Μετάβαση σε περιεχόμενο

πότε βάλατε το μωράκι σας καθιστό;


Recommended Posts

κορίτσια καλησπέρα!εδώ είμαι να σας ζαλίζω πάλι!ήθελα να μάθω πότε βάλατε πλέον το μωράκι σας καθιστό στο καροτσάκι και όχι μονίμως ξάπλα;ξέρω ότι τώρα τουλάχιστον δεν κάνει να το βάζω καθιστό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει! Κι εγω τον ιδιο καυμο εχω. Να πωποκαθισει!! :P εχθες λοιπον για πρωωωωτη φορα καθησε χωρις να γυρει δεξια αριστερα με την πλατουλα του ακουμπησμενη στην κοιλια του μπαμπα μας και επαιζε με το παιχνιδακι του!! :woohoo: :woohoo: Ξερω οτι σωστο ειναι μετα τους 6 μηνες για την σπονδυλικη του στηλη!!! Καλη συνεχεια!!! Α! αν θες σε κανα μηνα βαζε το λιγο πιο ψηλα αρκει να μην ειναι τελειως καθιστο. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΕΦΥΓΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ Κ ΕΙΧΑΜΕ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ 8ΕΜΑ .

ΚΑΤΑ ΒΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΚΙΝΗΤΙΚΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ .

8Α ΤΟ ΔΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΜΕΤΡΙΑ 8ΕΣΗ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ (ΟΧΙ ΟΡ8ΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣ) μου ειπε ναι.

ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΠΑΡΚΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ - ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κοριτσια είχα βάλει την κόρη μου να καθήσει όταν ήταν 3 μηνών!!!! για να την βγάλω φωτό - όπως πριν από λίγο είδα - δλδ όχι για πολύ!! και στηριζόταν σε μαξιλάρια δεξιά και αριστερά ώστε να μην πέσει!!!

αν έχεις ρηλάξ και ανασηκώνεται σε διάφορα επίπεδα μπορείς να το ανασηκώσεις λίγο....περίμενε να γίνει τουλάχιστον 3 μηνών..

το δικό σου Τρις μπορείς να τον βάζεις να ψιλοκάθεται!!!! αφού είναι 5 μηνών....από μόνα του τα παιδιά, όμως, κάθονται περίπου από τον 6ο...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξαρταται απο το παιδι αλλα καλυτερα μετα τον 6ο σιγουρα.

Για το παρκο παντως δεν υπαρχει θεμα μιας και μπορεις να το βαλεις εκει μεσα ξαπλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΨΙΛΟΒΑΖΩ ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 4 ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ ΠΟΛΛΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ!!!ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ!ΚΑΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 5 ΜΗΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ 7 ΚΑΙ 8!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ.. :huh:

ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ -ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ

ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΣΤΡΑΤΟΥΛΑ ΤΟΥ...ΠΑΝΤΩΣ ΑΝΥΠΟΜΩΝΩ(ΜΑΛΛΟΝ ΚΟΝΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ;) )

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα,κανονικά γύρω στον 6ο μήνα κάθονται

μόνα τους και ανάλογα με την ανάπτυξη του κάθε

παιδιού,μπορεί να παραμείνει έτσι για λιγότερη ή

περισσότερη ώρα!9ΛΕΠΤΆ ΕΝΝΟΏ...)Μέρχι τον 7ο θα

μπορει να κάθεται και να παίζει με τα παιχνιδάκια του

κανονικά!!!!

Στην αγκαλιά μπορείς να το βάζεις να κάθεται και

από τον 4 ετσι που και που!Ετσι για να δυναμώνουν και τα κοκαλάκια,

όπως και μπρούμυτα,για να δυναμώσει ο αυχένας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bembinaki καλησπερουδια

εγω τη μπουμπουκωτη μου τη νεβαζα παο πολυ νορις με ψηλοανασηκωμενο το ρηλαξ προτου γινει 3 ..

το ακροτσι το ανασηκωσα λιγο (στη πρωτη σκαλα)γυρω στο 3ο και στριμωγμενη με μαξιλαρια στο καναπε απο τον 4ο

στον 5ο λιγο λιγοερα μαξιλαρια

τωρα στον 6ο καθεται μονη της κανονικα απλα οταν κουραζεται γερνει και πεφτει μπρουμητα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανούλες ριλάξ έχω αλλά δεν το θέλει.Θα τον βάλω για λίγο στο καροτσάκι του με μια σκάλα ελαφρώς ανασηκωμένη και βλέπουμε!άντε να μεγαλώσει και εμένα να πωπωκάθεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις μπήκε στον 6 μήνα τον έβαζα σ'ένα καρεκλάκι της fisherprice το rainforest το οποίο κλείδωνε κάπως και στεκόταν καθιστό. Όποτε έγερνε είχε τη δυνατότητα να επανέλθει και έτσι γύμνασε την πλατούλα του. Δεν το καταλάβαινε όμως γιατί έπαιζει με τα παιχνιδάκια μπροστά. Με έσωσε κυριολεκτικά. Τελικά κάθισε μόνος του στους 7 μήνες και κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...