Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Ναι εντάξει έχεις ένα δίκιο σε αυτό γιατί εγώ σήμερα ας πούμε 37+5 έκανα ήδη τον 2ο καρδιοτοκογραφο αλλά οκ ο καθένας ακολουθεί ένα δικό του "πλάνο"...Μην αγχώνεσαι,όσο κοντευουμε είναι λογικό να υπάρχει παραπάνω ανησυχία αλλά αφού όλα τα υπόλοιπα είναι καλά χαλάρωσε και απόλαυσε τον τελευταίο καιρό γιατί μετά θα τα ζητάμε στην κοιλίτσα αλλά θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας 🩵🩷🩷🩵🩵🩷🩷🩵🧿🧿🧿🧿🧿
    • Μπράβο κορίτσι μου μια χαρά πάει η μπεμπουλα σου μεγαλώνει🩷 εεε και εμένα μην νομίζεις από βαρος στα χαμηλό φυσιολογικό οριο είμαι ειδικά τα κορίτσια βγαίνουν και λίγο πιο μικρά από τα αγόρια  το καλό με εσενα είναι πως γέννησες φυσιολογικά όποτε αν θελησει να κάτσει η μπουμπου και πιο πολύ στην κοιλιτσα έχεις περιθώριο  και να πάρει πιο πολύ βαρος από το αγορακι σου 🥰
    • Έκανα πίεση…μόνο αυτό το σύμπτωμα είχα…δεν έπεσε ούτε με χάπι της πίεσης όποτε γεννησα!! Ήμουν πολύ τυχερή π είχα διαστολή καλή θέση το μωρό κ γέννησα φυσιολογικά, διαφορετικά θα πήγαινα με καισαρικη.    βρε δεν είναι λίγα…στην καμπύλη είναι στην 50η θέση εμένα στην 10η…μια χαρά είναι απορώ γιατί σε άγχωσαν… γεννιουνται πάνω από 3.5 λένε είναι υπέρβαρα κάτω από 3.0 λένε είναι λίγο…δε μπορώ να του καταλάβω πραγματικά…  
    • Είναι που δεν ακολουθεί και η γιατρός το πρωτόκολλο των υπολοίπων και ναι με αγχώνει! Σκέψου ότι απο τις 33+4 με ξανά έβαλε για Doppler στις 6 Αυγούστου που θα είμαι 37+4. Μέχρι τότε τίποτα. Ούτε έναν καρδιοτοκογράφο μέχρι τότε. Απλά μετράμε την πίεση και παρακολουθώ τις κινήσεις της μπουμπούς!
    • Χαχαχα ευχαριστώ κορίτσια μου 😃 η αλήθεια είναι πως όντως το περπάτημα δεν είναι το καλύτερο μου αλλά τι να κάνω,παραθαλάσσια περιοχή είμαστε μόλις πέφτει καλά ο ήλιος θα βγαίνω 😃😃 ναι περιμέναμε ότι θα είναι έτσι μεγάλο μωράκι 🥰🥰🩵🩵🧿🧿 Βρε συ @Katiana1987  νομίζω σε έχουν  αγχώσει πάρα πολυ και δε χρειάζεται,και εμένα στις εβδομάδες σου ήταν πάνω κάτω 2200,τον τελευταίο καιρό ανεβαίνουν μη σκας 🩷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...