Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ SOS ΦΟΒΑΜΑΙ!!!!!!!


nana82

Recommended Posts

Τί φαρμακα πηρες?

Εγω σστην κορη μου ειχα παρει mesulid. μολις ειχε γινει η συλληψη κ δεν το ηξερα ακομη. Δεν εγινε τιποτα.

τι φαρμακα πηρες κ ποτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ . ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΞΑΡΤΑΤΕ Κ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ. Κ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ Κ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΣΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ Κ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΕΩΝ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 4 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΟ. ΤΟ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΩΑΡΙΟ ΚΑΝΕΙ Κ 15-20 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ Κ ΝΑ ΤΡΕΦΕΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΓΙΑΥΤΟ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΕ Κ ΕΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΧΟΡΕΙΑΚΗ 12 ΤΑ ΕΚΟΨΑ Κ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έκανα τεστ clear blue το καινούργιο που λέει και εβδομάδες και μου λέει 3+ εβδομάδες. Την Πέμπτη πήρα ένα νούροφεν παύσιπονο για πονοκέφαλο και Παρασκευή, Σαββάτο και Κυριακή ξοζαλ αντισταμινικό γιατί έχω αλεργία και δεν μπορούσα να αναπνεύσω καλά. Το θέμα είναι ότι πριν 3 βδομάδες που είχα καθιστέρηση έκανα χοριακή αρνητική, έκανα υπέρυχο στον γιατρό μου, δεν έβλεπε τίποτα και μου έδωσε τα πριμολούτ για να μου έρθει η περίοδος, λέει ότι η καθυστέρηση οφείλετε σε πολύ στρες. Αλλά επείδη με τα χάπια θα πρέπει σε μια βδομάδα να μου είχε έρθει και πέρασαν δύο και τίποτα. Κάνω σήμερα το τεστ όπως είπα παραπάνω βγαίνει θετικό. Τι να κάνω? Τι έχει γίνει με τα φάρμακα που πήρα? ΦΟΒΑΜΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

posa pires gia tin periodo? mexri tora epernes? ta alla den pirazi mono giayto nomizo exi simasia.alla ine poli noris k den nomizo na pirazi kalytera kane xoriakh na dis poso akribos ise na dis poso mpori na epirease an k den nomizo . o giatros ti leei? pare k stin eteria k rota

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thena έγραψε:

posa pires gia tin periodo? mexri tora epernes? ta alla den pirazi mono giayto nomizo exi simasia.alla ine poli noris k den nomizo na pirazi kalytera kane xoriakh na dis poso akribos ise na dis poso mpori na epirease an k den nomizo . o giatros ti leei? pare k stin eteria k rota

5 μέρες έπερνα για την περίοδο, πριν 2 βδομάδες τα πήρα. Να πάρω τηλ στο κέντρο δηλητηριάσεων που έχουν γράψει πολλές κοπέλες εδώ ότι εκεί ξέρουν και σου λένε? Στον γιατρό δεν πήγα ακόμα, θα κάνω πρώτα χοριακή και μετά θα πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΟΜΙΖΩ ΑΔΙΚΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ Κ ΛΙΓΟ. ΕΔΩ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΟΣΕΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ, ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΑΠΛΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟ . ΠΑΡΕ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΕΩΝ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thena έγραψε:

ΝΟΜΙΖΩ ΑΔΙΚΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ Κ ΛΙΓΟ. ΕΔΩ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΟΣΕΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ, ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΑΠΛΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟ . ΠΑΡΕ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΕΩΝ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ

Για την ορμόνη δεν φοβάμαι τόσο όσο για το αντισταμινικό που πήρα 3 χάπια για 3 μέρες το Παρασκευοσαββατοκύριακο δηλαδή. Πήρα τηλ στο κέντρο δηλητηριάσεων και το τμήμα για φάρμακα και εγκύους λειτουργεί 10 με 1. Στον υπέρηχο ή σε εξετάσεις αν έχει δημιουργιθεί κάποιο πρόβλημα το βλέπουν? Σε ευχαριστώ πολύ που μου απαντάς!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα, παρε τηλ το γιατρο σου να μιλησεις μαζι του θα σου πει αμεσως!Μην κανεις υποθεσεις1Εγω στην 2 με 3 εβδομαδα ειχα κανει μαγνητικη και ειχα παρει ενα φαρμακο...οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος πηγα να τρελαθω αλλα δοξα το Θεο ολα μια χαρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zouzou21 έγραψε:

Με τον γιατρο σου μιλησες??

όχι ακόμα, μου είπε να κάνω χοριακή και να τον ενημερώσω. για χοριακή θα πάω αύριο το πρωί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρε και πεστου για τα φαρμακα

αν και εγω ειχα παρει augentin και μου λεει δεν πειραζει και νομιζω οτι δεν θα εχεις προβλημα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι , ως αλλεργιολογος εχω να σου πω οτι το ξοζαλ οπως και πολλα αλλα φαρμακα δεν ειναι πληρως μελετημενο σε εγκυες(γιατι ποια εγκυος θα δεχοταν να συμμετασχει σε καποα μελετη)......ομως απο την εμπειρια εχει αποδειχθει οτι κανενα αντιισταμινικο δεν εχει προκαλεσει βλαβη στο εμβρυο ,σε τοσο μικρες δοσεις ,οπως αυτη που πηρες εσυ!!!Παντως σε αναγκη αντιισταμινικου καλο ειναι να λαμβανεις το ζιρτεκ και αυτο σε μικρες ποσοτητες και με την εγκριση γυναικολογου η αλλεργιολογου!!!!ελπιζω να ηρεμησες λιγο....να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμα Παναη έγραψε:

μην αγχωνεσαι , ως αλλεργιολογος εχω να σου πω οτι το ξοζαλ οπως και πολλα αλλα φαρμακα δεν ειναι πληρως μελετημενο σε εγκυες(γιατι ποια εγκυος θα δεχοταν να συμμετασχει σε καποα μελετη)......ομως απο την εμπειρια εχει αποδειχθει οτι κανενα αντιισταμινικο δεν εχει προκαλεσει βλαβη στο εμβρυο ,σε τοσο μικρες δοσεις ,οπως αυτη που πηρες εσυ!!!Παντως σε αναγκη αντιισταμινικου καλο ειναι να λαμβανεις το ζιρτεκ και αυτο σε μικρες ποσοτητες και με την εγκριση γυναικολογου η αλλεργιολογου!!!!ελπιζω να ηρεμησες λιγο....να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση, λίγο ηρέμησα. Ελπίζω να όλα να πάνε καλά. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

το primolut τι είναι; μήπως εχει επηρεάσει το αποτέλεσμα του τεστ? :unsure:

Δεν ξέρω bell μου, λες να έχει γίνει κάτι τέτοιο? Κάποια ορμόνη για να έρθει η περιόδος είναι, είχα αρνητικη χοριακή και ο γιατρός μου τα έδωσε για να μου έρθει η περίοδος γιατί μου είπε ότι λόγω στρες έχω την καθηστέρηση. Τα πήρα πριν 2,5 βδομάδες και περίοδος δεν ήρθε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nana82 έγραψε:

thena έγραψε:

Για την ορμόνη δεν φοβάμαι τόσο όσο για το αντισταμινικό που πήρα 3 χάπια για 3 μέρες το Παρασκευοσαββατοκύριακο δηλαδή. Πήρα τηλ στο κέντρο δηλητηριάσεων και το τμήμα για φάρμακα και εγκύους λειτουργεί 10 με 1. Στον υπέρηχο ή σε εξετάσεις αν έχει δημιουργιθεί κάποιο πρόβλημα το βλέπουν? Σε ευχαριστώ πολύ που μου απαντάς!!!!!![/quote:3eo50oeb]

ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΜΟΝΗ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ Κ ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ(ΧΟΖΑL)Κ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ. ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΕΣ Κ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΜΙΣΕΣ(ΟΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ).ΤΩΡΑ ΠΕΡΝΩ ΕΙΣΠΝΕΟΜΕΝΑ ΚΑΘ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΡΧΙΣΕ Κ ΤΟ FILLICIN TO ΦΙΛΛΙΚΟ ΟΞΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΕΓΩ ΤΟ ΑΡΧΙΖΑ ΠΡΙΝ ΜΗΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΞΕΡΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 έγραψε:

επειδη ειναι πολυ αρχη δε νομιζω να εχεις προβλημα απλα μην παρεις αλλα μεχρι να βεβαιωθεις

Εννοείται ότι τα έχω σταματήσει και ελπίζω να είναι όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nana82 έγραψε:

bell έγραψε:

Δεν ξέρω bell μου, λες να έχει γίνει κάτι τέτοιο? Κάποια ορμόνη για να έρθει η περιόδος είναι, είχα αρνητικη χοριακή και ο γιατρός μου τα έδωσε για να μου έρθει η περίοδος γιατί μου είπε ότι λόγω στρες έχω την καθηστέρηση. Τα πήρα πριν 2,5 βδομάδες και περίοδος δεν ήρθε.[/quote:3hq457pi]

πες μου ποια ειναι η δραστική ουσία. Το αποτελεσμα του τεστ πολλες φορες επηρεαζεται

απο τις ορμονες που τυχον παρει μια γυναικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Primolut δισκία Ν περιέχουν τη δραστική νορεθιστερόνης συστατικό, το οποίο είναι μια συνθετική ορμόνη παρόμοια με την την προγεστερόνη. Χρησιμοποιείται σε ένα ευρύ φάσμα από διαταραχές της εμμήνου ρύσεως

http://www.netdoctor.co.uk/medicines/100005210.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

η προγεστερόνη δεν επηρεάζει το αποτέλεσμα!

Αχ τι να πω δεν ξέρω, αύριο με την χοριακή θα ξέρω στα σίγουρα. Υπάρχει περίπτωση να έχω και ελάχιστη καφέ βλένα αν είμαι έγκυος? Είχα πριν από λίγο για αυτό ρωτάω.

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια, πάρα πολύ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
    • Καλά αποτελέσματα το ξέρω ότι δεν θα έχω τουλάχιστον να μην έχει ξεφύγει πολύ😅 δεν ξέρω ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα γιατί έχω και άλλες εξετάσεις όποτε λογικά θα μου τα στείλουν όλα μαζί 
    • Είναι ταλαιπωρία το ταξίδι και όσο περναει ο καιρός γίνεται ακόμα πιο δύσκολο είναι η αλήθεια Ωχ γιατί σου είπαν όχι για το μπάνιο στην θάλασσα ;    εγω τον καινούργιο γιατρό δεν τον ρώτησα αλλά ο παλιός μου είχε δώσει το οκ στην πρώτη εγκυμοσύνη τουλάχιστον..για αυτήν δεν ρώτησα θέλει τον άλλο μήνα που θα πάω να το ρωτήσω  και εμείς έχουμε ζεστουλα, σκόνη λίγη για την ώρα δεν με ενοχλεί 
    • Ωωωω άντε καλά αποτελέσματα να έχεις!!!να μας πεις την εμπειρία σου κ τα αποτελέσματα (δεν ξέρω αν βγαίνουν αμέσως)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...