Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ.ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


Recommended Posts

εγω τρωω οσο μπορω υγειινα..τα φρουτα μου,τις σαλατες μου,το γαλατακι,το βραστο αυγο,το ελαφρυ κρεας,σουπιτσες,κλπ..

τις τελευταιες μερες ομως μου"γυρισε το ματι" και τρωω πολλα χαζα..χθες ξυπνησα τον κωστα να μου κανει κρεπες!!!τις κανει τελειες!!!μεσα στο μειγμα βεβαια εβαλε μονο γαλα,αλευρι και αυγο,και στο ψησιμο καθολου βουτυρο για να μην ειναι βαρυ και δεν μπορω να κοιμηθω..

βεβαια εγω μεσα εβαλα νουτελα με μπανανα και τριμμενο μπισκοτο!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ 50-55ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΗΡΑ 17 ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΕΜΕΤΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ.ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΗΡΑ 28 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΕΜΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 9 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 5Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΡΧΗΣΕΙ ΕΜΕΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΡΧΗΣΕΙ ΝΑ ΤΡΩΩ ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΑΡΧΗΣΩ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kassi έγραψε:

Κορίτσια, καλησπέρα και από εμένα!!!Και εγώ έχω ένα θέμα με τα κιλά!Ξεκίνησα με νορμάλ βάρος (60 κιλά) και ενώ προσέχω πολύ τη διατροφή μου (5 γεύματα, δημητριακά, χυμόύς πορτοκαλιών, μαγειρευτά, 8 ποτήρια νερό, καθόλου γλυκά - άλλωστε ποτέ δε μου άρεσαν- τελευταίο γεύμα στις 9), μπορεί να τρώω και λιγότερο από πριν, τώρα είμαι στην 23 εβδομάδα και πήρα 6 κιλά!!! :woohoo: :woohoo: Είναι φυσιολογικό;

Σημείωση: ο γιατρός δε με αφήνει ακόμη να περπατάω παρά μόνο ένα τέταρτο γιατί είχα συσπάσεις στη μήτρα κατά τους πρώτους τέταρτους μήνες.

Τι δεν κάνω σωστά;Καμία βοήθεια;

Οχι απλά καλά, αλλά τρίκαλα!!!!

μια χαρά είσαι,εσύ μην έχεις κ παράπονο!!!!

Τελικά όλες το ίδιο πρόβλημα έχουμε με τα κιλά....γυναίκες :P

εγώ επείδή έπαιρνα utrogestan μέχρι πριν μια βδομάδα έχω πάρει ήδη 3!!! δυστυχώς!!! τουλάχιστον είναι καλά το μωράκι μας,ευχομαι από δω κ πέρα να το ράψω λίγο :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

κοριτσαρες εγω ειμαι που ανοιξα αυτο το θεμα.τωρα απο χτες το βραδυ

το μονο που θελω να τρωω ειναι σαλατα χωριατικη και ψωμι σικαλεωσ

μονο αυτο θελω.και κανα φρουτακι μπανανουλα και πορτοκαλια που στιβω και πινω.απο φαγητο αντε να φαω κανα μπριαμ και το ρυζι με τα διαφορα μεσα καροτακια κλπ.το ξερετε?ε αυτα θελω

κρεασ απαπαπα.ειναι καλο αυτο τωρα που με επιασε?πολυ φοβαμαι μην μου γυρισει το ματι παλι και αρχισω τα δικα μου ασ ηξερα αν θα τα χασω μετα ευκολα γαμωτο

:laugh: :laugh: :P:cheer::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα. Μου θυμίζεις τον εαυτό μου περισυ τέτοιο καιρό περίπου...

Κι εγώ ήμουν 50 κιλά πριν γεννήσω, πήρα 10 κιλά στην εγκυμοσύνη και όταν ήρθα από το μαιευτήριο στο σπίτι ήμουν 51.

Τώρα μετα από 7 μήνες είμαι πάλι 50 κιλά και fit γιατί έχω επιστρέψει και στο γυμναστήριο εδώ και καιρό.

Δεν υπάρχουν μυστικοί τρόποι που στην εγκυμοσυνη σε κρατάνε αδύνατη και ούτε είμαι και υπερ της άποψης φάε όσο τραβάει η ψυχή σου έγκυος είσαι! Αυτό το θεωρώ απαράδεκτό όχι μόνο για την αισθητική, αλλά προπάντων για την υγεία και της εγκύου και του εμβρύου!

εμένα το πρώτο πράγμα που μου είπε ο γιατρός ήταν να προσέξω να μην πάρω κιλά γιατί θα με έτρωγε ζωνταντή.

Στην εγκυμοσυνη πρέπει να τρώς, αλλά να τρώς σωστά. Καλό πρωϊνό, δεκατιανό π.χ. ένα φρούτο, μεσημεριανό θρεπτικό (συνοδευτικά με σαλάτα), το απόγευμα πάλι ένα σνακ (φρούτο, ή κρακερ με λίγο τυράκι) και το βράδυ ελαφρά (μια σαλάτα, ένα γιαούρτι με φρούτα, γιαούρτι με δημητριακά).

Κοινώς να τρως υγιεινά, να αποφεύγεις όσο μπορείς τα γλυκά και τα τηγανητά, τα πολύ πικάντικα (με αλάτια και πιπέρια) και μικρά και συχνά γεύματα. Έτσι ούτε πεινάς, ούτε και παχαίνεις.

Τέλος καλό είναι να κινείσαι (δεδομένου ότι οι συνθήκες το επιτρέπουν), όχι τρελλά πράγματα, αλλά όσο είσαι στο σπίτι ξαπλα και τρως όλη μέρα σίγουρα θα παχύνεις!

Βγές καμιά βολτίτσα να περπατήσεις, να πάρεις και τον αέρα σου, καλό κάνει!

Εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...