Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!!!!!!!


Recommended Posts

Μανούλες γλυκές θα σας πω και εγώ την δική μου εμπειρία γέννας..

Λοιπόν,Καθαρά Δευτέρα πρωί παω τουαλέτα και βλέπω μια βλέννα διαφανή και μέσα να περιέχει μια "τριχούλα" αίμα.Καθώς όλους τους μήνες της εγκυμοσύνης διαβάζα πολύ σχετικά με τον τοκετό κατάλαβα αμέσως οτι ηταν η βλέννα που "φράζει" τον τράχηλο..Έμεινα ψυχραίμη και το λέω στον άντρουλή μου και μου λέει να πάρω τον γιατρό,αλλά εγώ του λέω θα μου με ρωτήσει αν πονάω και θα του πω όχι και θα μου πει όταν με το καλό έλα να σε δω ...Τελόσπάντων,πάω στη γλυκία πεθερούλα μου για φαγητό και τρωώ μέχρι του σκασμού!!!! :woohoo: :woohoo: Τι γαρίδες,τι χταπόδια,τι σουπιές τι μαρουλοντολμάδες,τα τσάκισα όλα!!!!Γυρνάμε σπίτι και κάνουμε νανακία με τον άντρα μου...Σηκωνομαί πάω τουαλέτα και ξαναβλέπω την βλέννα με πιο πολυ αιματάκι,και παίρνω τηλ. τον γιατρό.Μου είπε να περπατήσω για να δω αν θα αρχίσω συσπάσεις,περπάτησα δέκα λεπτάκια και με έπιασαν οι συσπάσεις!!!!Ετοιμαζόμαστε και 19:30' φεύγουμε για μαιευτήριο...20:30'φτάνουμε με τις συσπάσεις να είναι κάθε εφτά λεπτά και να πονάω υποφερτά όμως.Ανεβαίνω πανω με διάστολή 2-3 και με ετοιμάζουν και μου βάζουν ορό με ωδίνες...ο γιατρός λεέι θα μας παρει ώρα,αλλά εγώ είχα πόνους και συσπάσεις συνέχεια!!!Μου σπάει τα νερά και μου κάνει επισκλιρίδιο και μου έκανε ασκήσεις να σπρώχνω για να μεγαλώσει η διαστολή και μετά ξαφνικά λέει στον άντρα μου έι :Γίαννη φυγέ γιατί :woohoo: γεννάει!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: Ο άντρας μου τα παίξε!!! :woohoo: Με πάει στο χειρουργείο και 22:30' γέννησα με τρία σπρωξίματα!!!! Ο γιόκας μου ήταν ροζουλί ροζουλί και γλύκας!!!!3.920' κιλάκια και πάνω απ'όλα γερός!!!!!Ο γιατρός δεν το πίστευέ οτι μέσα σε δύο ώρες γέννησα!!!!!! :woohoo: :woohoo:

ΑΥΤΗ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΑΞΕΧΑΣΤΗ!!!!!!!! :):):):) ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΠΑΝ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ!!!!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΕΥΚΟΛΗ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΗ ΓΕΝΝΑ ΟΠΩΣ ΕΓΩ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει ο μπεμπαρος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!οντως γεννησες γρηγορα για φυσιολογικο τοκετο και ο μπεμπικος ηταν στρουμπουλουλης !! :laugh: :laugh: Παντα γερος και ευτιχισμενος και να τον δειτε οπως επιθυμει η καρδια σας!!!!ΣΥΝΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλυκο να σου ζησει το αντρακι σου το μικρο να ειναι παντα γερος και καλοτυχος στη ζωη του...να ειστε παντα ετσι ευτυχισμενοι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλυκο να σου ζησει το αντρακι σου το μικρο να ειναι παντα γερος και καλοτυχος στη ζωη του...να ειστε παντα ετσι ευτυχισμενοι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου να σας ζήσει!! Να τον χαίρεστε και να τον καμαρώνετε πάντα υγιή και γερό! Τέλεια η εμπειρία σου ε;;; Και μικρής διάρκειας!! Είσαι πλέον μανούλα!!! :woohoo: Να μας γράφεις όποτε μπορείς!! Φιλάκια σε σένα και στο αντράκι σου!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το αγοράκι σου. Η εμεπιρία αυτή είναι πραγματικά αξέχαστη..Εύχομαι η ζωή του να είναι γεμάτη αγάπη, ευτυχία και φυσικά υγεία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ!!!!!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου να σας ζησειιιιιιιιι!!!!!!! παντοτε γερος κ δυνατος!!!!!!καλη λοχεια να εχεις κοριτσι μου κ τρισευτυχισμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει το μωρακι σου...

πραγαμτικα ομορφη ιστορια

να ρωτησω...

γιατι ειπε γιαννη φυγε γενναει?

δε κανει να μεινει μεσα ο αντρασ σου?εμενα μεσα ηταν :dry:

καλη αναρωση ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΣΟΥ!!!ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΤΕ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ!!!ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΤΑ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ,ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΔΥΟ ΩΡΙΤΣΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ!!!!ΤΣΑΚ-ΜΠΑΜ!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!!!Να σας ζήσει το μπουμπουκάκι σας,να έχετε όλοι υγεία,να είστε ευτυχισμένοι κ να τον χαίρεστε!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...