Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΡΟΖ ΥΓΡΑ?


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια!

Βοήθεια! Πείτε μου σας παρακαλώ τη γνώμη σας. Είμαι στην 6η εβδομαδα και χθες βραδυ που πηγα τουαλέτα όταν σκουπίστικαείδα ροζ υγρά. Το ίδιο και σήμερα το πρωί. Εννοειται πως δεν πήγα στη δουλειά ;) αλλά εχω αγχωθεί αρκετά. Είναι πολύ κακό? Πήρα το γιατρό και μου είπε να πάρω utrogestan των 200, ενα πρωι και ένα βραδυ!! ΠΕΙΤΕΜΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ!! :S Να ανησυχώ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollipop μου καταρχας ηρεμησε.το αγχος δεν κανει καλο στο μωρακι.εγω δεν εχω δει μεχρι τωρα αιματακι ομως ο γιατρος μου ειχε δωσει εξ αρχης utrogestan.ειναι καλα χαπακια κ θα σε βοηθησουν πολυ.κατσε ξαπλα οπως σου ειπε κ ο γιατρος σου κ θα πανε ολα καλα.πολλες κοπελες ειχαν δει αιματακι αλλα με ηρεμια κ ξεκουραση ειναι πολυ καλα μαζι με τα μωρακια τους.σου ευχομαι κοπελαρα μου τα καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στενοχωριέσαι και εγώ είχα στην 8η εβδομάδα και στην 14η , τον τελευταίο μήνα ησύχασα λίγο (είμαι 19η). Μάλλον δεν είναι και τόσο απίθανο στην αρχή της εγκυμοσύνης. Τα ultrogestan είναι τα μόνα που μπορούν να βοήθήσουν και η ξεκούραση.

όλα καλά να πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες! Δευτερη μέρα ροζ υγρών :( . Χθες την έβγαλα ξάπλα και τα είδα όλα! Να σημειώσω οτι οι γονεις μου μένουν αρκετά χιλιόμετρα μακριά και η πεθερά εεεεε ;) χμμμ...θα προτιμούσα να ήταν χιλιάδες χιλιόμετρα μακρια :P !!!! Μα να μην σηκωθω να σκουπίσω το σπίτι μου? Και να σφουγγαρίσω και να μαγειρέψω!! Αυτά μόνο κοριτσάκια μου! Τίποτα άλλο, υποσχομαι! Λέτε να κάνω κακό στο μωράκι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαντάζομαι οτι αυτά περί σκουπίσματος και μαγειρέματος τα λες για πλάκα...πρόσεχε!!Είμαστε πολλές και θα σου ρίξουμε κανένα χεράκι ξύλο!!Και να τα σκέφτεσαι δεν κάνει!!

Να κάτσεις να ξαπλώσεις όπως σου είπε ο γιατρός.Να κάνεις υπομονή και θα περάσουν οι μέρες και τα ροζ!

Τα πέρασα και τα ξέρω.

Ο γιατρός μου λόγω προηγούμενης ατυχούς ..κατάστασης μου έδωσε τα μαγικά utrogestan προληπτικά για τους 3 πρώτους μήνες.Δεν πρέπει να κουράζεσε και ακόμα και όταν ξεπεράστει αυτό να μην ξεθαρρέψεις αμέσως.Οχι βάρη,μην σκύβεις απότομα , μην κουράζεσε.Είναι η εποχή που πρέπει να προσέχουμε λίγο παραπάνω για τα μωράκια μας.Κάτι θα κάνουν οι άντρες μας,κάτι οι φίλοι ...εεεε..και αν είναι και λίγο πιο βρώμικο το σπίτι δεν πειράζει! :laugh:

Ολα θα πάνε καλά!Ξάπλωσε και ηρέμησε!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε, για πλάκα τα είπα! (μπας και γλυτώσω το ξύλο) ;)!)

Καλα, θα κάτσω στα αυγά μου, απλά κι αυτός ο γιατρός μου είπε μεν να κάτσω σε μια μεριά, δεν μου είπε ως πότε!! ΘΕΛΩ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ!! :silly:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για την άμεση απάντησή σας!!

Θα μαγειρέψω μόνο! Ε μην τον αφήσω και νηστικό τον καημένο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΞΑΠΛΩΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ!

ΠΑΡΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΕΞΩ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ Η ΑΣ ΤΗΓΑΝΙΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΠΑΤΑΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ!

16 ΤΟΥ ΓΕΝΑΡΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΡΟΖ ΥΓΡΑ!

ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΣΙΑ! ΤΑ ΡΟΖ ΥΓΡΑ ΕΓΙΝΑΝ ΑΙΜΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΟ!

ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΗΣΗ ΤΟΥ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ! ΚΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΨΗΦΙΣΤΑ! ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΟΛΥ! ΑΝΤΕ ΞΑΠΛΩΣΕ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΝΑ ΚΗΝ ΕΧΕΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω στην αρχη ειχα καφε υγρα πριν καλα καλα ακουσω την καρδουλα και ειχα χεστει επανω μου!!!μου εδωσε ενα utrogestan παραπανω να παιρνω και ολα καλα(μολις εκανα το τεστ αρχισα να παιρνω 3 την ημερα προληπτικα επειδη ειχε προηγηθει μια παλινδρομη και μια αποβολη..και ετσι μου τα εκανε 4 τα utrogestan και σταματησαν τα υγρα και ολα πηγαν μια χαρα μεχρι τωρα

καλο ειναι να μην κανεις τιποτα..ξαπλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει κοριτσάκια μου! Σίγουρα έχετε δίκιο! Δεν κάνω τίποτα! Γεωργία μου σου ευχομαι να σου πάνε όλα τέλεια! Και σε όλες, όλα να σας πάνε ΤΕΛΕΙΑ! Πολλα φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θέλει προσοχή,ειδικά το πρώτο τρίμηνο!

μέχρι πριν λίγες μέρες έπαιρνα κι εγώ utrogestan, όπως βλέπεις είμαστε πολλές :P λόγω μιας παλίνδρομης που είχα στο παρελθόν και σε πληροφορώ όλο αυτό το χρονικό διάστημα άφησα το σπίτι όπως ήταν,δεν κουνούσα ούτε το δαχτυλάκι μου που λεέι ο λόγος!

θέλει ξεκούραση κ χαλάρωση...take care!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ψαξεις στο φορουμ με τις αποβολες θα δεις και τη περιπτωση μου!Τελος παντων μετα απο δυο αποβολες αλλαξα γιατρο και τωρα ειμαι παλι εγκυος και δε σου κρυβω με τη ψυχη στο στομα απο την αγωνια μου.

Ειμαι στον 3ο μηνα(11η βδομαδα)και τους δυο πρωτους μηνες ειχα συνεχεια καφε και αιματακια.Ανησυχουσα πολυ οπως καταλαβαινεις και επαιρνα συνεχεια το γιατρο μου τηλ και πηγαινα να με δει για να σιγουρευτω οτι ολα ειναι καλα.Τις ημερες που κανονικα θα ειχα περιοδο αν δεν ημουν εγκυος ειδα αιμα κανονικα και τις 5 μερες(οσο κραταει η περιοδος).Μου ειπε ο γιατρος μου οτι ειναι απολυτως φυσιολογικο.Επισης τους πρωτους μηνες γινεται η πλακουντοποιηση(παει ο σακος και κολλαει στο πλακουντα οσο ανεβαινει το εμβρυο)με αποτελεσμα αυτα τα κομματακια καφε,ροζ η αιματακι να υπαρχουν.Το πιστευεις οτι εγω τωρα που δεν βλεπω τπτ απ'ολα αυτα ανησυχω πιο πολυ? :woohoo: Μπορει να σου φαινεται περιεργο αλλα οσο τα εβλεπα καταλαβαινα οτι κατι γινεται εκει μεσα!!Εχω και το φοβο απο πριν κ βαζω πολλα με το μυαλο μου.

Επισης οπως σε συμβουλεψαν και οι αλλες κοπελες κ εμενα ο γιατρος μου απο τη πρωτη μερα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος παιρνω 3 φορες την ημερα utrozestan οπως κ πολλα ακομα αλλα...Αυτα τα δινουν σε περιπτωσεις αποβολων αλλα τωρα τα δινουν για να δενει το μωρο καλα προληπτικα.

Ξεκουρασου οσο μπορεις και ολα θα πανε καλα!!Καλη επιτυχια!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 9 years later...

κορίτσια καλησπέρα, 

αν και βλέπω ότι είναι παλιές οι συζητήσεις ελπίζω να το δει κάποια. Ως πρώτη φορα μανούλα ανησυχώ και εγώ. Νοσηλεύτηκα για 3 μέρες στο νοσοκομείο ύστερα από αιμοραγία χωρίς να υπάρχει αποκόλληση ή κάτι άλλο. Κάποια φλέβα μου είπε ο γιατρός μπορεί να έσπασα. Αναρρωτική 1 μήνα και ξάπλα μαζί με utrozestan. Αυτό έγινε πριν 2 μήνες περίπου. Προχθές και σήμερα έχω εκτός των υγρών που έχω συνηθίσει πλέον και λίγο ροζ. Ελάχιστο αλλά ανησυχώ. Είχα να δω μετά που καθάρισα από την αιμοραγία. Να σας πω ότι έχω κλείσει τον τρίτο μήνα και έχω ραντεβού ξανά στον γιατρό αρχές του άλλου μήνα. Δεν πιστεύω να είναι κάτι ανησυχητικό αλλά όσο να είναι δεν μπορώ να το βγάλω απο το μυαλό μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marina_kim86 είπε:

κορίτσια καλησπέρα, 

αν και βλέπω ότι είναι παλιές οι συζητήσεις ελπίζω να το δει κάποια. Ως πρώτη φορα μανούλα ανησυχώ και εγώ. Νοσηλεύτηκα για 3 μέρες στο νοσοκομείο ύστερα από αιμοραγία χωρίς να υπάρχει αποκόλληση ή κάτι άλλο. Κάποια φλέβα μου είπε ο γιατρός μπορεί να έσπασα. Αναρρωτική 1 μήνα και ξάπλα μαζί με utrozestan. Αυτό έγινε πριν 2 μήνες περίπου. Προχθές και σήμερα έχω εκτός των υγρών που έχω συνηθίσει πλέον και λίγο ροζ. Ελάχιστο αλλά ανησυχώ. Είχα να δω μετά που καθάρισα από την αιμοραγία. Να σας πω ότι έχω κλείσει τον τρίτο μήνα και έχω ραντεβού ξανά στον γιατρό αρχές του άλλου μήνα. Δεν πιστεύω να είναι κάτι ανησυχητικό αλλά όσο να είναι δεν μπορώ να το βγάλω απο το μυαλό μου... 

Δεν νομίζω να είναι κάτι κορίτσι μου αλλά καλού κακού επικοινωνησε με τον γιατρό μήπως χρειαστεις πάλι utrogestan μήπως παίρνεις salospir?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα κορίτσια βλέπω τις συζητήσεις ότι είναι πολύ καιρό πριν , ελπίζω κάποιος να το δει... Μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος και είμαι ακόμα στην Πέμπτη εβδομάδα προσπαθούσαμε πολύ καιρο για ένα παιδάκι αλλά είναι περίπου 2 βδομάδες τώρα που βλέπω και εγώ λίγο καφέ αίμα η και ροζ καμιά φορά... Ο γιατρός μου έδωσε utrogestan (3 την ημέρα) όμως το αίμα δεν σταματά και η αλήθεια είναι ότι με τρομάζει πολυ.θα  ηθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε καμία άλλη κοπέλα και πως το αντιμετώπισε ? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το σεντόνι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Athenaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια βλέπω τις συζητήσεις ότι είναι πολύ καιρό πριν , ελπίζω κάποιος να το δει... Μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος και είμαι ακόμα στην Πέμπτη εβδομάδα προσπαθούσαμε πολύ καιρο για ένα παιδάκι αλλά είναι περίπου 2 βδομάδες τώρα που βλέπω και εγώ λίγο καφέ αίμα η και ροζ καμιά φορά... Ο γιατρός μου έδωσε utrogestan (3 την ημέρα) όμως το αίμα δεν σταματά και η αλήθεια είναι ότι με τρομάζει πολυ.θα  ηθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε καμία άλλη κοπέλα και πως το αντιμετώπισε ? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το σεντόνι!

Έχετε κάνει υπέρηχο;; συμβαίνει πολλές φορές να υπάρχει αίμα στην αρχή. Μόνο όμως ο υπέρηχος θα δείξει πως πηγαίνει η εγκυμοσύνη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Έχετε κάνει υπέρηχο;; συμβαίνει πολλές φορές να υπάρχει αίμα στην αρχή. Μόνο όμως ο υπέρηχος θα δείξει πως πηγαίνει η εγκυμοσύνη.. 

Έχω κάνει εναν υπέρηχο μόνο! την Πέμπτη θα πάω πάλι στον γιατρό... Καταφέραμε να δούμε τον σάκο μα τίποτα άλλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Athenaa είπε:

Έχω κάνει εναν υπέρηχο μόνο! την Πέμπτη θα πάω πάλι στον γιατρό... Καταφέραμε να δούμε τον σάκο μα τίποτα άλλο... 

Είσαι λίγες εβδομάδες για να δεις κάτι άλλο.. Εγώ καρδούλα άκουσα 6 και 3.. Εύχομαι όλα να πάνε καλά ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Είσαι λίγες εβδομάδες για να δεις κάτι άλλο.. Εγώ καρδούλα άκουσα 6 και 3.. Εύχομαι όλα να πάνε καλά ❤️❤️

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ. ❤️ Να είσαι καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...