Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοριτσακια....τα νεα ειναι.....μμμ..ετσι κ ετσι


Recommended Posts

Λοιπον...σημερα εκανα τη 2η χοριακη,αλλα...η πρωτη την περασμενη Τριτη ηταν 58,5 κ σημερα....73,9 :(

Εκανα κ τη βλακεια κ πηγα σε αλλο κεντρο σημερα,γιατι στο προηγουμενο θυμασται,αργησαν να μου τη βγαλουν κ ειπα να παω σε αλλο που ειναι πιο μεγαλο κ τα αποτελεσματα βγαινουν γρηγορα.

Δεν ειναι κ οτι καλυτερο,το ξερω...πηρα το γιατρο μου,μου ειπε τη Δευτερα το απογευμα να παω να με δει με υπερηχο.

Καθομαι κ σκεφτομαι τωρα....αν δεν ειχα παει την Τριτη στο μικροβιολογο και περιμενα την καθυστερηση,και πηγαινα σημερα για 1η χοριακη,ποσο διαφορετικα θα αισθανομουν ε...;;;

Τι να πεις....λετε ρε κοριτσια να ειμαι τοοοοοοοοοσο γκαντεμωωω;;;;;

Αντε τωρα να περιμενω ενα ολοκληρο σ/κ...θα με φαει η αγωνια.

Παντως τιποτα "περιεργο"δεν αισθανομαι,το στηθος μου συνεχιζει να ποναει,τα πονακια στην κοιλια ελαφρια υπαρχουν...

Εεεεε,ρε τι τραβαμε....

Χιλιες φορες να ειχα παρει ενα κολοτεστ απ'το φαρμακειο...

Πω,πω...χαλια ειμαι...με πηρε απο κατω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψυχραιμία κούκλα μου!!! Είναι "πακετο", το ξέρω...όλες λιγο πολύ τα περάσαμε τις πρώτες μέρες και το άτιμο το σ/κ φαίνεται χρόοοοονος!

Προσπάθησε να συναντηθείς με φίλους να πας βολτες, γενικα να μην κάτσεις μόνη σου με τις σκέψεις σου.

Αφου ανέβηκε όμως η χοριακή είναι ενα α'σημαδι βρε αδερφε!!!!!

Ποσων εβδομάδων υπολογίζεις πως μπορεί να είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΟΥΜΠΙ ΜΟΥ,ΑΠ'ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ...

ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ.ΔΕΝ ΠΑΣ Κ ΑΥΡΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕΣ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ??ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΑΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια με βαση τη τελευταια περιοδο(2 Φεβρουαριου),ειμαι 4 εβδομαδων.

Αυτο που λετε το σκεφτηκα,να ξαναπαω εκει που εκανα την πρωτη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexdim έγραψε:

Ψυχραιμία κούκλα μου!!! Είναι "πακετο", το ξέρω...όλες λιγο πολύ τα περάσαμε τις πρώτες μέρες και το άτιμο το σ/κ φαίνεται χρόοοοονος!

Προσπάθησε να συναντηθείς με φίλους να πας βολτες, γενικα να μην κάτσεις μόνη σου με τις σκέψεις σου.

Αφου ανέβηκε όμως η χοριακή είναι ενα α'σημαδι βρε αδερφε!!!!!

Ποσων εβδομάδων υπολογίζεις πως μπορεί να είσαι?

Με αυτο που λες οτι :"πολλες το περασαμε στην αρχη",μου δινεις πολυ κουραγιο!Και εσυ καπως ετσι ξεκινησες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω έκανα το τεστ ήταν θετικότατο, ναααααααααααα ένα + με το συμπάθειο, και πήγα ο φωστήρας απο μόνη μου και για χοριακη και ήταν ψίχουλα...το ίδιο απόγευμα πήγα στον γιατό που είδε κανονικότατο σάκο, με ξαναστέλνει για χοριακη μετα απο 2 μερες...λίγο ανεβασμένα τα ψίχουλα! ΦΡΙΚΑΡΑ!!

Τελικά αλλαξα διαγνωστικο, αλλα γενικα ολα μου πήγαν καλα, ούτε φάρμακα χρειάστηκα ουτε τπτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι έγραψε:

Κοριτσακια με βαση τη τελευταια περιοδο(2 Φεβρουαριου),ειμαι 4 εβδομαδων.

Αυτο που λετε το σκεφτηκα,να ξαναπαω εκει που εκανα την πρωτη....

4 εβδομαδων και 3 ημερων...

ΠΗΤ 09-11-2010...παρε ενα απλο τεστακι..θα δειξει αμεσως εγω το εκανα 4 εβδ.και 0 ημερ.και εδειξε θετικο..

Στις 3 μερες μετα η χοριακη εδειξε 1480!δεν ειχα κανει ομως αλλη πριν για να συγκρινω..

αντε ζουμπι μου να σου φυγει και το αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι έγραψε:

Κοριτσακια με βαση τη τελευταια περιοδο(2 Φεβρουαριου),ειμαι 4 εβδομαδων.

Αυτο που λετε το σκεφτηκα,να ξαναπαω εκει που εκανα την πρωτη....

λοιπον να πας να κανεις τη χοριακη και σημερα αν γινεται εκει που την ειχες ξανακανει...

μην στεναχωριεσαι γιατι καθε μικροβιολογικο δειχνει διαφορετικες τις τιμες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 έγραψε:

ζουμπι έγραψε:

λοιπον να πας να κανεις τη χοριακη και σημερα αν γινεται εκει που την ειχες ξανακανει...

μην στεναχωριεσαι γιατι καθε μικροβιολογικο δειχνει διαφορετικες τις τιμες :)[/quote:38sybb0e]

Ξερεις τι με "κραταει" βρε bourique το οτι ο γιατρος στο τηλ.δεν μου φανηκε πολυ αισιοδοξος,δηλ.μου ειπε οτι,ναι ενταξει μπορει να φταιει το διαφορετικο μικροβιολογικο,αλλα δεν θα μπορουσε να ειναι τοσο μεγαλη η αποκλιση....ααααχ,τι να πω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω bourique μου δινεις πολυ κουραγιο κ εγω μεσα μου πιστευω πως τα ψιλομπερδεψα με τα μικροβιολογικα.Τελικα λεω να κανω υπομονη κ να παω τη Δευτερα να ξανακανω αλλη μια εκει που πηγα σημερα(τους εχω πιο πολυ εμπιστοσυνη,ειναι ιατρικο κεντρο) κ το απογευμα να παω στο γιατρο.Πιστευω πως ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτησω κ κατι ασχετο..;;σημερα απο το πρωι παω κ κανω τσισα μου :blush: καθε 20-25'...λετε να ειναι απο την αγωνια μου;;;η οκ,ειναι νορμαλ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι έγραψε:

Σε ευχαριστω bourique μου δινεις πολυ κουραγιο κ εγω μεσα μου πιστευω πως τα ψιλομπερδεψα με τα μικροβιολογικα.Τελικα λεω να κανω υπομονη κ να παω τη Δευτερα να ξανακανω αλλη μια εκει που πηγα σημερα(τους εχω πιο πολυ εμπιστοσυνη,ειναι ιατρικο κεντρο) κ το απογευμα να παω στο γιατρο.Πιστευω πως ολα θα πανε καλα!
ετσι σε θελω αισιοδοξη και χαρουμενη....σε φιλω γλυκα σου δινω και μια τεραστια αγκαλιτσα για καλυ τυχη :kiss::)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι έγραψε:

Να ρωτησω κ κατι ασχετο..;;σημερα απο το πρωι παω κ κανω τσισα μου :blush: καθε 20-25'...λετε να ειναι απο την αγωνια μου;;;η οκ,ειναι νορμαλ;;;
ειναι συνηθες το πρωτο τριμηνο :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι,μην ανησυχεις!!!ολα καλα ειναι!!!!και χαιρομαι που σ ακουω αισιοδοξη!!!εγω ξεκινησα με χοριακη 57 και μετα απο 2 μερες 93 και η μικροβιολογος δε μου εδωσε καμια ελπιδα...αλλα εγω και ο γυναικολογος ημασταν πολυ αισιοδοξοι!!!και τωρα κραταω μια κοριτσαρα που με ξεζουμιζει!!!!!!!!!!!!! :laugh:

σου ευχομαι η επομενη χοριακη να ειναι στα υψηηηηηηηη!!!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

grousi έγραψε:

ζουμπι,μην ανησυχεις!!!ολα καλα ειναι!!!!και χαιρομαι που σ ακουω αισιοδοξη!!!εγω ξεκινησα με χοριακη 57 και μετα απο 2 μερες 93 και η μικροβιολογος δε μου εδωσε καμια ελπιδα...αλλα εγω και ο γυναικολογος ημασταν πολυ αισιοδοξοι!!!και τωρα κραταω μια κοριτσαρα που με ξεζουμιζει!!!!!!!!!!!!! :laugh:

σου ευχομαι η επομενη χοριακη να ειναι στα υψηηηηηηηη!!!!! :silly:

Σε ευχαριστω grousi!!!!Αααχ,ρε κοριτσια τι θα εκανα χωρις εσας;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ,ΚΑΛΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ.ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ.ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΕΓΚΥΡΗ Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ,ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΔΕ ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΤΣΙ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ 9 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΕΝΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ.ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thena έγραψε:

MI STENAXORIESE AFOU EDIKSE PIO PANO INE KALO.K EGO ERXISA ME 12 PIGE ANA 2 MERES

30-45-80-200-550 K ANEBENE PIO GRIGORA META ALLA STHN ARXI ME ESKASE

thena αληθεια;;;αχ,ποσο κουραγιο μου δινεις κ εσυ!μακαρι,τι να πω,μακαρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ ΒΡΕ ΖΟΥΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ Κ ΜΗΝ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΟΛΑ

ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΗΝ ΣΕ ΠΕΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ :(

ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΑΜΗΛΗ ΧΟΡΙΑΚΗ

Κ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...