Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διατροφικες διαταραχες


Katerina_

Recommended Posts

Απο τα 16 μου(ειμαι 28 τωρα)εχω περασει ανορεξια και βουλιμια ανα διαστηματα.

Εδω και μερικα χρονια σταθεροποιησα τα ιδανικα κιλα μου και εφτασα σε ενα σημειο να τρωω οτι θελω χωρις να παιρνω γραμμαριο.Βεβαια δεν ειχα διαθεση για γλυκα, δεν τρωω τηγανητα κλπ και ημουν χαρουμενη οτι μπορουσα να φαω χωρις να παχαινω.

Πριν ενα χρονο δοκιμασα αντικαταθλιπτικα και με εκαναν να βαλω βαρος μιας και μου χειροτερεψαν το υποθηρεοειδισμο μου.

Τα σταματησα και μετα απο λιγο καιρο τα ξαναρχισα...Μολις εμαθα οτι ειμαι εγγυος τα σταματησα παλι.Το βαρος μου ηταν μια χαρα αλλα ενω δεν αγχωθηκα στο πρωτο τριμηνο που εβαλα 2-3 κιλα...μετα αρχισα να εχω τρελο αγχος και να μπω στην διαδικασια των εμετων και παλι.Ζοριζομαι παρα πολυ να μην κανω και εχω εντοπισει οτι οι ασχημες ωρες μου ειναι 13.00 με 18.00.Προσπαθω να περπαταω αλλα ποναει παρα πολυ το ισχυον μου και εξαλλου 1 ωρα περιπου περπαταω...δεν κανει να περπαταω και 5 ωρες καθε μερα...Ασκησεις να κανουμε πολλες επισης δεν κανει...

Νιωθω πολυ ασχημα ψυχολογικα...μπαινω στον 7ο συντομα και εχω παρει 10 κιλα.Βεβαια ειμαι ψηλη και ειχα ιδανικο βαρος οταν εμεινα εγκυος αλλα λογω του ψυχολογικου μου προβληματος δεν μου φθανει να σκεφτομαι να ειναι καλα το μωρο και μονο...Δεν θελω να βγαζω το φαγητο...και δυσκολευομαι...Θελω να βρω κατι να περναω το χρονο μου, οτι σκεφτομαι δεν κανει να το κανω για πολυ ωρα...Εχει καποιος να μου προτεινει κατι?Η καποιος που εχει αναλογο προβλημα?

Δοκιμασα να καταγραψω τι τρωω μερικες μερες, οπου ηταν πρωι-πορτοκαλαδα,μπανανα ,μεσημ-ρυζι και σαλατα - απογ-2 ξερα συκα και γιαουρτι και βραδυ σουπα φιδε και σαλατα...και δεν εχασα γραμμαριο για μερες...Διαιτα σε καμια περιπτωση δεν θα εκανα.Ειμαι υπερ της διατροφης που μπορεις να κρατησεις για καιρο

συγνωμη αν σας ζαλισα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ Κ ΕΓΩ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΕΠΑΙΡΝΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Κ ΟΤΑΝ ΕΚΛΕΙΣΑ 10 ΜΗΝΕΣ(ΜΕ ΧΑΠΙΑ) ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΚΕΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΘΩ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ Κ ΠΑΛΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΚΑΝΩ FOCUS ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΧΩΝΕΨΑ Κ ΗΡΕΜΙΣΑ , ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΟΨΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΥΛΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 13 Κ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΠΗΡΑ 17 ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΑ ΕΧΑΝΑ ΟΛΑ. ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΣΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΠΛΑΣΙΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΡΩΣ ΠΙΟ ΥΓΙΕΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΕΙΣ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΝ Κ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΤΩΡΑ.

ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΒΑΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΕΡΧΟΝΤΑΙ Κ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΤΙΑΧΤΟΥΝ ΜΕΤΑ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ Κ ΞΕΧΝΙΕΜΑΙ ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΙ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΦΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΣΠΙΤΙ ΟΛΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΟΠΟΤΕ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΟΝ Η/Υ Κ ΞΕΧΝΙΕΜΑΙ ΟΣΟ ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω για την απαντηση σου...Μου αρεσουν οι χειροτεχνιες αρκετα και σκεφτομαι να αρχισω παλι να φτιαχνω κοσμηματα για παραδειγμα...

Τα κιλα που πρεπει να παρουμε ειναι standard?Γιατι αν δεν ημουν με σκολιωση θα ημουν σχεδον 1,80 οποτε δικαιολογειται να παρω 15 αντι για 11 κιλα για παραδειγμα?Δεν ξερω αν απλα παω να δικαιολογηθω :)

Υγειινα τρωω αλλα οταν μπω σε διαδικασια να βγαλω το φαγητο...τοτε θα κανω παρα πολλες ωρες να το χωνεψω...Για το ψαρι ισως παρει και 6 ωρες ...προφανως εχω κανει ζημια στο στομαχι μου ηδη..

Να σου ζησουν τα παιδακια σου...Ειναι το πρωτο μου και αγορακι και ανυπομονω...δεν το εχω συνειδητοποιησει ακομα ..και δεν το εχω πει και ακομα στους γονεις...Ουτε το εχουν καταλαβει αλλα πρεπει να το πω συντομα γιατι αρχιζει και φαινεται καπως πια..(25η εβδομαδα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι οτι η σχεση μου με την μητερα μου δεν ειναι καθολου καλη...και ισως κατα βαθος θελω να την "εκδικηθω " ετσι...

Σιγουρα θα χαρει(αν και η χαρα της θα ειναι συντομη γιατι μονο που φανταζομαι να το κραταει μου ερχεται το αιμα στο κεφαλι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΑΛΟΥ ? ΣΥΖΥΓΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ? ΑΔΕΡΦΙΑ? ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΑΠΑΝΤΑΣ.

ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΙΕΡΟ , ΕΝΑ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΣΕ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΑΛΛΑ Κ ΕΣΥ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ Κ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΛΙΑ ΕΙΧΑ ΝΕΥΡΙΚΗ ΑΝΟΡΕΞΙΑ ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ 38 ΚΙΛΑ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΝ ΜΕΡΗ Η ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΥ ΜΟΥ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΑ 52 ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΗΡΑ 6 ΚΙΛΑ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΠΑΡΕΙς ΕΩΣ ΚΑΙ 13 ΑΛΛΑ ΚΑΙ 15 ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝ ΤΡΕΛΕΝΕΣΕ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΣΤΟΝ ΕΥΤΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΕΜΕΤΟ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egv νομιζω οτι πρεπει να επισκεφτεις καπιον ειδικο..καοιο ψυζολογο σιγουρα..γιατ δεν ειναι μονο τα κιλα, αλλα και η ψυζικη σου ηρεμια..και ολα αυτα παιρνανε στο παιδι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι θα σου πρότεινα να πας σε διατροφολόγο ώστε να προφυλάξεις τον ευατό σου και το μωράκι σου απο τυχόν προβλήματα στην διάρκεια της εγκυμοσύνης σου.Είναι πολύ σημαντικό και εσύ και το μωράκι σου να παίρνετε όλα τα θρεπτικά συστατικά.Το να κάνεις εμετό στην εγκυμοσύνη σου προκαλώντας τον εσύ η ίδια είναι μέγα λάθος.Το μωρό αλλά και εσύ έχετε ανάγκη απο σωστή διατροφή που δεν σημαίνει απαραίτητα να πάρεις πολλά κιλά αλλά τις βιταμίνες και τα ιχνοστοιχεία που χρειάζεστε και οι δυο.Κακώς που το άφησες και δεν πήγες απο την αρχή της εγκυμοσύνης σου.Και εγώ ήμουν πολύ αδύνατη πριν μείνω έγκυος και έπαιρνα πολλές βιταμίνες και έκανα σωστή διατροφή όσο μπορούσα και ευτυχώς όλα πήγαν καλά.Μην το αφήνεις πρόσεχε το μωράκι σου και τον εαυτό σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thena έγραψε:

ΕΧΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΑΛΟΥ ? ΣΥΖΥΓΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ? ΑΔΕΡΦΙΑ? ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΑΠΑΝΤΑΣ.

ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΙΕΡΟ , ΕΝΑ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΣΕ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΑΛΛΑ Κ ΕΣΥ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ Κ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΣ

Αλοιμονο να πειραζει που ρωτας, για αυτο το μοιραζομαι :)

Ειμαι ανθρωπος που δεν χρειαζομαι στηριξη, μου αρεσει να αναλαμβανω τις καταστασεις μονη μου αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση το παιδι εχει αναγκη απο τον πατερα...δεν εχει να κανει μονο με εμενα.Ναι, εχω στηριξη(ανυπαντρη ειμαι) και ξερω οτι ακομα και να μην ειμαι με αυτον τον ανθρωπο αργοτερα, το παιδι θα το προσεχει.Αλλιως δεν θα εκανα κινηση να κανω παιδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ έγραψε:

egv νομιζω οτι πρεπει να επισκεφτεις καπιον ειδικο..καοιο ψυζολογο σιγουρα..γιατ δεν ειναι μονο τα κιλα, αλλα και η ψυζικη σου ηρεμια..και ολα αυτα παιρνανε στο παιδι..

Συμφωνω μαζι σου...εχω δικιμασει αρκετους ψυχολογους και ψυχιατρους, δεν εχω τυχει καποιον ανθρωπο να μου κανει το κλικ.Και κανεναν που να ειναι ειδικευομενος σε πολλα θεματα μου.Καποιοι που ηξεραν για ενα θεμα, μετα απο καιρο πχ μου ειπαν οτι δεν εχουν αλλον ασθενη με ανορεξια.Ενιωσα πειραματοζωο εκεινη την ωρα.Εαν δεν εχεις περασει μια ασθενεια δεν μπορεις να καταλαβεις και να βοηθησεις τον αλλο.Ειναι σαν να παω να βοηθησω εναν χρηστη οταν η ιδια δεν καπνιζω καν και δεν εχω εξαρτησεις...Οτι και να σπουδαζα, εαν δεν ειχα εμπειρια απο τον εαυτο μου πως να βοηθουσα τον αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bembini έγραψε:

Κατερινάκι θα σου πρότεινα να πας σε διατροφολόγο ώστε να προφυλάξεις τον ευατό σου και το μωράκι σου απο τυχόν προβλήματα στην διάρκεια της εγκυμοσύνης σου.Είναι πολύ σημαντικό και εσύ και το μωράκι σου να παίρνετε όλα τα θρεπτικά συστατικά.Το να κάνεις εμετό στην εγκυμοσύνη σου προκαλώντας τον εσύ η ίδια είναι μέγα λάθος.Το μωρό αλλά και εσύ έχετε ανάγκη απο σωστή διατροφή που δεν σημαίνει απαραίτητα να πάρεις πολλά κιλά αλλά τις βιταμίνες και τα ιχνοστοιχεία που χρειάζεστε και οι δυο.Κακώς που το άφησες και δεν πήγες απο την αρχή της εγκυμοσύνης σου.Και εγώ ήμουν πολύ αδύνατη πριν μείνω έγκυος και έπαιρνα πολλές βιταμίνες και έκανα σωστή διατροφή όσο μπορούσα και ευτυχώς όλα πήγαν καλά.Μην το αφήνεις πρόσεχε το μωράκι σου και τον εαυτό σου :)

Το κακο ειναι οτι ναι μεν τρωω σωστα και παιρνω ολα τα συστατικα που πρεπει ...απλα ζοριζομαι ΠΑΡΑ πολυ να κρατηθω και να μην τα βγαλω.Και η αληθεια ειναι οτι και να ψαξω καινουργιο ψυχολογο για παραδειγμα...δεν προκειται να λυσω σε λιγους μηνες οτι δεν εχει λυθει χρονια που εχω προσπαθησει με διαφορους γιατρους.

Δεν μπορει δυστυχως να με βοηθησει ενας διατροφολογος για τον λογο αυτο..

Στεναχωριεμαι που δεν μπορω να βρω μια ενασχοληση που θα με κανει να ξεχνιεμαι τις ωρες που νιωθω πολυ πεσμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΓΑ ΜΗΠΩς σε βοηθουσε ο οποιοσδηποτε..να σου συστηνε κανενανα καλο ψυχολογο που εξιδεικευεται πανω στη διατροφη,η κανεναν που να εχει ιδεα απο συμβουλευτικη..η κατι τετοιο σχετικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ έγραψε:

ΕΛΕΓΑ ΜΗΠΩς σε βοηθουσε ο οποιοσδηποτε..να σου συστηνε κανενανα καλο ψυχολογο που εξιδεικευεται πανω στη διατροφη,η κανεναν που να εχει ιδεα απο συμβουλευτικη..η κατι τετοιο σχετικο..

το φανταστηκα...Μακαρι...Σε ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΙ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΟΝΟ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΡΩΣ . ΙΣΩΣ ΓΙΑΥΤΟ ΗΡΘΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΣΚΑΦΤΕΣΑΙ Κ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ Κ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΕΚΤΟΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ . ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ, ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Κ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΛΟ. ΣΚΕΨΟΥΤΟ ΛΙΓΟ Κ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΘΑ ΣΕ ΑΛΛΑΞΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thena έγραψε:

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΙ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΟΝΟ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΡΩΣ . ΙΣΩΣ ΓΙΑΥΤΟ ΗΡΘΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΣΚΑΦΤΕΣΑΙ Κ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ Κ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΕΚΤΟΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ . ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ, ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Κ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΛΟ. ΣΚΕΨΟΥΤΟ ΛΙΓΟ Κ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΘΑ ΣΕ ΑΛΛΑΞΕΙ.

H αληθεια ειναι οτι τα μυνημα τα σας με εχουν ενθαρυνει πολυ και ηδη νιωθω καλυτερα που το μοιραστηκα...ενιωθα πολυ μειονεκτικα και μονη μου σε ολο αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΚΑΘΕ ΠΟΡΤΑ Κ ΕΝΑ ΚΑΡΦΙ ΛΕΝΕ ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΣ (ΕΚΤΟΣ ΤΗ ΣΩΣΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑΡΑ)ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ! ΟΤΙ :P ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑΣΕ ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ Ο ΕΥΤΥΧΕΙΣ ΜΠΑΜΠΑΣ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ

Α ΚΑΙ ΠΟΥΣΕ ,ΟΛΑ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ Κ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...