Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΡΙΑ!!!!!!!!


rebbeka

Recommended Posts

ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΛΕΝΧΩ ΩΟΡΗΞΙΕΣ ΚΤΛ ΑΠΛΑ ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΕς ΑγΚΑΛΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟς!!!ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΤΑ ΤΙ 23.3 Η ΠΕΡΙΟΔΟς ΜΟΥ ΗΡΘΕ 26.2 ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΜΕ 8 ΜΕΡΕΣ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒγΑΖΩ ΠΟΛΥ ΣΥΜΠΑγΗΣ ΒΛΕΝΝΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΛΙΟΝΤΕ(ΣΥγΝΩΜΗ γΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙγΡΑΦΗ ΜΟΥ)ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ Η ΩΟΡΗΞΙΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ?ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 14 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ,ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΞΑΝΑ ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΕΔΩΣΑ ΒΑΣΗ!!

ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

ρεμπεκα αυτες οι βλενες εμφανιζοντε παντα κατα την ωορηξια?

γενικως ρωταω βλενα = ωοριξια???δεν εχω ιδεα!!!

ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΕς ΤΙς ΕΧΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΜΕΣΩΣ, ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΙΤΡΙΝΩΠΕς ΛΙγΟ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΘΑΡΕΣ,ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ ΠΟΙΟ ΝΩΡΙς ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι γόνιμες μέρες είναι συνήθως κατά την 12-16 μέρα του κύκλου σου. οπότε λογικά τώρα είσαι στις γόνιμες μέρες. τώρα αν αυτή η βλέννα οφείλεται στην ωορηξία αυτό δεν μπορούμε να το ξέρουμε. Πάντως κάνε αγκαλίτσες αυτές τις μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΚΑΝΩ ΑγΚΑΛΙΤΣΕς ΠΟΛΛΕς ΠΟΛΛΕς!!!!!

ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΒΛΕΝΝΕΣ??ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΧΩΘΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΕΕΕ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω δει και ειμαι ζωντανη!

δε ξερω ομως τι σημαινει!γιαυτο σε ρωτησα κ εγω!!!

το θεμα ειναι οτι ειχα δει κ πριν μεινω εγκυος και εμεινα!οποτε δεν συνδιαζονται αυτα αρνητικα οποτε ισως να ειναι ωορηξια!σωστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

εγω εχω δει και ειμαι ζωντανη!

δε ξερω ομως τι σημαινει!γιαυτο σε ρωτησα κ εγω!!!

το θεμα ειναι οτι ειχα δει κ πριν μεινω εγκυος και εμεινα!οποτε δεν συνδιαζονται αυτα αρνητικα οποτε ισως να ειναι ωορηξια!σωστα?

ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΖΗΣΩΩΩΩΩ?? :laugh: :laugh: :laugh:

ΜΜΜΜ ΩΡΑΙΑ γΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!!!

ΕΣΕΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ γΝΩΡΙΣΩ!!!ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ γΙΑ ΠΟΙΟΥς ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ γΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙς ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ γΙΑΤΙ ΕΧΕΙς ΧΙΟΥΥΥΥΜΟΟΟΟΡ!!!!ΚΑΙ ΕΠΙΣΗς ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΤΑΒΑΘΟς ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΛΑΤΟς!!!

ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ!!!!!

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΩΟΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΧΑΛΑΡΑ ΔΕΝ ΑΝΧΩΝΟΜΑΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΙΙΙΣ ΑΚΟΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατα πλατος?με ειπες χοντρη?ενταξει εχω παρει καποια κιλα αλλα οχι κ ετσι!

κοιταξε σιγουρα κατα την ωοριξια εχουμε περισσοτερα υγρα!

οσο για το να με γνωρισεις...αμε!για ελα για ελα!!χιχιχι μπορεις να κρατας ταμπελακι γιατι θα χαθω?χιχιχι

θα σε γνωρισω αν καταφερουμε να ζουμε μεχρι τοτε....χαχαχαχαχα

εσυ τι κανεις εδω μεσα?τρεχα για αγγαλιες κυρια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

κατα πλατος?με ειπες χοντρη?ενταξει εχω παρει καποια κιλα αλλα οχι κ ετσι!

κοιταξε σιγουρα κατα την ωοριξια εχουμε περισσοτερα υγρα!

οσο για το να με γνωρισεις...αμε!για ελα για ελα!!χιχιχι μπορεις να κρατας ταμπελακι γιατι θα χαθω?χιχιχι

θα σε γνωρισω αν καταφερουμε να ζουμε μεχρι τοτε....χαχαχαχαχα

εσυ τι κανεις εδω μεσα?τρεχα για αγγαλιες κυρια μου!

ΤΙ? ΠΕΤΥΧΑ ΤΟ ΚΑΤΑ ΠΛΑΤΟς???ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ :laugh:

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗς ΜΟΥ!!!!!!!!!ΑΜΑ ΕΡΘΕΙ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕς ΕΔΩ ΘΑ ΜΟΥΝ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα ναι πετυχες το πλατος εχω παχυνει πολυυυυυ!αστα!

παντως καλου κακου δεν κανεις καμμια γυναικολογικη εξεταση?μηπως και ειναι τιποτα μυκητες? νομιζω τα κιτρινα ειναι μηκυτες!τα λευκα πρεπει να ειναι ωορηξια καπως ετσι!γιατι θυμαμαι ρωτανε οι γυναικολογοι τι χρωμμα εχει...

εσυ καλου κακου κανε επιθεση στον καλο σου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΑγΟΥΡΙΤΣΑ ΟΥΤΕ ΕΧΟΥΝ ΜΥΡΩΔΙΑ ,ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΗΤΑΝ ΚΙΤΡΙΝΑ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΤΕΛΕΙΩΜΑΤΑ ΤΗς ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙς ΩΟΡΗΞΙΑ???ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ

ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΗγΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΠΑΛΙ ΕΤΣΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΥΤΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΑΙΥΤΟΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...καλησπέρα !

είναι πολύ πιθανό να είχες ωορρηξία με τα υγρά που περιγράφεις!

Στατιστικά λένε οτι η ωορρηξία είναι 12η με 14η μέρα, αλλα δεν είναι standart για όλες τις γυναίκες !

καλή επιτυχία !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα rebbeka :cheer: το θεμα ειναι να μν εχεις φαγουρα η να μυριζουν ασχημα,αλλα αφου δεν συμβαινει τιποτα απ τα 2 τοτε εισαι σε γονιμες μερες :woohoo: :woohoo: οποτε ΒΟΥΡΡΡΡΡΡΡ για αγκαλιες κ αγαπουλες!!! :silly: :woohoo: κ προπαντως να σαι χαλαρη μη σκεφτεσαι τπτ αρνητικο!!!!!!το λεω σε σενα για να το ακουσω κ γω!!! B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rebbeka έγραψε:

ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΑγΟΥΡΙΤΣΑ ΟΥΤΕ ΕΧΟΥΝ ΜΥΡΩΔΙΑ ,ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΗΤΑΝ ΚΙΤΡΙΝΑ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΤΕΛΕΙΩΜΑΤΑ ΤΗς ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙς ΩΟΡΗΞΙΑ???ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ

ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΗγΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΠΑΛΙ ΕΤΣΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΥΤΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΑΙΥΤΟΜΕ

Τα υγρα ξεκινανε με το που τελειωνει η περιοδος.Στην αρχη ειναι παχια και οσο πλησιαζει η ωορρηξια γινονται ολο και πιο ρευστα σχεδον..σαν "σαλιο"ΑΥτες ειναι οι πιο γονιμες!!Πρώτη φάση 1η-8η ηµέρα

Πρώτη µέρα της περιόδου και αµέσως µετά για περίπου πέντε ηµέρες µετά την έναρξη της περιόδου τα επίπεδα της προγεστερόνης είναι χαµηλά.

Καθώς πέφτουν τα επίπεδα της προγεστερόνης που είχαν αυξηθεί τις προηγούµενες ηµέρες (πριν από την περίοδο δηλαδή) τα υγρά που είχε κατακρατήσει το σώµα οδηγούνται προς την έξοδο. Έτσι οι γυναίκες µπορεί να επισκέπτονται πιο συχνά την τουαλέτα. ∆εύτερη φάση 9η–15η ηµέρα

Πριν και κατά την ωορρηξία

Τα επίπεδα των οιστρογόνων σταδιακά ανεβαίνουν µέχρι που φτάνουν στο µέγιστο τη 12η µέρα του κύκλου και αρχίζουν να µειώνονται κατά την ωορρηξία. Η προγεστερόνη όλες αυτές τις ηµέρες είναι χαµηλή.Σώµa1. Τα κολπικά υγρά είναι διαυγή, αραιά και σχεδόν άοσµα, γεγονός που δείχνει ότι τα οιστρογόνα κορυφώνονται. Τριτη φάση 16η–25η ηµέρα

Μετά την ωορρηξία

Η προγεστερόνη –που παράγεται όταν ωριµάσει και σπάσει

το ωοθυλάκιο και απελευθερωθεί το ωάριο– αρχίζει να αυξάνει.

Σε αυτή τη φάση λοιπόν επικρατεί η προγεστερόνη.Αµέσως µετά την ωορρηξία και δυο-τρεις µέρες µετά η θερµοκρασία του σώµατος ανεβαίνει περίπου µισό βαθµό. Αν ο κύκλος σας είναι άνω των 30 ηµερών, η φάση αυτή µπορεί να είναι γόνιµη!!!(απο αρθρο..στο myworld.gr)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

σωστηηηηη

αχ αντε για αγαπουλες κουκλα μου!

πολυ ωραια η αναλυση της φιλεναδας!!!

ρε γαμωτο ερχετε αργα ο καημενουλης μου κατα τις 9.30 καταλαβες τωρα!!!και ειναι κουρασμενος αλλα ποτε δεν μου λεει οχι και ας μην προσπαθουσαμε για μωρο!!δεν ξερει καν ποιες ειναι οι μερες μου δεν του λεω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα κοριτσια.ειναι πρωτη φορα που γραφω. εχω αρχισει προσπαθειες για να μεινω εγκυος απο τον Γενάρη. παρατηρώ και εγω στον κυκλο μου αυτα τα παχυρευστα υγρα που αναφερετε. τα θεωρω φυσιολογικα και τα εχω καθε μηνα. δεν ξερω αν ειναι τα προεορτια της ωοριξιας. η τελευταια φορα που αδιαθετησα ηταν στις 22/2 και λογικα θα ξαναειναι (ελπιζω πως οχι)γυρω στις 23 του μηνα. στις 5 Μαρτιου αρχισαν να πυκνωνουν αυτα τα υγρα. για να ειναι σιγουρη ποτε θα ειναι οι γονιμες μερες μου πηρα τεστ ωορηξιας και το ξεκινησα απο την Κυριακή 7/3 αλλα δεν εχει δειξει κατι. το κανω καθε μερα στις 6 το πρωι-κατι δεν θα επρεπε να εχει δειξει???αυριο ειναι η 16 μερα του κυκλου μου αν τις μετρας καλα. τι να πω. το γεγονος ειναι οτι παρολο που ειμαι 30 χρονων δεν εχω μαθει να παρατηρω τα "μηνυματα" που στελνει το σωμα μου καθε μηνα. ελπιζω το τεστ να βοηθησει να εντοπιστουν αυτες οι γονιμες μερες. ξερω οτι απο οτι λετε δεν πρεπει να αγχωνομαι. ειναι αρχη ακομα. ευχομαι σε ολες σας να ειναι αυτος ο τυχερος μας μηνας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

help mammy έγραψε:

Καλησπερα και απο μενα κοριτσια.ειναι πρωτη φορα που γραφω. εχω αρχισει προσπαθειες για να μεινω εγκυος απο τον Γενάρη. παρατηρώ και εγω στον κυκλο μου αυτα τα παχυρευστα υγρα που αναφερετε. τα θεωρω φυσιολογικα και τα εχω καθε μηνα. δεν ξερω αν ειναι τα προεορτια της ωοριξιας. η τελευταια φορα που αδιαθετησα ηταν στις 22/2 και λογικα θα ξαναειναι (ελπιζω πως οχι)γυρω στις 23 του μηνα. στις 5 Μαρτιου αρχισαν να πυκνωνουν αυτα τα υγρα. για να ειναι σιγουρη ποτε θα ειναι οι γονιμες μερες μου πηρα τεστ ωορηξιας και το ξεκινησα απο την Κυριακή 7/3 αλλα δεν εχει δειξει κατι. το κανω καθε μερα στις 6 το πρωι-κατι δεν θα επρεπε να εχει δειξει???αυριο ειναι η 16 μερα του κυκλου μου αν τις μετρας καλα. τι να πω. το γεγονος ειναι οτι παρολο που ειμαι 30 χρονων δεν εχω μαθει να παρατηρω τα "μηνυματα" που στελνει το σωμα μου καθε μηνα. ελπιζω το τεστ να βοηθησει να εντοπιστουν αυτες οι γονιμες μερες. ξερω οτι απο οτι λετε δεν πρεπει να αγχωνομαι. ειναι αρχη ακομα. ευχομαι σε ολες σας να ειναι αυτος ο τυχερος μας μηνας.

καλως ηρθες καλη σου επιτυχια αντε μαζι δεν την περιμενουμε ευχομαι να μας πανε ολα καλα :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

help mammy έγραψε:

Καλησπερα και απο μενα κοριτσια.ειναι πρωτη φορα που γραφω. εχω αρχισει προσπαθειες για να μεινω εγκυος απο τον Γενάρη. παρατηρώ και εγω στον κυκλο μου αυτα τα παχυρευστα υγρα που αναφερετε. τα θεωρω φυσιολογικα και τα εχω καθε μηνα. δεν ξερω αν ειναι τα προεορτια της ωοριξιας. η τελευταια φορα που αδιαθετησα ηταν στις 22/2 και λογικα θα ξαναειναι (ελπιζω πως οχι)γυρω στις 23 του μηνα. στις 5 Μαρτιου αρχισαν να πυκνωνουν αυτα τα υγρα. για να ειναι σιγουρη ποτε θα ειναι οι γονιμες μερες μου πηρα τεστ ωορηξιας και το ξεκινησα απο την Κυριακή 7/3 αλλα δεν εχει δειξει κατι. το κανω καθε μερα στις 6 το πρωι-κατι δεν θα επρεπε να εχει δειξει???αυριο ειναι η 16 μερα του κυκλου μου αν τις μετρας καλα. τι να πω. το γεγονος ειναι οτι παρολο που ειμαι 30 χρονων δεν εχω μαθει να παρατηρω τα "μηνυματα" που στελνει το σωμα μου καθε μηνα. ελπιζω το τεστ να βοηθησει να εντοπιστουν αυτες οι γονιμες μερες. ξερω οτι απο οτι λετε δεν πρεπει να αγχωνομαι. ειναι αρχη ακομα. ευχομαι σε ολες σας να ειναι αυτος ο τυχερος μας μηνας.

...μμμμ... δεν γνωρίζω από τεστ ωορρηξίας... ΑΛΛΑ καλώς ήλθες και σύ και ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!!

η γνώμη μου ? απολαυσε τον έρωτα ελεύθερα και θα έρθει το νινί !! νομίζω είναι νωρίς ακόμα για άγχος... βασικά σου εύχομαι να μην έρθει καθόλου (το αγχος!)

φιλιά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...