Μετάβαση σε περιεχόμενο

1ος υπερηχος!!!!!!!


Recommended Posts

Κοριτσια εκανα τον 1ο υπερηχο σημερα.Ειδαμε ενα σπορακι τοοοοοοοσο μικρουλη.Ο γιατρος ειπε ειναι ολα καλα,αν κ ειναι συγκρατημενα αισιοδοξος γιατι ειναι πολυ αρχη κ καταλαβενετε...παντως προς το παρον ολα δειχνουν οκ!

Θα κανω αλλες δυο χοριακες,την Τεταρτη κ την Παρασκευη.Ελπιζω να συνεχιστουν τα καλα νεα.

Εχω ακομη μια μικρη αγωνια αλλα πλεον πιστευω πως σιγα-σιγα ολα θα παρουν το δρομο τους.Εχω κ αυτο το ενστικτο που μου φωναζει πως ολα ειναι καλα!

Πιθανον η συλληψη εχει γινει αργα προς το τελος του Φεβρουαριου.

Ηρεμησα κατα πολυ,πιστευω πως το θαυματακι μας ηρθε,θα μεινει κ κατα τα τελη του Οκτωμβρη θα κανει θεαματικη εξοδο!!!!

Στελων σε ολες σας τα φιλια μου κ ενα παρα πολυ μεγαλο ευχαριστω για τη συμπαρασταση κ τις ευχες σας!!!!!!

Αφου τα καταφερα εγω....μη φοβαται καμια σας!!!!Απλα δεν εχει ερθει ακομα η καταλληλη ωρα...σε ολες σας που προσπαθειτε θα ερθει,να ειστε σιγουρες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο, δηλαδή πόσων εβδομάδων είσαι;;;

Εγώ θα πάω την Παρασκυή για τον πρώτο υπερηχο και τις πρώτες εξετάσεις και μπαίνω μεθαύριο στον τρίτο. Είμαι περίπτωση φαντάζομαι...

Άντε να γράφουμε στις μανούλες του Οκτώβρη. Ή μήπως είσαι του Νοέμβρη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι μου χάρηκα πάρα πολύ!! Ελπίζω να ηρέμησες τώρα που είδες το σποράκι σου ε??? Φοβερό συναίσθημα?? Ανυπομονώ κ εγώ.. Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ μην ανησυχείς για τίποτα!!! Χαλάρωσε κ απόλαυσέ το!!!!

Φιλάκια πολλά σε εσένα κ το σποράκι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Athina βαση της τελευταιας περιοδου ειμαι 5 εβδομαδων,απλα εχει γινει πιο αργα η συλληψη,γιατι λογικα το σπορακι θα επρεπε να ηταν μεγαλυτερο.

ΠΗΤ με βαση παλι την τελευταια περιοδο εχω 9/11,αλλα επειδη θα κανω καισαρικη υπολογιζω(εγω, χωρις ακομα να εχουμε πει κατι με το γιατρο),να γεννησω τελη Οκτωμβρη.Αυτα θα τα ξερω πια με σιγουρια την αλλη βδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpravo zoumpi mou!!!!axou to mwre mia stalitsa einai!mou 8umizeis ta dika mou.kai sthn kalli5 auta elega prin apo ligo.einai uperoxh ais8hsh..eidika otan 8a deis thn kardoulitsa tou na xtupaei toso entona..8a sugkinh8eis!!!einai,einai,einai...den vriskw thn katallhlh leksh!einai to 8auma sou!einai apisteuto!!!euxomai na sunexiseis etsi toso kala!!!hr8e kai 8a meinei!!!!! :):):):):):kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

mpravo zoumpi mou!!!!axou to mwre mia stalitsa einai!mou 8umizeis ta dika mou.kai sthn kalli5 auta elega prin apo ligo.einai uperoxh ais8hsh..eidika otan 8a deis thn kardoulitsa tou na xtupaei toso entona..8a sugkinh8eis!!!einai,einai,einai...den vriskw thn katallhlh leksh!einai to 8auma sou!einai apisteuto!!!euxomai na sunexiseis etsi toso kala!!!hr8e kai 8a meinei!!!!! :):):):):):kiss::kiss::kiss::kiss:

Αμην κοριτσακι μου,αμην!Καλα οταν θα ακουσω καρδια....θα με μαζευουν απο τα πατωματα,κλαιω μονο που το σκεφτομαι!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

neneka έγραψε:

Ζούμπι μου χάρηκα πάρα πολύ!! Ελπίζω να ηρέμησες τώρα που είδες το σποράκι σου ε??? Φοβερό συναίσθημα?? Ανυπομονώ κ εγώ.. Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ μην ανησυχείς για τίποτα!!! Χαλάρωσε κ απόλαυσέ το!!!!

Φιλάκια πολλά σε εσένα κ το σποράκι σου!!!!

neneka ναι φοβερο συναισθημα!!!Βασικα ολα απο εδω κ περα μου φαινονται φοβερα,φανταστικα και τελεια!!!!!

(εχω σαλταρει λιγο η μου φαινετε......;;;;) :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο βρε ζουμπι με τα ευχαριστα νεα σου!!Φυσα κ για εμας....φυσα καλαααααα!!!!!

.........για πες μας κ αντιδραση του αντρα σου??εγω ανυπομονω να δω την φατσα του δικου μου αντρα οταν θα ερθει η ωρα!!!!θα κλαιει απο χαρα σιγουρα!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια κοριτσάκι μου..!!!!!!! :woohoo: Με το καλό να φουσκώώώώσει η κοιλίτσα σου κ να φέρεις στον κόσμο ένα υγιέστατο νινάκι!!!!!

Δε θα ξεχάσω ποτέ την αγωνία κ τη λαχτάρα που είχα κάθε μήνα να βλέπω το μπουμπούκι μου...Απίστευτα συναισθήματα!!!!!!!!Απόλαυσέ το......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι μου ειδες;;;ολα καλα...μπηκε το νερο στο αυλακι...πολλα φιλια και ευχομαι με το καλο τελη οκτωβρη να παρεις το πλασματακι σου αγκαλιτσα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΖΟΥΜΠΙ!!!!!!! ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ! ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!!!!! ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ! ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!! :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι ωραια!!!!

κι εγω θυμαμαι ετσι ημουν ενα μικρο σπορακι ειδαμε...μια κουκιδα συγκεκριμενα γιατι ημουν λιγων εβδομαδων και εμενα ο γιατρος μου ηταν συγκρατημενος μεχρι που ειδε το μωρο....εεεε μετα κυλησαν ολα τοσο ομορφα

ετσι θα πανε ζουμπι και σε σενα θα δεις ενα πλασματακι να μεγαλωνει και δεν θα το πιστευεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι συγχαρητήρια! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα γερό μωρό! Και εγώ όταν άκουσα την καρδιά έριξα πολύ κλάμα... βέβαια κάθε υπέρηχος μου προκαλεί όλο και πιο έντονα συναισθήματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...