Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΤΙΜΕΣ ΙΑΣΩ


Recommended Posts

Καλημέρα simple,

εγώ γεννάω στο Λητώ και δεν μπορώ να σου πώ σίγουρα για το Ιασώ.Κοίτα σε αυτό το site που εχει τιμές:ekpizo.gr/blog/archives/tag/%CE%BB%CE%B7%CF%84%CF%8E.

Καλή λευτεριά να έχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,εγω γεννησα στο Ιασω πριν 1.5 μηνα!!Πηγα σε 6κλινο δωματιο(και δεν το μετανιωσα καθολου)και πληρωσα για φυσιολογικο τοκετο με επισκληριδιο 2040 ευρω για την ακριβεια!!!Βεβαια εξαρταται και τι εξετασεις που θα κανουν σε εσενα και στο μωρο σου.Για παραδειγμα της διπλανης κοπελας το μωρο εκανε ικτερο και το ειχανε στις λαμπες και πληρωσε 2500 ευρω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

πριν από μια εβδομάδα πήρα τον κατάλογό τους από εκεί και λέει τα εξής:

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ

ΕΞΑΚΛΙΝΟ ΧΩΡΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΕΟΓΝΟΥ & ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ = 1550

ΕΞΑΚΛΙΝΟ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΕΟΓΝΟΥ & ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ = 1950

ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ = 1990

ΤΡΙΚΛΙΝΟ = 2090

ΔΙΚΛΙΝΟ = 2850

ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ = 5200

ΛΟΥΞ 7150

ΣΟΥΙΤΑ = 11950

ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΕΝΑ ΕΞΤΡΑ ΚΟΣΤΟΣ 730 ΓΙΑ ΚΑΠΟΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΛΠ

ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ

ΕΞΑΚΛΙΝΟ 2050 ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΕΟΓΝΟΥ ΚΛΠ

ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ 2170

ΤΡΙΚΛΙΝΟ 2250

ΔΙΚΛΙΝΟ 2990

ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ 5450

ΛΟΥΞ 8150

ΣΟΥΙΤΑ 12800

ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝ 1040

Με τις υγείες μας! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kinkajoujou έγραψε:

Καλησπέρα,

πριν από μια εβδομάδα πήρα τον κατάλογό τους από εκεί και λέει τα εξής:

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ

ΕΞΑΚΛΙΝΟ ΧΩΡΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΕΟΓΝΟΥ & ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ = 1550

ΕΞΑΚΛΙΝΟ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΕΟΓΝΟΥ & ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ = 1950

ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ = 1990

ΤΡΙΚΛΙΝΟ = 2090

ΔΙΚΛΙΝΟ = 2850

ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ = 5200

ΛΟΥΞ 7150

ΣΟΥΙΤΑ = 11950

ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΕΝΑ ΕΞΤΡΑ ΚΟΣΤΟΣ 730 ΓΙΑ ΚΑΠΟΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΛΠ

ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ

ΕΞΑΚΛΙΝΟ 2050 ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΕΟΓΝΟΥ ΚΛΠ

ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ 2170

ΤΡΙΚΛΙΝΟ 2250

ΔΙΚΛΙΝΟ 2990

ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ 5450

ΛΟΥΞ 8150

ΣΟΥΙΤΑ 12800

ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝ 1040

Με τις υγείες μας! :laugh:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Τέλειο το τελευταίο σχόλιο!!!!!!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το κατάλαβα αυτό...

Τι σημαίνει ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΕΝΑ ΕΞΤΡΑ ΚΟΣΤΟΣ 730 ΓΙΑ ΚΑΠΟΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΛΠ;;;

Δηλαδή αν κάποια πάει στο εξάκλινο δεν κάνουν αυτές τις εξετάσεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy έγραψε:

Δεν το κατάλαβα αυτό...

Τι σημαίνει ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΕΝΑ ΕΞΤΡΑ ΚΟΣΤΟΣ 730 ΓΙΑ ΚΑΠΟΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΛΠ;;;

Δηλαδή αν κάποια πάει στο εξάκλινο δεν κάνουν αυτές τις εξετάσεις;;;

τα εξάκλινα είναι δύο κατηγορίες, μία με επισκληρίδιο και ειδικές εξετάσεις νεογνού (η πιο ακριβή) και μία χωρίς (η πιο φτηνή) τα 730 και τα 1040 έξτρα στα υπόλοιπα δωμάτια είναι λέει κόστος για υγειονομικό υλικό, εξετάσεις και τέτοια που είναι ταρίφα άσχετα από το ποιο δωμάτιο θα διαλέξεις...

πάντως την ημέρα που μου έδωσαν τον κατάλογο έριξα και μια ματιά στα δωμάτια που με ενδιέφεραν, το τετράκλινο είναι στην ουσία δύο δίκλινα ενωμένα, αρκετά ευρύχωρο, αλλά με προβληματίζει ο πολύς κόσμος στα επισκεπτήρια, το τρίκλινο είναι κι αυτό αρκετά άνετο και το δίκλινο είναι λίγο πιο μικρό αλλά τουλάχιστον είναι λιγότερος κόσμος... αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω τι να σου πω... προσωπική εμπειρία δεν έχω, έχω πάει μόνο ως επισκέπτρια σχεδόν σε όλες τις κατηγορίες, εκτός από μονόκλινο. Σε τετράκλινο ήταν αρκετή η βαβούρα..ενοχλητική θα έλεγα. Και δε συζητάμε για το όταν είναι τα μωρά εκεί, αυτό είναι πρόβλημα! Δεν ξέρω αν εξακολουθούν να τα φέρνουν την ώρα του επισκεπτηρίου.. μήπως έχει αλλάξει αυτό λόγω της "γρίπης";;

Σε τρίκλινο είναι καλύτερα τα πράγματα από αυτήν την άποψη.. και από άποψη χώρου στο συγκεκριμένο ήταν καλύτερα, γιατί δεν ήταν τρία κρεβάτια το ένα δίπλα στο άλλο, ήταν ένα από τη μια μεριά και δυο από την άλλη κι ήταν καλά από άποψη χώρου. Αν έτσι είναι όλα τα τρίκλινα, τότε είναι μια χαρά.

Η διαφορά εξάλλου από το τετράκλινο στο τρίκλινο είναι ελάχιστη.

Τώρα από κει και πέρα, για δίκλινο και πάνω είναι και θέμα οικονομικού..

Όπως και να'χει... Με το καλό!!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...