Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ "ΜΗΤΕΡΑ"


Recommended Posts

Γειάς σας και από εμένα. Είμαι καινούργια στο forum καθώς επίσης καινούργια στην διαδικασία εξωσωματικής μετά από 2 βιοχημικές εγκυμοσύνες (λόγω θρομβοφιλίας) 2007 & 2009. Μου έχουν συστήσει τον κο Δημητρόπουλο Κων/νο στην μονάδα εξωσωματικής στο ΜΗΤΕΡΑ. Δεν ξέρω έχω αγχωθεί πολύ... Λόγω ηλικίας (40) νομίζω ότι δεν έχω περιθώρια και πρέπει να γίνει κάτι άμεσα. Έχω κάνει μία προσπάθεια με πρωτόκολλο ανταγωνιστή 3/2/10 αλλά το αποτέλεσμα ήταν να μην γίνει εμβρυομεταφορά γιατί τα ωάρια ήταν μόνο 2 και ίσως όχι ποιοτικά καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Μαρίνα (το είδα σε άλλο θέμα που είχες υπογράψει)!!!

Καλοσώρισες!!!

Εγώ έκανα την 1η μου στο ΜΗΤΕΡΑ, επιτυχημένη ως εξωσωματική, όμως βιοχημική τελικά κύηση. Τώρα κάνω εξετάσεις για να προχωρήσω τον Μάιο με τα κατεψυγμένα μου!

Ο γιατρός μας δεν είναι ο ίδιος και αυτόν που γράφεις δεν τον ξέρω...ισως κάποια άλλη κοπέλα να σου απαντήσει ως προς αυτόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IRENE μου, σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Δεν ξέρω εάν έχεις κάνει εξέτάσεις για την Θρομβοφιλία... να ζητήσεις όμως να κάνεις. Εμένα έφταιγε αυτό για τις 2 βιοχημικές εγκυμοσύνες που είχα από φυσιολογική σύλλυψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν κάνει τίποτα καλή μου!

Θα το δεις και μόνη σου εδώ μέσα είμαστε "σαν μία γροθιά", μπες και στο θέμα της εξωσωματικής...

Σ' ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή! Εχω κάνει ήδη καρυότυπο (όλα ο.κ.) και περιμένω τα αποτελέσματα και από την θρομβοφιλία που έκανα στο ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ στις 11 Μαρτίου, μετά υστεροσκόπηση και ελπίζω να πάρω τις απαντήσεις που έχω ανάγκη για να βρω το κουράγιο να προχωρήσω...

Σαν διαδικασία είναι εύκολη η εξωσωματική με εξαίρεση την περίοδο της αναμονής...αλλά χαλάλι!!!

Οτι θες ρώτα με!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Γεια σας,

Είμαι και εγώ καινούργια στο φόρουμ...Έχει καμία κάνει εξωσωματική στον Δημητρόπουλο στο Μητέρα ή στον Μαντούδη στο Γέννημα? Έκανα μία στο Αρεταίειο αλλά δεν πήγε καλά γιατί έκανα μόνο ένα ωάριο δυστυχώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...