Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΕΡΟ


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια

εχω να μπω παρα μα παρα πολυ καιρο

δεν προλαβαινω και οταν εχω χρονο προσπαθω να ξεκουραστω

εγιναν πολλα πραγματα εδω οσο ελειπα αλλα δεν τα ξερω ολα

ελπιζω να ειστε ολεσ καλα και τα παιδακια σας

να ρωτησω κατι

η μικρη μου δεν πινει καθολου νερο

τρωει φρουτα το πρωι και το μεσημερι φαγητο και την υπολοιπη μερα θηλαζουμε

τις δινω με ποτηρακι ειδικο και το βαζει στο στομα και το φτυνει

δοκιμασα και μπιμπερο ουτε να το δει

τωρα της δινω με καλαμακι αλλα παλι το φτυνει

τι θα κανω

μην παθει τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ?ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΠΕΡΑΣΕ ΙΑ ΦΑΣΗ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΕΙΝΕ ΓΕΝΙΚΑ ΥΓΡΑ ΘΗΛΑΖΕ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΣΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ 50 ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΕΠΙΝΕ 200ΓΡ..ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΔΟΝΤΑΚΙ..ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΕΠΑΝΗΛΘΕ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΤΣΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΣΑΙ ΚΑΘΕΜΕΡΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσαι δεν εχει πιει ποτε

επειδη θηλαζει δεν της εχω δωσει

νερο απο τοτε που αρχισε να τρωει προσπαθω αλλα ματαια

δεν πινει το φτυνει

το βλεπει σαν παιχνιδι δεν ξερω

ανησυχω με εχουν τρομοκρατησει κιολας οταν το ειπα σε καποιους

αν και δεν βλεπω να εχει καποιο προβλημα αλλα μηπως υπαρχει που δεν πινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.ΑΠΟ ΟΣΑ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΝΟΣΤΟ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟ ΗΠΙΕ.ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ.ΙΣΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ.ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΝΕΡΟ.ΤΟ ΟΤΙ ΠΙΝΕΙ ΓΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΕΡΝΕΙ ΤΑ ΥΓΡΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΘΕΙ ΑΦΥΔΑΤΩΣΗ.ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΣΧΕΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΞΕΡΟΛΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ.ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΣ?ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena pantos pinei poliiiiiiiiiiiiiiiiiiii nero me menia exei kai zesti edo (agio dominiko) mexri pou ksipnaei apo ton ypno to vrady kai klaiei gia nero pinei kai ksanakoimate ...

ALLA den to pinei me tipota zesto(se kanoniki 8ermokrasia) oute goulia to 8elei kryo to eipa kai stin giatro kai mou eipe den peirazei opote....

ayta filia

3Ha1.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΤΕ ΤΣΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΧ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΙΝΕΙ Η ΚΙΝΤΕΡΤΕ Η ΜΑΡΑΘΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΤΟΝΗ ΓΕΥΣΗ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΓΡΑ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΜΑΘΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα δεν πινει καθολου νερο....ζητημα να πιει την ημερα 2-3 γουλιες απο κανονικο ποτηρι η 2 ρουφηξιες απο το εκπαιδευτικο ποτηρακι.

στο ποτηρακι του βαζω χυμο και εκει πινει αντε στο τσακιρ κεφι 50ml!!!

δεν ειναι των υγρων αυτο εχω καταλαβει ουτε χαμομηλι,ουτε νερο,ουτε χυμο

και αυτο απο μικρουλης!!!

τωρα εχω μια ελπιδα στο καλοκαιρι,γιατι περσυ το καλοκαιρι με την ζεστη κατεβαζε μπινπερο ολοκληρο με νερο....μαλλον εμοιασε και σε αυτο σε μενα γιατι και εγω τον χειμωνα δεν πολυπινω νερο

με καλαμακι δεν του αρεσει προσπαθησα να τον μαθω και δεν θελει οποτε του το δινω απο κανονικο ποτηρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο μικρός μου είναι 7 μηνών

και έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!

Από τότε που ξεκινήσαμε τις τροφές

προσπαθώ με το νερό,αλλά τίποτα!

Βέβαια,τον προηγούμενο μήνα απλά έτρωγε

4-5 κουταλάκια φρούτα ή σούπες και του

συμπλήρωνα το γεύμα με γάλα,οπότε έπαιρνε

υγρά!

Ομως εδώ και μια εβδομάδα που τρώει όλη

την ποσότητα των γευμάτων του,δεν του δίνω

φυσικά γάλα!Προσπαθώ για νερό και επειδή

δεν το πίνει του το ζεσταίνω λίγο και κάτι

γίνεται!!!

Τώρα τελευταία,το βάζει στο στόμα,

δαγκώνει τη θηλή και μετά οτι νερό

έχει μπει στο στόμα του,το φτύνει!!!!

Και στεναχωριέμαι γιατί γάλα πίνουμε

μόνο πρωί και βράδυ πια,(όλα τ άλλα

γεύματα τα χουμε αντικαταστήσει) και

έχει αρχίσει να μου κάνει "σφιχτά" κακά! :(

Είπα να βράζω βότανα το πρωί και να

φυλάω σε ένα θερμός και να του δίνω από κει!

Κάθε μέρα να είναι διαφορετικό για να

του τραβάει το ενδιαφέρον!!!!

Το κίντερτε δε θα το συνιστούσα,γιατί

έχει ζάχαρη!Καλύτερα φρέσκα βότανα αποξηραμένα

(εγώ μένω επαρχία και βρίσκω εύκολα)

π.χ.χαμομηλάκι,φλαμούρι,ματζουράνα,ευκάλυπτο...

Λογικά σε καταστήματα με βιολογικά

θα μπορείτε να βρείτε εσείς που μένετε Αθήνα!

Αχ!Να δούμε αν θα πιάσει αυτό το κόλπο και

θα σας πω πάλι....

Κι εμένα ετοιμάζει δόντι,να ναι απ αυτό?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θαλασσα κ η δικια μου τα ιδια μου εκανε τωρα αρχισε να πινει λιγο λιγο ,να αφυδατωθει δεν νομιζω γτ θηλαζει οπιτε να ενυδατωνεσαι εσυ και περνει κ απο τις τροφες νερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα δεν πίνει σχεδόν καθόλου νερό.

Η παιδίατρος μου είπε αφού θηλάζει στην

διάρκεια της ημέρας δεν υπάρχει πρόβλημα

Να μην την πιέζω και κάποια στιγμή θα πιεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα ειναι 10 μηνων και οτιδηποτε αλλο εκτος απο γαλα δεν το πινει....2 φορες τη μερα,μια μετα το φρουτο και μια μετα το γιαουρτακι της, της βαζω μισο φλυτζανι του καφε κι ενα μιραντα μπισκοτακι μεσα και το τρωει μαζι με το νερο..μονο ετσι...και εμενα η παιδιατρος μου εχει πει οτι δεν πειραζει...το καλοκαιρι σκεφτομαι και αγχωνομαι πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μωρα δεν ειναι χαζά ! Αν διψάσουν θα ζητήσουν να πιουν . Τα μωρα που θηλάζουν προτιμουν το στηθος της μαμας και τα αλλα θα πιουν οτι τους προσφερθει .

Απο τη στιγμη που η μικρη σου θαλασσα μου θηλάζει οποτε θέλει τοτε δεν υπάρχει κανενα προβλημα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ-ΠΑΙΔΙ...ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΠΙΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΕΤΣΙ..ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΛΙΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΝΕΡΟ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ...ΟΚ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα κ γω λεω που χαθηκες..

ελπιζω να στε ολοι καλα....

μη στεναχωριεσαι αφου θηλαζεισ...

να το δινεισ εσυ κ ασ μη θελει...

καποια στιγμη θα το πιει..

κ μενα ετσι εκανε...μετα το φαγακι προσφερε εσυ ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filos`ifigen έγραψε:

ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ-ΠΑΙΔΙ...ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΠΙΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΕΤΣΙ..ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΛΙΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΝΕΡΟ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ...ΟΚ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΡΟ

Νερο οι παιδιατροι "επιμένουν" να πινει ενα μωρο που ΔΕΝ θηλάζει γιατι πολυ απλα δεν συμπληρωνεις με γαλα ουτε του δινεις γαλα σαν "σνακ" .

Τα μωρα που δεν θηλάζουν μετα τον 6ο μηνα ακολουθουν απογαλακτισμο , μειωση του γαλακτος οποτε μετα τις τροφες δινουν οι μητέρες νερο .

Για τα μωρα που θηλάζουν οποτε θελουν το νερο δεν χρειάζεται γιατι παιρνει τα υγρα απο το γάλα . Προσφέρουμε νερο και αν θελει το μωρο πινει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filos`ifigen έγραψε:

ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ-ΠΑΙΔΙ...ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΠΙΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΕΤΣΙ..ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΛΙΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΝΕΡΟ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ...ΟΚ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΡΟ

Νερο οι παιδιατροι "επιμένουν" να πινει ενα μωρο που ΔΕΝ θηλάζει γιατι πολυ απλα δεν συμπληρωνεις με γαλα ουτε του δινεις γαλα σαν "σνακ" .

Τα μωρα που δεν θηλάζουν μετα τον 6ο μηνα ακολουθουν απογαλακτισμο , μειωση του γαλακτος οποτε μετα τις τροφες δινουν οι μητέρες νερο .

Για τα μωρα που θηλάζουν οποτε θελουν το νερο δεν χρειάζεται γιατι παιρνει τα υγρα απο το γάλα . Προσφέρουμε νερο και αν θελει το μωρο πινει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω την εντυπωση πως αφου θηλαζεις δεν υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα . σιγα σιγα θα το πινει το νερακι εμενα η δικια μου πινει σαν τρελη νερο απο το 2 μηνα οταν μας το ειπε η παιδιατρος μας ειπε δωστε της αλλα δεν νομιζω να το πιει. αυτη κανει σαν τρελη για νερο. να σκεφτεις τωρα ειναι 5 μηνων και το λεει μαμ. τωρα θελει να πινει απο κανονικο ποτηρι επειδη βλεπει εμενα. δοκιμασε να σε δει να πινεις νερο και πες το κιολας κοιτα η μανουλα πινει νερακι θελεις και εσυ λιγο. συνηθως πιανει.στην αρχη μπορει να ειναι δυσπιστος μετα σιγα σιγα θα το πιει. μη στεναχωριεσαι ολα το πινουν στο τελος... υπομονη χρειαζεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...και εμένα που δεν θήλαζε, το ίδιο πρόβλημα είχαμε!

Δεν έπινε καθόλου νερό...

Ο παιδίατρος μου είχε πει να μην ανησυχώ και ότι όταν θα διψάσει θα πιει!

Έτσι και έγινε... Τώρα πίνει πολύ νερό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...