Μετάβαση σε περιεχόμενο

KOΡΙΤΣΙΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΕΡΓΕΙΑ....


Recommended Posts

ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ Η ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΝΩ ΘΗΛΑΖΕΤΕ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ?ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΙΧΑΤΕ?ΠΩΣ ΜΑΘΑΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΕΡΓΕΙΑ?ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΣΑΣ ΠΩΣ ΗΤΑΝ?ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΗΝΘΗΚΑΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα στην αρχη ειχε εντονους κολικους και αερια..

μετα αρχησε νακανει κοκκινα σημαδακια παντου στο προσωπο και ενα πολυ εντονο εκζεμα σε μαγουλα και καιφαλι και καναμε ραστ τεστ και τσεσ για ανοσοσφαιρινες βοπου εδιξε οτι εχει αρκετα υψηλο βαθμο αλλεργιας στο γαλα, η παιδιατρος ειπε οτι υπηρχε πιθανοτητα και αλλες αλλεργιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ?ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ?ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑΑΑ.ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Παιδιατρος μας ειπε να παμε σε αλλεργιολογο..αν και τα γαλακτοκομικα μου ειπε να τα κοψω πριν παω.

Μας συστησε σε εναν στο Ιπποκρατειο, κλεισαμε ραντευου- σχετικα γρηγορο ηταν, αυτος μας ειπε να τα κανουμε. Ειναι εξετασεις αιματος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λεγετ Σιδηροπουλος Γιαννης- εχει κυριως ειδικοτητα σε αναπνευστηκες αλλεργες- εμεις ειχαμε και απο αυτες- ειναι ο διευθυντης του τμηματος.

Θα καλεσεις εκει να κλεισεις ραντευου στα εξωτερικα ιατρεια γιατι εκει ειναι.

Εχω ομως και το νουμερο 2310-892518 εμεις μετα εκει παιρναμε.

Αν δεν σε δει αυτος- υπαρει και ενας αλλος που δεν θυμαμαι το ονομα του, ενας νεαρουλης σχετικα, ειναι και αυτος πολυ καλος.

Εμεις τωρα εχουμε ραντευου αρχες Ιουνιου, αφου χρονισουμε να ξανακανουμε τα τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας παλι οι εξετασεις ηταν αρνητικες μα ειχε στασιμοτητα αναπτυξης και μολις αρχισαμε ειδικη διατροφη πηρε βαρος ,οποτε οδηγηθηκαμε στην αλλεργια απο τον δρομο της αφαιρεσης...δεν πηγα σε ειδικο παιδοαλλεργιολογο συνεχιζουμε με τν παιδιατρο μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρόλο που δεν χωνευω το συγκεκριμενο νοσοκομειο...μπορω να πω οτι το τμημα αυτο ειναι απο τα πιο καλα. Πιστευω οτι θα βγαλετε ακρη!!

Η Καρυδα ειναι επισης πολυ καλη...θα σου ελεγα καλυτερα κλεισε ραντεβου σε αυτην. Ο Σιδηροπουλςο ειδηκευετε στις αναπνευστικες αλλεργιες, ενταξι παρακολουθι και τις αλλες αλλα αυτος ειναι ο κυριως τομεας του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ 21 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ.ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΥΝΕ?ΚΑΙ ΥΠΟΨΗΝ.ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ..ΔΗΛ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θσ ου βρω το τλεφωνο τους, πρεπει να το εχω στην ατζεντα του γραφειου...εμεις δεν περιμεναμε τοσο. Νομιζω δυο ευδομαδες περιπου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενας αλλος τροπος να σε δουν πολυ πιο γρηγορα ειναι να πας οταν εχουν εφημερια. Θα πεις οτι επαθε κριησ και εχει πολλα αιματακια και βλενενς, θα σας εξετασουν. Αλλα να πας μολις αρχησει η εφημερια για να μην περιμενετε πολυ. Μπορεις να δεις ποτε εχουν εφημερια στο παρακατω λινκ

http://www.invivo.gr/efnos.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΛΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ.ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΠΥ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ.ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΒΓΗΚΑ.ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΛΕΓΑΝΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΝΑΜΕ.ΑΧ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΞΕΡΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΝΤΑΡ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πατσουλινι μου γλυκο...πρωτον μην αγχωνεσαι...δευτερον...αυτο που σου ειπε η γιατρος σας ειναι χαζομαρα..δηλαδη να ξεκινησεις τα γαλακτοκομικα...δεν θα καταλαβατε τιποτα γιατι πολυ απλα το μωρο ακομα κανει αιμα με κακα...

εγω θα σου προτεινα να κανεις μια παρα πολυ αυστηρη διαιτα για μια βδομαδα να δεις πως θα παει...δηλαδη να τρως μακαρονια,ρυζι,κοτοπουλο,χοιρινο,ψωμι(χωρις σουσαμι)....αν λοιπον φας μονο αυτα και συνεχιζει το μωρο να κανει κακα με βλενη και αιμα...τοτε πιθανον να ειναι κατι αλλο....συγχρονως πρειπει να απευθυνθεις σε αλλεργιολογο...δυστυχως δεν ξερω καποιον στη θεσσαλονικη...ισως ομως μπορω να μαθω...αν δεν βγαλεις ακρη με του δημοσιου τοτε δυστυχως και το λεω αυτο λογω χρηματων θα πρεπει να πας σε ιδιωτη γιατρο...αυτος θα σου δωσει εξετασεις για να δει ποσο αλλεργια εχει και σε τι...και εκει παλι ξεκιναει το μαρτυριο για το ποσο γρηγορα θα εξυπηρετηθεις απο το δημοσιο...εμενα παντως μου κλεινανε ραντεβου για μεσα απριλη και κανουν και αρκετο καιρο να βγουν οι εξετασεις οποτε θα πηγαινε η ιστορια καλο μαιο...αλλα ειναι και πολλα τα λεφτα γαμωτο...εγω αν δεν δουλευα ιασω εννοειται οτι θα περιμενα....

κανε παντως αυστηρη διαιτα,χωρις καρυκεμαυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλλη λυση ειναι να πας σε ιδιωτη.

Αμα θες τηλεφωνα θα σου στειλω με πμ. Τα εχω απο τοτε που εψαχνα για μας.

Δεν ξερω ποιος ειναι καλος γιατι εμεις πηγαμε στο Ιπποκρατειο αλλα ειναι ολοι μελη του Πανελληνιου συνδεσμου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΗΛΙΘΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΛΙΓΟ?ΕΧΩ ΜΑΣΤΙΧΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΑΛΑΚΤΟΜΑΤΟΠΟΙΗΤΗ ΛΕΚΙΘΙΝΗ ΣΟΓΙΑΣ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΦΑΩ? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tselinkas έγραψε:

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΗΛΙΘΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΛΙΓΟ?ΕΧΩ ΜΑΣΤΙΧΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΑΛΑΚΤΟΜΑΤΟΠΟΙΗΤΗ ΛΕΚΙΘΙΝΗ ΣΟΓΙΑΣ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΦΑΩ? :P
πατσυ εγω θα σου ελεγα να μην φας...πολυ υποστηριζουν οτι και η σογια κανει αλλεργιες...

λοιπον σοβαρα τρωγε αυτα που σου ειπα...ξερω ειναι πακετο αλλα μονο ετσι θα εισαι σιγουρη οτι δεν το πειραξε κατι...ουτε λαχανικα...ουτε οσπρια γιατι οντως ενοχλουν στους κολικους....

εμεις γιναμε 3 μηνων και ακομα δεν ξερουμε τι τον ενοχλει...ειναι τωρα τρεις μερες που τρωω μουστοκουλουρα και μου εκανε κολικους με πολλα αερια...που σημαινει οτι και αυτα τον ενοχλουν...γι αυτο σου λεω..μια βδομαδα ειναι θα περασει :) ...υπομονη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tselinkas έγραψε:

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΗΛΙΘΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΛΙΓΟ?ΕΧΩ ΜΑΣΤΙΧΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΑΛΑΚΤΟΜΑΤΟΠΟΙΗΤΗ ΛΕΚΙΘΙΝΗ ΣΟΓΙΑΣ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΦΑΩ? :P
πατσυ εγω θα σου ελεγα να μην φας...πολυ υποστηριζουν οτι και η σογια κανει αλλεργιες...

λοιπον σοβαρα τρωγε αυτα που σου ειπα...ξερω ειναι πακετο αλλα μονο ετσι θα εισαι σιγουρη οτι δεν το πειραξε κατι...ουτε λαχανικα...ουτε οσπρια γιατι οντως ενοχλουν στους κολικους....

εμεις γιναμε 3 μηνων και ακομα δεν ξερουμε τι τον ενοχλει...ειναι τωρα τρεις μερες που τρωω μουστοκουλουρα και μου εκανε κολικους με πολλα αερια...που σημαινει οτι και αυτα τον ενοχλουν...γι αυτο σου λεω..μια βδομαδα ειναι θα περασει :) ...υπομονη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tselinkas έγραψε:

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΗΛΙΘΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΛΙΓΟ?ΕΧΩ ΜΑΣΤΙΧΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΑΛΑΚΤΟΜΑΤΟΠΟΙΗΤΗ ΛΕΚΙΘΙΝΗ ΣΟΓΙΑΣ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΦΑΩ? :P

Οι μαστιχες και τα αναψυκτικα , επειδη περιεχουν ασπαρταμη καλο ειναι να αποφευγονται στη διαρκεια της εγκυμοσυνης και του θηλασμου .

Διαβασα το θεμα σου και συμφωνω σχεδον σε ολα με τα κοριτσια . Για να φυγει η αγελαδινη πρωτεινη απο εσενα και το μωρο πρεπει να περάσουν 4 εβδομαδες!!! Μπορει να κανεις αποχη και να βλεπεις αιμα γιατι το αιμα απλα δηλωνει οτι εντερακι δεν επουλωθηκε .

Πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να βρεις εναν σωστο γιατρο να σε βοηθήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...