Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ!


Recommended Posts

Εκανα εμβρυομεταφορα την προηγούμενη Δευτέρα και νπερίμενα να πάω για χοριακή την Παρασκευη 26/2.

Κοριτσια κλέω όλη μέρα!Απο την Δευτέρα το βράδυ με έπιασε ένα τρέμουλο και μέσα σε 10 λεπτά ανέβασα 39 πυρετο!Πήγα την άλλη μέρα στο γιατρό μου να με δει και μου είπε ότι κάπου κόλησα ίωση!Με εξέτασε απο κάτω και μου είπε ότι όλα είναι καλά αλλά μου έδωσε αντιβίωση γιατι δεν θέλει πολύ μεγάλες θερμοκρασίες.Απο χες είμαι με αντιβίωση,Depon και μόνο αλλάζω ρούχα!Ο πυρετός έφτασε μέχρι 39,5.Δεν με πονάει η κοιλιά μου απλά νοιώθω χάλια!Δεν μπορώ να καταλάβω πως και γιατί μου συνέβει.Ο γιατρός μου είπε ότι θα κρατήσει 3 μέρες και μετα θα είμαι μια χαρά1

Κορίτσια, σήμερα όμως έχω πολύ λίγο ροζ όταν σκουπίζομαι.Δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω!Γιατι?

Εχει συμβεί σε καμία η έχει ακούσει καμιά κάτι παρόμοίο?Αν ξέρετε κορίστια κάτι για το ροζ η ότι άλλο.....Περίμένω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσα μου μην ανησυχεις, ειμαι στην 10η εβδομαδα κυησης φυσιολογικης συλληψης, ειμαι με ντεπον, αμοξιλ των 500μιλιγκραμ, μπισολβον και παναντολ εξτρα...φυσικα το παλευα με ζεστα για 10 μερες αλλα τιποτα πυρετος 38, μολις ανεβηκε ο γιατρος συνεστησε αμοξιλ-αντιβιωση γιατι ο πυρετος καθυστερει την αναπτυξη του εμβρυου και την οργανογεννεση και δεν ξερω εγω τι αλλο κακο κανει...οντως μετα απο λιγο θα εισαι μια χαρα...ειναι ιωση ολος ο κοσμος υποφερει εγω ειμαι ετσι 15 μερες τωρα!!!! μην ξεχνα οτι τα παιρνω ολα αυτα και ειμαι δευτερο προς τριτο μηνα που ειναι δυσκολοι για την αναπτυξη του μωρου...ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΠΕΡΝΑΩ ΣΕ ΜΕΡΕΣ ΑΡΡΩΣΤΙΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΧΑΧΧΑΧΑ...

Παμε να δουμε το αλλο θεματακι που σε απασχολει, τα ροζ-τα καφε υγρα...δεν ειναι τιποτα οταν γινετεια η εμφυτευση του εμβρυου ξυνει τον τραχηλο και τσουυυυυυπ θα ξυσει και την μητρα για να αραξει για 9 μηνες οποτε μην ανυσηχεις...φυσιολογικο και αυτο....εγω το ειχα για 2 εβδομαδες στον πρωτο μηνα προς δευτερο και που και που τωρα, πηρα τα ουτροτζεσταν για 1 μηνα περιπου και τωρα δοξα τω θεω μια χαρουλα....ολα θα πανε καλα!!!!ξεκουραση πολυ και πολλους χυμους πορτοκαλι και ακτινιδιο, οσο χαζο και αν ακουγεται ειναι οτι καλυτερο, ολα θα πανε καλα!!!!! φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τερι μου απο ότι έχω δει στο Forum απο άλλες κοπέλες που τα κατάφεραν το ροζ αιματάκι μπορεί να είναι κ της εμφύτευσης, μην πανικοβάλεσαι...τι σου λέω τώρα....ωστόσο πάρε ξανα το γιατρό να τον ενημερώσεις..μηπως σου αυξήσει τα Utrogestan..

Oλα καλά ευχομαι να πάνε... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANTE ΚΑΛΕ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕΣ ΗΡΕΜΙΣΕ ΛΙΓΟ ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΘΕΛΕΙ ΗΡΕΜΙΑ Κ ΓΑΛΗΝΗ ΜΗ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΚΑΝΑ ΖΑΒΟ ΟΣΟ :P:P ΓΙΑ ΤΟ ΡΟΖ , ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ . ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟΣΟ ΣΤΡΕΣ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ Κ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ Η ΓΥΝΑΙΚΑ :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω ρε κορίτσια!Να είστε καλά! :)

Αρχισα λίγο λίγο να βλέπω και ασπρο στον ορίζοντά μου!Ο πυρετός μου έπεσε και νοιώθω καλύτερα.Τώρα όσο αφορά το ροζ θα μιλήσω με το γιατρό και θα μου πει και αυτός!

δεν ξέρω τι θα κάναμε χώρίς το mammy!

Ασε thena μου έχω πολύστρες,αλλά εσυ μη μου ηρεμα δεν θέλω ανυσηχίες!!!

Nikol ευχαριστω ρε κουκλα,εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Eyaki τι ειναι αυτο που πάθαμε!Γίνέτε?Ευχομαι να γίνουμε γρήγορα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΗΚΑ.ΔΕΣΤΟ ΣΑΝ ΜΙΑ ΙΩΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!! ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΘΕΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΤΑΜΟΙΦΘΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ!! ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ

ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΚΑΡΜΑΤΑΚΙ :P :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri έγραψε:

teri moy συμφωνώ με αυτά που σου έγραψε η ΕΥΑΚΙ πάντως στην φάση που είσαι δεν πιστεύω ότι θα σε επηρεάσει η αντιβίωση τριών ημερών αφού μην ξεχνάς ότι αντιβίωση παίρνεις κανονικά και μετά την ωοληψία και την εμβρυομεταφορά για 3 -5 μέρες. πχ vibramicin των 100mg περισσότερο επηρεάζει το μικρό σου το άγχος σου πίστεψέ με . όσον αφορά τον πυρετό μόλις κλείσεις 24 -36 ώρες αντιβίωσης θα αρχίσει να πέφτει.Τώρα αυτά που ακούω για αντιβιώσεις τον τρίτο μήνα της κύησης δεν θα ήθελα να τα σχολιάσω καθόλου . πολλά φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τερι μου ηρεμησε κουκλα μου, κι εγω δεν πιστευω οτι θα σε επηρεασει η αντιβιωση, ειναι πολυ νωρις για κατι τετοιο. Ευχομαι περαστικα και μια τεραστια χοριακη την Παρασκευη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...