Μετάβαση σε περιεχόμενο

μαλλον ειχαμε αποτυχια με την εξωσωματικη...


Recommended Posts

ειναι να κανω τη χοριακη την τριτη.απο χθες ομως εχω σκουρες σταγονες αιμα,σαν να τελειωνει η περιοδος και εχω πονους περιοδου..μαλλον δεν πηγαν καλα τα πραγματα ε?κριμα..δεν ειμαι πολυ χαλια, το παλευω ακομη..αλλα θα ηθελα την υποστηριξη σας..προσπαθω να το παιζω ανετη σε ολους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

minie δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω, μια και δεν έχω ανάλογες εμπειρίες. Πόνοι περιόδοι, απ' όσο ξέρω υπάρχουν και στην εγκυμοσύνη, όπως επίσης και λίγο αίμα υπάρχει περίπτωση να εμφανιστεί. Αυτά θα σου τα πουν καλύτερα τα κορίτσια που ξέρουν κάτι παραπάνω.

Εμείς είμαστε δίπλα σου, ό,τι κι αν συμβεί! Ελπίζω να πάνε όλα καλά και την Τρίτη να μας ανακοινώσεις μια τεράααααααααααααααααστια χωριακή!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω και εγω σημερα ειμαι πολυ χαλια θα κανω χοριακη την τεταρτη και σημερα ειδα βλεννη με λιγο αιμα και ειμαι χαλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω βρε κοπελιά αν είναι η πρώτη σου προσπάθεια αλλά όπως κι αν έχει δεν χρειάζεται στεναχώρια και άγχος.

Σίγουρα είναι εύκολο να το λές και δύσκολο να το βιώνεις αλλά τι μπορείς να κάνεις?

Κουράγιο και καλή συνέχεια σου εύχομαι. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anatolitsa και minie μην απογοητευεστε, μπορει να ειναι σημαδι εμφυτευσης!! ΗΜια κοπελα την που τα καταφερε την προιγουμενη εβγομαδα ειχε και αυτη καφε εκκρισεις πριν την χοριακη κι εγω εχω λιγες ροζ που ερχοντε και σταματανε και εκανα χοριακη την Παρασκευη και βγηκε θετικη αλλα χαμηλη και περιμενω αυριο να κανω επαναληπτικη για να δουμε αν αυξανεται κανονικα. Εγω οταν πρωτοειδα ροζ πηρα στο κεντρο κι μου ειπανε να κανω εξεταση προγεστερονης και οισταδιολης για να δουνε αν πρεπει να αυξησουν τα φαρμακα. Παρτε κι εσεις τον γιατρο σας. Παντως επειδη το εχω ψαξει παρα πολυ αυτες τις μερες, αυτες οι εκκρισεις δεν ειναι ανυσηχητικες οποτε μην απογοητευεστε κοριτσια :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MINIE kai Anatolitsa min apogoiteueste ontos mporei na einai i emfitefsi!!!!!upomoni kai oso mporeite na eiste ksaplomenes,emena auto mou eipe o giatros mou,oso mporo na ksaplono,oxi na kathomai!!!!!ava,thelo me tin seira mou na se euxaristiso gia tin sumparastasi pou mas deineis,tin dunami kai fusika se euxaristo gia tis ameses apantiseis!!!!!!!!!me to kalo aurio na exei triplasiasti i xoriaki sou!perimenoume nea apo oles sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anatolitsa k minie μην απογοητευεστε κ αν δεν ειναι αυτη την φορα θα ειναι η επομενη.τετοια συμπτωματα υπαρχουν κ σε κανονικες συλληψεις μην βγαζετε συμπερασματα γρηγορα.ευχομαι το ονειρο σας να γινει πραγματικοτητα γρηγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ειστε καλα κοριτσακια!!! :) Ευχαριστω πολυ κι εγω την ιδια συμπαραστασση παιρνω απο εσας :):)

Εχει δικιο η Δαφνη οσο μπορειτε ξαπλωμενες και ξεκουραστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισχυει αυτο που λες δαφνη γιατι εγω στην κορη μου ειχα σταγονες αιμα οταν ηρθα σε επαφη με τον ανδρα μου κ ο γιατρος μου ειπε οτι εκεινη τη στιγμη εγινε η συλληψη.ελπιδα χρειαζεται χωρις αυτην χαθηκαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anatolitsa k minie μην απογοητευεστε κ αν δεν ειναι αυτη την φορα θα ειναι η επομενη.τετοια συμπτωματα υπαρχουν κ σε κανονικες συλληψεις μην βγαζετε συμπερασματα γρηγορα.ευχομαι το ονειρο σας να γινει πραγματικοτητα γρηγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...δεν ξέρω τι να σου γράψω γιατί δεν έχω ανάλογη εμπειρία..

Σου γράφω μόνο για να σου ευχηθώ να πάνε όλα καλά....

Την Τρίτη θα περιμένουμε νέα σου... και εύχομαι να είναι SUPER!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω μετα απο την επαφη με τον αντρα μου το επαθα.αμεσως μετα που πηγα τουαλετα ειδα στο χαρτι ενα ροζ θρομβακι σαν κοκκο απο μαυρη ζαχαρη στο μεγεθος..και μετα το πρωι εχω ινες σκουρου αιματος,οχι αιμα..δεν ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν από προσωπική και πρόσφατη εμπειρία μπορώ να σου πω,πως ακριβώς τα ίδια συμπτώματα είχα και εγώ,μόλις την προηγούμενη εβδομάδα(μετά την εμβρυομεταφορά)και είχα αποκλείσει το ενδεχόμενο επιτυχίας.Οπως αποδείχθηκε,λανθασμένα,αφού η χοριακή μου βγήκε θετική.Λοιπόν από ότι υποθέτω ίσως χρειαστεί μεγαλύτερη δόση προγεστερόνης(για παράδειγμα σε μένα ο γιατρός μου αύξησε την δόση από 6 σε 8 χάπια ημερησίως και έκτοτε σταμάτησαν οι εκκρίσεις,όχι οι πόνοι περιόδου όμως.)Επίσης μπορεί να δημιουργεί κάποια παρενέργεια κάποιο άλλο φάρμακο,πχ.Salospir.

Για αυτό μην βιάζεσαι να απογοητευθείς,συμβουλέψου το γιατρό σου και σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλάρες μου καλή επιτυχία εύχομαι σε όλες, χοριακές που να βγάζουν μάτι και 1 και 2 και 3 και 4 παιδιά!!!

Μην αγχώνεστε προκαταβολικά! Μόνο θετικές σκέψεις!!!

Η Χάρη Της Παναγιάς είναι μεγάλη και θα ευλογήσει τις κοιλίτσες από όλες σας αργά ή γρήγορα! Έχετε πίστη!

Σας φιλώ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minnie καλησπέρα,

θα σε συμβούλευα να μην εμμένεις σε συμπεράσματα στα οποία σε οδηγεί η αγωνία σου. Μην ξεχνάς οτι τα συμπτώματα απο οργανισμό σε οργανισμό διαφέρουν- γι'αυτό άλλωστε δεν παίρνουμε τα ίδια φάρμακα -και ούτε για το ίδιο χρονικό διάστημα. Τα δικά μου συμπτώματα δεν είχαν καμία σχέση με τα συμπτώματα άλλων κοριτσιών που έμειναν και εκείνες έγκυες.

Υπομονή - ψυχραιμία -και πάνω απ'όλα πίστεψε οτι όλα θα πάνε καλά :)

good luck!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το εχω πει,θα το ξαναπω κ θα το λεω παντα,οταν βλεπω γυναικες που εχουν υποβληθει σε εξωσωματικη κ περιμενουν αποτελεσματα...υποκλινομαι!Ειμουν στο παραενα να ξεκινησω,αλλα εμεινα εγγυος φυσιολογικα,βεβαια δεν ξερω ακομα πως θα καταληξει...αλλα...τελος παντων σημασια εχει οτι ΘΑΥΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!!Κοριτσια εσεις που περιμενετε αποτελεσματα minie κ αβα πιστεψτε στα θαυματα!

Εχω συγκινηθει γιατι καταλαβαινω απολυτα την αγωνια σας.Εγω θα σας πω μονο αυτο,πιστεψτε το κοριτσια κ θα γινει!Ειστε δυνατες,ειστε κουκλαρες,ειστε γυναικαρες,ειστε ενα βηματακι πριν το θαυμα,πιστεψτε το κ θα ερθει!!!!Ειμαι σιγουρη πως θα μαζευτουμε πολλες εγγυουλες,πολλες,πολλες...!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι έγραψε:

Το εχω πει,θα το ξαναπω κ θα το λεω παντα,οταν βλεπω γυναικες που εχουν υποβληθει σε εξωσωματικη κ περιμενουν αποτελεσματα...υποκλινομαι!Ειμουν στο παραενα να ξεκινησω,αλλα εμεινα εγγυος φυσιολογικα,βεβαια δεν ξερω ακομα πως θα καταληξει...αλλα...τελος παντων σημασια εχει οτι ΘΑΥΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!!Κοριτσια εσεις που περιμενετε αποτελεσματα minie κ αβα πιστεψτε στα θαυματα!

Εχω συγκινηθει γιατι καταλαβαινω απολυτα την αγωνια σας.Εγω θα σας πω μονο αυτο,πιστεψτε το κοριτσια κ θα γινει!Ειστε δυνατες,ειστε κουκλαρες,ειστε γυναικαρες,ειστε ενα βηματακι πριν το θαυμα,πιστεψτε το κ θα ερθει!!!!Ειμαι σιγουρη πως θα μαζευτουμε πολλες εγγυουλες,πολλες,πολλες...!!!!!!!!!!!

Συμφωνώ απόλυτα με τη Ζούμπι! Κορίτσια προσπαθήστε να είστε όσο πιο χαλαρές μπορείτε (το ξέρω είναι ειλικρινά δύσκολο), αλλά να έχετε πίστη και το θαύμα θα γίνει! Ο Θεούλης θα μας βοηθήσει φέτος! Το πιστεύω μέσα από την καρδιά μου...

Καλή επιτυχία σε όλες!!!!!! Με θετικότατες τριπλές χοριακές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...