Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θελω να σας πω δυο λογια...


Recommended Posts

....ειναι το 3ο βραδυ στη σειρα που ξενυχταω,δεν μπορω να κοιμηθω...ετσι ειπα να σας γραψω καποια πραγματα,οπως μου βγαινουν κ οπως τα εχω στο μυαλο μου.Εχτες ημουν σε φαση "φθορας κ αφθαρσιας",δεν πολυκαταλαβαινα τι γινοταν.Σημερα ειμαι πιο χαλαρη κ εχω συνειδητοποιησει( :P ποτε δεν καταφερα να γραψω σωστα αυτη τη λεξη),περιπου τι συμβαινει.

Κοριτσια μου για ολες εσας που προσπαθειτε,θα σας πω κοινοτυπα πραγματα κ χιλιοειπωμενα,αλλα με πολυ μεγαλη ουσια κ σημασια.

"Μην χανετε την ελπιδα κ το κουραγιο ποτε!"

Βλεπετε τι γινετε,το ζειτε,με τη δικη μου περιπτωση,με αλλων κοριτσιων που ειχαν παρομοια περιπτωση με εμενα.

Μου συνεβησαν τοσα αναποδα μεσα σε 2 χρονια,απο ολες τις αποψεις,κ θεματα υγειας κ οικογενειακα(με τους γονεις μου καποια προβληματα) κ οικονομικα κ με τη δουλεια του αντρα μου...τελος παντων καθε τρεις κ λιγο,ερχοτανε κ απο μια αναποδια.Το κερασακι στην τουρτα σε ολα αυτα ηταν κ το θεμα του μωρου που δεν ερχοταν...

Εμεινα εγγυος ενω ανακαλυψα οτι μετα απο ενα χειρουργειο που ειχα κανει για αφαιρεση κυστης απ'την ωοθηκη,τελικα ειχε αφαιρεθει ολη η δεξια μου ωοθηκη κ ειμουν με μια κ το τελευταιο σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου εδειχνε(μετα απο επεμβαση κυρσοκηλης):7.000.000 σπερματοζωαρια κ με το ζορι 20% κινητικοτητα.

Αυτα συνεβησαν πριν 2 μηνες.Αποφασισαμε πια να παμε σε ενα κεντρο εξωσωματικης,δεν βλεπαμε αλλη λυση,ειχαμε ηδη κανει καποιες αποτυχημενες σπερματεγχυσεις...

Πηγαμε στο κεντρο,τα ειπαμε,τα συζητησαμε κ φυγαμε απο εκει κ οι δυο καπως ανακουφισμενοι γιατι επιτελους ανοιγε μπροστα μας ενα μονοπατι,δυσκολο βεβαια,αλλα δεν μας ενοιαζε...πιαστηκαμε χερι-χερι,ειπαμε πως παιδι θα κανουμε με τη βοηθεια της επιστημης κ αποφασισαμε να χαλαρωσουμε για λιγο διαστημα απο ολα αυτα,να κανουμε το Πασχα μας,να παμε τις βολτιτσες μας,να δωσουμε στους εαυτους μας λιγο χωρο να ανασανουν,μετα απο ολη αυτη τη πιεση των 2 χρονων...

Και τοτε κοριτσια ηρθε η πολυποθητη καθυστερηση,ακριβως τον επομενο μηνα,αφου πια δεν ειχαμε το αγχος,αφου ξαπλωναμε στο κρεβατι μας κ αγκαλιαζομασταν ηρεμοι κ χαλαροι,καναμε αγκαλιτσες πολυυυ χαλαρα,οταν κ οι δυο το θελαμε κ οχι επειδη ηταν οι γονιμες κ επρεπε σωνει κ καλα,και ετσι φτασαμε εχτες το πρωι να εχω 2 μερες καθυστερηση κ μια θετικη χοριακη.

Μην νομιζετε...ακομα δεν το πιστευω,τα γραφω ολα αυτα κ νομιζω πως τα γραφω για καποια αλλη κοπελα...τοσους μηνες που προσπαθουσαμε,διαβαζα κατι τετοιες ιστοριες παρομοιες κ ελεγα...δεν μπορει..κ με εμας ετσι καπως θα γινει...αληθεια κοριτσια,το ενοιωθα,το πιστευα.

Θα σας πω αυτο που το εχετε ακουσει πολλες φορες,ομως μην το "προσπερνατε"οποτε το ακουτε:Οποιο ονειρο κ αν εχετε,οποια επιθυμια...πιστεψτε το με ολη τη δυναμη της καρδιας σας κ της ψυχης σας κ θα γινει!Ναι,κ εγω ηρθαν στιγμες που λυγισα,που ειπα "γιατι σε εμενα",που ζηλεψα ζευγαρια που κανανε αβερτα μωρα χωρις ταλαιπωρια,που επαθα μελαγχολια,που...που....

Ομως ηταν για λιγο...μετα απο καθε τετοια φορα που αισθανομουν ετσι,εβαζα πιο πολυ δυναμη στον εαυτο μου κ ελεγα "εγω,θα κανω παιδι!" κ το πιστευα...

Αυτα ειχα να σας πω..ευχομαι να πανε ολα καλα κ να ανεβει κ η χοριακη μου σε λιγες μερες..θα ανεβει,το πιστευω,ολα θα πανε καλα.

Ευχομαι σε ολες σας που μεχρι χτες ζουσαμε την ιδια αγωνια συντομα να εχετε ολες απο ενα μωρακι στην κοιλιτσα,ευχομαι να ειναι σε ολες μας κοντα μας ο Θεος...

Και μην ξεχνατε :"Σημασια δεν εχει η Ιθακη,αλλα το ταξιδι προς αυτην"!

Πολλα φιλια σε ολες κ σας ευχαριστω για τη συμπαρασταση κ τις ευχες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουμπι μου θελω να σου πω κι εγω δυο λογια "Η Παναγια μαζι σου". Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να σου πανε οοοολα καλα και αναιβει η χοριακουλα στα υψη :) Χαρηκα πολλη με τη χαρα σου κι ευχομια μονο χαρες να διαβαζω εδω μεσα. Φιλακια πολλα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι συγχαρητήρια!!!!!!!!

Με το καλό... Σου εύχομαι νά έχεις μια πάρα πολύ καλή εγκυμοσύνη και σε 9 γεμάτους μήνες να κρατάς το (ή τα) μωράκι(α) σου στην αγκαλιά σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοριτσακι αυτο ειναι θετική αντιμετώπιση.

Θα πάνε ολα καλά κ θα το δείς. Να σου πώ την αληθεια μου καταλαβαινω γιατι εγω εκτος απο πολλα αλλα προβληματα με οικογενειες δουλειες κ τετοια πριν απο 3-4 χρονια που ειπαμε να κανουμε παιδακι αργουσαμε. Οταν εμεινα εγκυος παλινδρομησε. Ε μετα πεσανε να με φανε οτι ειμαι στειρα κ οτι εχουμε προβλημα κ αυτα. Κ ειχα ολους τους συγγενεις του αντρα μου πανω απο το κεφαλι μου να με ανχώνουν οτι πρεπει να παω για εξωσωματική ντε κ καλά γιατι εχουμε προβλημα παρολο που μ ειχαν αναγκασει να παω σε 500 γιατρους να κοιταχτώ κ αυτα με το ζόρι. Οταν λοιπον ειπα ως εδώ κ μην παρεκει ηρθε η κόρη μου κ πηγαν ολα καλά κ να ναι καλα ειναι τωρα 20 μηνών. Ετσι τωρα χωρίς να το καταλαβουμε κ χωρις να το περιμενουμε μιας κ θελαμε να βαλουμε μπρος για αλλο παιδακι το καλοκαιρι μας ηρθαν τα διδυμακια μας. Κ ολα αυτα επειδη βγαλαμε τελειως απο το μυαλο μας το ανχος οτι παλευουμε για παιδι οτι πρεπει ν ακουσουμε τους αλλους κ αλλα τετοια. Απλα αγαπιομασταν κ ειμασταν καλά μεταξύ μας.

Ολα αυτα σου τα γραφω για να σου πώ πως με λιγη θεληση ολα πάνε καλά. Εφοσον ηρθε το πολυποθητο μωράκι σου θα πάνε ολα τελεια κ κοιτα να το απολαυσεις χωρις να σκεφτεσαι οτιδηποτε αλλο.

Σορυ που σας ζάλισα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΟΥΜΠΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ :kiss: ΑΧ, ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΤΕΛΙΚΑ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ! ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΜΟΝΗ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ ΣΟΥ ΚΑΛΗ ΜΟΥ :silly: ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΦΙΛΗ ΜΟΥ, ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΩΡΑΚΙ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ!!! (ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΟΥΝΕ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΝΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ, ΑΥΤΟΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑΝ !! ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ;) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι μέσα απο την καρδια μου να συνεχίσεις να εχεις πίστη

και απο δω και περα να απολαυσεις μια περιοδο στη ζωη σου γεματη ηρεμια,χαρα και ευχαριστηση...

Θα κρατησεις στην αγκαλια σου ενα γερο μωρο και ολα θα πανε καλυτερα απο οτι τα φανταζοσουνα!

Μπραβο σου!

Και με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είσαι πολύ γλυκιά έτσι οπως τα λες και πραγματικά δίνεις κουράγιο σε όλες τις κοπέλες που περασαν δυσκολα. Χαίρομαι πολύ για σενα, πολλά μπράβο για το κουράγιο σας και τελικά είναι αλήθεια αυτο που μου λεει η γιαγια μου... οτι ο Θεος κανέναν δεν αφήνει. Ευχομαι μονο χαμόγελα απο δω και περα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου γλυκό σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!!

Να είστε πάντα ευτυχισμένοι και γεροί εσύ και η οικογένεια σου!

Σ' ευχαριστούμε για τα ζεστά λόγια σου, πραγματικά μιλάνε στην ψυχή μας και εγώ προσωπικά το χρειαζόμουν..

Μια χοριακή στα ύψη και μια υπέροχη εγκυμοσύνη να έχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουμπι μου σε ευχαριστουμε παρα πολυ για οσα γραφεις και πραγματικα δινεις κουραγιο σε ολες μας...

Ευχομαι ολα να πανε καλα και αν εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια, σας διαβάζω όλες αυτές τις μέρες(μόλις καταφέρνω κ κλέβω λίγο χρόνο απο την δουλειά μου) κ άλλες φορές δακρύζω και άλλες γελλάω πολύ!!!

Ζούμπι με έκανες δάκρυσα σήμερα...Μπράβο βρε κορίτσι μου, ΜΠΡΑΒΟ!!!

Σου εύχομαι να περάσετε πολύ όμορφα και γεμάτα αυτούς τους 9 μήνες με την μικρή σου παρέα εκεί μέσα.

Ολα να σου πάνε καλά και δόξα το ΘΕΟ αυτές τις Αγιες μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω για τις ευχες σας!!!!Η αληθεια ειναι οτι αν πριν λιγους μηνες με ρωτουσαν αν θα μπορουσα να φανταστω τον εαυτο μου,να γραφει για τη δικη μου εγκυμοσυνη,το μονο σιγουρο θα ηταν πως το βλεμα μου,θα ηταν μεν,γεματο ελπιδα,αλλα κ λιγο χαμενο...

Διαβαζω κ ξαναδιαβαζω ολα αυτα που μου γραφετε κ μου φαινετε σαν ονειρο...

Αυτα που εγραψα σ'αυτο το post,ειχα αναγκη να τα πω σε ολες τις κοπελες που δυσκολευονται λιγο η πολυ.

Οτιδηποτε θελησα στη ζωη μου με τετοιο ζηλο,το αποκτησα,για οτι δεν εδωσα κ πολυ σημασια,δεν ηρθε ποτε.Η δυναμη της θελησης μπορει να καταφερει τα παντα!!!!!Να το θυμοσαστε ολες,οταν ερχονται αυτες οι...δυσκολες στιγμες.Θεληση κ πιστη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι ευχαριστούμε για την εξομολόγηση καρδιάς, για το ταξίδι σου μέχρι το + , που το μοιραστηκες μαζί μας. Η ιστορία σου ανακουφιστική για όλες εμάς που προσπαθούμε, εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη, ξεκούραση τώρα και όμορφες σκέψεις για το παιδάκι σου που έρχεται. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόλλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά κ σε λίγους μήνες να έχεις ενα(ή δυο!) υγιέστατο μωρό στην αγκαλιά σου.Καλά έκανες κ άνοιξες αυτό το θέμα για να το δουν μερικές μερικές κ να σταματήσουν να ανχώνονται κ να πιστέψουν οτι θα έρθει κ σ'αυτούς το μωράκι(ναι,σε σένα μιλάω που διαβάζεις τωρα!!).Κ εμείς προσπαθούσαμε αρκετό καιρό αλλά ποτέ δεν πίστεψα οτι δεν θα μου συμβει..Έλεγα 'θα έρθει που θα πάει..'

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολες οι γνωστες μου που εχουν αποφασισει να κανουν εξωσωματικη,στο τελος μενουν απο μονες τους εγκυος!!!!Τελικα το αγχος μου φαινεται οτι ειναι το καλυτερο αντισυλληπτικο!!!!!Ζουμπι χαρηκα παρα πολυ με την εγκυμοσυνη σου!!!Ευχομαι να πανε καλα ολα μεχρι το τελος και να αποκτησεις ενα ζουμερο,στρουμπουλουτσικο νινακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:Οποιο ονειρο κ αν εχετε,οποια επιθυμια...πιστεψτε το με ολη τη δυναμη της καρδιας σας κ της ψυχης σας κ θα γινει!

Ζούμπι μου καταρχήν συγχαρητήρια,συγκινήθηκα πολύ με αυτά που περάσατε αλλά περασμένα ξεχασμένα!να προσέχεις να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και μπράβω σου που δεν έχασας την ελπίδα σου.Εγώ κρατάω το πιο πάνω που είπες και θα προσπαθήσω να το κάνω πράξη αν και δεν σου κρύβω είμαι πολύ απογοητευμένη όσο δεν φαντάζεσαι,όχι με εγκυμοσύνη ευτυχώς το μωράκι μου το απέκτησα και ήταν και είναι δώρο θεού,απλά θα προσπαθήσω να τηρήσω την φράση σου αυτή και να πάρω κουράγιο σε κάποιο προσωπικό πρόβλημα!και πάλι μπράβω κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι μου χαιρομαι παρα μα παρα πολυ!!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! :woohoo:

Τα πραγματα εχουν ακριβως οπως τα γραφεις καλη μου,μα ακριβως ετσι!!!!

Οποτε ναι εχω να σου πω οτι μπορει και παραμπορει!!!Ολα μπορουν να γινουν και το επιβεβαιωνω κι εγω...κι εγω σχεδον την ιδια ιστορια ειπα πριν κατι μηνες με την ανακοινωση της εγκυμοσυνης μου....βεβαια δεν ειχα 2 χρονια αλλα κοντα 1 χρονο....το θεμα ειναι οτι οταν το πηρα αποφαση οτι πρεπει να το ψαξω για να δω τι θα κανω ειχα και ενα θεμα με τον θυρεοειδη και χαλαρωσα που λες κι εγω και ο αντρας μου,τον ιδιο μηνα χτυπησε το θαυμα την πορτα μας!!!

Ευχομαι ολοψυχα να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη,ολα να πηγαινουν καλα οι χοριακες στα υψη!Να απολαυσεις καθε της βημα και με το καλο να παρεις το νινακι σου αγκαλιτσα!!!!

Να ειστε παντα ευλογημενοι και ευτυχισμενοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...