Μετάβαση σε περιεχόμενο

Xρειάζομαι βοήθεια!


anakin

Recommended Posts

Καλημέρα, καταρχήν να σας πω οτι είναι αντρας.Απλά δεν ήξερα που αλλου να απευθυνθώ και αναζητούσα πληροφορίες σαν τρελός στο διαδίκτυο.

Δεν γνωρίζω αν το εκανα το ποστ στην σωστή ενότητα γι'αυτο ζηταω την κατανοηση σας.

Ο φόβος μου είναι μηπως ειναι εγκυος η κοπελα μου.

Σας παρακαλώ να μου επιτρεψετε να σας κάνω μια συντομ αφηγηση των περιστατικών και θα ήθελα πολυ την γνώμη σας.

7 του μηνος τελειωσε η περιοδος της κοπέλας μου. Στις 10 ήρθαμε σε επαφη χωρις προφυλακτικό αλλα χωρις να ολοκληρώσω μέσα.

Στις 17 αρχισε να της πονάει το στήθος και κατα τις 20-21 του μηνός αρχισαν οι πόνοι χαμηλα στην κοιλιά της οι οποίοι συνεχίζονται έως και σήμερα με αυξανόμενη ενταση(δηλαδη όλο και πιο συχνοι). Τις τελευταιες μέρες αρχισε να την πονάει λιγο και η μέση και έχει βγάλει σπυράκια (πρόσωπο , πλάτη κλπ)τα οποία μου λέει ειναι κλασσικά συμπτώματα περιόδου. Να σας ενημερώσω οτι δεν έχει σταθερο κυκλο(1-2 μερες συν πλην).

Θα ήθελα να σας ρωτήσω υπαρχει περιπτωση εγκυμοσύνης απο προερωτικά υγρα και όλα αυτα τα συμπτώματα που ομολογουμένος είναι πρόωρα να είναι σημαδια εγκυμοσυνης?

ΥΓ Η κοπελα μου ειναι πολυ πιεσμένη γιατι ειναι σε περίοδο εξεταστικής και έχει πολύ αγχος.

ΥΓ2 Κάπου διαβασα οτι στα συμπτωματα εγκυμοσυνης ειναι ίδια με της περιοδου!

Ζητώ συγγνώμη που ήρθα απροσκλητος στο forum σας αλλα χρειάζομαι μια γνώμη!!!

Σας ευχαριστώ και πάλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! για να αγχωνεσαι ετσι εσυ την εχεις κανει την κουτσουκελα σου!!!! :P

μην αγχωνεστε οτι ειναι να γινει θα γινει και δεν αλλαζει με το αγχος σωστα?

κατ αρχας ολα ειναι πιθανα οταν δεν παιρνεις προφυλαξη.

μετα την 1η μερα περιοδου μετρας περιπου 14 ημερες (+-2) και εχεις την μερα που ειναι η ωορηξια.εαν εχεις ερθει σε επαφη μεχρι και για 9 μερες πριν απ αυτην την μερα το σπερματοζωαριο μπορει να παραμεινει ζωντανο οποτε αν της ηρθε περιοδος στις 1 του μηνα, εχει ωορηξια στις 14 και απο τις 10 μεχρι τις 14 ειναι μεσα στο περιθωριο των 9 ημερων οποτε ναι θα μπορουσε να ειναι...

ελπιζω να σας ερθει οτι θελετε ειτε να ειναι ειτε οχι εγγυος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πιθανότητα υπάρχει...

Αλλά μπορεί και να'ναι λόγω άγχους όλα αυτά τα συμπτώματα.

Πχ το έντερο πονάει λόγω άγχους.

Τα συμπτώματα όντως πολλές φορές είναι τα ίδια, οπότε για να μην τρελαίνεστε, κάντε μια εξέταση χοριακής αν περάσει τις 3 μέρες καθυστέρησης για να είσαστε σίγουροι.

Εύχομαι να μην είναι, γιατί προφανώς κάτι τέτοιο δεν το θέλετε τώρα- τουλάχιστον αυτό συμπεραίνω από τα λεγόμενά σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινα σας ευχαριστώ πολυ για τις πολύ συντομες απαντήσεις σας.

Η αλήθεια είναι δεν θα επιθυμούσαμε αυτην την κατάσταση.

Εχω να κοιμηθω μια εβδομάδα

Πάντως τα συμπτώματα που προανεφερα θα τα αξιολογούσατε σαν επερχόμενη περίοδο?

Διευκρίνηση: οι πόνοι δεν είναι στην κοιλιά πχ έντερο όπως αναφέρατε αλλα πιο χαμηλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην προσπαθεις να αξιολογησεις με γενικοτητες μονο η κοπελλα σου μπορει να συγκρινει τα συμπτωματα περιοδου που εχει συνηθως με τα συγκεκριμενα συμπτωματα αλλα εφοσον εχει αγχος με την εξεταστικη αυτο μπορει να τα προκαλει ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα συμπτώματα θα μπορούσαν να είναι περιόδου, θα μπορούσαν να είναι και εγκυμοσύνης... και σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά, οπότε δε θα βρεις άκρη!

Δεν υπάρχει λόγος να πιθανολογούμε και να μαντεύουμε..

Ας κάνει ένα τεστ ή μια εξέταση χοριακής καλύτερα, που είναι πιο αξιόπιστη, για να λυθούν οι απορίες!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα υπάρχει πιθανοτητα εγκυμοσύνης!

λογικά σε μια - δυο μέρες περιμένει περίοδο. Αν δεν της έρθει

Ας κάνει μια εξεταση σε μικριβιολόγο!

Να ρωτήσω κάτι που με παραξένεψε? Εξεταστική Μάρτιο μήνα; :huh::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

Σίγουρα υπάρχει πιθανοτητα εγκυμοσύνης!

λογικά σε μια - δυο μέρες περιμένει περίοδο. Αν δεν της έρθει

Ας κάνει μια εξεταση σε μικριβιολόγο!

Να ρωτήσω κάτι που με παραξένεψε? Εξεταστική Μάρτιο μήνα; :huh::blink:

Εισαι Φ Ο Β Ε Ρ Η!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;);););););) Γιατι bell? Πουαρο θα ηταν καλυτερο!!! :P
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

Σίγουρα υπάρχει πιθανοτητα εγκυμοσύνης!

λογικά σε μια - δυο μέρες περιμένει περίοδο. Αν δεν της έρθει

Ας κάνει μια εξεταση σε μικριβιολόγο!

Να ρωτήσω κάτι που με παραξένεψε? Εξεταστική Μάρτιο μήνα; :huh::blink:

εγώ που είμαι σε ΤΕΙ σήμερα είναι η πρώτη μέρα του νέου εξαμήνου. Μπορεί σε άλλα ιδρύματα να έχουν ακόμη εξεταστική. Σε εμάς τέλειωσε την Παρασκευή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πιο πιθανό είναι να μην είναι έγκυος. Αλίμονο αν πιάναμε παιδιά τόσο ευκολα! όντως τα συμπτώματα της περιόδου είναι τα ίδια με της εγκυμοσύνης. πάντως αν στο μέλλον συμβεί κάποιο "ατύχημα" μην ξεχνας ότι υπάρχει και το χαπι της έπόμενης μέρας, ωστε να μην αναγκαστειτε να βρεθείτε σε άσχημες καταστάσεις καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...