Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΟ 3 ΜΗΝΩΝ ΥΠΕΡΤΟΝΙΑ


Rozi

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ...ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΔΙΕΓΝΩΣΕ ΥΠΕΡΤΟΝΙΑ ΣΤΟ 3 ΜΗΝΩΝ ΑΓΟΑΚΙ ΜΟΥ.ΥΠΕΡΤΟΝΙΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΠΑΘΕΙΑ...ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ....ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ!ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ ΟΥΤΕ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ...ΠΩΣ ΤΟ ΕΠΑΘΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΕΒΛΑΨΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ...

1.Πέρασε τα τεστ apkar (τα πρώτα τεστ που γίνονται αμέσως μετά τη γέννα), πως τα πηγε σε αυτα τα τεστ το νινακι μας?

2.Εχει σπασμους?

3.Έχει δυσκαμψια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΗ ΔΥΣΚΑΜΨΙΑ,ΣΠΑΣΜΟΥΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΩΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΒΙΒΛΙΑΡΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΚΑΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΚΛΑΨΕ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙ ΚΟΠΙ Ο ΛΩΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ Ο ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΔΙΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxomai na ειναι ολα περαστικα περιμενουμε νεα αν και καλα θα εκανες να πηγαινες και σε αλλο γιατρο :dry:

Τι συμπτωματα εχει και εβγαλε αυτο το συμπερασμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο σου βραδυ....εγω ξερω πως υπερτονια σημενει οτι κινει περισσοτερο τα ακρα χερια κ ποδια, κ πως χρειαζεται φυσιοθεραπειες για να μη δημηουργηθει αργοτερα καποιο αλλο προβλημα...εσυ πως το συνδυασες με εγκεφαλικο;σου το ειπε ο γιατρος σας;

:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακι μου πολύ στενοχωρθηκα. :(:(:(:(

ΔΕ ξερω κάτι αλλά πώς το καταλαβε ο παιδιατρος;;;

Είναι σίγουρος;;

Οταν γεννηθηκε το μωρό δεν του εκαναν όλα αυτα τα τεστ αντανακλαστικών και όλες τις ειδικές εξετάσεις αίματος;;;;

Είχε περιτυλιξη;

Η περιμετρος κεφαλής έχει καμία σχέση;; :huh::huh::huh:

Σας ευχομαι να είναι περαστικα κοριτσι μου.

Αχ μακαρι να μην ταλαιπωρηθει το μωρό και όλα να πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ξερω να σου πω οτι η υπερτονια δεν σχετιζεται απολυτα με εγκεφαλοπαθεια!!!!!!! υπερτονια ειναι οτι ο εγκεφαλος να στο πω απλα δινει εντολες στα ακρα(χερια-ποδια)αλλα εκεινα ειναι σφιχτα(τα νευρα)και οι κινησεις δεν μπορουν να γινουν οπως πρεπει.

και να σου πω το γιατι,μιας και ο μικρος μου ειχε υπερτονια ακρων και κανουμε φυσιοθεραπειες.

ο γιος μου γεννηθηκε με εγκεφαλικη αιμοραγια 3ου βαθμου με βαθμολογια apgar 6-8 εμεινε 1 μηνα στην εντατικη και οταν τον πηραμε στο σπιτι μας ειπαν οτι το εγκεφαλικο ειχε πλεον αφομειωθει απο τον οργανισμο του.

σε ηλικια 3 μηνων η παιδιατρος διεγνωσε υπερτονια και ηταν συνεπεια του εγκεφαλικου.ετσι ξεκινησαμε φυσιοθεραπειες και πλεον η υπερτονια ανηκει στο παρελθον.

ειναι κατι που θεραπευεται και το εχουν παρα πολλα μωρακια!!!!!!!!

εμεις το ειχαμε λογω αυτου...

ομως πολλα μωρακια το εχουν απο την θεση που ειχαν στην μητρα της μαμας τους!!!!!!

με φυσιοθεραπειες και ασκησουλες λυνεται το θεμα να εισαι σιγουρη και να μην τρελενεσαι!!!

εσυ δεν εχεις κανενα θεμα με εγκεφαλοπαθεια για να φοβασαι κατι!!!!!!

εκτος και εαν εχει κατι αλλο...εχει δει κατι στο μωρο? σου εχει συστησει νευρολογικη εκτιμηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΥΠΕΡΤΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΩΣ ΑΠΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΠΑΘΕΙΑΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ.ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΠΑΣΜΟΥΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΚΑΡ ΕΙΧΕ ΑΡΙΣΤΑ.ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΗΡΕ ΧΑΜΠΑΡΙΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΩΡΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΛΕΕΙ ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΚΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΑΠΛΑ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΛΗΘΗΚΕ ΑΠΤΙΣ ΠΡΟΩΡΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΛΗ ΤΟΥ 7 ΜΗΝΑ.ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΣΦΙΚΤΟΣ ΑΠΛΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΜΗΤΕΡΑ ΘΕΩΡΗΣΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΨΗΛΟ ΜΩΡΟ ΕΙΧΑΜΙΚΡΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΧΩΡΟ.ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕ Κ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΣ ΠΩΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΥΠΕΡΤΟΝΙΚΟ ΠΟΥ 4 ΜΗΝΩΝ ΓΥΡΝΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Τ ΚΕΦΑΛΙ,ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΑΛΑΜΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΜΠΟΥΝΙΕΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΚΑΙ ΓΕΛΑΕΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΛΕΙΝΕΙ???Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΥΠΕΡΤΟΝΙΚΟ ΑΠΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ....ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ!Κ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΑΡΕΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΕΝΟ ΥΠΕΡΤΟΝΙΚΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καλυτερο για σενα και το μωρο σου θα ηταν να παρεις τη γνωμη ενος παιδονευρολογου . Οι παιδιατροι δεν εχουν τις απαραιτητες γνωσεις και η εκτιμηση θα πρεπει να γινει απο ειδικο γιατρο .

Σου ευχομαι οτι καλυτερο για το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη αλλα το οτι ειναι υπερτονικο ενα μωρο τι σημαινει δηλαδη???

τι παει να πει χαρακτηρισμενο???????

και εμενα τα εκανε οοοοολα αυτα που λες αλλα τα ποδια του(αναμεσα στα μπουτακια προσαγωγοι λεγονται? δεν ξερω καλα)και τα χερακια του ηταν λιγο παραπανω σφιγμενα απο οτι επρεπε!!

και αυτο το ειδε η παιδιατρος και το επιβεβαιωσε ο παιδονευρολογος!!!!!

καναμε τις φυσιοθεραπειες,οι οποιες τελειωνουν τον αλλο μηνα και το παιδι μου ειναι κατι παραπανω απο καλα τωρα!!!!

συγνωμη που θα στο πω αλλα πραγματικα αυτο με τον ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ με ενοχλησε πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εγω εχω ενα ιστορικο του σπυρου μου κατεβατο ολοκληρο που θα τον συνοδευει ολοκληρη του την ζωη αλλα να χαρακτηριζει το παιδι μου?????????

οχι και ποτε!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΤ ΕΥΧΗΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ Κ ΤΥΧΕΡΟ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ , ΨΑΧΤΟ Κ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΔΩ ΑΘΗΝΑ .

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ Κ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΜΕΙΩΣΕΙ.Η ΥΠΕΡΤΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΟ ΑΡΑ ΚΑΚΩΣ ΓΡΑΦΕΤΑΙ!!!!!!ΕΜΑΣ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ,ΘΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rozi ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ !

ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΤΟΝΙΑ

...ΤΟ ΔΙΕΓΝΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ

3 ΜΗΝΩΝ Κ ΜΑΣ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ

ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ...

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ)

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ

ΕΓΚΕΦΑΛΟΠΑΘΕΙΑ...ΕΙΝΑΙ ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟ

ΠΡΟΒΛΗΜΑ...

ΕΜΕΝΑ 2 ΗΜΕΡΩΝ ΕΚΑΝΕ ΑΠΝΟΙΕΣ Κ ΤΟΝ

ΕΙΧΑΜΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗ ΝΕΟΓΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ

ΤΟΝ ΕΨΑΞΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΝ

ΤΠΤ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΓΤ ΤΟ ΕΚΑΝΕ :huh:

ΤΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΞΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ Κ ΔΕΝ

ΕΙΔΑΝ ΚΑΤΙ ... ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ

ΝΑ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ

ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ :dry:

ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 9 ΜΗΝΩΝ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ

ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ

ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗ :)

Η ΥΠΕΡΤΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ

Σ'ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗ ΖΩΗ :ohmy: ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ

ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ... ΓΤ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ ΤΟ

ΠΑΙΔΙ "ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ" :huh: ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ

ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ .

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ

ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ;)

Α ΚΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ

ΕΞ'ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ακουν τα αυτια μου,ποιος θα μειωσει ποιον?ασε που μεχρι να παει φανταρος ο μικρος θα εχει κοπει πλεον το φανταρικο απο την πολυ μειωση της θητειας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Αχχ τουλάχιστον εσένα πήρε ο μπεμπάκος! Καλύτερο μου ακούγεται για να δούμε τώρα την Τρίτη μαι εγω 35 μπαίνω είμαστε πολύ κοντά…εσύ κατάλαβες οτι πήρε θέση; Εννοώ νιώθεις κλωτσιές μόνο ψηλά στον θώρακα;;
    • Ναι Ε; Μήπως να ψαχτώ και εγώ για την μπάλα θα τον ρωτήσω τώρα που θα πάω την Τριτή τον γιατρό…άσε το βλέπω και στον ύπνο μου…οτι δεν πήρε θέση αλλά ντάξει τι να κάνουμε όπως έρθουν τα πράγματα 🙃
    • Τώρα η μικρούλα σου κοιμάται;; Αχ αναρωτιέμαι ποτε θα ξανά κοιμηθούμε, όπως παλιά!! Ρωτάω την μαμά μου, από ποτε μπορούμε να κοιμόμαστε εμείς και τα μικρά να βλέπουν παιδικά 😂😂😂 Αν και ο άντρας μου είναι πολύ πρωινός τυπος και τα σκ που δε δουλεύει παίρνει την μικρή και βγαίνουν βόλτες…οπότε από αυτήν την άποψη είμαι καλά.  Και να μην τον βάλεις πάντως δεν έγινε και κάτι… από του χρόνου πιστεύω θα το χαίρονται..φέτος πιο πολύ εμείς χαιρόμαστε!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου,εγώ αύριο μπαίνω στην 35η εβδομάδα ο μικρούλης έχει πάρει θέση εδώ και 3 4 εβδομάδες αλλά ο γιατρός μου είπε να μη το δένω και κόμπο γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να αλλάξει πάλι οπότε μην αγχώνεσαι!!
    • Οχι δεν μου ειπε! Απλα μου ειπε οτι θα το παρακολουθεί η γυναικολόγος κι αν χρειαστεί να ξαναπάω να με δει η ιδια που εκανε την Doppler. Μου ειπε για σημαδια. Και ειπε δεν είναι κ σίγουρο οτι θα γεννήσω πιο νωρις.    Επισης  πήρε θέση, αλλα  μπορει να αλλάξει γιατι  είναι νωρις ακομα. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...