Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΙΔΕΡΩΜΑ ΕΩΣ ΠΟΤΕ??


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!! :):):)

ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΣΙΔΕΡΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ..ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΟΛΑ ΕΝΝΟΩ ΚΑΛΤΣΕΣ,ΠΕΤΣΕΤΕΣ,ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ..ΚΤΛ

ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ Κ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΝΩ ΜΟΝΟ ΦΑΝΕΛΑΚΙΑ,ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ,ΣΑΛΙΑΡΕΣ..

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ Κ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ Η ΟΧΙ..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΟΛΑ "ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΑ"???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντινα μου καλημέρα .

ανάλογα και που απλώνεις τα ρούχα του μωρού .

αν τα απλώνεις μέσα στο σπίτι ναι δεν χρειάζεται όλα (εκτός και αν ειναι τσαλακωμένα)

αν τα απλώνεις έξω και μένεις σε μια περιοχή με πολλά αυτοκίνητα και σκόνες ,καυσαέριο και ρύπανση τότε ναι πρέπει .

αν τα απλώνει σε κήπο η κάπου που ειναι πιο "καθαρά" μπορείς να επιλέξεις .

εγώ προσωπικά ακόμα σιδερώνω όλα τα ρουχαλάκια λίγο ,εκτός τις κάλτσες ,όχι για αποστείρωση μόνο αλλά για να γίνουν πιο μαλακά και να ισιώσουν .πέρασα ώμος μια φάση που δεν τα σιδέρωνα όλα (κούραση πολύ ,κάπου εκεί που ήσαστε και εσείς)δεν έπαθε τίποτα το δεματάκι του .

καλό ειναι τα εσώρουχα να τα σιδερώνεις πάντα .

ακόμα και όλα τα ρουχαλάκια να τα περνάς έστω ένα απαλό σίδερο ,όχι λεπτομέρεια απλά ένα πεταχτό πάτημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ :)

ΜΕΣΑ ΤΑ ΑΦΗΝΩ Κ ΣΤΕΓΝΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ;)

ΒΑΣΙΚΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΤΟΥ,ΚΑΛΤΣΕΣ ΚΤΛ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ..

ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΑΩ ΜΟΝΟ ΑΤΜΟ ΜΗΠΩΣ..ΜΙΑ ΤΣΑΦ Κ ΤΕΛΟΣ??!!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινάκι μου καλημέρα!

Κ εγώ τα σιδερώνω όλα(μη φανταστείς μέσα-έξω κ τέτοιες υπερβολλές!)

Απλά σκέφτομαι οτι κ τα δικά μας δε τα σιδερώνουμε όλα??(εκτός απο τις κάλτσες)..Ιδίως οι πετσέτες νομίζω είναι πολύ σημαντικό να είναι "αποστειρωμένες",όπως κ τα φανελάκια..Τώρα για τα υπόλοιπα,it's up to you!! ;)

Φιλάκια πολλά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τα σιδερωνω ολα εκτος καλτσας...δεν μου αρεσουν απλα να τα βλεπω ασιδερωτα...

καλο ειναι ομως να σιδερονωνται ολα και για θεμα υγιεινης ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια ερώτηση και από εμένα, τα περισσότερα ρούχα της τα βάζω στο στεγνωτήριο, αυτό είναι σωστό ή όχι και την τελευταία φορά που τις τα έπλενα και τα έβαλα στεγνωτήριο, δεν τα σιδέρωσα, όπως ήταν ζεστά, τα δίπλωσα και ήταν μια χαρά. Ποια είναι η άποψη σας γι' αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

toniachristos έγραψε:

Μια ερώτηση και από εμένα, τα περισσότερα ρούχα της τα βάζω στο στεγνωτήριο, αυτό είναι σωστό ή όχι και την τελευταία φορά που τις τα έπλενα και τα έβαλα στεγνωτήριο, δεν τα σιδέρωσα, όπως ήταν ζεστά, τα δίπλωσα και ήταν μια χαρά. Ποια είναι η άποψη σας γι' αυτό?
νομιζω οτι σε αυτη την περιπτωση επειδη στεγνωνουν σε υψηλη θερμοκρασια δεν χρειαζεται :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

toniachristos έγραψε:

Μια ερώτηση και από εμένα, τα περισσότερα ρούχα της τα βάζω στο στεγνωτήριο, αυτό είναι σωστό ή όχι και την τελευταία φορά που τις τα έπλενα και τα έβαλα στεγνωτήριο, δεν τα σιδέρωσα, όπως ήταν ζεστά, τα δίπλωσα και ήταν μια χαρά. Ποια είναι η άποψη σας γι' αυτό?
νομιζω οτι σε αυτη την περιπτωση επειδη στεγνωνουν σε υψηλη θερμοκρασια δεν χρειαζεται :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια και εγω ολα τα σιδερωνω ακομα και τωρα που ειναι 18 μηνων!!!1

ατην αρχη τα σιδερωνα με πολυ λεπτομερεια και μεσα εξω ακομα και τα καλτσακια αλλα απο 6 μην και μετα ολα απλα απο μια πλευρα πραγμα που γινετε ακομα και τωρα...μα αν δεν τα σιδερωσουμε δεν θα ειναι τσαλακωμενα...οσο για τα καλτσακια για τον ιδιο λογο που ειπε η αφροδιτη για να ειναι πιο μαλακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τις κάλτσες δεν τις σιδέρωσα ποτέ. Τα υπόλοιπα τα σιδέρωνα μέχρι 2,5 όχι ότι το θεωρούσα απαραίτητο αλλά από συνήθεια. Τώρα σταματησα γιατί βαρέθηκα. Δεν νομίζω ότι υπάρχει σωστό ή λάθος.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τα σιδερωνω ολα..εχει τυχει φυσικα μερικες φορες να μην προλαβω και να φορεσει κατι ασιδερωτο - δεν επαθε τιποτα αλλα..δεν μπορω να τα βλεπω μη πατικομένα στα συρταρια μεσα (αλλη λοξα και τουτη..). Και τα δικα μας ακομη, σιδερωνω τα παντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο μενα.

Εγω μεχρι 6 μηνων τα σιδερωνα ολα, μετα ολα εκτος απο καλτσες κ οχι με πολυ λεπτομερεια, ισα να τα παρει ο ατμος κ να μην ειναι τσαλακωμενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΝΩ ΟΛΑ.ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΛΑΝ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ :S .ΟΧΙ ΛΟΓΟ ΑΠΟΣΤΗΡΩΣΕΙΣ(ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΝΙΑ)ΑΠΛΩΣ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ Η ΜΑΜΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΕΙΧΕ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΕΝΤΕΛΕΙΑ,ΜΑΛΛΟΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ :P .ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΘΕΩΡΩ ΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΠΕΤΣΕΤΕΣ(ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΚΤΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ).ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΑΝ ΒΑΛΕΙ ΑΣΙΔΕΡΩΤΟ ΡΟΥΧΟ,ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΛΥΝΟΥΜΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΑΠΟΡΥΠΑΝΤΙΚΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...