μωρου...τα ξερετε τους εχετε εμπιστοσυνη?κανουν δουλεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου είναι απόλυτα φυσιολογική η ανησυχία σου και εγώ έτσι ένιωθα όταν πήγαινα μια φορά τον μήνα στον γιατρό να δώ το μωράκι μου!καταρχήν μην αγχώνεσαι και όπως είπαν και οι άλλες κοπέλες επιβεβαίωση δεν υπάρχει είναι πολύ μικρό ακόμα,εσύ να προσέχεις πολύ και όταν μεγαλώσει θα νιώθεις τις κλοτσιές του στην κοιλίτσα σου για να μην ανησυχείς.Με το καλό σου εύχομαι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην μπεις στην διαδικασια να παρεις κατι τετοιο!μια φιλη μου το πηρε και αντι να ειναι ηρεμη αγχωνοταν πιο πολυ!!ασε που δεν μπορεις να ξεχωρισεις αν οι παλμοι που ακους ειναι δικοι σου ή του μωρου,μην το ψαχνεις πολυ και μην αγχωνεσαι!!η ανησυχια ειναι λογικη,ασε που προετοιμαζομαστε και για αργοτερα,αφου γεννηθει εννοω,τοτε αλλες ανησυχιες...η μανα δεν ηρεμει ποτε!!απολαυσε αυτη την τελεια περιοδο της ζωης σου,και ευχομαι σε ολες μας να χουμε μια ομορφη και ομαλη εγκυμοσυνη και φυσικα μια ευκολη γεννα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera...!!

nomizo oti oles oi kopeles agxonomaste me auto to thema..alla

prospathise na eisai aisiodoksi..kai na deis oti o kairos pernaei

polu grigora..ego eimai stin 14i evdomada kai oute pou exo katalavei

pos perase..mia xara tha einai to moraki sou..prosexe oso

mporeis ton eauto sou..na tros oso kalutera mporeis..kai tha deis

oti ola tha einai mia xara..

filia polla!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω ετσι ησυχα την περασα την εγκυμοσυνη μου με ουτε καν ενα εμετο ουτε ζαλαδες,λιγα πονακια σαν περιοδου και πολλες πολλες λιγουριτσες που ακομα καλα κρατουν!!!

μην βαζεις με το μυαλο σου το κακο ολα θα πανε καλα να σκεφτεσαι θετικα θα το καταλαβει και το μωρακι σου αυτο!!!!!!!!

καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι και με κανενα πονο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην πάρεις παλμογράφο στο σπίτι με τίποτα.

Όταν ήμουν έγκυος περίπου 6 μηνών και ο μικρός μου κλοτσούσε ασταμάτητα μέρα νύχτα είχα επισκεφτεί μια φίλη μου μαία σε κέντρο υγείας και έκανε εξάσκηση πάνω μου με κανονικό παλμογράφο αλλά δεν ακούγαμε τους παλμούς του.

Είχε χαλάσει το μηχάνημα!

Εγώ δεν αγχώθηκα γιατί τον αισθανόμουν εκείνη την ώρα αλλά φαντάσου να τύχαινε να είναι ήρεμος εκείνη την στιγμή τι θα τραβούσα μέχρι να πάω σε κάποιο νοσοκομείο ή το γιατρό μου για υπέρηχο.

Ο μηνιαίος έλεγχος από το γιατρό μια χαρά είναι.

Πάντως δεν μπορώ να φανταστώ πως αισθάνονταν η γυναίκες παλαιότερα πριν τη ανακάλυψη των υπερήχων.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Δεν τολμάω να σε "συμβουλέψω" να μην αγχώνεσαι γιατί όταν ήμουν έγκυος η φωτογραφία μου ήταν δίπλα στον ορισμό του άγχους στο λεξικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου μην ανησυχείς.Εγω μεχρι να γινω 2,5 μηνών δεν είχα καθολου συμπτώματα εκτός απο μια σχετική συχνοουρία.Εκανα κ εγω τετοιες σκεψεις,οτι κατι δεν παει καλα κτλ.Το μωρακι μου ομως ειναι μια χαρουλα.Μολις εγινα ομως 2,5 αρχισαν οι ναυτίες :( Καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη.Μπορει να εισαι απο τις τυχερες που δεν εχουν καθολου συμπτωματα καθ'ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης τους ;) Ολα θα πανε καλα,θα δεις.Μονο προσεχε τον εαυτο σου κ μην αγχωνεσαι χωρις λογο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eixa kai gw tis idies anhsuxies alla tis kseperasa mera me th mera.elega exw krampes twra,ara megalwnei to mwro mou.einai apoluta fusiologika ola auta.mexri na arxisw na niw8w th mpempoula mou elega sunexeia ston antroulh mou na kanonisoume uperhxo.telika mou efuge automata apo ta sumptwmata pou eixa.den xreiazetai na agxwnesai gia kati.ola proxwrane omorfa!kalh sunexeia!!!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο εμένα...είμαστε και κοντά στις ημερομηνίες για να φέρουμε στον κόσμο τα μπεμπάκια μας!

Μην σπαταλάς τις δυνάμεις σου σε τέτοιες σκέψεις που και ψυχοφθόρες είναι και κακό στο μωράκι σου κάνουν. Όταν αυτό θα μεγαλώσει παραπάνω θα αρχίσει να σου στέλνει τα δικά του μηνύματα και τότε θα δεις ξεκινάει μια άλλη εποχή, πραγματικής επικοινωνίας μαζί του.

Να είσαι χαρούμενη και να απολάυσεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη μέχρι το τέλος της ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ πολυ ειναι τοσο παρηγορο να ξερεις οτι τελικα δεν εισαι υστερικη και πως υπαρχουν κι αλλες κοπελες που αισθανονται η περασαν αυτα που και εσυ περνας...το μωρακι μου μαλλον μολις βγει θα αρχιζει να με βριζει με ολες τις ανυσηχιες που του περναω...παντως ανυπομονω να δω και να ακουσω την καρδουλα του να χτυπαει...ωωωωω...νοιωθω μανουλαααα :blush::blush::blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...