Μετάβαση σε περιεχόμενο

Την βοήθεια σας μανούλες !!!


Recommended Posts

Καλημέρα σας μανούλες ...Θα ήθελα την βοήθεια σας , μου έχει πει η νοσοκόμα να αρχίσουμε να του δίνουμε κρόκο αυγού σήμερα λέω να του δώσω αλλα δεν ξέρω πως να το κάνω ..... Να το κάνω σφικτό η μελάτο ??? Να του το δώσω όλο τι να κάνω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητήρια για την μετάβαση σας στην διατροφή!!! Εγώ στο πρώτο μωράκι έδινα τον κρόκο όχι πολύ σφικτό ούτε μελάτο, ήμουν σίγουρη όμως ότι έβραζα το αυγό 4-5 λεπτά για να σκοτωθούν τυχόν μικρόβια.Αχ... τι μου θύμισες....η δικιά μου είχε ξετρελλαθεί με την γεύση του κρόκου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θα το κανεις ουτε μελατο αλλα ουτε και σφικτο, επειδη ειναι η πρωτη φορα δωστου δυο κουταλιες, αν δεις και το θελει δεν πειραζει να φαει λιγο παραπανω αλλα καλυτερα να μην του δωσεις πολυ για να το συνηθησει και το στομαχακι του και για να δεις αν θα σου κανει καμια αλεργεια σπυρακια συνηθως σε πολλα παιδια το κανει το αυγο, κανα δυο τρια σπυρακια, εμεις στον γιο μου διστυχως βγαζαμε σπυρακια αλλα τωρα που μεγαλωσε το τρωει μια χαρα, καλη επιτυχια, και αυριο εννοειται αν ολα ειναι οκ του δινεις περρισοτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Απο την στιγμη που αρχιζει το νερο να χοχλαζει θα βαλεις το αυγο και θα μετρισεις 4 λεπτα!

Την πρωτη μερα θα δωσεις 1 κουταλακι, την δευτερη 2 και παει λεγοντας μεχρι να φαει ολοκληρο κροκο.

Αυτο γινεται για να δεις αν εχει αλεργιες το μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleny2 έγραψε:

Καλημερα!

Απο την στιγμη που αρχιζει το νερο να χοχλαζει θα βαλεις το αυγο και θα μετρισεις 4 λεπτα!

Την πρωτη μερα θα δωσεις 1 κουταλακι, την δευτερη 2 και παει λεγοντας μεχρι να φαει ολοκληρο κροκο.

Αυτο γινεται για να δεις αν εχει αλεργιες το μωρο.

Συμφωνω... κι'εγω το ιδιο εκανα...!!! 4 λεπτα αρκουν για τα μικροβια... ξεκινα με ενα κουταλακι και αν δεν βγαλει αλλεργεια συνεχισε με 2 κουταλακια κοκ... του εδινα 3 φορες την εβδομαδα αυγο...!!! Καλη αρχη...!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ta idia kai egw! Apo thn arxh wra pou arxizei na vrazei

to nero to afhnw 5 lepta gia na sigoureytw gia tyxon

mikrovia! Sthn arxh o giatros mou eipe na valw ligo

voutiraki mesa gia na exei kalyterh yfh! Evala kai to

efage mia xara.Thn epomenh dokimasa kai sketo kai pali

to efage opote den ksanaevala voutiraki.Twra pou trwei

kai to asparadi trelenetai!! Vazw kai psomaki-tyraki mesa

kai ginete mourlia!! :)

Kalh arxh!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας. εγω δεν εχω γινει μανουλα ακομα..αλλα επειδη με ενδιαφερει να μαθω...στους ποσους μηνες ξεκιναει να τρωει αυγουλακι το μωρο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...