Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι το ηθελα το clearblue 4μερες πριν κανω χοριακη?


Recommended Posts

ειχα εμπνευση πρωι πρωι να κανω τεστ!αρνητικο βεβαια..η εμβρυομεταφορα εγινε πριν μια εβδομαδα ακριβως..λετε να ειναι νωρις ακομη?ειμαι πρησμενη, το στηθος δεν ακουμπιεται αλλα ουτε λιγο αχνα θετικο?λιγο απογοητευτηκα αλλα δεν εγκαταλειπω..μπορει μεχρι τελευταια στιγμη η χοριακη να ανεβει..λετε να ειναι τοσο χαμηλη ακομη που να μην ανιχνευεται?εχει συμβει σε καμια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!!!κοριτσακι μου καταλαβαινω την αγωνια σου αλλα θεωρω οτι ειναι νωρις...εχω ακουσει πολλες κοπελες με αρνητικο τεστ και θετικη χοριακη...κανε υπομονη 4 μερουλες και ευχομαι μια τεραστια χοριακη...εξαλλου δεν ειναι τυχαια η μερα που σας λενε να κανετε χοριακη,προφανως πιο πριν δεν ανιχνευεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΑΧ ΑΧ ΑΧ ΑΧ ΘΑ ΣΕ ΜΑΛΩΣΩ!!!!!!

Βρε κοριτσάκι μου εδώ το κάνουν 1 μέρα πριν την χοριακή και δείχνει αρνητικό και η χοριακή είναι θετική την επόμενη....εσύ τι περίμενες 4 ολόκληρες μέρες πριν;;;;;;;

Εγω τη μέρα της χοριακής είχα 35 μονάδες χοριακή, υπήρχε ποτέ περίπτωση να ανιχνευθεί αυτή η μέτρηση σε τέστ του εμπορίου;;;; Σε καμμία περίπτωση!!!!!

Ακου τις παλιές....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irene1 έγραψε:

ΑΧ ΑΧ ΑΧ ΑΧ ΑΧ ΘΑ ΣΕ ΜΑΛΩΣΩ!!!!!!

Βρε κοριτσάκι μου εδώ το κάνουν 1 μέρα πριν την χοριακή και δείχνει αρνητικό και η χοριακή είναι θετική την επόμενη....εσύ τι περίμενες 4 ολόκληρες μέρες πριν;;;;;;;

Εγω τη μέρα της χοριακής είχα 35 μονάδες χοριακή, υπήρχε ποτέ περίπτωση να ανιχνευθεί αυτή η μέτρηση σε τέστ του εμπορίου;;;; Σε καμμία περίπτωση!!!!!

Ακου τις παλιές....

Θα συμφωνήσω απόλυτα με την Ιrene1!!!!

Κατανοώ την αγωνία σου, αλλά προσπάθησε να κάνεις λίγη υπομονή! Εξάλλου λίγες μέρες έμειναν μόνο. Μπορεί η εμφύτευση να έχει γίνει λίγο αργότερα και να μην δείχνει ακόμα!!!

Μην ασχοληθείς καθόλου με αυτό το τεστ... σαν να μην το έκανες!!

Φιλιά και πολύ πολύ καλή επιτυχία!!!!!!!!!!

Αντε να γεμίζει η λίστα με μανούλες.... :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας μαλώσω κι εγώ λίγο... :P :laugh: :P

Βρε, εδώ με καθυστέρηση και βγαίνουν αρνητικά κι εσύ μια βδομάδα μετά και περίμενες να το δεις θετικό;;;;

Υπομονή (ξέρω, είναι τρομερά δύσκολο...) 4 μερούλες ακόμα...

Κι εύχομαι μια χοριακή στα ύψη!!!!! :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΡΘΑ Κ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΜΑΛΩΣΩ...ΧΑ,ΧΑ,ΧΑ...

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤ.

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ...Κ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!!

Κ ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ!!!!!!!!

ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ...4 ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ ΟΜΩΣ...ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΩΝ 5 ΗΜΕΡΩΝ ΤΗΝ 9η μερα..αρνητικο..και μετα..ειχα καθυστερηση...και η Χοριακη μου τη 4η μερα 1480!!!!Το στηθος πονουσε απο την πρωτη στιγμη..γιαυτο εκανα τοσο νωροις το 1ο τεστακι!ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω πως οταν κανετε προσπαθειες με εξωσωματικη ή σπερματεγχυση δεν πρεπει σε να χρησιμοποιειται τεστ εγκυμοσυνης.ΜΟΝΟ β'χοριακή.Καποιος παραγοντας τα επηρεαζει φαρμακο ???με αποτελεσμα να εχετε ψευδη αποτελεσματα. Παρε και τον γιατρο σου να ρωτησεις

αυτο το ειδα απο εδω και μου εκανε εντυπωση!!!!!!

http://www.parents.gr/forum/showthread. ... 4%E9%EA%E7

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου ειναι αδυνατο να δειξει θετικο το τεστ του εμποριου σε μια εβδομαδα. Μην λαμβανεις καθολου υποψη σου το αποτελεσμα και κανε υπομονη μεχρι την χοριακη. Καλη επιτυχια!!!!!!!!

Α! κια οχι αλλο τεστ, θα σπασουν τα νευρα σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω κοριτσια!!ηδη νιωθω καλυτερα!δεν εγκαταλειπω πριν η χοριακη δειξει μηδεν!τα μωρακια μου θα κρατηθουν απο καπου!!μακρι να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera k apo mena!

ithela na sou pw oti k egw eixa polla sumptwmata k apofasisa na kanw test me 8 meres kathisterisi... to test edeikse arnitiko... k ennoeitai oti imoun xalia... klammata, isteries ktl ktl... tin idia mera meta apo 2-3 wres peripou ekana xwriaki k eixe 16,kati monades.

i mikroviologos mou, mou eipe oti einai polu nwris k an ekana eksetasi ourwn den tha evgaine thetiki k pws oute o uperixos tha mporouse kala kala na deiksei..

den mporw na sou pw omws gia tin periptwsi sou giati den exw idea..

apla min empisteuesai ta test...

kane otan prepei mia xwriaki k min dineis simasia sta vrwmotest giati mono na se agxwnoun kseroun...

elpizw na exeis mia terastia xwriaki!!!

k min agxwnesai!!!

ola tha pane kala!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να δείξει κάτι και αν δείξει μπορεί να είναι και παραπλανητικό από τις ενέσεις pregnyl/ovitrelle. H χοριακή αρχίζει να ανιχνεύεται 10 μέρες μετά τη εμφύτευση που μπορεί να γίνει μέχρι και 4 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά. Οπότε στη βδομάδα που το έκανες εσύ δεν υπάρχει καμία περίπτωση να δείξει. Πραγματικά μην παιδεύεσαι με τα συμπτώματα γιατί έχουμε δει και κοπέλες με συμπτώματα να μην είναι τελικά έγκυες και κοπέλες χωρίς συμπτώματα να είναι. Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη ξέρω ότι δεν είναι εύκολο. Φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sorry καταρχην για την καταχρηση του θεματος...το πιο πιθανο ειναι να παω αυριο...περιμενω να βγουν οι εξετασεις του μικρου στο ιασω για να παω εκει γιατι ειναι σχετικα πολυ φτηνα..αλλα για να ειμαι και μονη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη ερωτηση και καλη η απαντηση σου...εγω παλι θα πω οτι θελει ο θεος..αφου ουτως η αλλως οποιο και να ειναι το αποτελεσμα θα χαρω....κουφο ακουγεται αλλα ετσι ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...