Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΑ ΠΑΡΩ Η ΟΧΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΓΑ ΧΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟ Κ ΕΧΩ ΑΚΡΟΑΣΤΗΚΑ ΚΩΛΥΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΙΩΣΗ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ CLARIPEN ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ . ΠΕΡΝΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΑ ΣΕ ΕΓΚΥΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑ ΤΥΧΗ, ΠΕΡΝΩ Κ ΕΙΣΠΝΕΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περίμενε καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου πριν την πάρεις!!! δεν πειράζει νομίζω να μην την πάρεις για 1 μέρα μέχρι να βρεις τον γιατρό σου!!!! με το καλό το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΝ ΞΑΝΑ ΠΕΙΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΕΣ .ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΕ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΜΕΤΑ. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πρόκειται να γυρίσει έτσι γ΄ρηγορα!!!! μην ανυσηχείς!!!! δώστου μια διορία 2-3 ώρες!!!! πες πως δεν έβρισκες πχ αμέσως φαρμακείο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θετικο ειναι οτι δεν εισαι στο πρωτο τριμηνο που δεν κανει να παρεις αντιβιωση ... προσπαθησε να πετυχεις τον γιατρο σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχώνεσαι!!!! κάνε ένα ζεστό μπάνιο, πιες μια ζεστή σοκολάτα και θα δείς που όλα θα πάνε καλά και μετά θα τον βρείς!!!! δεν γυρνάει σε πνευμονία σε μια μέρα μέσα αν καθήσεις κουκουλωμένη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχουν δικιο τα κοριτσια περιμενε λιγο ακομα, αλλα αυτο που τον περνεις και στο κλεινει και δεν βαζει καποιον εστω να σου απαντηση ειναι απαραδεκτο να το συζητησεις μαζι του, γιατι αν ειχες κατι σοβαρο και σου εκλεινε το τηλ τι θα εκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου! Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και μάλιστα στο πρώτο τρίμηνο αλλά μου είπε να πάρω AMOXIL, το μόνο λέει που ενδείκνυται σ΄αυτές τις περιπτώσεις. Τώρα αυτό που σου είπε έσενα δεν το ξέρω. Μίλησε με το γιατρό σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κιε γώ πέρνω εισπνεόμενα γιατί έχω άσθμα. Όσο για την πνευμονία που λες, είμαι απίθανο να συμβεί! Ηρέμησε και σκέψου το εξής θετικό: ο οργανισμός σου είναι πιο πολύ θωρακισμένος στην περίοδο της εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΤΕΜΗ έγραψε:

Γεια σου! Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και μάλιστα στο πρώτο τρίμηνο αλλά μου είπε να πάρω AMOXIL, το μόνο λέει που ενδείκνυται σ΄αυτές τις περιπτώσεις. Τώρα αυτό που σου είπε έσενα δεν το ξέρω. Μίλησε με το γιατρό σου

αμοξιλ εχω παρει και εγω οταν ειμουν 31η εβδομαδα εγκυος γιατι ειχα ανεβασει λευκα αιμοσφαιρια και επιτρεπεται ουτε εγω ξερω για την αντιβιωση που σου ειπε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΚΑΛΩ ΟΛΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΤΙ ΜΟΥ , :woohoo: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΟΛΙΣ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ . ΘΑ ΤΟΝ ΞΕΧΕΖΑ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΠΗΚΑΝ ΠΕΛΑΤΕΣ(ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ)

Κ ΕΔΩΣΑ ΤΟΠΟ ΣΤΗΝ ΟΡΓΗ .

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΠΑΘΩ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΕΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΞΩ ΧΤΕΣ ΧΙΟΝΙΖΕ ΤΟ ΕΣΤΡΩΣΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ , ΓΕΝΙΚΟΣ ΕΔΩ ΕΧΕΙ ΚΡΙΟ Κ ΑΦΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ Κ ΜΕ ΚΟΣΜΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

ΦΙΛΑΚΙΑ ΡΟΥΦΗΧΤΑ :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thena έγραψε:

............ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΠΑΘΩ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΕΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΞΩ ΧΤΕΣ ΧΙΟΝΙΖΕ ΤΟ ΕΣΤΡΩΣΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ , ΓΕΝΙΚΟΣ ΕΔΩ ΕΧΕΙ ΚΡΙΟ Κ ΑΦΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ Κ ΜΕ ΚΟΣΜΟ.

Ζούμε στην ίδια πόλη. Μην ανησυχείς. Εγώ παθαίνω συνέχεια λοιμώξεις του αναπνευστικού και μάλιστα 2 μέσα στην εγκυμοσύνη και παίρνω και εισπνεόμενα όπως προανέφερα και δουλεύω με κόσμο αλλά πραγματικά δεν φοβάμαι,είμαι σίγουρη ότι ο οργανισμός μου θα με προστατέψει στη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Αλήθεια ποιον γιατρό έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...